237 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

237 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 2 marca 2024 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata domu aukcyjnego oraz do obiektów oznaczonych symbolem „” dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. Richard Allam(XIX w.)

Łodzie przy wybrzeżu angielskim sygn.l.d. Allam

akwarela, gwasz, papier, 17x38,5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

2. Abraham Behrmann(1876-1942)

Mieszkaniec Marrakeszu sygn.p.d. Behrmann / Marakesz

olej, tektura, 23,5x18,5 cm

Estymacja:  9.000 - 11.000,-

cena wywoławcza:  7.500,-

3. Janusz Benedyktowicz(1918-2001)

Łasiczka dla Izabelli sygn.p.d. Janusz Benedyktowicz

akwaforta (36/40), 6,7x16,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

4. Kazimierz Bieńkowski(1863-1918)

Juhasi nad Morskim Okiem(1905) sygn.dat.l.d. Pinx. Kazim. Bieńkowski / 1905.

olej, płótno, 39x60 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

5. Hans Böhme(1905-1982)

Scena z Gdańska. Żuraw sygn.p.d. Hans Böhme

akwarela, gwasz, papier, 29x39 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derrière le Miroir” no 27-28, 1950) sygn.dat.na kam.p.d. 1950 MARC CHAGALL

litografia barwna, 35,8x51,7 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.200,-

7. Teodor Durski(ur.1976)

Hop [Echo](2005) sygn.dat.p.d. Teodor Durski 2005

serigrafia (e.a.), 70x100, 70x100 cm (grafika na dwóch arkuszach papieru)

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.600,-

8. Jacek Fedorowicz(ur.1937)

Sol-Solarium(1984) sygn.dat.p.d. Fedorowicz 84

technika mieszana, papier/tektura, 30,5x48,5 cm

Estymacja:  1.300 -1.700,-

cena wywoławcza:  1.200,-

9. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Myślenie nie boli(2010) sygn.dat.na odwrociu na blejtramie WIESŁAW GARBOLIŃSKI / ... / 2010 r.

olej, płótno, 73x65 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

cena wywoławcza:  18.000,-

  10. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Formacja IV(2014) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2014

akryl, płyta, śr. 120 cm

Estymacja:  45.000 - 60.000,-

cena wywoławcza:  40.000,-

11. Maria Gorełówna(1901-1975)

Akt kobiecy sygn.monogramem wiązanym MG

drewno, drobne ubytki, wys. 78,5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.500,-

12. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Jesienne ognisko [Pejzaż] sygn.p.d. Groszang

akwarela, gwasz, papier, 39x50,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.800,-

13. Tanna Hoernes-Kasimir(1887-1972)

Przed Kościołem św. Barbary(z teki „Krakau”, 1941) sygn.p.d. Tn. Hoernes

akwaforta barwna, 42,8x31,3 cm

Estymacja: 1.200 - 1.600,-

cena wywoławcza:  1.000,-

14. Joseph Janausch(II poł.XIX w.)

Odpoczynek myśliwych sygn.śr.d. J. Janausch

olej, tektura, 60x75 cm (w św.ramy)

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

15. Zdzisław Jasiński(1863-1932)

Wiosna w sadzie sygn.p.d. ZD. JASIŃSKI

akwarela, papier, 11,5x17,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

16. Else Jensen(XX w.)

Czarny kot sygn.p.d. Else Jensen

litografia barwna (165/275), 52,5x39 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  250,-

17. Joachim Kahane(1890-ok.1943)

Pejzaż z drzewem i ptakami(1939) sygn.dat.p.d. JKAHANE / 1939

blacha mosiężna, 98,5x46,5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  6.300,-

18. Richard Kant(XIX/XX w.)

Pejzaż z ruinami sygn.p.d. Rich. Kant

olej, tektura, 16x22 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

19. Richard Kant(XIX/XX w.)

Willa w lesie sygn.p.d. Rich. Kant

olej, tektura, 18x23 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.300,-

20. Jerzy Karszniewicz(1878-1945)

Pejzaż z chatą sygn.p.d. J.Karszniewicz

olej, tektura, 13,5x19,5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

21. Kazimierz Kędzia(1922-2011)

Martwa natura z pomidorami(1959) sygn.dat.p.d. K. KĘDZIA 59

olej, pilśnia, 42x55 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

22. Marian Kępiński(1942-2023)

Bez tytułu sygn.na odwrociu MARIAN KĘPIŃSKI

olej, płótno, 36x50 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.600,-

23. Wacław Kondek(1917-1976)

Panna Młoda(1966) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia (10/10), 62,8x43 cm

