232 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

232 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 3 czerwca 2023 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata domu aukcyjnego oraz do obiektów oznaczonych symbolem” dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. Sylwester Ambroziak(ur.1964)

Postać z założonymi rękami sygn.A98

ceramika (8/9), wys.14 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

2.  Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Metabolizm pejzażu(1980-81) sygn.dat.śr.d. AMBARTCZAK 1980/81 i na odwrociu AMBARTCZAK 1981

ecoline, bejca, papier, płótno, collage, 120x100 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

3. Abraham Behrmann(1876-1942)

Portret Afrykanki(1931) sygn.dat.p.d. Behrmann 1931

pastel, tektura, 60x45 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

4. Toyohara Chikanobu(1838-1912)

Festiwal lalek z cyklu „Chiyoda no o-oku” - tryptyk sygn.na klocku śr.d.

drzeworyt barwny, 35,4x23,7; 35,5x23,8; 35,5x23,8 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

5. Tadeusz Cieślewski syn(1895-1944)

Ex libris Wacława Błażelewskiego sygn.na klocku monogramem autorskim l.g.   drzeworyt, 7,7x4,8 cm

Ex libris Ludwika Gocla nsygn.    drzeworyt, 9x6,4 cm

Estymacja:  250 - 400,-

6. Piotr Czajkowski(ur.1973)

Między słowami - dyptyk(2012) sygn.dat.p.d. 2012 / CZAJ / KOW / SKI

tusz, kredka, papier, 16x17, 16x17 cm

Estymacja:  4.400 - 5.500,-

7. Andrzej Czarnota(1960-2014)

Piotrkowska [Ale plener...!](2007) sygn.dat.l.d. CzarnotaAndrzej 2007

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

8. Andrzej Czeczot(1933-2012)

Rysunki satyryczne - 4 szt. sygn.p.d. czeczot

 tusz, ołówek, papier, 29,8x40  cm (każdy)

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

9. Stefan Domaradzki(1897-1983)

Nokturn - chata z żurawiem(1933) sygn.dat.p.d. S. Domaradzki 1933

olej, tektura, 33x40 cm

Estymacja:  2.400 - 3.200,-

  10. Eugeniusz Dzierżencki(1905-1990)

Łodzie na morzu sygn.p.d. E. Dzierżencki

olej, płótno, 37,5x50 cm

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

11. Otto Heinrich Engel(1866-1949)

Leśny zakątek sygn.p.d. Otto H.Engel

olej, tektura, 41x49 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

12. Stanisław Fijałkowski(1922-2020)

1 II 62(1962) sygn.p.d. S. Fijałkowski

linoryt, 16,6x14 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

13. Edward Głowacki(1898-1963)

Portret Józefa Piłsudskiego(1935) sygn.dat.na płycie l.d. monogramem EG / 935

litografia, 28,5x21 cm

Estymacja: 400 - 600,-

14. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Łąka sygn.p.d. Groszang.

akwarela, gwasz, papier, 46x55  cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

15. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Rzeka Czarna zimą sygn.p.d. Groszang.

gwasz, akwarela, papier, 48,5x42 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

16. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968)

Las sygn.p.d. E.G. Ślepikowski

olej, tektura, 40x30 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

17. Gu-tang Clan & Tope

Duck Strike 1.6(2022) sygn.dat.na odwrociu GU-TANG CLAN, TOPE / 2022

akryl, spray, szablon, aerograf, płótno, 70x90 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

18. Max Haneman(1882-1944)

Koziniec o zachodzie słońca sygn.p.d. M. HANEMAN

olej, tektura, 32x38,5 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

19. Johann Holmstedt(1851-1929)

Fiordy Norwegii sygn.l.d. J Holmstedth

olej, płótno, 55,5x81,5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

20. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Ex libris W.Morawski sygn.na klocku monogramem autorskim l.śr.

drzeworyt, 8,4x6,2 cm

Estymacja:  150 - 200,-

21. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Staruszek - projekt postaci do spektaklu „Umarła klasa”(1975) sygn.p.d. Kantor

technika mieszana, papier, 29,5x21,3 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

