223 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

223 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 12 marca 2022 r., godz. 12:00

Le Plessis-Robinson sygn.p.d. Adlen

litografia barwna (2/150), 27x38 cm

Estymacja: 500 - 800,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Sous-Bois sygn.p.d. Adlen

litografia barwna (2/150), 32,7x29 cm

Estymacja:  500 - 800,-

3. William Auerbach-Levy(1889-1964)

Portret marynarza(1920) sygn.p.d. William Auerbach-Levy i sygn.dat.na płycie p.d. William Auerbach-Levy / 1920

sucha igła, 25x20 cm

Estymacja:  300 - 500,-

4. Antoni Bartkowski(1891-1974)

Pejzaż podgórski sygn.p.d. A. Bartkowski

olej, płótno dublowane, 40x45 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

5. A. Blacker(XX w.)

Pejzaż podgórski z Alpami w tle sygn.l.d. A. Blacker

olej, tektura, 59x79 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

6. Helmut Bredehorn(ur.1915)

Róże i żółte lilie(1971) sygn.l.d. BREDEHORN, dat.na odwrociu 1971

olej, płótno/tektura, 74x54,5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

7. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Big Nude I(2016) sygn.na odwrociu PIOTR CIESIELSKI

druk transferowy, tkanina, 150x200 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

8. Stanisław Dawski(1905-1990)

Ex libris sygn.p.d. DAWSKI

linoryt, 8x7,3 cm

Estymacja:  300 - 400,-

9. Julian Fałat(1853-1929)

Pejzaż zimowy z Osieka sygn.l.d. J Fałat Osiek

akwarela, papier/tektura, 22x71 cm

Estymacja:  75.000 - 95.000,-

  10. Stanisław Frasiak(1897-1950)

Portret siedzącej kobiety z kwiatami sygn.p.d. S Frasiak

olej, tektura, 66x47 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

11. Michał Gałkiewicz(1932-2020)

Kompozycja 9-elementowa nsygn.

ceramika szkliwiona, 44x43,5x8 cm

Estymacja:  1.300 - 2.000,-

12. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wertykalny-progresywny(2021) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA /... / 2021

technika własna, akryl, płyta, 80x80 cm (96x96 cm w ramie)

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

Geometryczny IV(2021) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA
/... / 2021

technika własna, akryl, tektura/płyta, 40x40 cm (54x54 cm w ramie)

Estymacja: 5.500 - 7.000,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Nokturn IV(1999) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘99

technika własna, relief (e.a.), śr. 12 cm

Estymacja:  1.700 - 2.300,-

15. Maksymilian Gierymski(1846-1874)

Na przejeździe sygn.l.d. M. Gierymski

olej, deska, 31x42,5 cm

Estymacja:  200.000 - 300.000,-

16. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu(2009) sygn.dat.p.d. R.Gieryszewski 2009

drzeworyt barwny (e.a.), 10,3x7,4 cm

Estymacja:  300 - 500,-

17. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu(2011) sygn.dat.p.d. R.Gieryszewski / 2011

drzeworyt, 11,3x8,4 cm

Estymacja:  300 - 500,-

18. Hermann Gladenbeck(1827-1918)

Szermierz Borghese wg Agasias z Efezu(Berlin, Niemcy, XX w.)
sygn. Akt- Ges. . H.Gladenbeck, a Berlin.

brąz, marmur, wys. 50,5 cm, podstawa 37,7x23,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

19. Patricia Govensky [Patric](ur.1961)

Relaks sygn.p.d. Patric

serigrafia (223/375), 18x13 cm

Estymacja:  250 - 400,-

20. Susan Hall(ur.1943)

Polowanie(1980) sygn.dat.p.d. Susan Hall 1980

litografia barwna (99/175), 61x46 cm

Estymacja:  600 - 900,-

21. Max Haneman(1882-1944)

Wodogrzmoty Mickiewicza(1939) sygn.dat.l.d. m. haneman 1939

olej, płótno, 67x48 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

22. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Les Halles(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (1 bis/100), 37x43,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

