207 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

207 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 7 grudnia 2019 r., godz. 12:00

1. Julius Adam II(1852-1913)

Kotki(1888) sygn.dat.l.g.

olej, tektura, 16x21 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

2. José Jiménez Aranda(1837-1903)

Hiszpan(1872) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier/tektura, 26.5x20 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 4.500,-

3. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Most-collage(1982) sygn.dat.śr.d.

tusz, papier, collage, płótno, 60x60 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

4. Maurice Blond(1899-1974)

Katedra sygn.p.d.

olej, płótno, 92x73 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

5. A. Borański(XX w.)

Chrystus(1941) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 31x22 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

6. Józef Brodowski(1772-1853)

Branka nsygn. (reprodukowany w: Album sztuki polskiej oprac. Henryk Piątkowski, Warszawa 1901, s.163)

olej, płótno, 57x48 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

7. Józef Brodowski(1772-1853)

Jeńcy(1852) sygn.monogramem, dat.l.d.

olej, płótno, 55.5x46 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

8. Barbara Cuper-Zbierska(ur.1944)

Stok II sygn.na odwrociu

olej, płótno, 100x86 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

9. Adolf Eberle(1843-1913)

Babunia sygn.l.d.

olej, deska, 47.5x57.5 cm

Estymacja:  4.500 - 10.000,-

  10. Otto Eerelman wg(1839-1926)

W cyrkowej stajni sygn.na płycie p.d.

światłodruk 2 szt.   27.4x40.3, 27.4x40.2 cm (grafiki przycięte)

Estymacja:  500 - 1.000,-

11. Maksymilian Feuerring(1896-1985)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, pilśnia, 76x61 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

12. Ludwik Gardowski(1890-1965)

Okno z doniczką(1933) sygn.p.d.dat.l.d.

drzeworyt, 23.7x18 cm

Estymacja:  700 - 1.500,-

Obraz z linią(2014) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 50x50 cm

Estymacja: 8.000 - 15.000,-

14. Nathan Gutman(1900-1990)

W synagodze sygn.p.d.

olej, płótno, 61.5x50 cm

Estymacja:  4.500 - 7.000,-

15. Edward Habdas(ur.1939)

My z Kosmosu 1417(2014) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40x55 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

16. Henryk Hayden(1883-1970)

Kobieta z kotem na kolanach(1946) sygn.dat.p.d.(dedykacja)

ołówek, papier, 47x31.2 cm

Estymacja:  2.500 - 4.500,-

17. Artur Hutschenreuther(1849-1915)

Wesoły wieczór sygn.p.d.

olej, płótno, 78x60 cm

Estymacja:  6.000 - 15.000,-

18. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Toruń sygn.p.d.

akwaforta, 18.8x13.6 cm

Estymacja:  250 - 500,-

19. Maria Kawalerowicz(1916-1996)

Dziewczyna z czerwonym ptaszkiem sygn.p.d.

olej, płótno, 66x37.5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.800,-

20. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Ilustracje do: Jean Giono, Provence(Paris, 1954) nsygn.

8 szt. wymiary planszy ok. 37x27 cm

Estymacja:  1.400 - 2.300,-

21. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Ułani(1979) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 25x39 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

22. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Matka sygn.p.d.

drzeworyt, 11.4x13 cm

Estymacja:  500 - 1.200,-

23. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 122x60.5 cm

Estymacja: 18.000 - 26.000,-

24. Krystyna Liberska(1926-2010)

Arlekin sygn.na odwrociu

olej, pilśnia, 61x38 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

25. Edward Antoni Manteuffel(1908-1940)

Łuk Septymiusza Sewera na Forum Romanum w Rzymie nsygn.

drzeworyt, tinta, 19.8x14.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

26. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Kwiaty w wazonie(1947) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 48x48 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

27. Adolf Monticelli(1824-1886)

Scena dworska w parku sygn.p.d.

