229 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

229 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 28 stycznia 2023 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego.

Do ceny wylicytowanej obiektów oznaczonych symbolem „” doliczana będzie dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Pajace(1913) sygn.dat.l.g. Szczepan Andrzejewski / Monachium / 1913
i p.d. monogramem SA

olej, płótno/tektura, 46x38 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.900,-

2. Janusz Benedyktowicz(1918-2001)

Ołtarz z Lusiny (fragment) sygn.p.d. Janusz Benedyktowicz

drzeworyt, 14x10,2 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-  ✤

3. Janusz Benedyktowicz(1918-2001)

Panorama Krakowa sygn.p.d. Janusz Benedyktowicz

akwaforta, akwatinta (15/20), 13,3x17,6 cm

Estymacja:  450 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-  ✤

4. Mikhail Briadov(ur.1943)

Osada zimą [Na podwórku](1991) sygn.cyrylicą, dat.p.d. M. Briadov 91.

olej, tektura, 28x42,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  500,-  ✤

5. Marc Chagall(1887-1985)

Wieczór(„Verve” vol. 7, no 27-28, 1952, Mourlot #86) nsygn.

litografia, 35,5x26,2 cm

Estymacja:  1.000 - 1.200,-

cena wywoławcza:  800,-  ✤

6. Maria Dunin-Piotrowska(1899-1986)

Karykatura Józefa Piłsudskiego(l.30.XX w.) sygn.na odwrociu Duninówna

akwarela, tusz, papier, 13,5x9 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  200,-  ✤

7. Teodor Durski(ur.1976)

Ja Ciebie, Ty Mnie. Malując Adę Ammer(2007/2008) sygn.dat.na odwrociu Teodor Durski 2007/2008

olej, deska, 100,5x99,5 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

8. Teodor Durski(ur.1976)

Szczekanie(2007) sygn.dat.p.d. TDurski 07

olej, płótno, 123,5x285 cm

Estymacja:  13.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

9. Tadeusz Filipiak(1921-1990)

Przelot gęsi(1962) sygn.dat.l.d. TAD.FILIPIAK.62

olej, płótno, 41x52 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

  10. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Dziewczyna w oknie(l.60.XX w.) nsygn. na odwrociu, na krośnie opisany GODŁO: "MATYLDA"

olej, płótno, 130x130 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

cena wywoławcza:  11.500,-

11. Aga [Agata] Gardzielewska-Borchert(1872-?)

Portret chłopca ze śpiewnikiem na kolanach(1912) sygn.dat.śr.d. Aga / Gardzielewska / 1912.

olej, płótno, 100,5x76,5 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  8.000,-

12. Alfrēds Aleksandrs Gelhārs(1875-1948)

Las zimą-para obrazów sygn.p.d. A Gelhars

olej, sklejka, 82x33 cm (każdy)

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

Ikar(1984) sygn.dat.p.d. A. Gieraga 1984

litografia, relief (3/20), 15x12 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Italla III(1987) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘87

technika własna, relief (14/50), 14,8x11,8 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

15. Andrzej Gieraga(ur.1934)

K 17(2022) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2022

akryl, płyta, 60x50 cm

Estymacja:  17.000 - 22.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

D(2022) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2022

akryl, płyta, 30x30 cm

Estymacja:  5.500 - 10.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

17. E. Górski(XX w.)

Ogródek wiejski sygn.l.d. E. Górski

olej, tektura, 30x36 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

18. Szczepan Helpolski-Kuter(1901-1988)

Pejzaż zimowy z rzeką i lasem sygn.p.d. S. Helpolski-Kuter

olej, płótno, 44x49 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

19. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Zestaw 7 exlibrisów i miniatur sygn.na klocku monogramem autorskim w formie słowiańskiej swastyki

drzeworyty, ok. 8x7; karty 26,5x20,5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  350,-

20. AJA [Adalbert Jaschinski](1905-1989)

W miasteczku nad morzem sygn.p.d. AJA

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  800,-

21. Stefan Just(1905-1977)

Portret Krystyny Sokołowskiej nsygn., ze zbiorów rodziny portretowanej

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

22. Andrzej Bobola Kabała(1941-1998)

Gethsemani II(1985) sygn.dat.p.d. Andrzej Bobola Kabała 85

akwatinta (7/30), 24,8x23,6 cm

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  300,-

23. Alina Kalczyńska-Scheiwiller(ur.1936)

La grotta di Ardy II(1980) sygn.dat.p.d. A. Kalczynska 1980

drzeworyt barwny (9/40), 58,8x44,5 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

24. K. Kalinowski(XX w.)

Martwa natura sygn.p.d. K. Kalinowski

olej, tektura, 53x90 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

25. Bożena Kaluga(ur.1960)

Opowieść, której nie było(1991) sygn.dat.na p-p.p.d. Bożena Kaluga 1991 rok

wypukłodruk, 4 grafiki 5x5 cm (każda)