Estymacja: 600 - 800,-

cena wywoławcza:  500,-

24. Józef Krasnowolski(1879-1939)

Małe kwiaciarki sygn.l.d. J. Krasnowolski

olej, płótno, 38x50 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

25. Lech Kunka(1920-1978)

Kobieta w fotelu(1950) sygn.dat.p.d. L.Kunka 50 r.

tempera, ołówek, papier, 63,8x49,3 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  7.000,-

26. Roman Laskowski(1884-?)

Chata w Rudnie(1905) sygn.dat.p.d. Roman Laskowski / Rudno / 905

olej, tektura, 18x26 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.900,-

27. Jerzy Lubański(1925-2005)

Martwa natura z młynkiem [na odwrociu szkic aktu](1976) sygn.dat.l.d.
J. LUBAŃSKI 76

olej, sklejka, 51x56,5 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

28. Albin Łubniewicz(1910-1986)

Wilno sygn.p.d. AŁubniewicz / Wilno

gwasz, tektura, 27,5x19 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.700,-

29. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż leśny ze strumieniem sygn.p.d. KMackiewicz

olej, płótno, 72,5x99,5 cm

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  8.000,-

30. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z widokiem miasta i przystanią żaglówek sygn.p.d. K. MACKIEWICZ

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.600,-

31. Juliusz Marweg(ur.1952)

Bez tytułu VIII(2014) sygn.dat.p.d. JMARWEG 2014

olej, akryl, płótno, 80x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.900,-

32. Adam Międzybłocki(1883-1956)

Kwitnące bzy sygn.l.d. A. Międzybłocki

olej, tektura, 25,5x36 cm

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

33. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Wróżba Panny Wodnej(z cyklu „Legendy Warszawy”, 1938) sygn.na klocku l.d.monogramem MS

drzeworyt, 26,5x20,2 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

cena wywoławcza:  750,-

34. Józef Mróz(1914-1990)

Pejzaż z Gidel(1978) sygn.dat.p.d. MRÓZ JÓZEF / 1979

olej, sklejka, 26x45 cm

Estymacja: 600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

35. Danuta Muszyńska-Zamorska(1931-2022)

Hinduska z dzieckiem(1977) sygn.dat.p.d. Dania M. / 1977 r

akwarela, papier/tektura, 83x63 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.500,-

36. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Zima w mieście Kasimow(1985) sygn.cyrylicą, dat.p.d. С.Никифоров -85

olej, tektura, 16,2x36 cm

Estymacja: 900 - 1.300,-

cena wywoławcza:  800,-

37. Jan Opaliński(1956-2014)

Epuzer(1992) sygn.dat.p.d. JOpaliński 92

akwaforta (e.a), 32,5x22 cm

Estymacja:  900 - 1.100,-

cena wywoławcza:  700,-

38. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kamieńca Podolskiego(2022) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 18x12 cm

Estymacja:  2.900 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.400,-

39. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2023) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 15x20 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.900,-

40. Stefan Papp(1932-2020)

Dłonie(1991) sygn.dat.l.d. St. PAPP ’91

kserografika, 26,9x19,7 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

41. Józef Piotrowski(1878-1944)

Targ na Huculszczyźnie sygn.p.d. Józef Piotrowski

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.800,-

42. Otto Eduard Pippel(1878-1960)

Widok jeziora Walchensee w Alpach Bawarskich sygn.p.d. Otto Pippel

olej, płótno, 107x97 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

43. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt(1962) sygn.dat.p.d. H. Płóciennik 62.

linoryt, 22,2x17 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

44. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Pejzaż z postacią(1958) sygn.dat.p.d. PODSADECKI / IX.1958

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja: 2.800 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

45. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Pejzaż(1961) sygn.dat.p.d. Jerzy Potrzebowski / 1961

olej, pilśnia, 49,5x69,5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

46. Leszek Rózga(1924-2015)

Donkiszoteria - Chochoł(1982) sygn.dat.p.d. LeszekRózga / II imp / 1982
i na płycie p.d. monogramem autorskim LR/82/II

akwaforta (odb.próbna 3, stan 1), 24,8x29,8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

47. Leszek Rózga(1924-2015)

Počitelij(1973) sygn.dat.p.d. LeszekRózga imp. XI / 1973

akwaforta barwna (e.a. IV), 32,2x24,8 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.100,-

48. Mieczysław Saar(1925-2015)

Potok zimą(1975) sygn.dat.p.d. Saar M / 75

olej, płótno, 60x51 cm

Estymacja: 1.800 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

49. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Figury zamaskowane - Zamek dla mojej Ciotki(1987) sygn.dat.śr.d. 1987 /… / AS

wypukłodruk (e.a., 5/60?), 47,3x47,5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

50. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Pamięci Strzemińskiego - Witaj Cieniu …(1989) sygn.dat.śr.d. ASmocz… 1989

wypukłodruk (e.a., 5/10), 46,5x47,5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

51. Donald Solo(1919-2010)

Wilno. Kościół Piotra i Pawła(1977) sygn.monogramem, dat.p.d. DS 77 / WILNO

akwarela, tusz, papier, 30,2x42,8 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  550,-

52. Donald Solo(1919-2010)

Jastarnia(1978) sygn.dat.p.d. SOLO / 78. / JASTARNIA

ołówek, papier, 30,2x42 cm

Estymacja:  500 - 900,-

cena wywoławcza:  450,-

53. Piotr Stachiewicz(1858-1938)

Madonna klęcząca sygn.dat.p.d. Piotr Stachiewicz / 1884

olej, tektura, 40x27,5 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

54. Gustl Stark(1917-2009)

Bez tytułu(1967) sygn.dat.p.d. GustlStark. 67

technika własna, relief (3/10), 13,5x21,2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

55. Henryk Strumiłło(1934-2001)

Kompozycja(1963) sygn.dat.na odwrociu HENRYK STRUMIŁŁO / ... / 1963 r.

olej, płótno, 100x69,5 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  6.500,-

56. Helena Strzyż-Garbolińska(1933-2022)

Huta Bobrek(1964) sygn.monogramem, dat.l.d. HS / 1964

olej, płótno, 89x130 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

57. Subropkin(XIX w.)

Szkuner(1881) sygn.cyrylicą, dat.l.d. Субропкин 1881

olej, tektura, 70x55 cm

Estymacja:  12.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

58. Antoni Suchanek(1901-1982)

Kościół NMP(z teki „Łódź 1948”) sygn.na kam.l.d. ASuchanek

litografia, 26,5x34 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  450,-

59. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Kartka z pamiętnika(1990) sygn.dat.p.d. 90r. B.Szajdzińska

olej, płótno, 76x42 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  9.000,-

60. Włodzimierz Szymański(ur.1960)

Kompozycja(1990) sygn.dat.na odwrociu Włodzimierz Szymański / 1990
oraz dedykacja dla Prof. Stefana Morawskiego

technika własna, papier, 58x40,5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

cena wywoławcza:  2.500,-

61. Krzysztof Tomalski(ur.1963)

Dziewczyna z koralami(1987) sygn.p.d. K. Tomalski, dat.l.d. 1987

technika mieszana, relief (e.a.), 24,7x21,8 cm

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  250,-

62. Kazimierz Tomaszewski(ur.1949)

Portret Józefa Piłsudskiego opisany na odwrociu K. TOMASZEWSKI

olej, pilśnia, 40x30 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

cena wywoławcza:  850,-

63. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Ułani sygn.p.d. Trzeszczkowski

akwarela, gwasz, papier, 35x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

64. Stanisław Tyrowicz(XIX/XX w.)

Rwący potok(1926) sygn.l.d. Stanisław Tyrowicz 926

olej, tektura, 12,5x21 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  550,-

65. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena w galerii sygn.p.d. AU

tusz, akwarela, papier, 29,5x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.200,-

66. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d. B. UTKIN

relief, technika własna, płyta, 79x62,5 cm

Estymacja:  50.000 - 70.000,-

cena wywoławcza:  45.000,-

67. Vorden(ur.1968)

The Apple(2017) sygn.śr.d. Vorden, sygn.dat.na odwrociu oraz wiersz Eweliny Marii Bugajskiej-Javorka

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  8.000,-

68. B. Vořech(I poł.XX w.)

Dziewczynka z lalką sygn.p.d. B. VOŘECH

olej, płótno/tektura, 24x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 1.100,-

cena wywoławcza:  500,-

69. B. Vořech(I poł.XX w.)

Zabawy dzieci sygn.l.d. B. VOŘECH

olej, tektura, 24,5x33 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 -1.100,-

cena wywoławcza:  500,-

70.Stanisław Wasik(ur.1952)

Jezioro(2000) opisany, dat.na odwrociu Stanisław Wasik / ... / 2000 r.

akryl, płótno, 130x100 cm

Estymacja:  2.800 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

Kuter w porcie sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  8.000,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kościół w miasteczku sygn.śr.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 46x50,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

cena wywoławcza:  3.800,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 45,5x33 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

74. Artur Wasner(1887-1939)

Corrida w Madrycie(1913) sygn.dat.p.d. Madrid / A.Wasner. 13

olej, sklejka, 35,7x38,3 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  7.000,-

