202 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  202 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 9 marca 2019 r., godz. 12:00

1. Klaudiusz Abramski(ur.1971)

Z cyklu „Ogrody mojej wyobraźni”(1999) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x81 cm

Estymacja: 5.500 - 8.500,-

2. Klaudiusz Abramski(ur.1971)

Z cyklu „Ogrody mojej wyobraźni”(2000) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x81 cm

Estymacja:  5.500 - 8.500,-

3. Jarosław Ancuta(ur.1969)

Akt siedzący sygn.p.d.

tusz, papier, 51x39 cm

Estymacja:  500 - 900,-

4. Isaac Antcher(1899-1992)

Aix-les-Bains sygn.l.d.

olej, płótno, 22x27 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

5. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Portret kobiety nsygn.opisany na odwrociu

ołówek, papier, 30x23.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

6. Gustav Brauner(1880-1966)

Tillendorf [Bolesławice] sygn.p.d.

akwarela, papier, 27x38.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

litografia barwna, 32.5x45 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Zielony ptak-Plakat Galerie Maeght(1962, Mourlot #354) nsygn.

litografia barwna, 65x51 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

9. Tytus Czyżewski(1880-1945)

Portret Teresy Tyszkiewicz nsygn.

olej, tektura, 62.5x47 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

10. Sławomir Ćwiek(ur.1954)

Anty Anioł sygn.p.d.

sitodruk (I), 86.5x60.7 cm

Estymacja:  600 - 900,-

11. Danił Dowboszyński(XX w.)

Czerwonoarmista sygn.p.d.

olej, tektura, 38.5x24.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

12. S. Dubiński(XX w.)

Zima w górach sygn.p.d.

olej, płótno, 53.5x74 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

13. Adolf H.Duszek(1872-1964)

Serce Chrystusa(1934) sygn.dat.p.d. [kopia obrazu Pompeo Batoniego(1708-1787)]

olej, płótno, 105x78 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

14. Edward Dwurnik(1943-2018)

Kraków(1970) sygn.dat.p.d.

ołówek, flamaster, papier, 29.5x42 cm

Estymacja:  4.500 - 5.400,-

15. Stasys Eidrigevičius(ur.1949)

Głowa(1998) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 63x48 cm

Estymacja:  9.500 - 13.500,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wertykalny XXIX(2013) sygn.dat.na odwrociu

akryl, tektura, pilśnia, 50x50 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

0507001 sygn.śr.d.dat.p.d.

technika własna, relief, papier (5/20), 19x15 cm

Estymacja:  500 - 700,-

18. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Wiatrak w Kazimierzu sygn.p.d.

olej, papier/blacha, 45x59.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

19. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Stary dąb(1961) sygn.dat.p.d.

olej, papier/blacha, 63x44 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

20. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Klasztor(1962) sygn.dat.p.d.

olej, papier/blacha, 45.5x59.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

21. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Zima sygn.p.d.

olej, akryl, tektura, 14x24 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

22. Oskar Gofman(1851-1913)

Brzegi Krymu(1902) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/sklejka, 87.5x58 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

23. Ludwik Gräfner(1861-1939)

Odlewnik(ok.1913) sygn.Gräfner

brąz, marmur, wys.16.5 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

24. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1988)

Karykatura Jana Pawła II sygn.na odwrociu

olej, tektura, 30x17 cm

Estymacja:  550 - 850,-

25. Doren Heaton-Potworowska(1930-2014)

Pejzaż miejski(1966) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

26. Zbigniew Jaskierski(1928-1969)

Pejzaż z Persji II(1967) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 50x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

27. Juliusz Joniak(ur.1925)

Martwa natura z paletą(2014) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x92 cm

Estymacja:  16.000 - 22.000,-

28. Stefan Just(1905-1977)

Pejzaż z sadzawką(1959) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 49x63.5 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

29. Koji Kamoji(ur.1935)

Bez tytułu sygn.p.d.

serigrafia (52/55), 60x60 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

30. Koji Kamoji(ur.1935)

Bez tytułu sygn.p.d.