Estymacja:  300 -450,-

cena wywoławcza:  250,-

26. Hasegawa Kanpei XIV [Tadakiyo](1847-1929)

Aktor Ichikawa Danjûrô IX jako Juteikô Kan’u z serii „Kabuki jûhachiban” sygn.na klocku l.d. Tadakiyo hitsu

drzeworyt barwny, 34,8x22,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

27. Erwin Kettemann(1897-1971)

Pejzaż alpejski z jeziorem sygn.l.d. E.Kettemann

olej, tektura, 12x16 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

28. Antoni Kierpal(1898-1960)

Leśna kapliczka w Kudowie-Zdroju sygn.l.d. A. Kierpal

olej, tektura, 32x28 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

cena wywoławcza:  350,-

29. E. Klopfenstern(XX w.)

Martwa natura z papierosem(1945) sygn.dat.p.d. E. Klopfenstern / 1945

olej, płótno, 54,5x45 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

30. Hieronim Kozłowski(ur.1940)

Bez tytułu sygn.l.d. Hieronim Kozłowski

litografia, 65x49,3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

31. Kranz-Baier(XX w.)

Zima w Karkonoszach [Leierbauden] sygn.p.d. Kranz Baier

gwasz, papier, 12,5x18 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  200,-

32. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Fabryka czerwona sygn.p.d. monogramem autorskim

olej, płótno, 55x45 cm

Estymacja: 18.000 - 25.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

33. Albert Krüger(1885-1965)

Wybrzeże wyspy Olandia sygn.p.d. Albert Krüger

olej, płótno, 42,5x53 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

34. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z kołami(1970) sygn.dat.p.d. L. Kunka 70r

technika własna, pilśnia, 115x92 cm

Estymacja: 25.000 - 35.000,-

cena wywoławcza:  23.000,-

35. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot z kotem(1988) sygn.dat.p.d. LK88

olej, pilśnia, 32x28 cm

Estymacja: 1.300 - 1.700,-

cena wywoławcza:  1.200,-

36. Wincenty Łukaszewicz(1861-1931)

Widok podwórza(1917) sygn.dat.p.d. WŁukaszewicz / 1917.

olej, papier/tektura, 24,5x38 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

37. W. Makowski(XX w.)

Pejzaż ze strumieniem(1921) sygn.dat.l.d. W. Makowski / 1921

gwasz, papier/tektura, 35x22 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

38. Ludwig O.E. Manzel(1858-1936)

Żniwiarka(przed 1926) sygn. L. Manzel / Ges Gladenbeck Berlin [Carl Gustav Hermann Gladenbeck (1827-1918), odlewnia czynna 1851-1926]

brąz, wys. 56 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.400,-

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Hitler i śmierć(1942) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / 3 ... 9.42. i na klocku l.g. monogramem MS

drzeworyt, 38x32 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.800,-

Ex. Eroticis Mr. J.F.Käyser(1935) sygn.dat.p.d. StefMrożewski /  London1935 i na klocku l.d. monogramem MS

drzeworyt, 8,9x7 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

Karta z życzeniami noworocznymi. Tadeusz Leszner Życzy pomyślności w Roku Nowym 1943 sygn.na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt, 9,6x6,9 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

42. Józef Mróz(1914-1990)

Chata w górach(1964) sygn.l.d. J.MRÓZ 1964R.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 41,5x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

43. Józef Mróz(1914-1990)

Dom w pejzażu podgórskim(1963) sygn.dat.p.d. J.MRÓZ 1963

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 41x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

44. G. Neumann(XX w.)

Wzburzona fala sygn.p.d. G. Neumann

olej, tektura, 24,5x51 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

45. A. D. Paep(XX w.)

Martwa natura(1926) sygn.dat.l.d. A.D. PAEP / 1926

olej, płótno, 39x53 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  900,-

46. Marek Paluch(ur.1954)

S.P. XXXIII(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY PALUCH / ... 2022

technika własna, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  13.000,-

47. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2022) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x18 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kuznocina [Nokturn](2022) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 12x18 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.800,-

49. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc XXII(1971) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1971

autocynkografia (37/50), 64,5x49,5 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.600,-

50. Wiesław Przyłuski(ur.1959)

Wiatr(2016) sygn.dat.p.d. Wiesław Przyłuski 2016

relief, akwarela (1/20), 48x34 cm

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

51. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Praczki sygn.p.d. St. Raczyński

drzeworyt, 30,6x26,2 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  450,-

