154 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

154 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 15 kwietnia 2012 r., godz. 12:00

1. Józef Aumiller ?(1892-1963)

Plakietka z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego nsygn.

mosiądz, 8.5x5 cm

2. Stefan Bukowski(1888-1929)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

olej, płótno/sklejka     38x50 cm

cena: 4.000,-

3. Eugene André Champollion(1848-1901)

Waza z marmuru sygn.na płycie l.d.

akwaforta, 31.5x23.6 cm

cena: 190,-

4. Antoni Chrzanowski(1905-2000)

Kościół Bożego Ciała w Krakowie(1946) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 64x44 (w św.p-p)

cena: 4.400,-

5. Samuel Cousins(1801-1887)

wg Edward Matthew Ward(1816-1879)

Ludwik XVI wraz z rodziną w więzieniu(1862)

sygn.na płycie p.d.dat.śr.d.

mezzotinta, technika punktowana, akwaforta, 66.5x79 cm

cena: 440,-

6. Wacław Dobrowolski(1890-1969)

Portret Czesławy Bończyk(1937) sygn.p.d.

olej, płótno, 76x53 cm

cena: 5.000,-

7. Wacław Dobrowolski(1890-1969)

Portret Bolesława Bończyka sygn.l.d.

olej, płótno, 76x53 cm

8. Tadeusz Dominik(ur.1928)

Kompozycja(1957) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, deska, 47x53 cm

cena: 31.000,-

9. Tadeusz Dominik(ur.1928)

Pejzaż mazowiecki(2008) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 90x110 cm

cena: 35.000,-

10. W. Dowmont(XX w.)

Rybak(1936) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier/tektura, 24.8x17.7 cm

11. Edward Dwurnik(ur.1943)

Kuryle(2009) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 24x32 cm

cena: 1.100,-

12. Edward Dwurnik(ur.1943)

Akademia Górniczo Hutnicza(2008) sygn.dat.p.d.

akwarela, tempera, papier, 32x24 cm

13. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Zespół prac: rysunki, fotografie obrazów, grafika sygn.

12 szt.

cena: 650,-

Image  Image Image ImageImage Image

14. Jan Ekiert(1907-1993)

Andalouse(1953) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, tektura, 20x15 cm (w św.p-p)

15. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Po trzydziestu latach(2001) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 116x89 cm

cena: 57.000,-

16. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

1II 62(1962) sygn.p.d.

linoryt, 16.7x14 cm

17. Mieczysław Filipkiewicz(1891-1951)

Panorama Tatr sygn.p.d.

olej, tektura, 34.5x49.5 cm

cena: 5.000,-

18. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wertykalny I(2008) sygn.dat.na odwrociu

akryl, technika własna, 80x80 cm

cena: 6.300,-

19. Stanisław Grabowski(1901-1957)

Martwa natura z mandoliną(1956) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 90.5x66 cm

cena: 6.300,-

20. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Wiosna(1925) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 102x148 cm

cena: 95.000,-

21. Juliusz Holzmuller(1876-1932)

Na widecie(1919) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 32.5x47 cm

cena: 9.200,-

22. Jerzy Hulewicz(1886-1941)

Ex Libris Kazimierz Chłędowski(1918) sygn.dat.na płycie l.d.

cynkografia, 9.9x12.7 cm

cena: 480,-

23. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Potok w górach sygn.p.d.

olej, tektura, 50x34 cm

cena: 1.850,-

24. Wacław Kondek(1917-1976)

T 118(1975) sygn.dat.p.d.

olej, deska, 50x71 cm

cena: 4.400,-

25. Wacław Kondek(1917-1976)

Wieża Krakowska cyklu „Sulejów”(1961) sygn.dat.p.d.

litografia, tinta, 28.9x22.5 cm

26. Jerzy Kossak(1886-1955)

Wesele krakowskie(1948) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 34.5x50 cm

cena: 9.800,-

27. Janina Kraupe-Świderska(ur.1921)

Portret Włodzimierza Świderskiego(1946) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 50x40.5 cm

28. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Martwa natura z rybą(1955) sygn.dat.l.g.