serigrafia (52/55), 60x60 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

31. Wassily Kandinsky wg(1866-1944)

Czerwona plama II(„Derriére le Miroir” no 118, 1960) sygn.monogramem i dat.na kam.l.d.

litografia barwna, 37.9x50.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

32. Wassily Kandinsky wg(1866-1944)

Obraz z białym kształtem(„Derriére le Miroir” no 133-134, 1962) sygn.monogramem i dat.na kam.l.d.

litografia barwna, 37.9x44.3 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

33. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Martwa natura z owocami nsygn.

litografia barwna, 21x27 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

34. Artur Klar(1895-1942)

Pejzaż z kościołem sygn.l.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

35. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada Bidaczów Stary II(1969) sygn.dat.śr.d.

tempera, deska, 50x71 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

36. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan na widecie sygn.l.d.(sygn.częściowo uszkodzona)

olej, tektura, 47.5x59.5 cm

Estymacja: 15.000 - 20.000,-

37. Leon Kowalski(1870-1937)

Słoneczniki sygn.p.d.

olej, tektura, 21x31 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

38. Józef Kramsztyk(XX w.)

Portret starego Żyda(1932) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 45x34 cm (owal)

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

39. Lech Kunka(1920-1978)

Zakochani nsygn.

tempera, olej, werniks szelakowy, papier, 121x91 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

40. Benon Liberski(1926-1983)

Otaczają nas zewsząd(1982) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 133x113 cm

Estymacja: 7.500 - 10.000,-

41. Krystyna Librowicz?(1912-1991)

Martwa natura z dynią nsygn.

olej, płótno, 85x69 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

42. M. Łuczak(XX w.)

Beduin na osiołku sygn.p.d.

olej, tektura, 35x47.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. George Majewicz(1897-1965)

Jezioro Tanganika(1962) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 80x120 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

44. George Majewicz(1897-1965)

Potok górski sygn.p.d.

olej, pilśnią, 80x65 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

45. Artur Markowicz(1872-1934)

Zima sygn.l.d.

pastel, papier, 27x20.8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

46. Edward Mesjasz(1929-2007)

Patrol konny(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

47. Edward Mesjasz(1929-2007)

Ułani Księstwa Warszawskiego(1986) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

48. Anka Mierzejewska(ur.1970)

Bez tytułu(1995) sygn.dat.l.d.

akryl, papier, 100x70 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

49. Anka Mierzejewska(ur.1970)

Bez tytułu(1995) opis i dat.na odwrociu

akryl, papier, 100x70 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

50. Jan Samuel Miklaszewski(1907-?)

Zima sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła, ruletka, 15x9.9 cm

Estymacja: 250 - 450,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Dwór w Prymusowej Woli sygn.l.d.

olej, płótno, 73x92 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

52. Gustaw Pillati(1874-1931)

Kobziarz na tle gór sygn.l.d.

olej, płótno, 41x52 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

53. Otto Pippel(1878-1960)

Pejzaż górski ze świerkami sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 40x29.5 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

54. Otto Pippel(1878-1960)

Pejzaż górski sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 40x30 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

55. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Gimnastyka(1972) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 38x30.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

56. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Kompozycja B16(1959) sygn.dat.l.d. oraz na odwrociu

technika własna, papier, 14x19.6 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

57. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Pasieka sygn.l.d.

olej, pilśnia, 47.5x60 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

58. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Pejzaż z wieżą sygn.l.d.

olej, tektura, 28.5x22.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

59. Bencion Rabinowicz [Benn](1905-1989)

Akt sygn.na kam.p.d.

litografia, 39x27.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Birds, choco i Passo, choco(2011) sygn.p.d.dat.l.d.    2 szt.

technika własna, relief, papier (2/20, 3/20), 12.5x9.5, 12.3x9.5 cm

Estymacja:  450 - 550,-

61. Sylweriusz Sasim(1922-1996)

Zaułek krakowski(1955) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 25.5x31.2 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

62. Jacek Sienicki(1928-2000)

Mięso(1999) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

63. Jacek Sienicki(1928-2000)

Drzewo(IX 1999) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 42x29.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