23. Miguel Herrera(ur.1935)

Schiele (Martwa natura) sygn.p.d. herrera

akwaforta, akwatinta barwna (62/125), 37,4x45,3 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

24. Eleonora Jagaciak-Baryłko(1925-2016)

Widok miasteczka opisany na odwrociu Jagaciak / Sopot

olej, płótno, 44,7x54 cm

Estymacja:  1.100 - 1.900,-

25. Władysław Jahl(1886-1953)

Etiuda c-moll, Op. 10, Nr 12(z teki „Chopin. 14 Eaux-fortes originales …”, Paryż 1949) sygn.p.d. Jahl

akwaforta (III/XV), 22,4x18,2 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

26. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Powrót z polowania sygn.p.d. Z. Kaczówka

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

27. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Brzeg rzeki sygn.p.d. St. Kamocki

olej, tektura, 26,5x42,5 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

28. Rajmund Kanelba(1897-1960)

Portret dziewczyny w czerwonej bluzce sygn.p.g. Kanelba

olej, tektura, 30,5x24 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

29. Alfons Karpiński(1875-1961)

Portret kobiety w kapeluszu sygn.na płycie p.d. monogramem AK

akwaforta, akwatinta (odbitka l.90.XX w.), 12,6x17,8 cm

Estymacja:  300 - 500,-

30. Józef Kaszyński(1941-2021)

Wodnice. Impresja wg G. Klimta sygn. G. KLIMT „WODNICE” /
IMPRESJA J. KASZYŃSKI

gobelin, wełna, liczne przetarcia, 158x58 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

31. Rafał Augustyn Kleweta(1949-2016)

D sygn.p.d. R.Kleweta

drzeworyt (3/50), 7,6x5,1 cm

Estymacja:  200 -300,-

32. Rafał Augustyn Kleweta(1949-2016)

H sygn.p.d. R.Kleweta

drzeworyt (6/50), 7,4x5 cm

Estymacja: 200 - 300,-

33. August Kӧhler(1881-1964)

Sosny nad jeziorem sygn.dat.p.d. Kohler / 47

olej, płótno, 72x93 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

34. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż zimowy sygn.l.d. WIKTOR KORECKI

olej, pilśnia, 45x84,5 cm

Estymacja: 8.500 - 13.000,-

35. Jerzy Kossak(1886-1955)

Drużba(1932) sygn.dat.p.d. Jerzy Kossak / 1932

olej, płótno, 38x50 cm

Estymacja: 15.000 - 20.000,-

36. Janina Kraupe-Świderska(1921-2016)

Chrystus sygn.śr.d. J.Kraupe

linoryt barwny, 10x5,2 cm

Estymacja: 350 - 450,-

37. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Wnętrze sygn.p.d. monogramem JK

olej, płótno, 59,5x46 cm

Estymacja:  10.000 -15.000,-

38. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Pejzaż z kościołem(1943) sygn.dat.p.g. Jerzy Krawczyk / 1943 r.

akwarela, ołówek, tektura, 38,5x27,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

39. Toyohara Kunichika(1835-1900)

Aktorzy kabuki - 4 portrety sygn.na klocku l.g., l.śr., p.śr.

drzeworyt barwny, 18,5x12; 18,3x12,1; 18,3x11,8; 18,4x11,4 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

40. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z korkami(1965) sygn.dat.l.d. L. Kunka 65 r.

technika własna, płótno, 101x76 cm

Estymacja: 15.000 - 23.000,-

41. Jacques Lalande(1921-2003)

W Wenecji sygn.p.d. Juqs Lalande

litografia barwna (e.a), 33,2x47,3 cm

Estymacja:  300 - 600,-

42. Aleksander Laszenko(1833-1944)

Taniec brzucha(1935) sygn.l.d. A.Laszenko, dat.p.d. 1935

drzeworyt barwny, 42,2x24 cm

Estymacja:  600 - 900,-

43. Maciej Lewik(ur.1960)

Zima sygn.l.d. Maciej Lewik

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

44. Krystyna Liberska(1926-2010)

Dziewczyna(1986) sygn.dat.l.d. LK 86

olej, płótno, 60x43 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

45. Bengt Lindström(1925-2008)

Twarz sygn.p.d. Lindstrom

litografia barwna (137/200), 73x54 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