52. Geza Rozmus(1898-1980)

Łucznik na koniu(1969) sygn.dat.l.g. 1969 r. / GEZA ROZMUS

tusz, papier, 45,5x37,5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

53. Leszek Rózga(1924-2015)

Donkiszoteria - Chochoł(1982) sygn.dat.p.d. LeszekRózga / II imp / 1982
i na płycie p.d. monogramem autorskim LR/82/II

akwaforta (odb.próbna 3, stan 1), 24,8x29,8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

54. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

The Heat z cyklu „Seasons”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK 2022

technika własna, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

55. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Wiosenny świt z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... / ... 2022

technika własna, płótno, 60x60 cm (84x84 cm w ramie)

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

56. Adam Setkowicz(1876-1945)

Zaprzęgi zimą sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier, 16x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

57. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie zimą sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier, 16x29,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

58. Adam Setkowicz(1876-1945)

Orka sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier/tektura, 16x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

59. Adam Setkowicz(1876-1945)

Łemki w drodze do cerkwi(1938) sygn.p.d. A. Setkowicz, dat.na odwrociu

olej, płótno, 59x81 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

60. Andrzej Siewierski(1953-2022)

Spacery - Wiosna(2008) sygn.p.d. ASiewierski i sygn.dat.na odwrociu ASiewierski / 2008

pastel, papier, 46,5x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

61. Krystyna Sokołowska(1928-2022)

Peonie w wazonie nsygn., ze zbiorów rodziny artystki

olej, tektura, 47x41 cm

Estymacja:  500 - 900,-

cena wywoławcza:  400,-

62. Donald Solo(1919-2010)

Widoki Gdańska: Zielona Brama(1961), Święty Jerzy i Brama Nizinna(1957),
Brama Stągiewna(1965), Ul. Katarzynki(1957), Katownia(1957), Zbrojownia(1957)
sygn.dat.śr.d., p.d., l.d. lub na p-p. Donald SOLO lub monogramem DS

kredka, papier, 30,1x43,4; 30,4x43,4; 30,3x43,3; 30,3x43,3; 43,4x30,4; 30,3x43,3 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

63. Zofia Stryjeńska wg(1894-1976)

Z cyklu „Harnasie” - 6 planszy(l.30.XX w., wyd. Akropol, Kraków) sygn.na płycie Z.STRYJEŃSKA

druk barwny, 22,1x12,6 cm (każda)

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  800,-

64. Emmy Marie Caroline Thornam(1852-1935)

Kwiaty w koszyku sygn.p.d. E. Thornam

olej, płótno. 47x62,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.400,-

65. Emil Ukleja(1902-1975)

Drzewa nad wodą sygn.p.d. E.Ukleja

akwarela, tusz, papier/tektura, 10,3x15,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

66. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. E.Ukleja

akwarela, technika mieszana, papier/tektura, 10x7 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

67. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. E. Ukleja

akwarela, tusz, papier/tektura, 10,5x8,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

68. Karl Theodor Wagner(1856-1921)

W Rotterdamie sygn.l.d. K. WAGNER

olej, płótno, 69x55,7 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  12.500,-

69. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

70. Józef Wasiołek(1921-2008)

Groszki w wazonie sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, pilśnia, 28,5x21 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

Słoneczniki w wazonie sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 36x27 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Ulica w Paryżu sygn.l.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 38x29 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w niebieskim wazonie sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, pilśnia, 59x38 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.800,-

74. Antoni Wippel(1882-1969)

Pejzaż z brzozami sygn.p.d. A Wippel

olej, płótno, 75x100 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.000,-

75. M. Zielińska G.(XX w.)

Łodzie przy brzegu sygn.l.d. M. Zielińska G.

olej, płótno, 45x60,5 cm

Estymacja: 1.300 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.000,-

76. A.N.(XX w.)

Pejzaż wiejski z kobietami sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 80x64 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.600,-

77. A.N.(I poł.XX w.)

Zabudowania(1925) sygn.dat.l.d. Wacław ... 1925

olej, tektura, 33x46 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

78. A.N.(XX w.)

Statki w porcie sygn.nieczytelnie l.d.

olej płótno, 40x60 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

79. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż zimowy z zachodem słońca(1909) sygn.dat.l.d. … / 19 3/V 09

olej, sklejka, 57x29 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

cena wywoławcza:  1.500,-

80. Miniatura - Portret Księżnej Lubomirskiej(pocz.XX w.) sygn.p.śr. W.H.

akwarela na kości (pęknięcie), oprawa kość, drewno, metal, szkło,
miniatura 8x6,3 cm (owal), oprawa 18x15 cm, ślady przetarć na oprawie

