205 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

205 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 21 września 2019 r., godz. 12:00

1. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Antypody (most)(1995) sygn.dat.p.g.

technika mieszana, płótno, 73x81.5x3.8 cm

Estymacja: 8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

2. Otto Bauer(1878-1910)

Chórzysta sygn.l.d.

olej, płótno/tektura   29x24.5 cm

Estymacja:  1.700 - 2.900,-

cena wywoławcza:  1.500,-

3. Jan Berdyszak(1934-2014)

Studium po … IX(1981) sygn.dat.p.d.

autooffset, technika własna, papier/tektura (13/13), 56.8x57.2 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

4. Maurice Blond(1899-1974)

Martwa natura z dzbankiem sygn.l.g.

olej, płótno, 38x47 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

5. Vico Calabro(ur.1938)

Skrzypek sygn.l.d.

akryl, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.500,-

6. Vico Calabro(ur.1938)

Agardo-Villa Crotta De Manzoni sygn.p.d.

litografia barwna, 39x65 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

7. Bronisław Chromy(1925-2017)

Cietrzew sygn.

brąz patynowany, 18x31x18 cm

 Estymacja:  5.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

8. Halina Chrostowska(1929-1990)

Ruszają przedmieścia(1951?, z cyklu „W walce”) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 15.8x19.3 cm

Estymacja:  300 - 800,-

cena wywoławcza:  200,-

9. Zdzisław Cyankiewicz(1912-1981)

Projekt I sygn.p.d.

ołówek, papier, 26.8x21 cm

Estymacja:  200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

  10. Bolesław Cybis wg(1895-1957)

The Farewell. Hopi Tribe(z teki „Folio One of American Indian” pl.5, 1970, no 258/1000) sygn.na płycie l.d.

offset, 55x43.1 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  450,-

11. Wiktor M. Czepita(1884-1941)

Begonia na oknie(1927) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 60x57 cm

Estymacja:  2.900 - 3.800,-

cena wywoławcza:  2.500,-

12. Stanisław Dawski(1905-1990)

Ex libris sygn.p.d.

linoryt, 8x7.3 cm

Estymacja:  350 - 500,-

cena wywoławcza:  300,-

13. A. Dorofien(XIX w.)

Stogi siana sygn.p.d.

olej, płótno, 40x58 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

14. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Kobieta z różą(1933) sygn.dat.l.d.

pastel, papier, 57x43 cm (w św.p-p)

Estymacja:  6.000 - 7.500,-

cena wywoławcza:  5.500,-

15. Paul Fuhrmann(1893-1952)

Gdańsk sygn.p.d.

akwaforta, akwarela, 27.5x19.3 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  200,-

16. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Nieudana próba(1972) nsygn.
(obraz reprodukowany w albumie „Garboliński”, Łódź 2007, s.60)

olej, płótno, 149x116 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.000,-

17. Bronisław Gembarzewski(1872-1941)

Kirasjer(1931) sygn.dat.p.d

tusz, papier, 31x22 cm (owal)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

18. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Relief wertykalny(2019) sygn.dat.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 50x50 cm

Estymacja:  6.500 - 9.500,-

cena wywoławcza:  5.900,-

19. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Kazimierz Dolny(1989) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 50x61.5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

20. Gabriel Griffon(1866-1938)

Bachanalia sygn.p.d.

olej, płótno, 50x100 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.800,-

21. Edward Habdas(ur.1939)

My z kosmosu(1981) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.700,-

cena wywoławcza:  1.900,-

22. Michał Ichnowski(1857-1915)

Skrzypaczka sygn.l.g.

pastel, papier, 45.5x61.5 cm

Estymacja:  6.000 - 7.500,-

cena wywoławcza:  5.700,-

23. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Chata nad potokiem sygn.p.d.

olej, płótno, 25x34.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

24. Stanisław Kamocki(1875-1944)

Chrystus na krzyżu sygn.p.d.

olej, płótno, 35x25 cm

Estymacja:  8.500 - 11.500,-

cena wywoławcza:  7.900,-

25. Antoni Kierpal(1898-1960)

Chałupa wójta(1928) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, sklejka, 30x39.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.600,-

26. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Ewa sygn.na kam.l.d.oraz p.d.: Jean Kisling i sucha pieczęć ATELIER KISLING

litografia barwna (61/150), 55.3x47 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

27. Ludwik Klimek(1912-1992)

Akt na plaży sygn.p.d.

olej, technika mieszana, tektura, 54.5x70 cm

Estymacja:  6.000 -9.000,-

cena wywoławcza:  5.900,-

28. Ernst Kolbe(1876-1945)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 24.2x30.3 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.600,-

