222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 29 stycznia 2022 r., godz. 12:00

1. Oleksandr V. Baidukow(1923-2005)

Wiosenna łąka sygn.p.d. O.Baidukow (cyrylicą)

olej, tektura, 49x60 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

2. Jan Betley(1908-1980)

Jesienny targ pod klasztorem w Kazimierzu(1943) sygn.dat.l.d.Jan Betley 43

olej, sklejka, 48x58,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

3. Janusz Maria Brzeski(1907-1957)

Portret Żyda(1930) sygn.p.d. janusz Maria Brzeski, dat.l.d. Paris 1930

drzeworyt, 12,2x12,2 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

4. Marc Chagall(1887-1985)

Marzenie(„Derrière le Miroir” no 182, 1969, Mourlot #605) nsygn.

litografia barwna, 30,5x41,2 cm

Estymacja:  1.400 - 2.300,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Słońce z czerwonym koniem(„Derrière le Miroir” no 235, 1979,
Mourlot #945) nsygn.

litografia barwna, 31x41,8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Devant St-Jeannet, Avril 1972(„Les céramiques et sculptures de Chagall”, 1972, Mourlot #646) nsygn.

litografia barwna, 31,9x24 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

Bukiet artysty(okładka „Derrière le Miroir” n147, 1964, Mourlot #410) nsygn.

litografia barwna, 38,1x28 cm

Estymacja:  800 -1.200,-

8. Józef Charyton(1912-1975)

Zabudowania przy drodze sygn.l.d. J.Charyton

olej, płótno, 70x80 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

9. Zygmunt Chmielewski(XX w.)

Wybrzeże rybackie. Hel(1951) sygn.dat.p.d. Zygmunt Chmielewski / 1951.

akwarela, papier, 42x58 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

  10. Alfred Cohen(1920-2001)

Amerykańskie astry sygn.p.d. ALFRED COHEN

akwaforta, akwatinta barwna (48/150), 35x27,3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

11. Johann Theodor de Bry(1561-1623)
wg Abraham Bloemaert(1564-1651)

Złoty Wiek sygn.na płycie śr.d. Abram Blommaert Inventor / Johan Theodore de Bry excudebat

miedzioryt, śr. 16 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

12. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Porta della Carta. Wenecja(1905) sygn.dat.p.d. ST. FILIPKIEWICZ 1905.

olej, tektura, 33x27,3 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

13. Michał Gałkiewicz(1932-2020)

Głowa nsygn. (etykieta autorska)

drewno, 31x31x23 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wertykalny XII(2008) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / 2008

akryl, relief, tektura, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  25.000 - 35.000,-

15. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Obrotowy(2020) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2020

akryl, relief, tektura, płyta, 25x25 cm (39x39 cm z ramą)

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Kolumna(1987) sygn.śr.d. Andrzej Gieraga, dat.p.d. ‘87

technika własna, relief (e.a.), 14,9x11,6 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

Bez tytułu VIII(1989) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘89

technika własna, relief (23/50), 14,9x11,6 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

18. Elias Goldensky(1867-1943)

Portret siedzącej kobiety(1912) sygn.na passe partout p.d. E. Goldensky
/ 12 i monogramem  l.śr. EG

fotografia, 24,7x19,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

19. Chaim Gross(1904-1991)

Talmudyści-tryptyk(1974) sygn.dat.p.d. Chaim Gross / ‘74

litografia barwna (45/150), 17,3x17,2, 19,1x44,2, 17,3x14,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

20. Chaim Gross(1904-1991)

Abraham(1969) sygn.dat.p.d. Chaim Gross / 69

litografia (90/150), 40x30,5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

21. Berthold Hellingrath(1877-1945)

Gdańsk. Brama Mariacka sygn.p.d. B. Hellingrath

akwaforta, 30,8x24 cm

Estymacja:  400 - 600,-

22. Odd Helmersen(1922-2012)

Widok na Svolvaer i górę Floya(1954) sygn.dat.p.d. O.Helmersen 54

olej, płótno, 55,5x46 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

23. Miguel Herrera(ur.1935)

Rosemary sygn.p.d. herrera

akwaforta, akwatinta barwna (AP VII/XX), 45,3x37,5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

