155 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

155 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

niedziela, 3 czerwca 2012 r., godz. 12:00

1. Johann Bernard(1784-1821)

wg Luca Giordano(1634-1705)

Wenus, Amor i Mars(1796) sygn.na płycie p.d.

mezzotinta, 54.7x39 cm

cena: 1.300,-

2. Stanisław Borysowski(1901-1988)

Portret kobiety sygn.p.d.

sucha igła, 10.7x10 cm

cena: 820,-

3. Bronisław Chromy(ur.1925)

Żuk sygn.

brąz patynowany, kamień półszlachetny, wys.16 cm

cena: 1.400,-

4. Edward Dwurnik(ur.1943)

Bardzo przystojne gruszki(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 30x22.5 cm

cena: 1.250,-

5. Edward Dwurnik(ur.1943)

Radzieckie rakiety w Krakowie(2012) sygn.dat.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 29.5x20.7 cm

cena: 1.250,-

6. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Widzew. Baszta fabryczna(1962) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 46x55 cm

7. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Chata w mieście(1965) sygn.dat.l.d.

technika mieszana, 23x34.5 cm

cena: 630,-

8. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Kurtyna II(1982) sygn.dat.p.d.

linoryt barwny (17/50), 47x34 cm

cena: 1.300,-

9. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

6 VII 90(1990) sygn.p.d.

linoryt barwny (14/50), 29.7x21.3 cm

cena: 1.250,-

10. Włodzimierz Finke(ur.1945)

Sopot(2000) sygn.dat.p.d.

technika mieszana, papier, 53x74 cm

11. Barbara Gawdzik-Brzozowska(ur.1927)

Edgar(1983) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 28.5x24 cm

cena: 1.400,-

12. Stefan Gierowski(ur.1925)

Obraz DCCLXXII sygn.na odwrociu

olej, płótno, 100x80 cm

cena: 75.000,-

13. Tadeusz Gronowski(1894-1990)

Tancerka sygn.p.d.

tempera, sklejka, 107x65.5 cm

cena: 15.000,-

14. Jan Grubiński(1874-1945)

Pejzaż sygn.l.d.

olej, sklejka, 69x100 cm

cena: 13.000,-

15. Max Hanemann(1882-1944?)

Z Boczania. Halny wiatr(1937) sygn.dat.p.d.

olej, papier/tektura, 50x70 cm

cena: 15.000,-

16. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Dzieci z aniołem sygn.p.g.

olej, tektura, 19x39 cm

17. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Pejzaż podgórski sygn.p.d.

olej, pilśnia, 35x50 cm

18. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Nokturn z rzeką sygn.p.d.

olej, płótno, 35x50 cm

19. Tadeusz Kantor(1915-1990)

Ambalaże dygnitarzy nsygn.

tusz, gwasz, papier, 28x15 (w św.p-p) cm

20. Łukasz Karwowski(1911-1979)

Martwa natura(1958) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 30x24 cm

21. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Husarz z luzakiem sygn.p.d.(dedykacja z 1959 r.)

akwarela, papier, 55x45.5 cm (w św.p-p)

cena: 6.000,-

22. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Potyczka ze Szwedami(1979) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 115x131 cm

cena: 37.500,-

23. Utagawa Kokunimasa [Takeuchi](1874-1944)

Minamoto Yoritomo-tryptyk sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 38.2x24.7, 38x23.9, 37.8x23.5 cm

cena: 3.100,-

24. Wiktor Korecki(1890-1980)

Kapliczka przy drodze sygn.p.d.

olej, tektura, 34.5x49.5 cm

cena: 7.800,-

25. Alfred Wierusz-Kowalski(1849-1915)

Czerkiesi sygn.p.d.

olej, deska, 43.5x30.5 cm

cena: 190.000,-

26. Zygmunt Król(1899-1973)

Portret kobiety sygn.p.d.

autolitografia, 30.7x25 cm

cena: 190,-

27. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Aktor Arashi Kichisaburo III w roli Sato Masakiyo

z serii „Seisho Nanatsu Iroha” sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 34.8x24 cm

cena: 1.400,-

28.  Utagawa Kunisada(1786-1865)

Aktorzy kabuki-dyptyk sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 35x24, 35x23.9 cm

cena: 2.300,-

29. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Wiosna we Wschowie sygn.l.d.