75. Leonard Winterowski(1868-1927)

Białogwardzista(1914) sygn.dat.p.d. Lwów 22/8 914 / Leonard Winterowski

akwarela, papier, 31x22 cm (w św.p-p)

Estymacja: 800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

76. A.N.(XIX w.)

Święty Piotr nsygn.

olej, deska, 11x9 cm

Estymacja:  800 - 1.100,-

cena wywoławcza:  750,-

77. A.N.(XX w.)

Portret kobiety w kapeluszu z kwiatem nsygn.

olej, tektura, 28x20 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

78. A.N.(XX w.)

Pejzaż śląski nsygn.

olej, tektura, 19x24,5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  250,-

79. A.N.(XX w.)

olej, sklejka, 37,5x50 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

cena wywoławcza:  1.000,-

80. A.N.(XIX/XX w.)

olej, tektura, 17,8x25 cm

Estymacja:  550 - 750,-

cena wywoławcza:  500,-

81. A.N.(XX w.)

Kobieta z kotem nsygn.opisana na odwrociu DIETRYCH

technika mieszana, papier, 29x20,8 cm

Estymacja:  450 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

82. Ikona Welon Matki Boskiej(pocz.XX w.)

typ ikonograficzny z języka starocerkiewnosłowiańskiego: Pokrow lub Pokrowa

tempera, deska, złocenie, 31,5x26,5 cm (ubytek warstwy malarskiej lewy środek ok. 1x3 cm)

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

83. A.N.(pocz.XX w.)

Miniatura Portret kobiety sygn. Demar

akwarela na kości, 6,8x8,4, szkło, ramka metalowa, 9x7 cm, zaciek z prawej strony na powierzchni ok. 4x1 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

84. Portret Artura Rubinsteina(l.60.XX w.) dedykacja z 1967 r.? częściowo widoczna

(fotografia ze zbiorów Władysława Szpilmana)

fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier barytowy, 23,2x16,8 cm (w św. ramy)

Estymacja:  2.800 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.500,-

85. Edgard Derouet(1910-2001) i Charles Lesacq(1909-1940)

Plakat „Loterie Nationale - Tranche de l'histoire de France” Narodowej Loterii Francuskiej, powstałej w 1933 r. dla celu sfinansowania pomocy dla weteranów, ofiar wojen i katastrof(1940) sygn.l.śr. D.L.

litografia barwna, 60x40 cm

Estymacja:  350 - 500,-

cena wywoławcza:  300,-

86. Louis Marcoussis [wł. Ludwik Kazimierz Władysław Markus](1878-1941)

Plakat propagandowy „Loterie Nationale Tranche De La Pologne Heroique”(1939) sygn.dat.na kamieniu p.g. L. Marcoussis 1939  wyprodukowany w związku z formowaniem się armii polskiej we Francji w latach 1939-1940, promujący zbiórkę pieniędzy na cel zakupu wyposażenia dla wojska

litografia barwna, 60x40 cm

Estymacja:  350 - 500,-

cena wywoławcza:  300,-

87. Rafał Olbiński(ur.1943)

Plakat Teatru Nowego w Łodzi do przedstawienia „Wszystko z miłości”(2008)

offset, papier, 95x67,5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

cena wywoławcza:  100,-

88. Rafał Olbiński(ur.1943)

Plakat Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie do przedstawienia „Elektra”(2006)

offset, papier, 98x68 cm

Estymacja:  120 - 150,-

cena wywoławcza:  100,-

89. Waldemar Świerzy(1931-2013)

Plakat do filmu „Wodzirej”(1978)

offset, papier (nakład 5.500), 66x46 cm

Estymacja:  350 - 400,-

cena wywoławcza:  300,-

90. Waldemar Świerzy(1931-2013)

Plakat do filmu „Śmierć jak kromka chleba”(1994)

offset, papier, 84x59 cm

Estymacja:  150 - 250,-

cena wywoławcza:  120,-

91. Aparat miechowy z obiektywem Carl Zeiss Jena Tessar 1:2.8

nr 237502 f 13,5 cm DRP wraz z dwiema kasetami(1913)

drewno, metal, 25x28x21 cm, stan dobry, uszkodzony miech

Estymacja: 900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  850,-

92. Dzbanek do kawy(Berlin, po 1829)

sygn.GEBR. FRIEDLANDER / 12 Loth Silber [Firma Gebrüder Friedländer, czynna w l. 1829-1938]

srebro pr. 12, 710,9 g, wys. 26 cm, ruchomy uchwyt, dzbanek pokryty oksydą

Estymacja: 2.800 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.500,-

93. Epitafium z panopliami(Pomorze, XVIII w.) nsygn.

drewno, rzeźba, snycerka, stolarka, złocenie, ok. 206x148x36 cm

niewielkie ubytki w dekoracji, złocenie we fragmentach uzupełnione, lustro wtórne w miejscu portretu, całość osadzona na drewnianej bazie

