ANDRZEJ GIERAGA. PRZEDE WSZYSTKIM FORMACJA

 3 grudnia 2021 r. - 10 stycznia 2022 r.

        Andrzej Gieraga (ur.1934, Śliwniki) W latach 1965-1970 studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie w 1971 r. uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Romana Modzelewskiego oraz Projektowania prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Anieli Bogusławskiej. W latach 1971-2005 był wykładowcą na łódzkiej ASP, przez dłuższy czas pełnił również funkcję prorektora ds. nauczania (1990-2005). Uczestniczył w Międzynarodowych Plenerach dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii (1986-2011). Wielokrotnie nagradzany, m. in. Nagroda główna na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1972), I nagroda na wystawie Złote Grono, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (1975), Nagroda Ministra Kultury i Sztuki (1973 i 1987), Medal Złoty za Długoletnią Służbę przyznawany przez Prezydenta RP (1990). Swoje obrazy i grafiki prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową i użytkową.

1. Formacja I(2013) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA /.../ 2013

akryl, płyta, śr. 120 cm

cena: 35.000,

2. Formacja II(2014) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA /.../ 2014

akryl, płyta, śr. 120 cm

cena: 35.000,-

3. Formacja III(2013) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA /... / 2013

akryl, płyta, śr. 120 cm

cena: 35.000,-

4. Formacja IV(2014) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA /... / 2014

akryl, płyta, śr. 120 cm

cena: 35.000,-

5. Formacja(2013) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2013

akryl, płyta, śr. 120 cm

cena: 35.000,-

6. Geometryczny(2021) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2021

akryl, tektura, płyta, 100x50 cm

cena: 17.500,-

7. W. n. t. pr.(2002) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2002

akryl, relief, płyta, 100x100 cm

cena: 25.000,-

8. Podział IV(2021) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2021

akryl, płyta, 50x50 cm

cena: 15.000,-

9. Wertykalny XXXVIII(2019) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2019

akryl, płyta, 100x100 cm

10. Kwadrat w kwadracie(2014) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2014

cena: 25.000,-

11. Wertykalny-Solaris XIII(2008) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2008

cena: 29.000,-