22. Hanna Korczak-Idzińska(1913-2011)

W kawiarni sygn.p.d. H.Idzińska

linoryt, 23,2x17,8 cm

Estymacja:  300 - 400,-

23. Jerzy Kossak(1886-1955)

Pytanie o drogę sygn.l.d. Jerzy Kossak

olej, płótno, 51x39 cm

Estymacja: 20.000 - 28.000,-

24. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Cmentarz żydowski(1960) sygn.gmerkiem autorskim p.d.

olej, płótno, 42x36 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

25. Utagawa Kunisada(1786-1864) i Utagawa Hiroshige(1797-1858)

Aktor Suketakaya Takasuke III jako Nagoya Sanza z cyklu „Tôto kômei kaiseki zukushi” sygn.na klocku l.d. Toyokuni ga i p.g. Hiroshige

drzeworyt barwny, 37,4x25,5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

26. Fryderyk (Friedrich) Kunitzer(1907-1998)

Martwa natura sygn.l.d. F. Kunitzer

olej, płótno, 58,2x100 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

27. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1972) sygn.dat.p.d. L.Kunka 72 r.

technika własna, płyta, 99x62,5 cm

Estymacja:  15.000 - 19.000,-

28. K. Kwiatkowski(XX w.)

Szczawno-Zdrój: Altana, Chata w lesie, Baszta(1962) sygn.dat.p.l.d. K. Kwiatkowski / 1962 lub 62

akwarela, papier, 32x22,5; 29,5x21; 32x22,5 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

29. K. Lawener(XX w.)

Łodzie na morzu(1941) sygn.dat.p.d. KLAWENER / 1941

olej, tektura, 40x51 cm

Estymacja:  1.200 - 1.500,-

30. Rudolf Mękicki(1887-1942)

Ex libris Inż. Tadeusza Kałkowskiego(1931) sygn.dat.na płycie śr.d. RUDOLF MĘKICKI 31  cynkografia, 6,8x7,1 cm

Ex libris Biblioteka Publiczna Miasta Lwowa(1938) sygn.dat.na płycie śr.d. RUDOLF MĘKICKI 938   cynkografia, 10,2x7,4 cm

druk: Wspomnienie o R.Mękickim z tekstem Mieczysława Opałka i portretem autorstwa syna, Stanisława Mękickiego, 18,2x11,2 cm

Estymacja:  400 - 500,-

31. Ludwik Misky(1884-1938)

Pejzaż leśny sygn.l.d. LMISKY

akwarela, papier, 46x59 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

32. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Madonna sygn.p.d. StefMrożewski

drzeworyt, 7,3x4,3 cm

Estymacja: 350 - 450,-

33. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Święta Rodzina nsygn.

tusz, akwarela, papier, 14,5x10,7 cm

Estymacja:  500 - 700,-

34. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Parsifal tryumfujący nad Kingronem(1933) sygn.dat.p.d. StMrożewski1933

drzeworyt, 29,8x25 cm

Estymacja: 1.500 - 3.000,-

35. Juliusz Narzyński(1934-2020)

Biological Image(1966) sygn.dat.l.d. Juliusz Narzyński 1966

olej, płótno, 73x120 cm

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

36. Juliusz Narzyński(1934-2020)

Scena z aniołem sygn.p.d. J. Narzyński

gwasz, papier, 29,5x39 cm (w św. p-p)

Estymacja: 1.700 - 2.200,-

37. Andrzej Oleś(1886-1952)

Ex libris A.H.Olesiów(1926) sygn.na płycie śr.d. monogramem A.O., dat.l.d. 1926 akwaforta, 8,2x6 cm

Ex libris Andrzeja i Heleny Olesiów(1942) sygn.na płycie monogramem, dat.p.d. A.O. / 42.     akwaforta, 7x5,4 cm

