145 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

145 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 23 stycznia 2011 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15 % opłata manipulacyjna.

1. Hanns Anker(1873-1950)

Zadumana sygn.na kam.l.d.

litografia, 18x12,8 cm

cena: 160,-

2. F.Aschenbrenner(I poł.XX w.)

Wiosenna orka(1934) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 31,5x43,4 cm

3. Henryk Baranowski(1932-2005)

Checze [kaszubskie chaty] rybackie w Rewie(1938)

sygn.p.d., dat. na odwrociu

olej, pilśnia, 50x70 cm

4. Nicolaus Barthelmess(1829-1889)

wg Franz von Deffreger(1835-1921)

Tyrolska gospoda sygn.na płycie p.d.

akwaforta, 51,5x69 cm

cena: 630,-

5. H.Bergel(XX w.)

Nad kanałem sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 19,5x26,5 cm

6. Jan Chełmiński(1851-1925)

Scena z polowania sygn.p.d.

akwarela, papier, 33,5x42,5 cm

cena: 8.900,-

7. Bronisław Chromy(ur.1925)

Butelki(1992) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 70x100 cm

cena: 5.000,-

8. Adam Kazimierz Ciemniewski(1866-1915)

Powrót z pastwiska(1893) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 53x88,5 cm

cena: 35.000,-

9. Hein van Doren(ur.1930)

Posiłek sygn.l.d.

olej, płótno, 50x40 cm

cena: 2.250,-

10. Hein van Doren(ur.1930)

Mężczyzna czytający list sygn.p.d.

olej, płótno, 30x24 cm

cena: 1.250,-

11. Keisai Eisen(1790-1848)

Gejsza Katsuragi(1815-18) sygn.na klocku l.d.

drzeworyt barwny, 35,5x24,1 cm

cena: 3.300,-

12. St. Filipowicz(XX w.)

Chłopiec z fajką sygn.p.d.

pastel, papier, 45x30,5 cm

13. R. Flavinio(XX w.)

Na targu sygn.l.d.

olej, płótno, 61,5x92 cm

cena: 5.700,-

14. Anatolij Fomin Nikiforovich(ur.1925)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, tektura, 54x44,5 cm

15. Erna Frank(1881-1931)

Węgierska wioska sygn.p.d.

algrafia, 18,5x24 cm

cena: 450,-

16. Erna Frank(1881-1931)

Portret kobiety sygn.p.d.

sucha igła, 14,5x10,5 cm

17. Jacek Gaj(ur.1938)

Odysseusz dla B.(1969) sygn.dat.p.d.

miedzioryt (III/1/50), 12,5x14 cm

cena: 570,-

18. Karl Goldschmidt(XX w.)

Akt sygn.l.d.

olej, płótno, 80x30 cm

19. Stanisław Górski(1887-1955)

Portret dziewczyny w stroju ludowym sygn.p.g.

pastel, papier, 49x34 cm

cena: 5.400,-

20. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Kompozycja sygn.p.g.

olej, sklejka, 104,5x53 cm

cena: 19.000,-

21. H. Hansson(XX w.)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

olej, płótno, 41,5x50 cm

cena: 1.600,-

22. Wlastimil Hofman(1881-1971)

Dziewczyna z wróblem(1924) sygn.dat.l.g.

olej, tektura, 70x49 cm

cena: 25.000,-

23. Wlastimil Hofman(1881-1971)

Portret mężczyzny z łopatą(1957) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 44x55 cm

cena: 4.400,-

24. Marian Jaeschke(1904-1980)

Martwa natura z Mestrovicem(1973) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x73 cm

cena: 3.300,-

25. Zbigniew Jaskierski(1928-1969)

Pejzaż z Jugosławii sygn.l.d.

akwarela, ołówek, papier, 24x34,5 cm

26. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Pejzaż(1957) sygn.dat.p.d.

miękki werniks, 21,1x27,7 cm

27. Alfons Karpiński(1875-1961)

Martwa natura sygn.p.d.

olej, tektura, 50x69 cm

cena: 15.000,-

28. Helena Kowalewicz(1924-1989)

Kompozycja sygn.l.śr.

olej, tektura, 42,5x68 cm

29.

30. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Akt siedzący nsygn.

litografia, tinta, 31x26,3 cm

cena: 900,-

31. Toyohara Kunichika(1835-1900)

Aktor kabuki Bando Hikosaburo sygn.na klocku l.śr.

drzeworyt barwny, 35,5x25 cm

cena: 1.300,-

32. Utagawa Kuniyoshi(1769-1861)

Kobieta wycierająca ręce (z cyklu "Myôdensu jûroku rikan") sygn.na klocku p.śr.

drzeworyt barwny, 33,5x24,4 cm

33. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja sygn.p.g.

technika własna, 114x51 cm

34. Bolesław Kurzawiński(1898-1897)

Roztopy nsygn.

olej, płótno, 51x70 cm

cena: 3.000,-

35. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Ogród sygn.l.d.

olej, pilśnia, 60x70 cm

36. Jan Lebenstein(1930-1999)

Figura nr 196(1963) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 81x53,5 cm

cena: 60.000,-

37. Leon Lewkowicz(1890-1950)

Modlący się Żydzi sygn.p.d.

olej, tektura, 47,5x34 cm

cena: 12.500,-

38. Józef Mehoffer(1869-1946)

Św. Hildegarda sygn.l.d.

olej, sklejka, 50x34,5 cm

cena: 22.000,-

39. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Ponte Rialto(1938) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 70x100 cm

cena: 11.000,-

40. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966)

Wenecja sygn.p.g.

olej, tektura, 49,5x69 cm

cena: 6.300,-

41. Jarosław Modzelewski(ur.1955)

Płomień sygn.p.d.

ołówek, papier, 20x29,5 cm

cena: 1.150,-

42. Roman Modzelewski(1912-1997)

Kompozycja przestrzenna nsygn.

(potwierdzenie autorstwa przez H.Modzelewską)

gips, 36x36x40 cm

cena: 22.000,-

43.

44. Abraham Neuman?(1873-1942)

Portret starca w turbanie dedykacja na odwrociu

olej, sklejka, 45,5x36,2 cm

45. Jerzy Nowosielski(ur.1923)

Akt sygn.na odwrociu

tusz, papier czerpany, 43x30 (w św.p-p) cm

cena: 6.900,-

46. Jerzy Nowosielski(ur.1923)

Szkic - akt tyłem sygn.śr.d.

ołówek, papier, 22,5x14 (w św.p-p) cm

cena: 1.950,-

47. Napoleon Orda(1807-1883)

Toruń nad Wisłą[z "Albumu widoków Polski ..."

litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905)

w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.p.l.d.

litografia, tinta, 20x28,5 cm

cena: 300,-

48. Napoleon Orda(1807-1883)

Kruszwica nad Jeziorem Gopłem[z "Albumu widoków Polski ..."

litografia, tinta, 19,7x28 cm

cena: 300,-

49. Napoleon Orda(1807-1883)

Golup nad rzeką Drwencą[z "Albumu widoków Polski ..."

litografia, tinta, 19,5x28,5 cm

cena: 300,-

50. Roman Orłow(ur.1922)

Pejzaż zimowy z drzewami sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 34x48 cm

cena: 800,-

51. Roman Orłow(ur.1922)

Zimowy pejzaż leśny sygn.l.d.

cena: 800,-

52. Roman Orłow(ur.1922)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 46x58 cm

53. Stanisław Paciorek(1889-1952)

Widok klasztoru w Tyńcu(1929) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 73x60 cm

cena: 5.800,-

54. Józef Panfil(ur.1958)

Klasztor w Smardzewicach sygn.p.d.

olej, płótno, 73x92 cm

cena: 12.000,-

55. Józef Panfil(ur.1958)

Dwór w Bukowiu sygn.p.d.