olej, płótno, 39x50.5 cm

cena: 5.600,-

29. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Dziewczyna w zielonym swetrze(1954) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x57 cm

cena: 5.600,-

30. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Wnętrze z krzesłem(1947) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 75x58 cm

cena: 5.000,-

31. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Akt z szalem nsygn.

olej, tektura, 70x50 cm

cena: 6.900,-

32. Emil Krcha(1894-1972)

Tulipany z bzem(1968) opis autorski na odwrociu

olej, tektura, 69x47 cm

33. Stefan Krygier(1923-1997)

Tancerki egipskie(1965) sygn.dat.p.d.

linoryt, 23x23 cm

cena: 650,-

34. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Milicjant na odwrociu pieczęć autorska

akwarela, gwasz, papier, 22.8x16.5 cm

35. Nikifor Krynicki(1895-1968)

Pejzaż miejski nsygn.

akwarela, gwasz, papier, 19x20 cm (w oprawie autorskiej)

36. Ludwik Kwiatkowski(1880-1953)

Pejzaż-Puławy sygn.l.d.

olej, pilśnia, 34.5x49 cm

cena: 4.400,-

37. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Córka Ben Brahima(1938) sygn.l.d.dat.p.d.

drzeworyt barwny, 50x41.5 cm

38. Ludwik de Laveaux(1891-1969)

Ośnieżone świerki(1928) sygn.dat.p.g.

olej, tektura, 29x26.5 cm

39. Jan Lebenstein(1930-1999)

Zwierzę(1965) sygn.dat.l.d.

tusz, akwarela, papier milimetrowy, 27x38 cm

cena: 5.000,-

40. Wiesław Majchrzak(1929-2011)

Ilustracja do Bajki o Zorzynku B. Hlebowicza sygn.p.d.

tempera, papier, 26.2x25.3 cm

41. Wiesław Majchrzak(1929-2011)

Motyle sygn.l.d.

tempera, papier, 25.7x26 cm

42. Jadwiga Mehofferowa(1871-1956)

Dalie nsygn.(na odwrociu dedykacja z 1910 r.)

olej, tektura, 27.5x21 cm

cena: 4.400,-

43. Walter Moras(1854-1925)

Młyn sygn.l.d.

olej, płótno, 59x99.5 cm

cena: 10.000,-

44. Nowakowski(XIX/XX w.)

Pejzaż z grzybiarzami sygn.p.d.

olej, płótno, 68x108.5 cm

cena: 6.300,-

45. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Ulica Narutowicza w Łodzi(1951) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x60 cm

cena: 59.000,-

46. Jerzy Pawłowski(1909-?)

Widok kościoła sygn.monogramem l.d.

olej, tektura, 9.5x14.7 cm

47. Jakub Pfefferberg(1900-1943/44)

Pejzaż wiejski sygn.l.d.

olej, tektura, 40x65 cm

cena: 5.000,-

48. Eugeniusz Pichell(1905-1976)

Teka „Warszawa”(1959-67) sygn.dat.p.d.

11 szt. (brak jednej planszy)

drzeworyt, ok.15x12 cm

cena: 1.400,-

49. Józef Pieniążek(1888-1953)

Kościół w Łukowicy sygn.na płycie p.d.(odbitka późniejsza)

akwaforta, akwatinta, 22.3x27 cm

50. Eugeniusz Pisarek(1910-1986)

Widok na Giewont nsygn.

akwarela, papier, 36x50 cm

51. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1987) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 24.8x17.5 cm

cena: 700,-

52. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt sygn.p.d.

tusz, papier 24.8x17.5 cm

cena: 700,-

53. Kasper Pochwalski(1899-1971)

Sprzedawca lasek(1958) sygn.dat.l.d.

gwasz, papier, 32x22.5 cm

cena: 2.100,-

54. Wiktor Podoski(1901-1970)

Kobiety na plaży sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 16.3x20 cm

cena: 580,-

55. Marian Puchalski(1912-1970)

Nike warszawska sygn.p.d.

