PEJZAŻ Z DRZEWEM. MAŁGORZATA MAKAREWICZ-KAPLIŃSKA
PEJZAŻ Z DRZEWEM
MAŁGORZATA MAKAREWICZ-KAPLIŃSKA

8 - 23 listopada 2016 r.
Rynek Sztuki, Galeria ELart, ul. Wschodnia 69 (od ul. Narutowicza), Łódź
 wernisaż wystawy - 8 listopada, godz. 17:00

        Małgorzata Makarewicz-Kaplińska (ur.1975) studiowała w latach 1998 - 2003 w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego na wydziale Edukacji Wizualnej, w Pracowniach Rysunku Tadeusza Wodzińskiego i Malarstwa Krystyna Zielińskiego. Specjalizacje zdobyła w Pracowniach Rzeźby Michała Gałkiewicza oraz Działań Multimedialnych Wiesława Karolaka.

Na ekspozycji artystka prezentuje prace, o których pisze w autorskim komentarzu do wystawy:
„Pejzaż z drzewem” to zestaw prac – malarskich notatek z otaczającej mnie codziennej rzeczywistości. Motywy, które widzimy na obrazach to widoki z okien mojego domu i pracowni, uchwycone podczas codziennych zajęć, prac domowych, a następnie przelane na płótno, czy tekturę. Jakieś szczególne oddziaływanie mają na mnie drzewa; ten graficzny rysunek gałęzi na tle nieba i przestrzeni poza nimi. Gra światła i koloru z koronkowym ażurem często przyczynia się do zapatrzenia i podziwu dla zjawisk przyrody otaczającej mnie w bardzo bliskim, lokalnym wymiarze przez cały rok.”

Widok na pole(2016) sygn.na odwrociu
olej, płótno, 120x120 cm cm
cena: 2.600,-

Image  Zimowy sad(2016) sygn.p.d.
olej, płótno, 110x110 cm
cena: 2.150,-

Image  Ogród w południe(2016) sygn.p.d.
olej, płótno, 50x100 cm
cena: 1.600,-

Image  Ogrodowy cień(2016) sygn.na odwrociu
olej, płótno, 60x73 cm
cena: 1.300,-

Image  Stara jabłoń(2016) sygn.l.d.
olej, tektura, 34x69,5 cm

Image Sroki(2016) sygn.p.d.
olej, tektura, 50x50 cm

Image Pejzaż z kurami(2016) sygn.p.d.
olej, tektura, 20,5x37 cm
rezerwacja

Image Widok z okna(2016) sygn.p.d.
olej, tektura, 28,5x28,5 cm
cena: 720,-

Image Sąsiedztwo III(2016) sygn.p.d.
olej, tektura, 37x67 cm
cena: 1.150,-

Image Burzowy zmierzch(2016) sygn.na odwrociu
olej, płótno, 46x55 cm cm

Image Ogród(2016) sygn.na odwrociu
olej, tektura, 34,5x36,5 cm cm

  Stara grusza(2016) sygn.p.d.
olej, tektura, 34x69,5 cm

Image Młoda Jarzębina(2016) sygn.p.d.
technika mieszana, płótno, 100x50 cm
cena: 1.450,-

Image Mokradła(2016) sygn.p.d.
technika mieszana, płótno, 120x60 cm
cena: 2.000,-

Wystawy :

2016 - Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, Galeria ASP, Łódź,
2016 - Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców, Galeria Bałucka, Miejska Galeria Sztuki, Łódź,
2013 - CISZA. Małgorzata Kaplińska i Kornelia Klaja-Misiak. Malarstwo, rysunek, grafika, Galeria Rynku Sztuki, Łódź,
2007 - wystawa zbiorowa „Pani pachnie jak tuberozy”, Galeria- Pod Dachem Nieba, Ciechocinek,
2007 - wystawa zbiorowa „Kobieta”, Klub Nauczyciela, Łódź,
2007 - wystawa indywidualna malarstwa „Pejzaż osobisty”, Galeria Rynku Sztuki, Łódź,
2005 - wystawa indywidualna rysunku, Studio Urody „Tamika”, Aleksandrów Łódzki
2001 - udział w konkursie „Pomnik Pamięci i Chwały Armii Łódź”, wyróżnienie i  wystawa pokonkursowa,
2001 - wystawa zbiorowa grafiki z Pracowni Grafiki prof. T.Chojnackiego, Galeria ASP „Akwarium”, Łódź,
2000 - wystawa zbiorowa rzeźby, Galeria Permanentna, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź,
2000 - wystawa zbiorowa rzeźby, „Portret pedagoga”, Galeria ASP „Akwarium” Łódź
2000 - zbiorowa wystawa poplenerowa malarstwa, Galeria ASP „Akwarium”, Łódź.