29. Jerzy Kossak(1886-1955)

Oczekiwany najazd(1940) sygn.dat.l.d.(na odwrociu pieczęć herbowa Kossaków i pieczęć z potwierdzeniem oryginalność)

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

30. Franciszek Kostrzewski(1826-1911)

Posłaniec z listem(1895) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 26.5x20.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

31. Edward Kuczyński(1905-1958)

Gdynia-Wybrzeże sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta barwna, 23.7x32.9 cm

Estymacja:  450 - 750,-

cena wywoławcza:  400,-

32. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 121x60.5 cm

Estymacja: 16.000 - 21.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

33. Zygmunt Landau(1898-1962)

Pejzaż z południowej Francji sygn.l.d.

olej, pilśnia, 20x24.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

34. Giovanni Giordano Lanza(1827-ok.1889)

Pompeje sygn.p.d.

akwarela, papier, 25x35.2 cm

Estymacja: 2.500 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.000,-

35. Leopold Lewicki(1906-1973)

Wieś sygn.p.d.

linoryt, 34.5x23.3 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.300,-

36. Helene Mass(1871-1955)

Para papug na gałęzi sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 49.7x34.5 cm

Estymacja: 900 - 1.400,-

cena wywoławcza:  850,-

37. Igor Mitoraj(1944-2014)

Medal ARTICULATIONS 1984 sygn.awers: MITORAJ
rewers: EXPERIMENTATION MULTICENTRIQUE PFIZER 83-84/J 184/500

brąz, śr.9.2 cm

Estymacja:  1.100 - 2.000,-

cena wywoławcza:  950,-

38. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Pływaczka(1994) sygn.dat.l.g.

serigrafia (22/52), 34x24.5 cm

Estymacja:  2.800 - 4.300,-

cena wywoławcza:  2.500,-

39. Alexandre Nozal(1852-1929)

Pejzaż z zabudowaniami w tle(1916) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 38.5x55 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

40. Stanisław Paciorek(1889-1952)

Leśna droga sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 31.5x24.5 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  700,-

41. Kazimierz Pieniążek(1897-1968)

Pejzaż z zabudowaniami w tle(1966) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 14.2x16.5 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  900,-

42. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1987) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, papier, 24.8x17.6 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

cena wywoławcza:  850,-

43. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Boks(1962, odbitka późniejsza) sygn.p.d.

linoryt, 20x22.5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  550,-

44. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Jabłka i gruszki sygn.p.d.

olej, tektura, 27x34.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

45. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Jesień sygn.p.d.

olej, pilśnia, 61x99 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  4.900,-

46. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Dalie sygn.p.d.

olej, pilśnia, 60x70 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

47. Bencion Rabinowicz [Benn](1905-1989)

Kopista w Luwrze(z teki „BENN. 14 litographies originales en couleurs”, 1964) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 32x24.2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  380,-

48. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Kraków-Wawel-Kurza Stopka sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 36.3x23.2 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

49. Mieczysław Rakowski(1882-1947)

Jesienne drzewo(1933) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 33x43.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

cena wywoławcza:  3.900,-

50. Stan Reszka(XX w.)

Wenecja sygn.p.d.

olej, tektura, 12.8x17.5 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.900,-

51. Leszek Rózga(1924-2015)

Droga polna(1990) sygn.dat.p.d.

akwaforta barwna (7/100), 9.8x12.4 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  450,-

52. Leszek Rózga(1924-2015)

Uppsala(1977-78) sygn.p.d.oraz sygn.dat.na płycie p.d.

akwaforta, 9x7 cm

Estymacja:  350 - 500,-

cena wywoławcza:  300,-

53. Władysław Rudlicki(1876-1949)

Na kartoflisku(1941) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 55x57 cm

Estymacja:  2.500 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.200,-

54. Tadeusz Rutkowski(1906-1981)

Koń w stajni sygn.l.d.

akwarela, tusz, papier  25x34 cm (w św.p-p)

Estymacja:  800 - 1.500,-

cena wywoławcza:  650,-

55. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Zima na Podhalu sygn.monogramem p.d., opis autorski na odwrociu

olej, deska, 15.5x25 cm

Estymacja:  2.400 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.200,-

56. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Pola w zimie sygn.monogramem p.d., opis autorski na odwrociu

olej, deska, 15.5x25 cm

Estymacja:  2.400 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.200,-

57. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Mróz sygn.monogramem p.d., opis autorski na odwrociu

olej, deska, 15.5x25 cm

Estymacja:  2.400 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.200,-

58. Zofia Rydet(1911-1997)

Droga do Rudzińca na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 29.6x39.8 cm