olej, deska, 30x42 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

28. Auguste Moreau wg(1834-1917)

Idylla(XX w.) sygn.Augusto Moreau

brąz, 57x45.5x28.5 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

29. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Terracina(1938) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 32x44.2 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

30. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Dawniej i teraz - Olimpiada(1936) sygn.p.d.i sygn.dat.na klocku l.d.

drzeworyt, 32x38.2 cm

Estymacja:  1.300 - 2.800,-

31. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Madonna z Dzieciątkiem, Chrystus w Ogrójcu, Ukrzyżowanie(1939/1940) sygn.dat.p.d. i sygn. monogramem i datowany na klocku

drzeworyt kolorowany   46x27.5, 42.2x28.7, 42.3x30.3 cm

Estymacja:  3.900 - 6.500,-

32. Danuta Muszyńska-Zamorska(ur.1931)

Eskimosek(1976) sygn.dat.l.d.

olej, płótno  80x58 cm

Estymacja: 4.000 - 7.000,-

33. Danuta Muszyńska-Zamorska(ur.1931)

Portret dziewczynki z warkoczami(1974) sygn.dat.p.d.

akwarela, kredka, papier, 69x42 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

34. Danuta Muszyńska-Zamorska(ur.1931)

Matka(1970) sygn.dat.l.d.

akwarela, kredka, papier, 65x48 cm (w św.p-p)

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

35. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Chryzantemy(1963) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 33.5x48 cm

Estymacja: 1.000 - 2.500,-

36. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Lwów-para obrazów(1980) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 20x15 cm

Estymacja: 1.500 - 3.500,-

37. Erich Nikutowski(1872-1921)

Altwied sygn.l.d. i na kam.p.d.  litografia   20.8x18.3 cm

Waldshut sygn.śr.d. i na kam.l.d.    litografia   20.5x19.1 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

38. Erich Nikutowski(1872-1921)

Widok miasta sygn.na kam.p.d.

litografia, 6.5x12.7 cm

Estymacja:  300 - 500,-

39. Stanisław Noakowski(1867-1928)

Motyw architektoniczny(10.VIII.1916) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 39.5x34 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

40. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Brzozy sygn.p.d.

olej, pilśnia, 50x56 cm

Estymacja: 5.000 - 12.000,-

41. Piotr Rosiński(ur.1972)

Akt(2019) sygn.na p-p i na odwrociu

fotografia, wydruk (2/10), 30x30 cm

Estymacja:  800 - 1.700,-

42. Willem Jacob Rozendaal(1899-1971)

Don Kichot(1928) sygn.dat.p.d.i na klocku l.śr.

drzeworyt, 19.8x16.8 cm

Estymacja:  800 - 1.100,-

43. Teresa Rudowicz(1928-1994)

Bez tytułu[Kwiat] sygn.p.d.

collage, pilśnia, 70x54.5 cm

Estymacja:  8.000 - 17.000,-

44. Zofia Rydet(1911-1997)

Droga na Turbacz na odwrociu pieczątka autorska

fotografia, 39.8x29.8 cm

Estymacja: 400 - 900,-

45. Andrzej Adam Sadowski(1946-2016)

Subiaco-mostek nad drogą(1982) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 29.5x23 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

46. Josef Slovnik(1881-?)

Dalie w wazonie sygn.p.d.

olej, sklejka, 54x64 cm

Estymacja:  1.800 - 3.500,-

47. Henryk Stażewski(1894-1988)

Relief multiple(1967) sygn.dat.na odwrociu

technika własna (metal, płyta),  38x25 cm

Estymacja:  200.000 - 400.000,-

48. Małgorzata Stopczyńska(ur.1946)

Kompozycja sygn.na odwrociu

olej, płótno, 90x70 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

49. A. Stringano(XX w.)

Skaliste wybrzeże sygn.p.d.

olej, płótno, tektura, 30.5x40 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

50. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Beduinka z wielbłądami sygn.p.d.

olej, sklejka, 21x15 cm

Estymacja: 1.000 - 2.500,-

51. Maurycy Trębacz(1861-1941)

Talmudysta nad księgą sygn.p.d.