24.  Wlastimil Hofman(1881-1970)

Portret mężczyzny z harfą nad Jeziorem Tyberiadzkim(1943) sygn.dat.l.d. Wlastimil Hofman / Tiberias 1943

olej, płótno/tektura, 43x58 cm

Estymacja:  28.000 - 35.000,-

25. Eleonora Jagaciak-Baryłko(1925-2016)

Martwa natura z jabłkami(1954) sygn.na odwrociu Eleonora Jagaciak-Baryłko / rok 1954

olej, płótno, 77x63 cm

Estymacja:  1.600 - 2.300,-

26. Stathis Jeropulos(1939-2011)

Martwa natura z owocami sygn.p.d. JEROPULOS ST.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  1.200 - 2.200,-

27. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Trójka sygn.p.d. Z. Kaczówka

olej, płótno, 50x80 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

28. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Cerkiew nsygn.

akwarela, gwasz, papier, 61,5x86 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

29. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Brzeg Morza Azowskiego(1968) sygn.dat.p.d. EK68

akwarela, gwasz, pastel, papier, 57x75 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

30. Dorota Kiermasz(ur.1979)

Lato(2005) sygn.dat.p.d. DK / 2005 i na odwrociu Dorota Kiermasz / ... / 2005

akryl, płótno, 110x110,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

31. Dorota Kiermasz(ur.1979)

Wiosna(2005) sygn.dat.p.d. Dorota Kiermasz 2005 i na odwrociu Dorota Kiermasz / ... / 2005

akryl, płótno, 110x110,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

32. Antoni Kierpal(1898-1960)

Stara chata(1946) sygn.dat.p.d. A.Kierpal 1946

olej, tektura, 24,5x34 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

33. Wacław Kondek(1917-1976)

Postacie II(1964) sygn.dat.l.d. WK 64

tempera, deska, 45x20 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

34. Wojciech Kostiuk(ur.1947)

Wrakowisko sygn.p.d. Wojciech Kostiuk

akwaforta (e.a. V/X), 32,5x41 cm

Estymacja:  700 - 900,-

35. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Cmentarz żydowski(1960) sygn.gmerkiem autorskim p.d.

olej, płótno, 42x36 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

36. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Łodzie na brzegu sygn.p.d. W.Krzyżanowski

olej, sklejka, 30,5x40,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

37. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Dziewczyna w chuście(wkładka do czasopisma „Arkady”, R. 3, 1937,
nr 2)
nsygn.

drzeworyt, 24x13 cm

Estymacja: 600 - 800,-

40. Eugenia Marcinkowska-Brykner(1892-1969)

Sołtys sygn.p.d. E.Marcinkowska

olej, płótno, 80x64 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

41. E. Michrowski(XIX/XX w.)

Łazienki(1924) sygn.dat.p.d. E.Michrowski 1924

olej, płótno, 73x145 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

42. Max Mougel(1895-1988)

Tryptyk nowojorski: Przyjazd, Południe, Odjazd(1935) sygn.p.d. Mougel, poniżej Max Mougel, dat.l.d. '35

tusz, papier, 29x36,9; 25,4x35,5; 30,5x35,5 cm

Estymacja:  1.500 - 3.000,-

Górnik(ok.1935) sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 7,2x5,2 cm

Estymacja:  300 - 500,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Regent Park(1937) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / London 37 i na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 13,5x11 cm

Estymacja: 600 - 900,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXIX sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 32x24,8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Czyściec, Pieśń XV(1942) sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem p.d. MS 1942

drzeworyt, 31,5x24,6 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

47. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Kompozycja z drzewem sygn.p.d. F.Pacanowska i na płycie śr.d. monogramem F.P.

akwaforta, akwatinta barwna (8/50), 31,8x20,8 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2021) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

Estymacja: 3.500 - 6.000,-

49. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło IV(1981) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1981.

autocynkografia (45/50), 44,8x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

50. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło VI(1982) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1982.

autocynkografia (e.a. III/VI), 44,8x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

51. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zamek Szwedzki VI(1976) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1976

autocynkografia (V/VI), 50x32,4 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