olej, płótno/pilśnia, 60.3x55 cm

30. Jan Lebenstein(1930-1999)

Figura sygn.l.d.

akwarela, tusz, papier milimetowy, 29.2x20.7 cm

cena: 5.000,-

31. Ferdinand Lepcke(1866-1909)

Nimfa Echo sygn.na podstawie

brąz, odlew, marmur, wys.21, dł.21 cm

cena: 4.000,-

32. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pejzaż sygn.na odwrociu

olej, płótno, 114x146 cm

33. Mieczysław Lurczyński(1907-1992)

Rybacy nsygn.

węgiel, papier, 40x60 cm

34. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż leśny sygn.p.d.

olej, sklejka, 54x62 cm

cena: 9.000,-

35. Adam Marczyński(1908-1985)

Kompozycja abstrakcyjna sygn.p.d.

(potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty Jolantę Marczyńską

akwarela, tektura, 48.5x68 cm

cena: 4.400,-

36. Artur Markowicz(1872-1934)

Śpiąca kobieta nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Janinę Wiercińską)

ołówek, papier, 24.5x39.5 cm

cena: 1.400,-

37. Artur Markowicz(1872-1934)

W poczekalni nsygn. (potwierdzenie autorstwa jw.)

ołówek, papier, 23x32 cm

38. Artur Markowicz(1872-1934)

Odpoczynek - szkice postaci nsygn.(potwierdzenie autorstwa jw.)

ołówek, papier, 34x21 cm

39. Andre Masson(1896-1987)

Mandolinista sygn.p.d.

litografia barwna (76/150), 54.5x36 cm

40. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Kompozycja sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 29.5x20.8 cm

cena: 2.000,-

41. A.Mroczek(XX w.)

Uliczni śpiewacy sygn.l.d.

węgiel, papier, 24.5x34.5 cm

42. Abraham Neumann(1873-1942)

Obłoki wiosenne sygn.l.d.

pastel, tektura, 44.5x61 cm

43. Jan Opaliński(ur.1956)

Galatea(2010) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 81x65 cm

cena: 4.400,-

44. A.Orczykowski(XX w.)

Pejzaż górski z Poronina(1934) sygn.dat.l.d.

olej, sklejka, 24.5x32.5 cm

cena: 700,-

45. Józef Panfil(ur.1958)

Wenecja sygn.p.d.

olej, płótno, 30x40 cm

cena: 3.600,-

46. Antoni Piotrowski(1853-1924)

Wiosna sygn.p.d.

olej, płótno, 66x66 cm

cena: 41.000,-

47. Henryk Plich(1904-1986)

Majówka wojenna(1941) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x70 cm

48. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt sygn.l.d.

tusz, papier, 24.5x17.2 cm

cena: 700,-

49. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1991) sygn.dat.l.d.

tusz, papier, 24.5x17.4 cm

cena: 700,-

50. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Dla Johna Coltrane’a(1999) sygn.p.d.dat.śr.d.

autocynkografia, monotypia (1/1), 65x49.8 cm

cena: 1.250,-

51. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Dla Miles’a Davis’a(1999) sygn.p.d.dat.śr.d.

cena: 1.250,-

52. Marian Puchalski(1912-1970)

Uliczka Kamienne Schodki w Warszawie nocą sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 24.5x19 cm

53. Margit Reich-Sielska(1903-1980)

Krzemieniec sygn.l.d.

gwasz, papier, 35x45 cm

54. N.Riegen(XIX/XX w.)

Poranna toaleta sygn.p.d.

olej, deska, 25x20 cm

cena: 1.300,-

55. Maria Ritter(1899-1976)

Akt nsygn.

akwarela, gwasz, papier, 28x40.5 cm (w św.p-p)

56. Maria Ritter(1899-1976)

Miasteczko sygn.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 9x13.5 cm (w św.p-p)

57. Erna Rosenstein(1913-2004)

Kartka pocztowa do Jadwigi Maziarskiej(1993) sygn.l.d.dat.p.d.