olej, płótno, 41x61 cm

cena: 5.900,-

56. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Na targu(1955) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 32x48 (w św.p-p) cm

57. Andrzej Rajch(1948-2009)

Gracje AR63 sygn.

gobelin, wełna, len, 130x135 cm

cena: 17.500,-

58. Józef Rapacki(1871-1929)

Harfistka(1926, z teki "Z dawnej i niedawnej Warszawy") sygn.na kam.l.d.

litografia, 34,5x26,5 cm

cena: 300,-

59. Zygmunt Rozwadowski(1870-1950)

Zaprzęg sygn.p.d.

olej, tektura, 23,5x34,5 cm

60. Czesław Sadowski(1902-1959)

Martwa natura ze świecznikiem sygn.p.d.

olej, tektura, 69x88,5 cm

cena: 5.000,-

61. Józef Skrobiński(1910-1979)

Podwórko II nsygn.

olej, tektura, 70x60 cm

62. Józef Skrobiński(1910-1979)

Widok miejski sygn.p.d.

olej, karton, 22,8x30,8 (w św.p-p) cm

cena: 630,-

63. Józef Skrobiński(1910-1979)

Pejzaż z rzeką sygn.p.d.

akwarela, papier, 23x31 (w św.p-p) cm

64. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Kompozycja sygn.l.d.

olej, płótno, 47x67 cm

65. van Straten

Osada rybacka sygn.p.d.

olej, płótno, 50x100 cm

66. Jan Marcin Szancer(1902-1972)

Projekty kostiumów i scenografii do baletu "Pan Twardowski" - 5 szt. sygn.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 32,5x23 (4 szt.) i 23,5x33,2 cm

cena: 4.400,-

Image Image Image Image Image

67. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Pejzaż wieczorny sygn.l.d.

olej, tektura, 15,5x18,5 cm

68. Maria Śnieżko-Krystek(ur.1943)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

pastel, tektura, 63x47 cm

69. Jan Tarasin(1926-2009)

Bez tytułu(2002) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 14x20 (w św.p-p) cm

70. Teresa Tyszkiewicz(1906-1992)

Kwiaty w wazonie(1946) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 60x45 cm

cena: 2.300,-

71. Emil Ukleja(1902-1975)

Scena symboliczna sygn.l.d.

gwasz, papier, 77x56 (w św.p-p) cm

72. Bohdan Tadeusz Urbanowicz(1911-1994)

Kompozycja z okularami sygn.l.d.

technika własna, płótno, 75x55 cm

cena: 5.000,-

73. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 70x67,5 cm

cena: 5.000,-

74. Stanisław Wałach(1919-1983)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 72,5x51 cm

75. Marian Wawrzeniecki(1863-1943)

Akt podwójny(1893) sygn.pieczęcią autorską,dat.l.d.

kredka, papier, 34,7x21,3 cm

cena: 890,-

76. Marian Wawrzeniecki(1863-1943)

Akt(1925) nsygn.dat.p.d.

kredka, gwasz, papier, 40,2x19,4 cm

cena: 890,-

77. Stefan Wegner(1901-1965)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, 53x75 cm

cena: 25.000,-

78. Wojciech Weiss(1875-1950)

Odpoczynek. Renia śpiąca sygn.p.d.

olej, tektura, 35x50 cm

cena: 21.000,-

79. A.N.(XX w.)

Pejzaż górski sygn.p.d.

olej, płótno, 50x40 cm

cena: 1.300,-

80. A.N.(XIX/XX w.)

Portret dziewczyny w stroju ludowym nsygn.

pastel, papier, 32x40,5 cm

81. A.N.(XIX w.)

Portret mężczyzny w czerwonym berecie nsygn.

olej, płótno, 42,5x36 cm

cena: 7.000,-

82. Donica secesyjna(Francja, I ćw.XX w.) sygn.nieczytelnie

majolika, szkliwo natryskowe, dekoracja reliefowa z motywem

stylizowanych liści i kwiatów, wys.23, śr.25 cm

cena: 880,-

83. Dzban na wino w stylu neorenesansowym

(Niemcy, XIX/XX w.) nsygn.