52. Kasper Pochwalski(1899-1971)

W tatrzańskiej dolinie(1958) sygn.dat.p.d. Kasper Pochwalski 1958

olej, pilśnia, 22,7x29 cm

Estymacja:  700 - 1.400,-

53. Magdalena Połacik(ur.1980)

Trening żonglerski(2015) sygn.dat.na odwrociu Magdalena / Połacik / 2015

olej, płótno, 90x60 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

54. Magdalena Połacik(ur.1980)

Georginia na spacerze(2016) sygn.dat.na odwrociu Magdalena / Połacik / 2016

olej, płótno, 60x40 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

55. Zbigniew Pronaszko(1885-1958)

Portret mężczyzny nsygn. na odwrociu dedykacja autorska: W dniu urodzin Jerzemu / z. pronaszko

olej, płótno/tektura, 41x31 cm (owal)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

56. Bruno Reinhold(1891-?)

Kraków. Sukiennice sygn.p.d. Bruno Reinhold

akwaforta, akwatinta, 30,2x25,8 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

57. Jean Richardson(ur.1940)

Wildfire(1981) sygn.dat.p.d. Richardson ’81©

akwatinta barwna, relief (LXI/LXXX), 60,3x80,2 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

58. Tadeusz Roman(1906-1983)

Na barykadzie [Bunt robotników](1962) sygn.dat.p.d. 1962 / T.ROMAN

olej, płótno, 80x100,5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

59. Lewis Rubenstein(1908-2003)

Tańczący chasydzi sygn.p.d. Lewis Rubenstein

litografia (8/40), 19x34 cm

Estymacja:  400 - 600,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak (ur.1958)

N4 z cyklu „Alfabety”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... / 2022

technika własna, płótno, 60x60 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

61. Kazimierz Sichulski(1879-1942)

Mała Hucułka nsygn.

pastel, papier/tektura, 75,5x54,5 cm

Estymacja:  25.000 - 40.000,-

62. Józef Skrobiński(1910-1979)

Widok Kazimierza nad Wisłą sygn.p.d. J.Skrobiński

olej, papier, 50x70 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

63. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Morze sygn.na odwrociu TAD. SPRUSIAK

olej, tektura, 27x35 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

64. Antoni Starczewski(1924-2000)

ClGMFno(1998) sygn.dat.p.d. Antoni Starczewski 1998

serigrafia (7/10), 56,5x56,8 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

65. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Łodzie przy brzegu(1937) sygn.dat.p.g. G.Mendoly / 1937

olej, płótno/tektura, 28x58,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

66. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Kwiaty w wazonie sygn.p.g. G. Mendoly

olej, tektura, 40x28 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

67. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Szarża sygn.p.d. Trzeszczkowski

olej, płótno, 50x70,5 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

68. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Ułani sygn.p.d. Trzeszczkowski

akwarela, gwasz, papier, 35x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

69. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Generał Kazimierz Turno przyjmuje raport sygn.p.d. Trzeszczkowski

akwarela, gwasz, papier, 35x28,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

70. Devi Tuszynski(1915-2002)

Kompozycja fantastyczna(1975) sygn.dat.p.d. DEVI Tuszynski / 75

litografia (29/100), 15,2x12 cm

Estymacja:  300 - 400,-

71. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena w galerii sygn.p.d. AU

tusz, akwarela, papier, 29,5x21 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

73. Johannes Wierix(1539-1620) wg Albrecht Dürer(1471-1528)

Melancholia I(1602) sygn.dat.na płycie śr.d. IOHAN.WIRICX FECIT ANN 1602

miedzioryt, 24x19 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

74. Oliver Zlatku(ur.1952)

Pejzaż z Prowansji sygn.p.d. ZLATKU OLIVER.

litografia barwna (250/295), 40x60 cm

Estymacja:  500 - 700,-

75. Warsztat Hendricka Goltziusa
wg Hendrick Goltzius
(1558-1617)

Album z 52 ilustracjami do „Metamorfoz” Owidiusza sygn.na płycie i nsygn.

miedzioryty naklejone na karty albumu, 28,5x44 cm - wymiary albumu,
ok.17,4x25,5 cm - wymiary grafik, odbitki przycięte

Estymacja: 18.000 - 24.000,-

76. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż z chatą sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 37,5x29,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