tusz, papier, 10.5x14.5 cm

58. Leszek Rózga(ur.1924)

Pustka(1984) sygn.dat.p.d

akwaforta, sucha igła barwna (odb.próbna 3), 9.9x14.9 cm

cena: 630,-

59. Leszek Rózga(ur.1924)

Konary(1962) sygn.dat.p.d.

akwaforta (7/50), 32.3x24.5 cm

cena: 1.300,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Pasmino, choco(2011) sygn.p.d.dat.śr.d.

technika własna (1/20), 12.5x9.5 cm

cena: 230,-

61. Władysław Rząb(1910-1992)

Portret znajomego nsygn.

olej, płótno, 61x46 cm

cena: 2.000,-

62. Władysław Rząb(1910-1992)

Sikający pies nsygn.

tusz, papier, 32.5x23 cm

cena: 350,-

63. Andrzej A.Sadowski(ur.1946)

Wenecja-Canale Grande III(1984) sygn.dat.l.d.

akryl, płótno, 73x100 cm

cena: 4.000,-

64. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie sygn.l.d.

akwarela, papier/tektura, 26x47 cm

65. Judyta Sobel(1924-2012)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d.

olej, płótno, 50.5x61 cm

cena: 6.300,-

66. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Biała Fabryka sygn.p.d.

litografia, 16x21 cm

67. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Owady na łące(2 szt.) sygn.p.l.d.

akwarela, tusz, papier, 28x20, 20x28 cm

68. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Muzykant-projekt kostiumu do „Pana Twardowskiego”sygn.p.d.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 32.7x22.2 cm

69. Stanisław Szwarc(1880-1953)

Stary szlachcic sygn.p.d.

litografia, 33.5x24.5 cm

cena: 180,-

70. René William Thomas(ur.1910)

Mont Staint-Michel sygn.p.d.

sucha igła, 43.5x63.5 cm

cena: 340,-

71. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena rokokowa sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 29.5x20.8 cm

cena: 1.250,-

72. Czesław Wasilewski(1875-1946/47)

W drodze do miasta sygn.l.d.

olej, płótno, 50x80 cm

cena: 19.000,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Widok miasteczka z kościołem sygn.p.d.

olej, płótno, 65x50 cm

74. Adolf A.Weinman(1870-1952)

Wschodzące Słońce[Ikar] sygn.na podstawie

brąz patynowany, marmur (odlew współczesny), wys.62 cm

75. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt (Kąpiąca się) sygn.p.d.

kredka, papier, 31x23.5 cm

76. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt (Siedząca) sygn.p.d.

ołówek, papier, 31.5x22.3 cm

77. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt (Stojąca) sygn.p.d.

ołówek, papier, 31.2x22.5 cm

78. Leonard Winterowski(1886-1927)

Kozak doński(1914) sygn.dat.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 27x26 cm

79. K. Wołkowski(XX w.)

Portret mężczyzny(1929) sygn.dat.p.d.

akwarela, pastel, tektura, 49x35 cm

cena: 3.150,-

80. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Anemony w wazonie(1924) sygn.dat.p.d.

pastel, akwarela, papier, 47.5x65 cm

cena: 54.000,-

81. Stanisław Zalewski(1896-1958)

Martwa natura z winogronami(1947) sygn.dat.p.g.

tempera, papier, 49x62.5 cm

cena: 5.000,-

82. Szymon Ziarek(ur.1985)

Nieletnie kury mają żal...(2008) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 81x100 cm

83. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47)

Myśliwy-przed polowaniem sygn.p.d.

olej, tektura, 26.5x36 cm

cena: 6.500,-

84. A.N.(XX w.)

Tyrolczyk sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 30x24 cm

85. A.N.(XX w.)

Kwiaty nsygn.

olej, sklejka, 24x18 cm

cena: 700,-

86. A.N.(XX w.)

Mulatka nsygn.