Ex libris Jerzego i Jolanty Grühnów(1944) sygn.na płycie l.śr. monogramem A.O., dat.p.śr. 1944     akwaforta, 6,4x4,8 cm

Estymacja:  400 - 500,-

38. Jan Opaliński(1956-2014)

Kobieta w dużym kapeluszu(2003) sygn.dat.p.d. J.Opaliński 2003

olej, pilśnia, 54x36 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

39. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z dwoma dzbankami(2023) sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 18x24 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

40. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2022) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

41. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc I(1965) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1965 r.

autocynkografia (37/50), 50x65 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

42. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Ero(1971, odbitka późniejsza) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1971

linoryt (e.a.), 37,5x25,3 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

43. Zdzisław Przebindowski(1902-1986)

Kobieta z kwiatami sygn.p.d. Z. Przebindowski

olej, tektura, 49x27 cm

Estymacja:  1.700 - 2.300,-

44. Wiktor Rawicki(ur.1925)

Chata nad rzeczką(1986) sygn.dat.p.d. WRawicki / 86 r

akwarela, ołówek, papier/tektura, 39x49 cm (w św.p-p)

Estymacja: 700 - 1.000,-

45. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Wplot 1 z cyklu „Symetrikale”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... / ... 2022

technika własna, płótno, 60x60 cm

Estymacja:  8.500 - 11.000,-

46. A. Ruso(XX w.)

Studium aktów - 2 prace sygn.p.g. ARuso (akt męski)

tusz lawowany, papier, 42x30 cm (każdy)

Estymacja:  600 - 900,-

47. Władysław Rząb(1910-1992)

Akty na zielonej kanapie sygn.p.d. Rząb

olej, płótno, 48,5x66,5 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

48. Erhard Schönicke Friesack(XIX/XX w.)

Pejzaż z okolic Palermo sygn.p.d. E. Schönicke Friesack.

olej, płótno, 76,5x109 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

49. Mieczysław Siemiński(1891-1965)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. M.P.SIEMIŃSKI

akwarela, papier, 48,5x66 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

50. Andrzej Siewierski(1953-2022)

Jesień. Łagiewniki z cyklu „Spacery I”(2008) sygn.p.d. ASiewierski, sygn.dat.na odwrociu ASiewierski / 2008

pastel, papier, 32,5x44 cm

Estymacja: 1.200 - 1.600,-

51. Józef Skrobiński(1910-1979)

Kwartet sygn.p.d. J. Skrobiński

olej, tektura, 69x50 cm

Estymacja:  2.300 - 3.200,-

52. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Odlot duszy(2008) sygn.śr.d. FStarowieyski i sygn.dat.na matrycy p.śr. FStarowieyski/ / 1708

serigrafia (36/79), 50x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

53. Heinz Steffens(1913-1982)

Wzburzone morze sygn.p.d. Steffens

olej, tektura, 51x65,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

54. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Pelargonie sygn.p.d. H.TCHÓRZEWSKA

olej, płótno, 72x56,5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

55. Alfred Terlecki(1883-1973)

Pejzaż sygn.l.d. ALFRED TERLECKI

olej, pilśnia, 52,5x78,5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

56. Thoma(XX w.)

Widok Berlina sygn.p.d. Thoma

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

57. Marek Wagner(ur.1949)

Kompozycja(1987) sygn.p.d. MAREK WAGNER

technika własna, papier, 90x62 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

58. Emmett Williams(1925-2007)

CENSORED(1991) sygn.dat.p.d. Emmett Will... MCMXCI

technika własna (XXII/XLV), papier, 22,7x21,1 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

59. Józef Zając(1890-1974)

Dom w ogrodzie(1942) sygn.dat.p.d. Józef Zając / 1942

akwarela, papier, 35x50 cm

Estymacja:  600 - 900,-

60. Maria Gorełówna(1901-1975)

Akt kobiecy sygn. monogram wiązany MG

drewno, drobne ubytki, wys. 78,5 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

61. A.N.(I poł.XX w.)

Czytająca list(1917) sygn.cyrylicą, dat.p.d.