akwarela, papier, 15.2x10.8 cm

56. Leszek Rózga(ur.1924)

Przeznaczenie(1967) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 15x9.8 cm

cena: 350,-

57. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Break, argenti, purple(2011) sygn.p.d.dat.śr.d.

technika własna (1/20), 27.7x18.8  cm

58. Władysław Rząb(1910-1992)

Uczennica(1984) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 32x23 cm

cena: 350,-

59. Władysław Rząb(1910-1992)

Modląca się nsygn.

tusz, papier, 32x22.5 cm

cena: 350,-

60. Władysław Rząb(1910-1992)

Studium „emeryt”(1981) sygn.dat.p.d.

linoryt, 30.5x22.2 cm

61. Władysław Rząb(1910-1992)

Zdjęcie z krzyża(1976) sygn.dat.p.d.

linoryt, 15x15 cm

62. Schmidt(XX w.)

Portret mężczyzny z fajką(1939) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 72.5x54 cm

63. Adam Setkowicz(1875-1945)

Odpoczynek żniwiarzy(1942) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 44x57 cm

cena: 11.000,-

64. Józef Skrobiński(1910-1979)

Święto w Kazimierzu sygn.p.d.

olej, tektura, 69x90 cm

65. Stankiewicz(XX w.)

Rybak włoski naprawiający sieci(1937) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/sklejka, 35.5x50 cm

66. Jan M. Szancer(1902-1973)

Ważka sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 22x19.5 cm

cena: 1.300,-

67. Jan M. Szancer(1902-1973)

Projekt kostiumu do „Pana Twardowskiego” sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 32.5x22 cm

cena: 630,-

68. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Rynek krakowski sygn.p.d.

tusz, papier, 14x16 cm

cena: 630,-

69. Henryk Uziembło(1879-1949)

Przedwiośnie w górach(1908) sygn.dat.p.d.

pastel, tektura, 49x69.5 cm

cena: 6.300,-

70. Eustachy Wasilkowski(1904-1977)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, tektura, 29.5x38 cm

Brzeziny(1989) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 50x65 cm

cena: 5.500,-

72. Dariusz Wąsowicz(1910-1973)

Warszawa sygn.p.d.

akwaforta, 17x13.8 cm

73. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt klęczącej kobiety sygn.p.d.

kredka, papier, 31x23.5 cm

74. Wojciech Weiss(1875-1950)

Dwa akty sygn.l.d.

kredka, papier, 31x23.5 cm

cena: 2.100,-

75. Wojciech Weiss(1875-1950)

Dwa akty(na odwrociu Studium aktu) sygn.p.d.

kredka, papier, 31x24 cm

cena: 2.100,-

76. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt(Siedząca po turecku, na odwrociu Studium aktu) sygn.p.d.

kredka, papier, 31x23.5 cm

77. Wincenty Wodzinowski(1866-1942)

W lesie sygn.l.d.

olej, tektura, 50x68 cm

cena: 6.500,-

78. Jan Wojnarski(1879-1937)

Wieczorne chmury nsygn.

olej, sklejka, 18.5x24.5 cm

79. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Wawel sygn.p.d.

akwaforta, akwatinta, 8.3x10.4 cm

80. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Ul.Floriańska sygn.p.d.

akwaforta, 15.5x5.4 cm

81. A.N.

Portret Turka w fezie(1844) sygn.dat.p.d.

usz, gwasz, tektura, 34.5x25 cm

82. A.N.(XIX w.)

„Strzemienny” nsygn.

akwarela, papier /karton, 39x31.5 cm

cena: 6.300,-

83. A.N.(I połowa XX w.)

Łodzie rybackie na morzu nsygn.

olej, płótno, 79.5x42.5 cm

84. A.N.

Brugia: Le Lac D’Amour, Le Beffroi sygn.nieczytelnie p.d.