olej, sklejka, 50x69.5 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

52. Emil Ukleja(1900-1978)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 24.5x33.5 cm

Estymacja:  500 - 1.100,-

53. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 73x61 cm

Estymacja:  18.000 - 26.000,-

54. Victor Vasarely(1906-1997)

Bez tytułu sygn.p.d.

serigrafia barwna, 27.8x27.8 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

55. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pont St.Michel sygn.l.d.

olej, płótno, 39x54 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

56. Józef Wasiołek(1921-2008)

Most IX. Pałac Sprawiedliwości(1974) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 39x54 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

57. Bronisław Wiśniewski(1866-1939)

Dziecko z psem sygn.p.d.

olej, tektura, 29.5x23 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

58. Bronisław Wiśniewski(1866-1939)

Portret młodej kobiety(1925) sygn.dat.p.d.

kredki, papier, 31.5x23 cm

Estymacja:  900 - 1.800,-

cena wywoławcza:  750,-

59. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944)

Naprawa dywanów sygn.l.d.

pastel, papier, 50x70 cm

Estymacja:  5.500 - 8.000,-

60. Zygmunt Zagańczyk(1897-1959)

Przekupki(wg Erno Erba) sygn.l.d.

olej, sklejka, 26x35 cm

Estymacja:  800 - 2.500,-

61. Chwalisław Zieliński(1904-1974)

Pejzaż(1969) opisany,dat.na odwrociu

olej, płótno/tektura, 5x11.5 cm

Estymacja:  130 - 250,-

62. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

W drodze na targ sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 32.5x43 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

63. A.R.(XX w.)

Łodzie w zatoce sygn.nieczytelnie p.d.

olej, sklejka, 19x25.5 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

64. A.N.(XIX w.)

Sobieski na koniu nsygn.

olej, blacha, 34x25.5 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

65. A.N.(Wilno?, l.30.XX w.)

Kobieta w czarnej mantylce nsygn.

olej, płótno, 78x62.5 cm

Estymacja:  5.000 - 10.000,-

66. A.N.(XX w.)

Akordeonista(1928) sygn.nieczytelnie, dat.p.d.

olej, tektura, 41x31.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

67. A.N.(XX w.)

Pejzaż z brzozami nsygn.

olej, tektura, 22.8x31.5 cm

Estymacja:  500 - 1.200,-

68. A.N.(XX w.)

Pejzaż górski sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 43x68 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

69. A.N.(XX w.)

Karykatura sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 31.5x25.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 700,-

70. A.N.(XX w.)

Kwiaty w dzbanku sygn.nieczytelnie p.d.

olej, sklejka, 69x44 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

71. A.N.(XIX w.)

Trzy sceny rodzajowe(1844) sygn.monogramem, datowane na kam.p.d.

litografia, akwarela, 13.3x10.3 cm (w św.p-p, każda)

Estymacja:  400 - 600,-

72. Apollo 11 „TRANQUILITY BASE HERE THE EAGLE HAS  LANDED” 4:18 P.M.  E.S.T. JULY 20, 1969/ NEIL A. ARMSTRONG ASTRONAUT/ MICHAEL COLLINS ASTRONAUT/ EDWIN E. ALDRIN, JR. ASTRONAUT

rzeźba ceramiczna sygn.tuszem Cybis C#8Y [Bolesław Cybis (1895-1957)?] na postawie drewnianej z inskrypcją na tabliczce mosiężnej, wys. całkowita 42.5 cm

Estymacja:  5.500 - 9.500,-

73. Cukiernica z hebanowymi uszami(Francja, po 1910)

sygn.słoneczko/OC/gwiazdka w rombie/minerwa 1 [Olier&Caron 1910-1936]

srebro pr.1 (950), wewnątrz złocenie, drewno, wys.16 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

74. Figurka-Dzieci z koszem

(Rudolstadt-Volkstedt, pocz.XX w.) sygn.N pod koroną

porcelana malowana, złocenie, wys.18.8 cm (ubytek przy podstawie)