akwarela, papier, 14x9 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

62. A.N.(XIX w.)

Pejzaż alpejski sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 34,5x47,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

63. A.N.(Polska, II ćw.XX w.)

Głowa nsygn.

drewno, wys. 21, dwa pęknięcia, jedno z nich przez całą wysokość rzeźby

Estymacja:  1.000 - 1.300,-

64. Plakaty reklamowe „Fabryka gilz i bibułek papierosowych DZWON” - 6 szt.

sygn.na płycie ZAKŁ. GRAF. ST. MERTENSA WARSZAWA

druk barwny, 32,5x24,5 cm (4 szt.) i 46x32,5 cm (2 szt.)

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

65. Wydawnictwo artystyczne: Tadeusz Różewicz(1921-2014) Bajka
i Stanisław Fijałkowski(1922-2020) Tadeuszowi Różewiczowi(2005) sygn.dat.p.d. S.Fijałkowski 2005   grafika komputerowa (VIII/XX, e.a.), 21x16,6 cm

wydawca: Bałucki Ośrodek Kultury, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, 2005, całość 34x24x1 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

66. Wydawnictwo artystyczne: Tadeusz Różewicz(1921-2014) w hotelu
i Jerzy Nowosielski(1923-2011) Akt(1996) sygn.dat.na matrycy p.d. JERZY NOWOSIELSKI 96.   druk typograficzny, 28,3x20 cm

wydawca: Poleski Ośrodek Sztuki, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, 1996, egz. nr 42/100, całość 34x24 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

67. Balsaminka(Rosja, 1862)

sygn. RHS / cyrylicą T.B. 1862 84 ostatni człon puncy nieczytelny / waga

srebro pr. 84, 211 g, wys. 23,5 cm

Estymacja:  3.200 - 4.200,-

68. Cukiernica(I poł.XIX w.) sygn. NMULLER / 13 / punca nieczytelna

srebro pr. 13, 237,8 g, wys. 12,5 cm, wnętrze złocone

Estymacja:  4.500 - 5.500,-

69. Cukiernica skrzynkowa z uchwytem w formie makówki(Węgry, po 1937)

sygn. profil męski 3 w ośmioboku / SR

srebro pr. 3, 446,9 g, wys. 16 cm

Estymacja:  6.300 - 7.500,-

70. Czajniczek z uchwytem(Drezno, XVIII/XIX w.)

sygn. SBS / punca nieczytelna / na tarczy 12 skrzyżowane miecze D

srebro pr. 12, 69,8 g, 5,5x13x8 cm, uchwyt drewniany, wgniecenie na brzuścu

Estymacja:  600 - 1.000,-

71. Czerpak do ponczu(Francja, pocz.XX w.)

sygn. CHRISTOFLE / waga / statek [Christofle czynny 1862-1935 w Paryżu]

plater, drewno, dł. 35,5 cm

Estymacja:  700 - 900,-

72. Dzbanek secesyjny(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn. 13445 półksiężyc korona 800 WTB [SILBERWAREN-FABRIK Wilhelm Binder Schwäbisch Gmünd, czynna od 1868]

srebro pr. 800, 596,9 g, kość, wys. 22 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

73. Figurka Dziewczyna z koszem kwiatów(Miśnia, IV ćw.XIX w.)

sygn. skrzyżowane miecze, wycisk: 46

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 12 cm, ślady niewielkich napraw

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

74. Figurka Iuno(Berlin, ok.poł.XX w.) sygn. berło / S

porcelana biała, wys. 15,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

75. Figurka Kawaler z szablą(Niemcy, Ludwigsburg, ok.1950)

sygn. skrzyżowane, odwrócone C pod koroną

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 10,5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

76. Figurka Młody osiołek(Miśnia, po 1934)

sygn. skrzyżowane miecze / wycisk: skrzyżowane miecze / A.1247
[proj. Willi Münch-Khe (1885-1961)]

porcelana biała, wys. 10,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

77. Figurka Młodzieniec z sakiewką(Niemcy, Passau, 1907-1922)

sygn. pastorał, wycisk: 3903 [Dressel, Kister&Cie]