64. Janusz Strzałecki-Jast(1902-1983)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, tektura, 54.5x62.5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

65. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Ułan i muchomor sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

66. Władysław Karol Szerner(1870-1936)

Kozacki patrol sygn.p.d.

olej, deska, 50.5x40 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

67. William II Mac Taggart(1903-1981)

Pejzaż z domem sygn.l.d.

olej, tektura, 19x35 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

68. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołami sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 68x65.5 cm

Estymacja:  14.000 - 20.000,-

69. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z granatowym kwadratem sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 86.5x86.5 cm

Estymacja:  30.000 - 50.000,-

70. Józef Wasiołek(1921-2008)

Stary Sącz(1965) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 85x75 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

Zima w górach sygn.l.d.

olej, płótno, 48.5x63.5 cm

Estymacja:  4.000 - 7.000,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 46x33.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

73. Z. Wąsowicz(XX w.)

Dorożka na Placu Trzech Krzyży(1933) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 33x47 cm

Estymacja:  4.500 - 5.500,-

74. Tadeusz Gustaw Wiktor(ur.1946)

Transcendent III-2(2013) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 140x100 cm

Estymacja:  14.000 - 19.000,-

75. Antoni Wippel(1882-1969)

Chryzantemy sygn.p.d.

akwarela, papier, 49.5x69.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

76. Antoni Wippel(1882-1969)

Gdańsk sygn.p.d.

akwarela, papier, 35.5x25.5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

77. Stanisław Wiśniewski(1936-2016)

EROT. II(1970) sygn.dat.p.d.

linoryt barwny (7/50), 27.2x40.5 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

78. Gerard Wolff(1882-1962)

Widok na zatokę(1924) sygn.l.d.

akwarela, papier  50x72.5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

79. Zajączkowski(XX w.)

Scena w mieście(1953) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier  32x42.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

80. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Pejzaż z niebem(1955) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 50x38 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

81. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Bez tytułu(1958) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 82x64.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

82. Krystyn Zieliński(1929-2007)

R-X-78 Listy do M(28.X.78) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 9.5x16.8 cm (cała karta 25.5x36.5)

Estymacja:  600 - 1.500,-

83. A.N.[Albert Ritzberger-przypisywany(1853-1915)]

Portret kobiety nsygn.

olej, płótno, 63x49 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

84. W.K.(XX w.)

Pejzaż z ruinami zamku sygn.monogramem l.d.

olej, płótno, 26x31.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

85. A.N.(XX w.)

Cyganka z mandoliną sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 40x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

86. A.N.(XIX w.)

Filozof nsygn.

olej, płótno, 46.5x33.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

87. A.N.(XIX w.)

Czytający list sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 48x38 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

88. 4% Państwowa Pożyczka Premjowa w kwocie Miljon Marek Polskich(1920)

Estymacja:  250 - 400,-

89. Towarzystwo Kredytowe Ziemskie w Warszawie.

6% List zastawny na 1000 franków(1929), projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Estymacja:  300 - 600,-

.

90. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis,

wyd. Ernest Flammarion, Paryż ok.1900, ilustracje Jana Styki, offset i 2 drzeworyty sztorcowe, stan średni

Estymacja:  300 - 500,-

91. Cukiernica(Warszawa, po 1893)

sygn.21./NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/2717

plater, wys.11 cm

Estymacja: 900 - 1.400,-

92. Cukiernica stylizowana(Warszawa, 1888-1914)

sygn.SCHIFFERS&Co/GALW/WARSZAWA

plater (przetarcia), 11x16x10.5 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

93. Dzban na wino z maszkaronami(pocz.XXw.) nsygn.

cyna srebrzona (przetarcia), szkło, wys.32.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

94. Dzbanek z motywem Gwiazdy Dawida(Niemcy, 1920-1935)

sygn.lew/800/półksiężyc,korona/monogram wiązany SW

srebro, pr.800, szkło kryształowe, rżnięte, wys.25 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