Estymacja:  350 - 800,-

cena wywoławcza:  290,-

59. Zofia Rydet(1911-1997)

Mirów na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 29.8x39.8 cm

Estymacja:  350 - 800,-

cena wywoławcza:  290,-

60. Władysław Rząb(1910-1992)

 Bryczka w Zgierzu sygn.l.d.

olej, płótno, 113.5x79 cm

Estymacja:  11.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

61. Władysław Rząb(1910-1992)

Kontrabasista sygn.Rząb

drewno, wys.40 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.400,-

62. Jacek Sienicki(1928-2000)

Mięso w garnku(2000) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 33x46 cm

Estymacja:  26.000 - 33.000,-

cena wywoławcza:  24.000,-

63. Jonasz Stern(1904-1988)

Portret z gołębiami(l.30.XX w.) nsygn. (odbitka późniejsza)

drzeworyt, 25.3x33.5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.400,-

cena wywoławcza:  1.100,-

64. Jonasz Stern(1904-1988)

Ucieczka(z cyklu „Getto lwowskie”) nsygn.

linoryt, 22.8x32.4 cm

Estymacja:  550 - 1.100,-

cena wywoławcza:  450,-

65. Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Z teki „Polish Peasants costumes”, pl. 12(Copyright by C. Szwedzicki, 1939) sygn.na płycie śr.d.

pochoir, akwarela, gwasz, 45x32.5 cm

Estymacja:  1.100 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.000,-

66. Zdzisław Suchodolski(1835-1908)

Pasjans sygn.p.d.

olej, tektura, 50x34 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.900,-

67. Jan Szancenbach(1928-1998)

Relaks nad wodą I(1948) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 28x32 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.700,-

68. Witalij Szyszkin(ur.1935)

GOOD BAY DEPRESION(2015) sygn.dat.l.d.

olej, kolaż (złota nić), płótno, 65x55 cm

Estymacja:  1.200 - 2.300,-

cena wywoławcza:  900,-

69. Jan Tarasin(1926-2009)

Ognisko(1975) sygn.dat.p.d.

serigrafia, 36.8x49.2 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

cena wywoławcza:  800,-

70. Jan Tarasin(1926-2009)

Przedmioty(1975) sygn.dat.p.d.

serigrafia, 27.2x33.5 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

cena wywoławcza:  800,-

71. Józef Tom(1886-1962)

Uliczka sygn.p.d.

litografia barwna, 18.2x23.7 cm

Estymacja:  350 - 650,-

cena wywoławcza:  290,-

72. Szymon Trachter(1900-1942)

Wioska sygn.p.d.

olej, sklejka, 47x70 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

73. Ołeksa Tretiakow(1896-?)

Młoda prządka(1926) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 100x70 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

74. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, płótno, 70x70 cm

Estymacja:  14.000 - 22.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

75. Czesław Wasilewski(1875-1946/47)

W drodze na targ sygn.p.d.

olej, płótno, 45x70 cm

Estymacja: 15.000 - 19.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

76. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

olej, płótno, 54x65.5 cm

Estymacja:  6.000 -7.500,-

cena wywoławcza:  4.900,-

77. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.900,-

78. Józef Wasiołek(1921-2008)

Fragment trasy W-Z przy ul. Sienkiewicza i Głównej(1977) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-

cena wywoławcza:  6.000,-

79. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Powrót syna marnotrawnego(1953) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier, 49.8x34.8 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

80. Marian Wawrzeniecki(1863-1943)

Akt - Józefa z Dylewskich Kowalska...(szkic do obrazu „Stara prawda w księgach leży”, 1903) nsygn.dat.l.d. autorski opis p.d.

kredka, ołówek, gwasz, papier, 22.5x34.3 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.100,-

81. Nandor Vagh Weinmann(1897-1978)

Wiejskie podwórko sygn.p.d.

olej, deska, 40x50 cm

Estymacja:  1.800 - 2.700,-

cena wywoławcza:  1.500,-

82. Antoni Wippel(1882-1969)

Pomnik Wiktora Emanuela w Rzymie sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 36.5x55 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.250,-

83. Mieczysław Wiśniewski(1927-1988)

Mielno-domki wczasowe(1969) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 32x40 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

84. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Dziewczyna w stroju ludowym sygn.p.d.

olej, tektura, 49.5x69 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  5.600,-

85. Stanisław Wojewódzki(1907-1963)

Zadymka na Kujawach(1938) sygn.dat.p.d.

suchoryt, 20.2x30.8 cm

Estymacja:  350 - 650,-

cena wywoławcza:  250,-

86. Wacław Żaboklicki(1879-1959)

Samotna brzoza sygn.l.d.