77. A.N.(XX w.)

Kopuły cerkwi sygn.nieczytelnie l.d. (cyrylicą)

olej, płótno, 33x47,5 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

78. A.N.(XX w.)

Okręty na wzburzonym morzu sygn.p.d. monogramem JB

olej, płótno/tektura, 45x74 cm

Estymacja:  1.700 - 2.600,-

79. A.N.(XX w.)

Rynek w Boom zimą(1936) sygn.p.d. J. De Wispetagal (?), datowany na odwrociu 1936

olej, sklejka, 27,5x37,5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

80. Kaseta podhalańska(Polska, Zakopane, 1974) sygn. ZAKOPANE 1974

drewno, płaskorzeźba polichromowana, lakier (pęknięcie w podstawie), 8x26,5x18 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

81. Kilim huculski(Polska, I poł.XX w.) nsygn.

tkanina, przetarcia, 195x155 cm

Estymacja:  600 - 1.100,-

82. Nożyki do owoców na stojaku secesyjnym(Polska, ok.1908)

nożyki sygn. orzeł carski dwugłowy / NORBLIN i Ska /N, plater, dł. 16;

stojak nsygn.  cyna, ślady dawnego srebrzenia, wymiary stojak z nożykami 21,5x12x3 cm

Estymacja:  1.600 - 2.200,-

83. Nożyki do owoców na stojaku secesyjnym(Polska, ok.1908)

nożyki sygn. orzeł carski dwugłowy / NORBLIN i Ska / NBM   plater, dł. 16,5;

stojak sygn. orzeł carski dwugłowy / VERIT / N.B.W./ 02300
cyna srebrzona, wymiary stojaka z nożykami 17x15x8,3 cm

Estymacja:  1.600 - 2.200,-

84. Paterka na 4 nóżkach(pocz.XX w.) sygn. nieczytelna / 1/ 0

plater, 9,5x34,5x22 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

85. Salatera i 6 salaterek małych(Polska, l.30.XX w.)
nsygn. [Huta Hortensja?]

szkło rozalinowe, prasowane, trawione, salatera wys. 10, śr. 23 cm,

salaterki małe wys. 4,5, śr. 12 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

86. Spinki do mankietów(Warszawa, Polska, II poł.XX w.)
sygn. trzcinka / punca nieczytelna [Warmet]

srebro, pr.3?, 14,9 g, oryginalne pudełko z ebonitu

Estymacja:  300 - 400,-

87. Świecznik(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)
sygn. palmeta / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN  POLAND

[proj. Wit Płażewski(1932-2004)]

fajans malowany, wys.11,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

88. Świeczniki trójramienne-para(po 1950) nsygn.

metal, drewno, wys. 24,5, rozpiętość ramion 22 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

89. Talerz dekoracyjny „Polonez” wg Zofii Stryjeńskiej(Polska, Chodzież, l.60.XX w.) sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND

porcelana biała, malowana, druk, złocenie, śr.31,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

90. Tłok pieczętny „Urząd Starszych Zgromadzenia Kunsztu(?) Szewskiego Miasta Dąbrowica”(Polska, 1819) nsygn.

drewno, mosiądz, śr.3,4, dł. 9,2 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

91. Uchwyt do szklanki secesyjny(Kijów, po 1908)
sygn. kokosznik: V główka 84, imiennik: 2KA

srebro pr.84, 128 g, grawerka: monogram wiązany HA (?), wys. 10,5 cm

Estymacja: 900 - 1.200,-

92. Wazon(II poł.XX w.) nsygn.

szkło czerwone, barwione w masie, malowane, wys. 21,5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

93. Wazon(Polska, Katowice, l.60.XX w.) sygn. dzban ZB
[Steatyt, proj. Zygmunt Buksowicz(1915-1993)]

porcelit malowany, złocenie, wys. 27 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

94. Wazon w typie art déco(ok.poł.XX w.) nsygn.

szkło prasowane, barwione w masie, wys. 20,5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

95. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.)

nsygn. naklejka: korona / Mitlehner / BLEIKRISTALL / HANDGESCHLIFFEN [Mitlehner, czynny od 1879 w Unter-Maxdoft (dziś Dolni Maxov), 1946-1988 w Stierstadt, RFN]

szkło bezbarwne, flakon wys. 13, flakon z atomizerem wys. 9, puzderko 7x8,5x4, tacka 8x21x3 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

96. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.)

nsygn. naklejka: korona / Mitlehner/ BLEIKRISTALL / HANDGESCHLIFFEN [Mitlehner, czynny od 1879 w Unter-Maxdoft (dziś Dolni Maxov), 1946-1988 w Stierstadt, RFN]

szkło bezbarwne, flakon wys. 19,5, flakon z atomizerem wys. 8,5, puzderko 8x10x6,5, tacka 9,5x26,5x2,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

97. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.)

szkło barwione w masie, szmaragdowe, flakon wys. 19, flakon z atomizerem wys. 10,5, puzderko 8x10,5x6, tacka 8x23x2,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

AUKCJA NA RZECZ ŁÓDZKIEGO ODDZIAŁU ZPAP

Dochód ze sprzedaży prac przekazanych przez autorów na aukcję jest przeznaczony na działalność Łódzkiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Do ceny wylicytowanej doliczana jest 18% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego.

101. Andrzej Bator(ur.1954)

Rój(1991) sygn.dat.na krośnie, na odwrociu 1991 R. ”RÓJ” BATOR

akryl, płótno, 90x84 cm

cena wywoławcza:  500,-

102. Barbara Cuper-Zbierska(ur.1944)

Stary Siedlec sygn.p.d. BARBARA CUPER-ZBIERSKA

olej, płótno, 65x81 cm

cena wywoławcza:  500,-

103. Barbara Czerniejewska(ur.1939)

Chata nad wodą(2011) sygn.dat.p.d. CB /2011

olej, płótno, 30x40 cm

cena wywoławcza:  200,-

104. Barbara Czerniejewska(ur.1939)

Nad wodą(2006) sygn.dat.p.d. CB /2006

pastel, papier, 34x49 cm

cena wywoławcza:  200,-

105. Robert Dzwonkowski(ur.1958)

Dziki zwierz(2014) sygn.dat.l.d. RDz /14

olej, płótno, 25x20 cm

cena wywoławcza:  200,-

106. Marek Gajewski(ur.1955)

Było lato sygn.p.d. M.Gajewski

pastel, tempera, olej, płyta, 41x50 cm

cena wywoławcza:  300,-

107. Jacek Galewski(ur.1971)

Horeb-analogie(2021) sygn.dat.p.d. Jacek Galewski 2021

druk cyfrowy, rysunek, papier, 41x29,5 cm

cena wywoławcza:  200,-

108. Mirosław Grzelak(ur.1960)

Pomiędzy(2016) sygn.l.d. M.Grzelak

akryl, płótno, 65x81 cm

cena wywoławcza:  500,-

109. Jerzy Grzywacz(ur.1947)

Z krainy Łemków(2015) sygn.l.d. J.GRZYWACZ

olej, płótno, 24x30 cm

cena wywoławcza:  200,-

110. Jan Hrycek(ur.1946)

Po udarze I(2020) sygn.p.d. JHrycek, dat.śr.d. 2020

drzeworyt (3/20), 40x29 cm

cena wywoławcza:  300,-

111. Jan Hrycek(ur.1946)

Po udarze II(2021) sygn.p.d. JHrycek, dat.śr.d. 2021

drzeworyt (1/20), 39,5x29,5 cm

cena wywoławcza:  300,-

112. Józef Janecki(ur.1945)

Jesień w Dłutówku II(2014) sygn.dat.p.d. JJ 2014 (opisany na odwrociu)

olej, płyta MDF, 60x60 cm

cena wywoławcza:  400,-

113. Robert Jundo(ur.1967)

Oczy wypatrujące gościa(2005) sygn.dat.p.d. Robert Jundo 2005

sucha igła (5/12), 30x21 cm

cena wywoławcza:  100,-

114. Maria Kaliska(ur.1940)

Wargacz śródziemnomorski(2013) sygn.p.d. M.KALISKA

olej, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza:  500,-

115. Magdalena Kapuścińska-Borkiewicz(ur.1940)

Las wiosenny(2017) sygn.dat.p.d. Kapuścińska-Borkiewicz /2017 r.