Estymacja:  700 - 1.200,-

75. Figurka-Koń stający dęba(Niemcy,Selb-Plossberg, III ćw.XX w.)

sygn.korona między pałkami berła/Rosenthal/SELB-PLOSSBERG/BAVARIA-GERMANY/wycisk: H.MEISEL/1047 [proj. Hugo Meisel 1887-1966]

porcelana biała, 45x45x14 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

76. Figurka-Mała Uzbeczka z czajnikiem(ZSRR, Dulevo, l.60.XX w.)

sygn.cyrylicą FZ/DULEVO (Farfurnyj Zawod Dulevo, proj. O.M. Bogdanova)

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.14.5 cm

Estymacja:  500 - 1.400,-

77. Figurka-Żyrafa(Wałbrzych, l.60.XX w.)

sygn.W/Wawel/MADE IN/POLAND/stempel mało czytelny/148  (Zakłady Porcelany Stołowej „Krzysztof”, proj.Stanisław Możdżeń, 1958)

porcelana biała, malowana, wys.24 cm

Estymacja:  300 - 600,-

78. Filiżanki różnokolorowe z podstawkami-6 szt.

(Polska, Chodzież, l.60.XX w.) sygn.C w trójkącie/w wieńcu laurowym/ MADE IN POLAND

porcelana biała, malowana, złocenie  filiżanka wys.7, talerzyk 21x13 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

79. Kabaret na przyprawy(Francja,1819-1838)

sygn.L/DUPRE w rombie/gwiazdka/punca państwowa 1

srebro pr.1 (950), 736 g, szkło, wys.33 cm

Estymacja:  4.300 - 6.500,-

80. Kandelabr 4-płomienny

(Niemcy, Neundorf, II poł.XX w.) sygn.orzeł/NEUNDORF

porcelana biała, wytłaczana, kobalt, złocenia, wys.29.5 cm

Estymacja:  250 - 600,-

81. Karafka i 6 kieliszków kryształowych(l.30.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe białe, wys. karafki 23.5, wys. kieliszków 5 cm

(niewielki odprysk po uderzeniu na karafce i niewielkie ubytki w kieliszkach)

Estymacja:  600 - 900,-

82. Karafka w typie biedermeier(XIX/XX w.) nsygn.

szkło rubinowe, złocenie (przetarcia złocenia), wys.32.5 cm

Estymacja:  1.000- 1.700,-

83. Kielich(XIX/XX w.) sygn.główka2/D.T(cyrylica)/F.G/J.L

srebro złocone pr.2, 175.5 g, wys.22 cm

Estymacja:  1.400 - 2.800,-

84. Krzyż prawosławny(Rosja, XIX/XX w.) nsygn.

mosiądz, 37.7x20 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

85. Łyżeczki do kawy wzór Księstwo Warszawskie-6 szt.

(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.BR.HEMPEL/3główkaW

srebro pr.3, 83.5 g

Estymacja:  1.300 - 1.600,-

86. Oprawa notatnika-Pamiątka z Wystawy w Poznaniu 1929

(Polska, 1929) nsygn.

cyna, 3.5x21.5x11 cm

Estymacja:  500 - 900,-

87. Patera ażurowa z motywem winorośli

(Kraków, l.20-30.XX w.) sygn.(dwie punce mało czytelne)/3główkaK

srebro pr.3, 318.1 g, 6.5x31.5x25 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

88. Patera ze sceną rokokową

(Czechosłowacja, l.30.XX w.) sygn.BOHEMIA/Czecho-Slovakia

porcelana biała, kalka, złocenie (zarysowania i przetarcia), 48.5x27.5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

89. Patera z dekoracją kwiatową(NRD, II poł.XX w.)

sygn.ILMENAU/Graf von Henneberg Porzellan/1777/Echt Kobalt/Import

porcelana biała, kobalt, kalka, złocenie, 6x30.5x22.5 cm

Estymacja:  250 - 450,-

90. Plakiety z amorkami-2 szt.

(Rudolstadt-Volkstedt, II poł.XX w.) sygn.promienie słoneczka

biskwit wytłaczany, malowany, złocenie, 10x14.3 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