46. Bengt Lindström(1925-2008)

Twarz (niebieska) sygn.śr.d. Lindstrom

litografia barwna (137/200), 75,5x53,2 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

47. Milvia Maglione(1934-2010)

Spacer sygn.p.d. Maglione

serigrafia (43/50), 50,2x39 cm

Estymacja:  400 - 600,-

48. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Pocałunek wiatru(2019) sygn.dat.l.d. 2019 Franciszek / Maśluszczak

akwarela, papier, 37,5x28 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

49. Nimrod Messeg(ur.1970)

Black Bull sygn.na plakiecie MESSEG

metal patynowany, 51x126x59 cm

Estymacja:  30.000 - 45.000,-

50. M.Mieleszko(XX/XXI w.)

Wiosenne kwiaty-wielkanocna pisanka(2007) sygn.dat. M.Mieleszko / 2007

jajo strusie, akryl, wys. 17,5 cm

Estymacja: 350 - 450,-

51. Bogdan Mozer(1944-2021)

Akt(2020) sygn.dat.p.d. B.Mozer 2020

flamaster, pilśnia, 103,5x62,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

52. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Cień(1935) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Amsterdam 1935 i na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt (8/12), 12x8,1 cm

Estymacja:  500 - 700,-

53. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex libris Jędrusia Mrożewskiego sygn.na klocku l.d. monogramem MS

drzeworyt, 7,8x5,9 cm

Estymacja:  300 - 400,-

54. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii“ Dantego. Piekło, Pieśń II sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku l.g. monogramem MS

drzeworyt, 32x25 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

55. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Hierarcha sygn.monogramem p.d. J. N.

tusz, papier, 40x23 cm

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

56. Napoleon Orda(1807-1883)

Olesko nad źródłami Styru[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda,
p.d
. Lit w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,8x28,9 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

57. Napoleon Orda(1807-1883)

Halicz przy ujściu rzeki Łukiew do Dniestru[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,5x29 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

58. Marek Paluch(ur.1954)

S-F-XV(2021) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / ... 2021.

technika własna, pilśnia, 100x100 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

59. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Łodzi. Ulica Nawrot(2021) sygn.l.d. PANFIL, dat.na odwrociu 2021

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

60. Józef Panfil(ur.1958)

Widok Forum Romanum sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 35x46 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

61. Bob Pardo(XX/XXI w.)

Flipper sygn.p.d. Bob Pardo

serigrafia (203/300), 61,2x43,3 cm

Estymacja:  400 - 600,-

62. Ignacy Pieńkowski(1877-1948)

Pejzaż z rzeką sygn.p.d. Ign. Pieńkowski

olej, tektura, 42x54 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

63. Henryk Plich(1904-1986)

Pejzaż z Ustki sygn.l.d. H. Plich

olej, pilśnia, 47x61 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

64. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Świnia(1962) sygn.p.d. (A.P.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1962

linoryt (e.a.), 38,5x50,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

65. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Jeziorko w lesie(1968) sygn.dat.p.d. 1968. (AP.) H. Płóciennik.

autocynkografia (e.a.), 33,2x24,8 cm

Estymacja:  1.100 - 1.800,-

66. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Czarna dziura dla Józefa Gielniaka(1990) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1990.

autocynkografia (1/1), 47,8x35,2 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

67. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Zachód słońca(1953) sygn.l.d. Z Poduszko i sygn.dat.na odwrociu
Z Poduszko / 1953 r.

olej, papier, 19x28 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

68. Bazyli Poustochkine(1893-1973)

Pejzaż z drzewami sygn.l.d. B. Poustochkine

olej, papier/płótno, 23x16 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

69. Bencion Rabinowicz (Benn)(1905-1989)

Psalm XCV(ok.1969) sygn.p.d. Benn

litografia barwna (H/C), 17,5x12,8 cm

Estymacja:  400 - 650,-

70. Bencion Rabinowicz (Benn)(1905-1989)

Psalm 124.7(ok.1969) sygn.l.d. Benn

litografia barwna (H/C), 17,5x12,6 cm

Estymacja:  400 - 650,-

71. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Smooth Horizon(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK
/ ... / 2022

technika własna, przeploty, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

72. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

PIORUN SILVER/BLACK z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK / ... / 2022

technika własna, płótno, 25x25 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