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 14,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

78. Figurka Zimorodek(Berlin, 1963-1992)

sygn. berło / wycisk: 0 [KÖNIGLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR BERLIN, proj. Johann Baptist Pedrozzi(1711-1778)]

porcelana biała, wys. 15 cm

Estymacja:  600 - 900,-

79. Herbatnica(Niemcy, XIX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, złocenie, korek metalowy pasowany z wizerunkiem króla Augusta III Sasa, wys. 11,7 cm

Estymacja:  400 - 600,-

80. Karafka art déco(Piotrków Trybunalski, l.30.XX w.)

nsygn. [Huta Szkła Hortensja]

szkło rozalinowe, wys. 22,5 cm, niewielkie ubytki szkła w korku

Estymacja:  550 - 700,-

81. Kielich kiduszowy(Warszawa, l.20-30.XX w.)

sygn. punca mało czytelna / 3 główka W / punca mało czytelna

srebro pr. 3, 117,5 g, wys. 16 cm, grawerka

Estymacja:  2.000 - 2.600,-

82. Kubek(Moskwa, przed 1908)

sygn. cyrylicą ПA / delta główka 84 / W główka 2 (dodatkowa, późniejsza punca warszawska) [Piotr Abrosimow czynny w Moskwie 1869-1908]

srebro pr. 84, 52 g, grawerka, wnętrze złocone, wys. 4,2 cm

Estymacja:  500 - 800,-

83. Kubek(Twer, 1829)

sygn. imiennik probierza nieczytelny / 1829 / 84 / cyrylicą AШ  [Andriej Szichin czynny w Twer 1826-1852]

srebro pr. 84, 62,4 g, wys. 5,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

84. Kubek(I poł.XIX w.) sygn. punca nieczytelna / 12

srebro pr. 12, 191,3 g, wys. 11 cm, wnętrze złocone

Estymacja:  900 - 1.300,-

85. Kubek mistrza murarskiego(Niemcy, 1791) sygn. nieczytelna

cyna, grawerka: LORENZ RIEDEL / MAUERMEISTER 1791 / obrazkowe atrybuty mistrza murarskiego, wys. 10,5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

86. Kubek patriotyczny z wizerunkiem króla Zygmunta III Wazy
(Kraków, II poł.XIX w.)

sygn. 3 główka E w koniczynce / W. GLIXELLI [Władysław Glixelli(1831-1895)]

srebro pr. 3, 41,8 g, wys. 4,2 cm

Estymacja:  600 - 900,-

87. Kubek z monogramem A.B.J.(Wrocław, k.XVIII w.)

sygn. FW / FCIR / głowa / H

srebro, 183,3 g, wys. 10,2 cm, wewnątrz ślady dawnego złocenia, grawerowany monogram: A.B.J.

Estymacja:  900 - 1.300,-

88. Łyżeczki do soli z monogramem-3 szt.(Moskwa, ok.1900)

sygn. BOLIN / 84 / Św. Jerzy [Charles i Henrik Bolin, czynni w Petersburgu i Moskwie]

srebro pr. 84, 15,1 g, dł. 6,5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

89. Mlecznik(Kraków, II ćw.XIX w.)

sygn. 12 / AD Zamoyski / 3 punce z II poł. XX w. [Adam Zamoyski czynny 1824-1842]

srebro pr. 12, 263,9 g, 9,5x16x11,5, wnętrze złocone, mocna oksyda

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

90. Mlecznik neobarokowy(Moskwa, 1855?)

sygn. cyrylicą ГУБКИНЪ/ A. K / 1855? (pobierz i data mało czytelne) / 84 / Św. Jerzy / orzeł carski dwugłowy [Andriej Antonowicz Kowalskij, probierz czynny w Moskwie 1821-1856]

srebro pr. 84, 218,9 g, wys. 12,5 cm, wnętrze ze śladami dawnego złocenia

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

91. Patera-koszyk(Petersburg, 1891)

sygn. S.W / 84 / cyrylicą: И młotki Е / 1891 [Iwan Wonifatijewicz Jewstignajew czynny w Petersburgu 1870-1894]

srebro pr. 84, 472,7 g, 18,3x24x16,5 cm, grawerowany monogram wiązany pod koroną: HMC / 15 April 1911

