ROKSANA KARCZEWSKA. LOVE, DEATH & MAGIC

Roksana Karczewska

Love, Death & Magic

wystawa: 9 grudnia 2022 r. - 9 stycznia 2023 r.

Galeria ELart, Rynek Sztuki, Łódź, ul. Wschodnia 69 (wejście od ul. Narutowicza)

wernisaż: 9 grudnia 2022 r. godz. 17:00

Roksana Karczewska

(ur.1988 r.) ukończyła studia na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2012 roku zrealizowała dyplom w Pracowni Malarstwa. Swoją twórczość prezentowała na wystawach zbiorowych: „Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”, Muzeum Miasta Łodzi (2017); „Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”, Galeria ASP, Galeria Bałucka, Łódź (2016); „Filmowe Inspiracje”, Muzeum Kinematografii w Łodzi (2014); „Rysunek x rysunek x rysunek”, Galeria Pracownia Wolnego Wyboru, Zielona Góra (2012). Tworząc sztukę w estetyce czarnego romantyzmu oraz realizmu magicznego zajmuje się malarstwem, rzeźbą i konstruowaniem obiektów.

O swojej twórczości pisze: „Tajemnicza i sensualna aura miłości oraz lęk i fascynacja śmiercią to doświadczenia skrajne, charakterystyczne dla czarnego romantyzmu – estetyki która stanowi podstawę moich artystycznych zainteresowań. Drugim elementem uzupełniającym poszukiwania jest estetyka realizmu magicznego – wrażenia zmysłowe łączące się z pozazmysłowymi, otoczone symboliką oraz metaforami. Jednocząc oba nurty tworzę dzieła w zachwycie lub rozpaczy oraz poddaję analizie ciemne rejony ludzkiej psychiki. Kontemplując memento mori równoważę je onirycznymi wyobrażeniami intrygujących postaci wierząc, że tylko miłość pozwala zapomnieć o śmierci.

1. Phantasma I(2020) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 30x25 cm

cena: 1.100,-

2. Eternal ochre ink I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, śr.40 cm

cena: 2.700,-

3. Eternal ochre ink II(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, śr.40 cm

cena: 2.700,-

4. Night lady(2021) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 50x40 cm

kolekcja prywatna

5. Sleepless night II(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 24x18 cm (38,5x29,5 cm z ramą)

6. Sleepless night I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 24x18 cm (38x29 cm z ramą)

7. Magical Valerian(2022) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 20x15 cm

cena: 590,- rezerwacja

8. Sweet secrets(2022) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 41x33 cm

cena: 1.100,-

9. Fin`amor(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 110x90 cm

cena: 4.100,-

10. The mirror of the soul II(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

cena: 590,-

11. The mirror of the soul I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

cena: 590,-

12. I wish I could write as mysterious as a cat(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, śr.20 cm

cena: 590,-

13. And all I loved, I loved alone(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, śr.20 cm

cena: 590,-

14. Love letter(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 60x45 cm

cena: 2.700,-

15. Playing Hamlet(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 52x42 cm

16. Fleshtones I(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 20x20 cm

cena: 590,-

17. Fleshtones II(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 20x20 cm

cena: 590,-

18. Boy with a pearl(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 60x50 cm

cena: 2.700,-

19. Selene(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 60x50 cm

kolekcja prywatna

20. Teardrop I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 24x24 cm (27x27 cm z ramą)

21. Teardrop II(2022) sygn.dat.na odwrociu

22. Love rebel(2022) sygn.dat.na odwrociu    cm  1.200,-

olej, płótno, 40x30

23. Lucky me(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

kolekcja prywatna

24. Love memory(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

kolekcja prywatna

25. Unrequited love(2020) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 30x27x14 cm

kolekcja prywatna

26. Hidden place(2021) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 26x22x13 cm

cena: 2.700,-

27. Library(2021) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 18,5x16x9,5 cm

cena: 1.100,-

28. Mysticism and the mystery of lost love(2021) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 24,5x13,5x8,5 cm

cena: 1.450,-