Estymacja: 50.000 - 70.000,-

cena wywoławcza:  48.000,-

ODBIÓR OSOBISTY

94. Figurka Ogrodniczka(Berlin, 1993-1999)

sygn. berło [proj. Friedrich Elias Meyer(1723-1785)]

porcelana biała szkliwiona, wys. 21,5 cm, niewielki ubytek w podstawie

Estymacja: 900 - 1.300,-

cena wywoławcza:  800,-

95. Figurki porcelanowe 3 szt: Chłopiec z jelonkiem na plecach, Chłopiec z koziołkiem, Chłopiec z owieczką

(Berlin, 1962-1992) sygn. berło

porcelana biała szkliwiona, wys. 12 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

96. Figurki z serii Znaki Zodiaku - 5 szt.: Byk, Rak, Lew, Panna, Strzelec(Berlin, 1993-1999)

porcelana biała szkliwiona, wys. 10,5, 11 i 11,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

97. Kartusz z herbem Krokowski(Pomorze, XVIII w.) nsygn.

drewno, rzeźba, snycerka, stolarka, polichromia, złocenie, 100x90x18 cm,

ubytki, herb wtórnie polichromowany

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

ODBIÓR OSOBISTY

98. Krater Amt Preskau(Śląsk Opolski, przed 1850)

sygn. wycisk PROSKAU [Fabryka fajansu hr. Leopolda von Proskau - Prószków Śląski (Proskau) czynna od 1763 do 1850]

fajans malowany, szkliwiony, dekoracja reliefowa, nadruk, wys. 34,5 cm, kilka niewielkich ubytków

Estymacja:  7.000 - 9.500,-

cena wywoławcza:  6.500,-

99. Krucyfiks ze stacjami drogi krzyżowej na rewersie(XIX/XX w.) nsygn.

metal srebrzony, drewno, macica perłowa,  29x15x3,5 cm,

ubytki w drewnianym szkielecie, brak 5 stacji

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

100. Misa(Wrocław-Legnica, przed 1912)

sygn. 800 półksiężyc korona monogram wiązany HS punca nieczytelna [Hugo Sanding, czynny we Wrocławiu od 1860, następnie w Legnicy do 1945]

srebro pr. 800, 508,8 g, 14x21x21 cm, brak wkładu szklanego, na czarze grawerowany herb baronowski Seherr-Thoss, na stopie grawerowana inskrypcja: Zur Freundlichen Erinnerung un Lorzendorf 1912

Estymacja:  2.000 - 2.700,-

cena wywoławcza:  1.800,-

101. Patera z maszkaronami(Paryż, 1876-1899)

sygn.Minerva / w rąbie: BOULENGER półksiężyc [Adolphe Boulenger, czynny w Paryżu w l.1876-1899]

srebro pr. 950, 1315,7 g, 17,5x27x23 cm, grawerowana inskrypcja: Nagroda przechodnia Związku Oficerów Rezerwy 15. Pułku Ułanów dla Oficerów służby czynnej 15. Pułku Ułanów / Poznań 22.IV.34

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

102. Paterka na cytrynę(Praga, I poł.XIX w.)

sygn. tarcza austriacka B / 13 / 18?1 / w otoku B / F / punca mało czytelna

srebro pr. 13, 115 g, wys. 7,5 cm

Estymacja:  1.400 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.200,-

103. Solniczka z puttem(Berlin, 1945-1962)

sygn. berło [proj. Friedrich Elias Meyer (1723-1785)]

porcelana biała szkliwiona, wys. 12,5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  450,-

104. Tacka na przybory do pisania(Birmingham, 1927)

sygn. W. D / kotwica lew kroczący C [Firma William Devenport czynna od 1837]

srebro pr. 925, 63,2 g, 1x22x7,5 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

cena wywoławcza:  800,-

105. Teryna z motywem gruszki(Śląsk Opolski, l.80.XVIII w.)

sygn. P / + [Fabryka fajansu hr. Leopolda von Proskau - Prószków Śląski (Proskau) czynna od 1763 do 1850]

fajans malowany, szkliwiony, 16x20,5x15 cm, liczne ślady napraw, znaczące pęknięcie

Estymacja: 6.500 - 8.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-