73. Sten Sture Sandgren(1894-1964)

Słoneczny zimowy dzień sygn.p.d. STEN / TURE

olej, pilśnia, 33x43 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

74. Sylweriusz Saski(1863-1954)

Pejzaż podhalański sygn.l.d. Sylw.Saski.

olej, płótno, 47x96 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

75. Adam Setkowicz(1876-1945)

Powrót z polowania sygn.l.d. A.Setkowicz

olej, tektura, 44x69 cm

Estymacja: 14.000 - 18.000,-

76. Antoni Starczewski(1924-2000)

Projekt tkaniny nsygn., oświadczenie właściciela o pochodzeniu obiektu

technika własna, płótno, 70x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

77. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Projekt plakatu do filmu „Ja sprawiedliwość” z 1967 nsygn.

akwarela, tusz, papier, 29x20,5 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

78. Alfred Steinacker(1838-1914)

Scena na jarmarku sygn.l.d. E. A. Steinacker

olej, deska, 13x21 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

79. Kamila Stępniak(ur.1983)

Skrzypce sygn. K.Stępniak 1/3

aluminium polerowane, drut posrebrzany, 71x27x12 cm,
podstawa kamień serpentynit, 20x15x2 cm, postument MDF, 100x37x37 cm

Estymacja:  8.000 - 14.000,-

80. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Kartka z pamiętnika(1990) sygn.dat.p.d. 90. B. Szajdzińska

olej, płótno, 76x42 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

81. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Portret Beduina sygn.l.d. K. Szewczenko

olej, sklejka, 20,5x14,7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

82. Jan Tarasin(1926-2009)

Stodoła sygn.p.d. Jan Tarasin

serigrafia, 35,5x26 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

83. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Portret kobiety w czerwonym szalu(1898) sygn.dat.p.d. Trębacz / 98

olej, płótno, śr. 38,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

84. Raoul Ubac(1910-1985)

Plakat Wystawy Galerie Maeght nsygn.

litografia barwna, 65,2x50 cm

Estymacja:  300 - 500,-

85. Theodor Urtnowski(1881-1963)

Gdańsk nad Motławą sygn.p.d. TH. URTNOWSKI

olej, płótno/tektura, 60,4x81,56 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

86. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z dwoma kołami sygn.l.d. B. UTKIN

technika własna, pilśnia, 61x122 cm

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

87. Victor Vasarely(1906-1997)

Bez tytułu sygn.p.d. Vasarely

serigrafia, 27,8x27,8 cm

Estymacja:  1.800 - 2.400,-

88. Warsztat Hendricka Goltziusa
wg Hendricka Goltziusa
(1558-1617)

Apollo zabija Pytona. Ilustracja 13 do „Metamorfoz” Owidiusza nsygn.

miedzioryt, 17,5x25,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

89. Warsztat Hendricka Goltziusa
wg Hendricka Goltziusa
(1558-1617)

Porwanie Europy. Ilustracja 40 do „Metamorfoz” Owidiusza nsygn.

miedzioryt, 17,6x25,7 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

90. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w niebieskim wazonie sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

91. Józef Wasiołek(1921-2008)

Okolice Głowna sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

92. Jos De Wil(1920-1992)

Pejzaż z wierzbami sygn.l.d. J. de. Wil

olej, pilśnia, 24,5x19,5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 300 - 600,-

93. Antoni Wippel(1882-1969)

Wiejska chata sygn.p.d. AWippel

akwarela, papier, 35x50 cm

Estymacja: 600 - 900,-

94. Antoni Wippel(1882-1969)

Łodzie w zatoce sygn.p.d. AWippel

akwarela, papier, 20x31,5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

95. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Młodzieniec z kwiatkiem(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors- texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 16x9,3 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

96. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Chłopiec z harmonią(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 16,5x10,7 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