91. Plakiety Amor i Psyche-2 szt.(II poł.XX w.) nsygn./wycisk nr 2724

biskwit wyciskany, malowany, śr.14.3 cm (jedna plakieta z ubytkiem)

Estymacja: 900 - 1.500,-

92. Plakiety ze scenami romantycznymi-2 szt.

(II poł.XX w.) nsygn./wycisk nr 2768/35

biskwit wyciskany, malowany, 16.5x14 cm

Estymacja: 900 - 1.500,-

93. Plakieta-Mnisi z beczką wina(pocz.XX w.)

obraz na porcelanie, porcelana sygn.berło/KPM/H/3212 [Berlin], śr.39.5 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

94. Pudernica art déco(l.20-30.XX w.) sygn.główka2/JK

złoto pr.2 (750), 163.8 g, 7.3x7.3x0.7 cm

Estymacja: 25.000 - 33.000,-

95. Secesyjna zmiotka i szufelka z motywem żurawia

(pocz.XX w.) nsygn.

blacha mosiężna, wytłaczana, dł.zmiotki 30, szufelka 21x19 cm

Estymacja:  400 - 600,-

96. Serwis orientalny do herbaty dla 6 osób(Japonia, ok.poł.XX w.)

sygn.pagoda/napis w jęz.japońskim/głowa gejszy na dnie filiżanek

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie (przetarcia złocenia,
1 filiżanka klejona)

Estymacja:  1.800 - 3.500,-

97. Szkatułka na biżuterię(Francja, pocz.XX w.) nsygn.

mosiądz złocony, szkło, tkanina (przetarcia), 9x11.5x11.5 cm

Estymacja:  700 - 900,-

98. Szkatułka z medalionem z Matką Boską

(Francja, I poł.XX w.) sygn.głuszec/COQ DE BRUYERE/A835

srebro pr.835, aplikacje, drewno mahoniowe, porcelana malowana (przetarcia) [Madonna wg Rafaela], 4x13x9 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

99. Sztućce dla 12 osób(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.3główkaW/B.W

srebro pr.3, 2.940 g (brak 1 noża i 1 łyżeczki)

Estymacja:  14.000 - 17.000,-

100. Sztućce wzór Księstwo Warszawskie-21 szt.

srebro pr.3, 1034.5 g (brak 1 noża, 1 widelca, 1 łyżki, widoczne ślady używania na ostrzach noży)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

101. Czesław Palczewski(?-2015) Świecznik

opisany na nalepce firmowej:PRACOWNIA/METALOPLASTYCZNA/ CZESŁAW PALCZEWSKI/TWÓRCA/RZEMIOSŁA/ARTYSTYCZNEGO

mosiądz, wys.35.5 cm

Estymacja:  300 - 700,-

102. Świeczniki-para(ok.poł.XIX w.) sygn.J.Stolze.?/12

srebro pr.12, 636.8 g, wys.28.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

103. Talerz z zielonymi smokami i rajskimi ptakami

(Miśnia, pocz.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze/punkt

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.5.5, śr.34 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

104. Wazon(Polska, l.70/80.XX w.) nsygn.

szkło lane, barwione mleczno-szare, wys.32.5 cm

Estymacja:  400- 900,-

105. Wazon kryształowy z okuciem

(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.VERSILBERT/LEMOR

szkło kryształowe, plater, wys.29 cm (niewielkie wgniecenia okucia)

Estymacja: 450 - 900,-

106. Wazon z wizerunkiem rajskiego ptaka(ok.poł.XX w.) nsygn.

szkło barwione jasnoniebieskie, szlifowane, trawione, wys.21.5 cm

Estymacja: 600 - 800,-

107. Widelczyki do ciasta–5 szt.

(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.B.W/3główkaW

srebro pr.3, 144 g

Estymacja: 700 -900,-