szkło bezbarwne, trawione, szlifowane, grawerowane,

stop cynowo-cynkowy, wys.36 cm

84. Filiżanka do mokki(Niemcy, I poł.XIX w.) sygn.Volkstedt ?

porcelana biała, malatura naszkliwna z motywem girland róż, złocenie

cena: 850,-

85. Filiżanka do kawy

(Dania, I poł.XIX w.) sygn.Royal Copenhagen

porcelana biała, malatura naszkliwna z motywem kwiatów europejskich, na spodku widoczna niewielka wada produkcyjna

86. Filiżanka do kawy(Francja?, I poł.XIX w.) nsygn.

porcelana biała, malatura naszkliwna i podszkliwna: sceny krajobrazowe, złocenia, na spodku widoczne niewielkie uszkodzenie

cena: 900,-

87. Komplet mebli do sypialni w stylu art deco:

szafa, podwójne łóżko, dwie szafki nocne, toaletka

(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

drewno iglaste, fornir czeczotowy

cena: 10.000,-

88. Kratery-para(Francja?, II poł.XIX w.) nsygn.

porcelana, malatura naszkliwna i podszkliwna: sceny krajobrazowe, złocenia, wys. 19 cm

89. Kufel do piwa(Niemcy, I poł.XX w.)

sygn.Grenzhausen R.Merkelbach

kamionka, stop cynowo-cynkowy, wys. 16 cm

cena: 440,-

90. Para bażantów w stylu art deco

(Francja, l.30.XX w.) nsygn.

brąz polichromowany, marmur, dł.90, wys.28 cm

Image Image

91. Skarbonki Jolly Nigger-para(Anglia, I ćw.XX w.)

sygn.Patent Robert Estwood Starkie-Burnley

żeliwo, odlew polichromowany, wys. 16,5, 20,5 cm

cena: 1.250,-

92. Taca owalna(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 1103 g

cena: 8.000,-

93. Torebka balowa(Polska, l.20/30.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 435,7 g

cena: 3.000,-

94. Torebka balowa(Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

srebro pr.84 złotnik, grawerowana dekoracja kwiatowa, wtórnie dobrany łańcuszek, 267,3 g

95. Waza dekoracyjna(Japonia, XIX/XX w.) nsygn.

blacha mosiężna, emalia komórkowa - motywy rajskich ptaków, wys. 95,5 cm

cena: 8.000,-

Image Image

96. Wazon neorokokowy(Francja, pocz. XX w.) nsygn.

majolika, druk ceramiczny ze scenami bawiących się amorków,

natrysk, złocenia, ślady napraw i konserwacji podstawy i wlewu,

wys.27,5 cm

cena: 630,-

 MAPY I WIDOKI POLSKI I INNYCH KRAJÓW

97. [LITWA] Hessel GERRITSZ, Willem Janszoon BLAEU, Tomasz MAKOWSKI: Magni Ducatus Lithuaniae
(Amsterdam,1613[1632])

miedzioryt, mapa 75x72, arkusz 78x74 cm

cena: 2.400,-

98. [AVIGNON] Georg BRAUN i Franz HOGENBERG:

Avignon(Kolonia, 1575)

miedzioryt kolorowany w epoce, mapa 31x47, arkusz 40x50 cm

cena: 1.400,-

99. [HARLEM] Georg BRAUN i Franz HOGENBERG:

Harlemum(Kolonia, 1575)

miedzioryt  kolorowany w epocemapa 34x47, arkusz 40x50.5 cm

100. [WOŁGA] J.JANSSON: Nova et Accurata Wolgae Fluminis,

olim RHA dicti, Delineatio, Auctore Adamo Oleario(Kolonia, 1659)

miedzioryt, mapa 47.5x55.5, arkusz 55x65 cm

Mapa biegu Wołgi sporządzona w wyniku podróży Adama Oleariusa

101. [ROSJA AZJATYCKA] John TALLIS, John RAPKIN:

Russia in Asia(London-New York, około 1850)

staloryt kolorowany liniowo w epoce, arkusz 26.5x35.8 cm

Atrakcyjna mapka Syberii z małymi rycinami ilustracyjnymi

cena: 280,-

102. [POLSKA-ROSJA EUROPEJSKA] John ARROWSMITH:

Russia and Poland(London, 1834)

miedzioryt z oryginalnym kolorem liniowym,

mapa 62x53, arkusz 69.5x55  cm

Szczegółowa mapa Rosji europejskiej i terenów Polski z Atlasu londyńskiego

cena: 280,-

103. [PAŃSTWO MOSKIEWSKIE] Johann Baptista HOMANN:

Generalis Totus Imperrii Moscovitici Novissima Tabula... (Norymberga, około 1710)

miedzioryt kolorowany liniowo i powierzchniowo w epoce,

mapa 48.8x57.3, arkusz 50.9x59.5 cm

Atrakcyjnie kolorowana mapa Rosji azjatyckiej ze słynnej oficyny Homanna

104. [ROSJA-TURCJA-MORZE CZARNE-KRYM]

Daniel Friedrich SOTZMANN: Charte von den oberhalb und seitwärts dem Schwarzen Meere gelegenen Russischen und Türkischen Ländern(Berlin, 1788)

miedzioryt kolorowany liniowo i powierzchniowo,

rytowany przez Carla Jaecka

mapa 56x68, arkusz 57.5x72 cm

Mapa terenów wojen pomiędzy Rosją i Turcją u wybrzeży Morza Czarnego z efektywnym wielkim kartuszem rytowanym przez Daniela Bergera

cena: 980,-

105. [KRÓLESTWO POLSKIE] P.A.BARACZ: Mapa Królestwa Polskiego przez... z oznaczeniem dróg żelaznych, bitych, i zwyczajnych(Warszawa, 1912)

litografia barwna, mapa 74x56.8, arkusz 77x59.5 cm

(mapa składana do formatu 19x12i naklejona na płótno)

Szczegółowa kolorowa przeglądowa komunikacyjna mapa zaboru rosyjskiego

cena: 280,-

106. [MAPA POCZTOWA KRÓLESTWA POLSKIEGO]

Feliks KASPRZYKIEWICZ: Mapa Pocztowa Królestwa Polskiego(Warszawa, 1913)

litografia barwna, mapa 61.7x52, arkusz 73x58 cm

Rzadka mapa pocztowa Królestwa Polskiego z okresu przed I wojną światową

107. [POLSKA W TRZECH ZABORACH] J.M.BAZEWICZ: Polska w trzech zaborach w granicach przedrozbiorowych w 1770 roku oraz w innych ważniejszych okresach historycznych(Warszawa)

fotolitografia, mapa 63.5x88.5, arkusz 69x94 cm, naklejona na płótnie

Ozdobna kolorowa ścienna mapa historyczna z 58 barwnymi herbami i banderami

cena: 700,-

108. [POLSKA-WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE] Juliusz KOLBERG:

Mappa Jeneralna Województwa Lubelskiego Ułożona według naylepszych źródeł przez Juliusza Colberg

(Instytut Litografii Szkolnej Warszawa, 1826)

litografia barwna, mapa 42.5x55.5, arkusz 45x59.5 cm

Rzadka mapa województwa lubelskiego z Atlasu Królestwa Polskiego

cena: 420,-

109. [POLSKA] J.&C. WALKER, George COX: Poland (Polska) Divided into Eight Palatinates or Woiwodies (London, 1853)

staloryt barwny, mapa 37.5x32, arkusz 43x36.3 cm

Angielska mapa Królestwa Polskiego z połowy XIX w.