pastel, papier, 70x50 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

87. Stanisław Żurawski(1889-1976)

Blondynka-półakt sygn.p.g.

olej, tektura, 50x35 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.800,-

88. Z.P.(XX w.)

Portret młodej kobiety(1923) sygn.monogramem dat.p.d.

ołówek, papier/tektura, 14.2x9.2 cm

Estymacja:  250 - 400,-

cena wywoławcza:  200,-

89. A.N.(XX w.)

Chata wśród kwiatów nsygn.

olej, tektura, 39x59 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

90. A.N.(XIX w.)

Wnętrze bazyliki nsygn.

olej, płótno dublowane, 68x102.5 cm

Estymacja:  4.800 - 6.700,-

cena wywoławcza:  3.900,-

91. A.N.(XIX/XX w.)

Ogrodowa aleja sygn.nieczytelnie p.d.

akwatinta, akwaforta barwna, 44.5x39.5 cm

Estymacja: 450 - 850,-

cena wywoławcza:  380,-

92. Barometr-termometr(Szwecja, ok.poł.XX w.)

sygn.8-ramienna gwiazda ze strzałką/Qualitats-Arbeit/Goldene Medaille

drewno, szkło, metal, 15x20x5 cm

Estymacja: 500 - 1.000,-

cena wywoławcza:  400,-

93. Dzbanek do herbaty neorokokowy(I poł.XIX w.) sygn.12/C

srebro pr.12 (12 łutów), 416.7 g, wys.18 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

94. Dzbanek do herbaty z drewnianym uchwytem

(Anglia, Birmingham, 1914) sygn.J.GLtd/kotwica/lew/P [J.Gloster Ltd.]

srebro pr.925, 810.8 g, wys.16.3 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

95. Dzbanek do herbaty z drewnianym uchwytem

(Anglia, Birmingham, 1878) sygn.C&Co/lew/D/23009/4

srebro pr.925, 607.2 g, drewno, wys.16 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.100,-

96. Dzbanek majolikowy(XX w.) sygn.POTERIE

majolika, wys.27 cm, niewielkie ubytki glazury

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

97. Figurka Kogut(Ćmielów, III ćw.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND/C-162-674  [proj. Henryk Jędrasiak, 1956]

porcelana biała, malowana, wys.15 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

98. Kandelabry neorenesansowe-para(Niemcy, XIX/XX w.)

punca mało czytelna/800

srebro pr.800, 2061.5 i 2107.1 g, wys.48.5 i 49 cm

Estymacja:  14.000 - 19.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

99. Lupa(I poł.XX w.) nsygn.

szkło, onyks, plater, dł.17.5 cm (uchwyt zagnieciony)

Estymacja:  350 - 550,-

cena wywoławcza:  300,-

100. Lustro w srebrnej oprawie(Austria, Wiedeń, 1853)

sygn.m na tarczy/A/13/1853

drewno, srebro, pr.13 (13 łutów), grawerka, szkło, tafla szklana pasowana, współczesna, 50x45 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

101. Miniatura-Portret Marii Walewskiej

(Francja, XX w.) sygn.O.Corare (?)

akwarela na kości, 11.5x8.5, ramka drewno, 19.2x15.8 cm

Estymacja:  650 - 1.200,-

cena wywoławcza:  590,-

102. Naczynia do ablucji-judaikum(pocz.XX w.) nsygn.

plater, grawerka, kubek wys.10, miska wys.9 cm (przetarcia)

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

cena wywoławcza:  2.200,-

103. Patera(Szwecja, I poł.XX w.) sygn.N.S.

plater, szkło szlifowane, pasowane, wys.11, śr.23 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

104. Patera art déco(Szwecja, II ćw.XX w.)

sygn.mało czytelna DAB MS(?)

plater, szkło trawione, wys.23 cm

Estymacja:  550 - 850,-

cena wywoławcza:  500,-

105. Patera ażurowa(Anglia, Birmingham, pocz.XX w.)

sygn.lew/kotwica/dzbanek/STERLING/A5320/nożyce

srebro pr.925, 639.6 g, 11x39x28 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

106. Patera ażurowa neorokokowa(ok.poł.XIX w.) sygn.13/GD

srebro, pr.13 (13 łutów), 316.5 g, 6x40x26 cm (ślady naprawy)

Estymacja: 3.500 - 5.500,-

cena wywoławcza:  2.800,-

107. Patera neorokokowa(Niemcy, Frankfurt, 1850-1860)

sygn.S.H.&Co [Sackermann,Hessenberg &Co.]