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  500,-

81. A.N.(Korea, XX w.)

Orzeł siedzący na gałęzi sygn. sygnatura w języku koreańskim / PYONGYANG KOREA

haft na jedwabiu, 53x20,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

82. Filiżanka do mokki ze spodkiem(Czechosłowacja, l.30.XX w.) sygn.Pirkenhammer

porcelana, kobalt, złocenia, wys. filiżanki 5,3, śr. 6,2 cm

Estymacja:  300 - 450,-

cena wywoławcza:  200,-

83. Ikona podróżna trzyczęściowa: Chrystus Pantokrator, Matka Boska Orantka, Święty Jan Chrzciciel(Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

mosiądz, 16x42 cm (po otwarciu składnika)

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

cena wywoławcza:  1.500,-

84. Misa art déco(Francja?, l.30.XX w.) nsygn.

szkło rosalinowe prasowane, matowione, wys. 7,3, śr. 20 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

85. Patera art déco(Niemcy, II ćw.XX w.)

sygn. domek w otoku / WMF / IKORA / GERMANY / SILVERPLATE

plater, 6,5x23x23 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

cena wywoławcza:  600,-

86. Patera dekoracyjna(Polska, 1992)

sygn. monogram wiązany ŁZ.? (HN.?)

porcelana biała malowana, złocenie,  śr. 30,7 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

87. Patera secesyjna z motywem lilii wodnej i ważek

(Niemcy, ok.1900) sygn. KAISER ZINN / 4248 [J.P. Kayser Sohn]

cyna, 5x25,5x25,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  400,-

88. Świecznik chanukowy(Warszawa, l.20-30.XX w.)

sygn. PTW ? (imiennik mało czytelny) / 3 główka W / główka w owalu

srebro pr. 3, 260 g, grawerka, wys. 28 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.100,-

89. Taca secesyjna z dedykacją(Warszawa, 1901-1906) sygn. orzeł carski dwugłowy / w owalu: NORBLIN& CO / GALW. / WARSZAWA / w rombie: N / 2179

grawerowana dedykacja: Glückliche Zeiten Jahr für Jahr / Bringedie Zukunft dem jungen Paar / Lodz d. 3. Juni 1919. oraz jedenaście podpisów, widoczne ślady przetarć srebrzenia

plater, 47,5x23 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

90. Talerz ażurowy z dekoracją kwiatową
(Czechy, Pirkenhammer, 1846-1857) sygn. wycisk CF / 2 [Christian Fisher]

porcelana biała ażurowa, malowana, złocenie (przetarcia), śr. 24,8 cm, niewielkie pęknięcia

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

91. Talerz jubileuszowy „400 lat Tarnobrzega”(Ćmielów, 1993)

sygn. Ć w trójkącie / 1790 / ĆMIELÓW / made in Poland

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr. 32,5 cm

Estymacja: 300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

92. Wazon art déco(Czechosłowacja, l.30.XX w.)
nsygn. [Huta Hermanova / Stolzle]

szkło miodowe lane, ciągnione, wys. 20 cm,
pęknięcie w dolnej części korpusu

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

93. Zegar ścienny(Francja, I ćw.XX w.) nsygn.

cyferblat alabastrowy, obudowa drewniana, werk mechaniczny, wahadłowy, bijący pół godziny i godziny, śr. 38 cm

Estymacja: 1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

94. Żardiniera secesyjna(Wiedeń, ok.1900) sygn. A. K. & CIE [Albert Kohler]

cyna, szkło kryształowe, szlifowane, 12,5x38x16,5 cm, niewielkie pęknięcie
u cynowej podstawy

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

228 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
64 AUKCJA PROMOCYJNA
227 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
ARTUR RUBINSTEIN IN MEMORIAM
226 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
63 AUKCJA PROMOCYJNA
62 AUKCJA PROMOCYJNA
225 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
61 AUKCJA PROMOCYJNA
224 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
POMAGAMY UKRAINIE. AUKCJA CHARYTATYWNA
60 AUKCJA PROMOCYJNA
223 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
59 AUKCJA PROMOCYJNA
221 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
58 AUKCJA PROMOCYJNA
220 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
57 AUKCJA PROMOCYJNA
INTERNETOWA AUKCJA DZIEŁ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
56 AUKCJA PROMOCYJNA
218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
55 AUKCJA PROMOCYJNA
216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
54 AUKCJA PROMOCYJNA
215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
53 AUKCJA PROMOCYJNA
213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI CZ.2
212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
52 AUKCJA PROMOCYJNA
51 AUKCJA PROMOCYJNA
211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
50 AUKCJA PROMOCYJNA
210 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
209 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
49 AUKCJA PROMOCYJNA
208 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
207 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
48 AUKCJA PROMOCYJNA
206 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
205 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
47 AUKCJA PROMOCYJNA
46 AUKCJA PROMOCYJNA
204 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
45 AUKCJA PROMOCYJNA