97. Chwalisław Zieliński(1904-1974)

Kapliczka(1958) sygn.dat.na odwrociu Chwalisław Zieliński /.../ 1958 oraz autorska dedykacja z 1958 roku

olej, tektura, 26,5x36,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

98. Jan Zieliński(1946-2018)

Grupa artystów czeka na jajko by stworzyć pisankę
sygn.monogramem p.d. jz

tusz, papier, 15,8x11 cm

Estymacja:  300 - 400,-

99. Oliver Zlatku(ur.1952)

Widok miasta nad morzem sygn.p.d. ZLATKU OLIVER.

litografia barwna (212/295), 39,2x60 cm

Estymacja:  500 - 700,-

100. Józef I.Kraszewski „Stara Baśń”z ilustracjami Michała Elwiro Andriollego(1836-1893)

Warszawa 1879, Nakład Gebethnera i Wolffa, 24 drzeworyty sztorcowe ryt. Edward Gorazdowki, Józef Holewiński, Jan Styfi, Bronisław Puc, Kazimierz Olszewski, Aleksander Malinowski sygn.dat.na klocku p. i l.d.

33,8x28x5,5 cm; oprawa sygn. R.GERHOLD’S G.A. LEIPZIG

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

101. A.N.(XIX/XX w.)

Hucułka wg K.Sichulskiego nsygn. (opinia Leszka Ludwikowskiego z 1972 r.)

pastel, papier/tektura, 64x48,5 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

102. A.N.(XX w.)

Pejzaż jesienny ze strugą sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 72,5x96 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

103. A.N.(XX w.)

Pies i kruk(1946) sygn.nieczytelnie p.d.dat. 1946

olej, pilśnia, 40x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

104. A.N.(XX w.)

Kobieta w czepcu nsygn.

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

105. A.N.(XIX/XX w.)

Apollo sygn. z lewej strony A.NTice

brąz, czarny marmur, wys. 64, podstawa 18,5x19 cm

Estymacja: 4.000 - 7.000,-

106. A.N.[uczeń Wojciecha Brzegi(1872-1941)]

Popiersie górala(Polska, Zakopane, I poł.XX w.) sygn.znakiem PSPD (Państwowa Szkoła Przemysłu Drzewnego)

drewno, pęknięcia, wys. 39,5 cm

Estymacja: 5.500 - 7.000,-

107. Ikona św. Mikołaj - fragment ikonostasu

(Rosja, Jarosław nad Wołgą?,1822) sygn. koszulki 84/ punca miejska mało czytelna (niedźwiedź z toporem?) / znak probierza cyrylicą W.D / 1822

tempera, deska, koszulka srebrna, pr.84, pozłacana, ikona oprawiona w ramę drewnianą z blachą mosiężną, wym. ikony 48x10,5 cm,
w oprawie 58,5x18,8 cm, ubytki i zabrudzenia w warstwie malarskiej

Estymacja: 15.000 - 20.000,-

108. Ikona Matka Boska z Dzieciątkiem

(Rosja, Moskwa, 1822) sygn. koszulki: św. Jerzy / znak probierza cyrylicą M.K. / 1822 / 84 / imiennik złotnika cyrylicą I . SZ

tempera, deska, koszulka srebrna, pr. 84, pozłacana, emalia, 31x27 cm,
ubytki i zabrudzenia w warstwie malarskiej

Estymacja: 12.000 - 18.000,-

109. Cukiernica(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn. B.BUCH / W.M.F. GALW. WARSZAWA / 21

plater, 11x20x11 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

110. Cukiernica skrzynkowa(ok. poł.XIX w.) sygn. 12

srebro, pr. 12, 278,6 g, 11x13,5x11 cm

wnętrze złocone, na korpusie grawerowany monogram T.B., wgniecenia na nóżkach i korpusie