cena: 240,-

110. [HERALDYKA EUROPEJSKA] Jan Barend ELWE, Reinier & Joshua OTTENS: Historische en Geographische Tafel om te Leren een Kort Begrip vande Landen en Staaten in Europa… (Amsterdam, 1792)

miedzioryt kolorowany w epoce, mapa 49.3x58.8, arkusz 53.8x63.8 cm

Wielkoformatowa, dekoracyjna plansza w starym kolorze pokazująca herby państw europejskich i podająca podział administracyjny i największe miasta

cena: 800,-

111. [ROSJA EUROPEJSKA-CZĘŚĆ PÓŁNOCNA] Andre BOURGOIN: Carte de l’Empire des Russies en Europe. Partie Septentrionale(Paryż, 1765)

miedzioryt  kolorowany liniowo, mapa 34.5x42.8, arkusz 37.7x52.3 cm

Ładna odbitka francuskiej mapy pokazującej północną część Rosji europejskiej

cena: 480,-

112. [ŚLĄSK] E. LEEDER: Karte der Provinz Schlesien

(Goerlitz – Leipzig)

litografia kolorowana liniowo, mapa 34x46.3, arkusz 39.5x53 cm

Rzadka szkolna mapa Śląska

cena: 240,-

113. [EGIPT] Rigobert BONNE: Carte de l’Egypte Ancienne et Moderne(Paris, 1762)

miedzioryt  kolorowany liniowo w epoce, mapa 44x30.7, arkusz 52.2x35.2 cm

Wczesna, szczegółowa mapa górnego biegu Nilu

cena: 320,-

114. [AFRYKA] Le Sr.JANVIER: L’Afrique divise en ses Principaux Etats(Paris, 1762)

miedzioryt kolorowany liniowo w epoce, 32x45.5, arkusz 35x51 cm

Wczesna mapa Czarnego Lądu

cena: 480,-

115. [TARTARIA] John TALLIS, John RAPKIN: Independent

Tartary(London-New York, około 1840)

staloryt kolorowany liniowo, arkusz 26x36.8 cm

Mapka terenów zamieszkałych przez Tatarów z Illustrated Atlas Tallisa

cena: 320,-

116. [INDIE] Rigobert BONNE, P.SANTINI: Carte des Indes en deca et au dela du Gange, avec les isles de la Sonde, Borneo, les Moluques et les Philippines: partie occidentale... (Venise, 1791)

miedzioryt kolorowany liniowo, mapa 34.6x25.8, arkusz 44x31.2 cm

Mapa Indii, Cejlonu, Sumatry i Zatoki Syjamskiej

117. [CHINY] Rigobert BONNE: L’Empire de la Chine d'apres l'atlas chinois, avec les Isles du Japon. Par... Hydrographe du Roi, au Bureau de la Marine... Lattre & Delalain(Paris, 1791)

miedzioryt  kolorowany liniowo, mapa 31.3x44.5, arkusz 35x52 cm

Mapa Chin, Półwyspu Koreańskiego i Japonii

cena: 580,-

118. [KRÓLESTWO POLSKIE] M.J.BAZEWICZ: Atlas Geograficzny Ilustrowany Królestwa Polskiego. Powiaty: koniński, słupecki, chełmski, łomżyński, lipnowski, rypiński, radzyński, augustowski, sejneński, wołkowyski (Warszawa, 1907)

litografia barwna, około 31x22.7 cm

Barwne litografowane mapy regionalne z małymi widokami najatrakcyjniejszych miejsc danego regionu, z Atlasu Geograficznego Królestwa Polskiego

Image  Image Image Image Image

Image  Image Image Image Image

119. [TABLICA ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY WIĘKSZYMI MIASTAMI EUROPY]

Tabula Poliometrica Germaniae ac Praecipuorum Quorundam Locorum Europae /Neu vermehrter Curioser Meilen-Zeiger der vurnehmsten Stadte in Europa besonders in Teutschland, wie vielgememe Teutche Meilen solche voneinander entlegen. Zum Exempel ...

(Emerich Felix Bader Regensburg, około 1750)

miedzioryt kolorowany, arkusz 46x57 cm

cena: 1.250,-