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

92. Paterka(Brema, pocz.XX w.)

sygn. waga? półksiężyc korona 830 S / 7 3 5 7 II [firma Wilkens& Söhne czynna od 1810 do dziś]

srebro pr. 830, 199,8 g, 4,3x20,3x19,5 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

93. Popiersie młodej kobiety(1907)

sygn. 8 / 779.1025 / F.R. Korfan Döwfor / fer. 07

terakota polichromowana, podstawa marmur, wys. 23,5 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

94. Puchar w typie biedermeier z Franzensbad(Czechy, pocz.XX w.)

nsygn. [Franciszkowe Łaźnie]

szkło kryształowe bezbarwne, szlifowane, trawione, medaliony częściowo barwione, wys. 15 cm

Estymacja: 600 - 900,-

95. Puchar w typie biedermeier z Lądka Zdrój(XIX/XX w.) nsygn.

szkło kryształowe bezbarwne, szlifowane, trawione; widok domu zdrojowego i napis: Georgenbad z Landeck oraz monogram gotykiem A.M., wys. 13,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

96. Puchar w typie biedermeier z motywem róży(pocz.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, dwuwarstwowe, szlifowane, malowane, kobalt, złocenie (przetarcia), wys. 12,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

97. Puchar z pokrywą(Berlin, k.XIX w.)

sygn. półksiężyc korona 800 / FZM / punca mało czytelna [FranzMosgau, firma czynna w Berlinie 1807-1960]

srebro pr. 800, 155,4 g, wys. 28 cm, ślad naprawy przy łączeniu trzonu i stopy

Estymacja:  4.500 - 5.700,-

98. Pucharek masoński(Niemcy, 1920) nsygn.

szkło kryształowe bezbarwne, szlifowane, trawione, wys. 14,4 cm

symbole masońskie i inskrypcja gotykiem: Br. A. Roch / sm. gel. Sohn /
u. Br. F. Roch / z. Frg. a. d. / 13.4.1920

Estymacja:  700 - 1.000,-

99. Sekretarzyk stylizowany z nadstawą(I poł.XX w.) nsygn.

stolarka, snycerka, drewno fornirowane, okucia metalowe, 124x105x65 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

100. Świecznik chanukowy art déco(Polska, l.30.XX w.)

stopa sygn. główka / 3 główka / SJ, ramiona sygn. główka / JW

srebro pr. 3, 712,6 g, wys. 61 cm, ramiona i stopa pasowane

Estymacja:  7.000 - 8.500,-

101. Świecznik neobarokowy dwuświecowy(I poł.XX w.) nsygn.

brąz, wys. 20 cm

Estymacja:  600 - 900,-

102. Świeczniki art déco-para(Kraków, l.30.XX w.)

sygn. główka / S.H / 3 główka K [Gerszon Herzog czynny w Krakowie
w latach 30.XX w.)

srebro pr. 3, 522,3 g, wys. 32,5 cm, niewielkie wgniecenia

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

103. Świeczniki neoempirowe-para(Warszawa, po 1921)

sygn. WSZ / 3 główka W / główka [W. Szkarłat]

srebro pr. 3, 513,2 g, wys. 32,3 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

104. Taca(Polska, III ćw.XX w.) nsygn.

szkło barwione niebieskie, 3x32,7x16,7 cm

Estymacja:  400 - 500,-

106. Zestaw kieliszków do likieru, wina białego i czerwonego-3x12 sztuk
(I poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe bezbarwne, rżnięte, wys. 17, 14, 11,5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

ODBIÓR OSOBISTY