akryl, papier, 36,5x56 cm (w św.p-p)

cena wywoławcza:  500,-

116. Urszula Klechta(ur.1946)

W ogrodzie(2021) sygn.p.d. UK

olej, pilśnia, 18,5x18,5 cm

cena wywoławcza:  100,-

117. Kajetan Kreutz-Majewski(ur.1956)

Droga(2018) sygn.dat.l.d. Kajetan Kreutz-Majewski 2018 r.

collage, akryl, płótno, 100x80 cm

cena wywoławcza:  500,-

118. Maksymilian Majewski(ur.1968)

Czarny kwadrat sygn.na odwrociu MAX MAJEWSKI

technika własna 36x36x4 cm

cena wywoławcza:  300,-

119. Dariusz Młynarczyk(ur.1958)

RA VII(23/2021) sygn.dat.p.d. D.Młynarczyk ‘2021

akryl, rysunek, papier, 26,5x36,5 cm

cena wywoławcza:  200,-

120. Dariusz Młynarczyk(ur.1958)

Projekcja VII(43/2021) sygn.l.d. D.Młynarczyk

technika mieszana, papier, 40x30 cm

cena wywoławcza:  200,-

121. Monika Piasecka(ur.1965)

Kompozycja mmp „II” sygn.na odwrociu Monika Piasecka

olej, płótno, 46x38 cm

cena wywoławcza:  200,-

122. Ryszard Porębski(ur.1949)

Fabryka Grohmana sygn.l.d. R.PORĘBSKI

olej, płótno, 18x24 cm

cena wywoławcza:  200,-

123. Ryszard Porębski(ur.1949)

Bez tytułu(2021) sygn.p.d. R.PORĘBSKI, dat.l.d. 2021

olej, tektura, 32x23,5 cm

cena wywoławcza:  200,-

124. Ryszard Porębski(ur.1949)

Kompozycja(2018) sygn.p.d. R.PORĘBSKI, dat.l.d. 2018

olej, płótno, 30,5x23,5 cm

cena wywoławcza:  100,-

125. Barbara Rabiega(ur.1948)

Niech żyje bal(2009) sygn.dat.p.d. Barbara Rabiega 2009

technika własna (13/18), 43x100 cm

cena wywoławcza:  300,-

126. Barbara Rabiega(ur.1948)

Nad jeziorem(2009) sygn.dat.l.d. Barbara / Rabiega 2009

pastel, papier, 19,5x11 cm

cena wywoławcza:  200,-

127. Maria Sadowska(ur.1948)

Wnęka sygn.l.d. MARIA SA

olej, płótno, 33x24 cm

cena wywoławcza:  300,-

128. Maria Sadowska(ur.1948)

Kuchnia polska IV sygn.l.d. monogramem MS (opisany na odwrociu)

olej, płótno, 13x18 cm

cena wywoławcza:  100,-

129. Maria Sadowska(ur.1948)

Kuchnia polska III sygn.l.d. monogramem MS (opisany na odwrociu)

olej, płótno, 13x18 cm

cena wywoławcza:  100,-

130. Daria Solar(ur.1976)

Melancholia sygn.l.d. Daria Solar

olej, pilśnia, 24x30 cm

cena wywoławcza:  100,-

131. Marzena Sroczyńska-Gudajczyk(ur.1973)

Pawie(2011) sygn.dat.p.d. MARZENA SROCZYŃSKA-GUDAJCZYK 2011

olej, płótno, 80x60 cm

cena wywoławcza:  400,-

132. Ewa Tomporek-Fukuoka(ur.1954)

Początek sygn.p.d. Ewa T.Fukuoka

olej, płótno, 70x100 cm

cena wywoławcza:  500,-

133. Barbara Trzeciak(ur.1955)

W blasku jesiennego słońca(2021) sygn.dat.l.d. Barbara Trzeciak / 2021

akwarela, papier, 27x37 cm (w św.p-p)

cena wywoławcza:  300,-

134. Sonia Tugarinowa(ur.1960)

Rybka(2015) sygn.p.d. monogramem CT

akwarela, papier  14x9,5 (w św.p-p)

cena wywoławcza:  100,-

135. Wanda Wyrzykowska-Wierzbowska(ur.1937)

Łódź ul.Piotrkowska(2010) sygn.dat.p.d. W Wierzbowska 2010

olej, płótno, 61x50 cm

cena wywoławcza:  300,-