srebro pr.13 (13 łutów), 438.9 g, 7.5x31.5x21.5 cm (jeden bok zgnieciony)

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

108. Patera z dwoma uchwytami(Austria, Wiedeń, pocz.XX w.)

sygn.PHS/koniczynka z główką 3A

srebro pr.3 (800), 513.2 g, 8.5x38x22.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.800,-

109. Pieczęć herbowa Leliwa z uchwytem(Polska, XIX w.) nsygn.

brąz, drewno, wys.7 cm (niewielkie pęknięcie w uchwycie)

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  350,-

110. Pieczęć herbowa Leliwa z uchwytem z postacią delfina

(Polska, XIX/XX w.) nsygn.

mosiądz, wys.6 cm

Estymacja: 1.500 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.300,-

111. Pieczęć herbowa Leliwa z uchwytem z postacią Napoleona

(Polska, XIX/XX w.) nsygn.

mosiądz, wys.7 cm

Estymacja: 1.500 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.300,-

112. Pucharek z monetami(XIX/XX w.) nsygn.

plater, grawerka: Bolla, wys.6 cm

Estymacja:  300 - 800,-

cena wywoławcza:  200,-

113. Pucharek z monetami(XIX/XX w.) nsygn.

plater, grawerka: Maggie, wys.6 cm

Estymacja:  300 - 800,-

cena wywoławcza:  200,-

114. Puchar w typie biedermeier(pocz.XX w.) nsygn.

szkło białe, trawione, malowane (przetarcia malatury), wys.14 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

115. Pudełko na papierosy(Wietnam, XX w.) sygn.nieczytelnie

malowana laka, kość, drewno, 6.5x18.5x13 cm

Estymacja: 400 - 800,-

cena wywoławcza:  300,-

116. Sosjerka(Francja, po 1897)

sygn.księżyc/gwiazdka/VB/gwiazdka/Minerwa 2 [V. Boivin]

srebro pr.800, 444.3 g, wys.9.5 cm

Estymacja: 1.800 - 3.300,-

cena wywoławcza:  1.200,-

117. Szkatułka na biżuterię(III ćw.XX w.) nsygn.

plater, wys.7, śr.11 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  380,-

118. Świecznik(Warszawa, po 1886)

sygn.SZEKMAN/84 orzeł carski dwugłowy/ryba w prostokącie [I. Szekman]

srebro pr.84, 280.8 g, wys.31.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.700,-

119. Świecznik neoklasycystyczny(Szwajcaria, XIX/XX w.)

sygn.stojący niedźwiedź z literą K/ A z listkiem/W.L.

srebro, pr.875, 476.4 g, wys.29 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

120. Świeczniki neobarokowe-para

(Szwecja, pocz.XX w.) sygn.EX PR NS

plater, wys.18 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

121. Wazon w kształcie lampionu(II poł.XX w.) nsygn.

szkło lane, kremowe, częściowo mleczne, częściowo przeźroczyste, wys.28 cm

Estymacja:  400 - 800,-

cena wywoławcza:  300,-

122. Wazon z zielonym chińskim smokiem

(Niemcy, Miśnia, 1924-1934) sygn.skrzyżowane miecze/punkt

porcelana, biała, malowana, wys.34 cm (niewielka naprawa przy wylewie)

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

123. Wazonik w kształcie kielicha kwiatu(II poł.XX w.) nsygn.

szkło niebiesko-zielone, wys.19 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

cena wywoławcza:  750,-

124. Zakładki do książek-3 szt.(I poł.XX w.)

1. zakładka z pazurami nsygn.    plater, szkło barwione, dł.10 cm

2. zakładka nsygn. (punca mało czytelna) srebro, macica perłowa, dł.11.3 cm

3. zakładka z herbem sygn.kapliczka/główka 835  srebro, pr.835, dł.10.3 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

125. Zegarek damski(Szwajcaria, II poł.XX w.)

sygn.O/OLMA/INCABLOC/SWISS MADE

koperta srebrna z austriacką próbą 830, sygn.830/waga/lew/830/SP (monogram wiązany)/513, 3.6x2.5 cm

Estymacja: 600 - 1.200,-

cena wywoławcza:  400,-

126. Zegarek kieszonkowy Tissot(Szwajcaria, po 1930)

sygn.Tissot /ANTIMAGNETIQUE

koperta metalowa, niklowana, śr.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

cena wywoławcza:  950,-

127. Zegarek kolejowy(I poł.XIX w.) nsygn. nr 151667/51

metal, wokół cyferblatu złocenie, śr.7 cm,

cyferblat spękany, ubytek wypełniony

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-