95. Figura Orfeusz z panterami(Czechosłowacja, po 1950)

sygn.Made in Czechoslovakia/wycisk 10977/18

fajans szkliwiony, wys.46.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

96. Figura Czytający młodzieniec(II poł.XX w.) nsygn.

alabaster, wys.29 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

97. Figurka Kwiaciarka(Polska, Pacyków, l.30.XX w.)

sygn.stempel P w trójkącie, wycisk mało czytelny

fajans malowany, szkliwiony, wys.23.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

98. Kabaret do przypraw art déco(l.30.XX w.)

sygn.na tarczy herbowej skrzyżowane halabardy, CDE

metal, szkło (niewielkie ubytki szkła), 21x25x6 cm

Estymacja:  600 - 900,-

99. Kamea brosza-wisior(I poł.XX w.)

sygn.585/główka rycerz/AW

złoto pr.585 (14 K), macica perłowa, 5.2x4.2 cm

Estymacja:  600 - 800,-

100. Kufel(Polska, Ćmielów, po 1950)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana biała, malowana, kalkomania, wys.22 cm

Estymacja:  250 - 400,-

101. Łyżeczki do kawy 6 szt.(Warszawa, k.XIX w.)

sygn.M.KOZŁOWSKI/ptak/84 orzeł carski dwugłowy/NiP.

srebro pr.84, 76.5 g., dł. 11 cm

Estymacja:  400 - 600,-

102. Łyżeczki do kawy 12 szt.+1 do cukru, wzór Rapsodia

(Warszawa, III ćw.XX w.) sygn.HF monogram wiązany w otoku

(znak Hefry) /W główka 3/- 800

srebro pr.800, 204.3 g, dł. łyżeczki do cukru 14.7, dł. łyżeczek do kawy 11 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

103. Miniatura Młoda dama w stroju historycznym(I poł.XX w.) nsygn.

porcelana malowana, złocona, oprawa mosiężna, ażurowa,

wym. miniatury 4x3.3 (owal), wym. ramki 5.8x5.8 cm

Estymacja:  350 - 650,-

104. Mlecznik(Niemcy, ok.poł.XIX w.) sygn.KAPPELMEIER/13

srebro pr.13, 227.8 g, wnętrze złocone, wys.11 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

105. Nożyki do owoców-6 szt.na podstawie w kształcie jabłka

(I poł.XX w.) sygn.G.A.B.S.N.O.

nożyki plater, podstawa porcelana malowana, wys.17.5, dł. nożyków 17.5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

106. Papierośnica(Rosja, Petersburg, 1882-1898) sygn.cyrylicą MK

(Mathias Kilpelainen, czynny 1854-1898) 84 dwojnik/ główka 2 W (punca wtórna)

srebro pr.84, 140 g, grawerka, monogram wiązany LFK/1863-1888, 8.5x7.5x1.7 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

107. Plakieta MARSZAŁEK J. PIŁSUDSKI(Polska, XX w.)

sygn.SW (wg projektu J. Aumillera z 1926 r.)

brąz, 9.3x5.9 cm

Estymacja: 250 - 400,-

108. Pudernica(Anglia, l.70/80.XX w.) sygn.Stratton/England

plater, grawerka, złocenie wewnątrz, 8.5x8.5x1 cm

Estymacja:  300 - 500,-

109. Ramki-2 szt.(I poł.XX w.) nsygn.

metal, szkło, emalia, 10x7 cm ramka, 5.5x4.2 cm wnętrze

Estymacja:  500 - 800,-

110. Uchwyt do szklanki(Warszawa, 1872-1893)

sygn.orzeł carski dwugłowy/NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/KM/52

plater, wys.7.3 cm

Estymacja: 300 - 400,-

111. Wazon secesyjny(pocz.XX w.) nsygn.

szkło barwione kobaltowe, cyna złocona, wys.29.5 cm, brak trzpienia w dwóch zawiasach

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

112. Żardiniera z wkładem szklanym(pocz.XX w.)

sygn.obrazkowa, mało czytelna

cyna, szkło, 11.5x27.5x15.5 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-