2 szt.  akwaforta, 9.2x14, 14.2x9.2 cm

85. Figurka psów myśliwskich(Czechosłowacja, I połowa XX w.)

nsygn.[Brux,model H.Schubert]

majolika, szkliwo natryskowe, malatura podszkliwna, wys.31, dł.40 cm

cena: 630,-

86. Kafel dekoracyjny(Niemcy, I ćwierć XX w.)

nsygn.[malarz monogramista A.H.]

porcelana, malatura naszkliwna - scena krajobrazowa, 17x17 cm

87. Karafka(Czechy lub Dolny Śląsk, I ćwierć XX w.) nsygn.

szkło bezbarwne, trawione, szlifowane, wys.30 cm

cena: 320,-

88. Lampa naftowa salonowa(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn.Kosmos Brenner

stop mosiężny, szkło mleczne, bezbarwne,

matowione, trawione, szlifowane, wys.61 cm

cena: 1.300,-

89. Lichtarz neoklasycystyczny(Polska, 1914)

sygn.Bracia Henneberg-Warszawa

stop metali srebrzony, drobne przetarcia srebrzenia, wys.40 cm

cena: 570,-

90. Lichtarz neorenesansowy(Polska, I ćwierć XX w.)

sygn.Norblin i Spółka

stop metalu srebrzony, drobne przetarcia srebrzenia, wys.31 cm

cena: 440,-

91. Łopatka do tortu(Francja, XIX/XX w.) nsygn.

srebro pr.800, sztancowane, repusowane, trzonek wypełniony

kalafonią, dł.30 cm, 82.7 g

cena: 630,-

92. Naczynie rytualne do obmywania rąk

(Polska, I ćwierć XX w.) sygn.nieczytelnie

stop metalu, srebrzony, nieznaczne przetarcia, wys.17 cm

93. Patera neoklasycystyczna(Polska, I ćwierć XX w.)

stop metali srebrzony, drobne przetarcia srebrzenia,

wys.10, śr.39 cm

cena: 880,-

94. Pierścionek(Polska, I połowa XX w.) nsygn.

srebro pr.800, filigran, 2.9 g

cena: 130,-

95. Serweta(Beskid Śląski - Koniaków, I połowa  XX w.) nsygn.

koronka szydełkowa, nić bawełniana, merceryzowana, 120x160 cm

cena: 1.800,-

96. Serwis do kawy i herbaty: 2 dzbanki, mlecznik, cukiernica,

taca(Austria, I ćwierć XX w.) sygn.Lenk

stop metali srebrzony, nieznaczne przetarcia warstwy srebrzenia,

na tacy grawerowana dedykacja: 25 [w otoku laurowym] / Swemu długoletniemu zasłużonemu Wiceprezesowi Rady Nadzorczej / Panu Bolesławowi Kiedrowskiemu / w dniu srebrnego Jubileuszu zawodowego / Bank Bydgoski / 16.X.1929

97. Statua żołnierza(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

stop metali, odlew, malowany, na cokole grawerowana

dedykacja: Międzynarodowe Zaw.[ody] Sport.[owe] P[ana] P[rezydenta] m.[iasta] St.[ołecznego] W-wy Nagroda Przechodnia Komendanta Głównego Policji Państwowej / Generała Kordiana Zamorskiego/ dla najlepszej drużyny w marszu na przestrzeni 25 km, wys.29, dł. 36 cm

98. Szczypce do cukru

(Niemcy lub Anglia, I ćwierć XX w.) nsygn.

stop metali, srebrzony, dł.15 cm

99. Sztućce środka stołu(Francja, I połowa XIX w.) nsygn.

srebro pr.800, sztancowane, grawerowane, 63.6 g

cena: 880,-

100. Taca neobarokowa(Polska, pocz.XX w.)

sygn.Wytwórnia Józefa Frageta-Warszawa

stop metalu srebrzony, warstwa srebrzenia po konserwacji,

dł.69, szer.45 cm

cena: 1.750,-

101. Wachlarz(Polska, XIX/XX w.) nsygn.

pokrycie z płótna lniano-bawełnianego, kwiaty malowane

gwaszem, koronka maszynowa, stelaż z drewna lakierowanego

(18 piór+2), łączony nitem, wys. 31, szer. 60 cm

cena: 880,-

102. Waza na poncz(Polska, I ćwierć XX w.) nsygn.

stop metalu, srebrzony, przetarcia warstwy srebrzenia,

szkło bezbarwne, szlifowane, wys.29 cm