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

111. Figura Pekińczyk(Austria, Wiedeń, l.30.XX w.)

sygn. Goldscheider / monogram wiązany GXX / Wien / MADE IN AUSTRIA, wycisk 5858 / 733, wycisk Postl [Hugo Postl]

porcelana, 13,5x21x11,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

112. Filiżanka(Śląsk, k.XIX w.) nsygn.

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie,

wys. filiżanki 7,5, śr. spodka 15,8 cm

Estymacja:  200 - 300,-

113. Kubek srebrny(Niemcy, ok.1900)

sygn. 25686 półksiężyc korona 800 O.S

srebro pr. 800, 85,8 g, wys. 9,5 cm, grawerka heraldyczna, na spodzie grawerka Gaisbach, / 19.12.1900. / 55.Hasen

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

114. Listownik - liść klonu(Polska, Warszawa, I ćw.XX w.)

sygn. Br. Łopieńscy

brąz, 20,5x22 cm

Estymacja:  1.100 - 1.700,-

115. Papierośnica art déco(Polska, Warszawa, l.30.XX w.)

sygn. 2 główka W /  korona / monogram wiązany SK

srebro pr. 2, 152 g, wnętrze złocone, aplikacja złota (?), 10,5x7,2x1 cm
wewnątrz grawerka: Tow. Majr. Mrozwi / W.U.B.P. w Łodzi / Dnia 6 III 48r [Władysław Mróz (1926-1960)?]

Estymacja: 1.200 - 1.600,-

116. Pojemnik szklany(Polska, Dąbrowa Górnicza, II ćw.XX w.)

nsygn. [Huta Ząbkowice]

szkło hialitowe czarne, 12,5x12,5x8,5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

117. Pudernica(Polska, Warszawa, l.30.XX w.)

sygn. 3 główka męska W / monogram wiązany JG w sześcioboku

srebro pr. 3, 140 g (razem z lusterkiem), śr. 8,5 cm, wewnątrz grawerka: Jadwidze / 20 VII 1952. / Karol, brak listka pudru

Estymacja: 600 - 900,-

118. Taca(Polska, Warszawa, I ćw.XX w.)

sygn. L. MORAWSKI I SKA / w / WARSZAWIE

plater, 48,5x29 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

119. Talerz art déco(Niemcy, Sorau, l.30.XX w.)

sygn. SORAU pod koroną w wieńcu laurowym / JB

porcelana biała, wytłaczana, malowana, kalka, złocenie, śr. 31 cm

Estymacja:  400 - 700,-

120. Talerz dekoracyjny - Królewna Śnieżka
(Niemcy, Mettlach, pocz.XX w.)

sygn. zamek / METTLACH / VB / GES. GESCH. / 2148 / 33 / 00 / Schneewittchen, naszkliwnie pod dekoracją: H. Schlitt
[proj. Heinrich Schlitt (1849-1923)]

fajans wytłaczany, malowany, szkliwiony, śr. 42 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

121. Talerz dekoracyjny - Wenus podcinająca skrzydła Kupidynowi

(Polska, l.30.XX w.) sygn. Ć w trójkącie /F. w ĆMIELOWIE / naszkliwnie: 621, 28, 17£

porcelana biała, malowana, kalka, złocenie, niewielkie przetarcia, śr.24,5 cm

Estymacja:  250 - 450,-

122. Talerz dekoracyjny z egzotycznymi ptakami

(Anglia, Chelsea, 1756-1770) sygn. złota kotwica

porcelana biała, malowana, złocenie, śr. 21,5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

123. Wazon(II poł.XX w.) nsygn. (Tarnowiec?)

szkło kryształowe, lane, barwione biało-różowe, wys. 19,5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

124. Wazon(II poł.XX w.) nsygn.

szkło mleczne, malowane, dwa niewielkie ubytki na spodzie, wys. 27,2 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

125. Wazon(ok. poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, szlifowane, barwione biało-kobaltowe, wys. 25 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

126. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.) nsygn.

szkło barwione w masie, szmaragdowe, flakon wys. 19 cm,

flakon z atomizerem wys. 11,5, puzderko 6,5x7,5x7,5, tacka 23x8,8x2,2 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

127. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.) nsygn.

szkło rozalinowe, zestaw pasowany, flakony wys. 16,8 i 13,5 cm,

flakon z atomizerem wys. 7,5 cm, puzderko 7x10,5x7,5 cm, tacka 23x8x2,8 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-