olej, tektura, 50x38 cm

cena: 5.600,-

87. A.N.(XX w.)

Przy fortepianie sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 56x47 cm

cena: 3.750,-

88. A.N.(XIX w.)

Portret rodzinny(1841) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 61x50 cm

cena: 12.500,-

89. [POLSKA] Tobias MAYER: Mappa Geographica Regni Poloniae ex novissimis quot quot sunt mappis specialibus composita et ad LL. stereographica projectionis revocata a Tob. Mayero. S.C.S [...] A. MDCCLXXIII. [1773]

miedzioryt z akwafortą kolorowany liniowo i powierzchniowo, 48.7x54.3, arkusz 54x63 cm

Mapa Polski Tobiasa Mayera z 1773 wydana w Norymberdze przez Spadkobierców Homanna. Drugi tytuł nad ramką „Carte des Etats de la Covronne de Pologne, nouvellement dessinee [...]”. W prawym górnym rogu rokokowy kartusz z tytułem. Pod dolną ramką z lewej oznaczenie koloru granic pierwszego rozbioru. Powiat spiski włączony w granice Rzeczypospolitej. Szrafunek na jeziorze Lubań w Inflantach. Mapa samoistna, spotykana również w atlasach

cena: 2.150,-

90. Biblia To iest Księgi Starego y Nowego Zakonu na Polski ięzyk według Łacinskiey Bibliey od Kościoła Krześciańskiego powszechnego przeięty […]. Kraków, Mikołaj Szarfenberger 1575. przekład Jan Leopolita (ok.1523-1572), wyd.II; oprawa: skóra cielęca nakrapiana, na tekturze, w tekście il. drzew.; stan zachowania: ogólnie dobry, blok barwiony czerwienią, ślady po zalaniu i działaniu wilgoci, część składek luźno związana z blokiem, brak k.tyt., widoczne naprawy introligatorskie, ubytki kart drukowanych uzupełnione interfoliowanymi kartami rękopiśmiennymi, rękopiśmienne marginalia wykonane brązowym atramentem

91. Balsaminka(Polska, l.30.XX w.) nsygn.

srebro pr. 800,127.9 g

cena: 2.250,-

92. Bransoletka(Europa, I połowa XX w.) nsygn.

srebro pr. 800, filigran, 62.6 g

cena: 650,-

93. Cache-pot(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.Wytwórnia Franza Antona Mehlema-Bonn

fajans, szkliwo natryskowe, złocenie reliefowe, nieznaczne

pęknięcie podstawy, wys.22, śr.22 cm

94. Komplet toaletowy: misa, dzbanek(Niemcy, I ćwierć XX w.)

fajans, szkliwo natryskowe, malatura podszkliwna, nieznaczne przetarcia

powierzchniowe, wys.28.5, śr.37 cm

cena: 880,-

95. Lorgnon w etui(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn.

stop metali, złocony, dł.11.5 cm

96. Patera(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.nieczytelnie

stop cyny i cynku, srebrzony, śr.26 cm

97. Patera secesyjna w kształcie koszyka(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.WMF (Württembergische Metallwarenfabrik)

stop cyny i cynku srebrzony, szkło bezbarwne, trawione, szlifowane,

srebrzenie wtórne, śr.20.5, wys.25 cm

98. Patera do ciasta z wyplatanym kołnierzem

(Niemcy, I ćwierć XX w.) nsygn.

fajans, druk ceramiczny-ptaki na gałązce kwitnącej jabłoni,

stop metali, ślady srebrzenia, śr. 41 cm

99. Półeczka narożna buduarowa, składana

(Niemcy lub Francja, pocz.XX w.) nsygn.

sklejka drewniana, lakierowana, hebanizowana, malowana-bukiety astrów, wys.39, szer.21 cm

100. Puszka toaletowa z tacką

(Niemcy, I ćwierć XX w.) sygn.WMF

stop metali srebrzony, wys. 7.5, śr. 23 cm

101. Serwis obiadowo-deserowy w stylu art deco dla 6 osób:

filiżanki do kawy i herbaty, dzbanek, mlecznik, cukiernica, paterka, sosjerka, 2 salaterki, talerz, 3 półmiski, waza, talerze obiadowe

(Czechy, l.30.XX w.) sygn.Neurohlau (Nova Role)

porcelana, kalkomania, złocenia

102. Szczypce do ciastek w stylu neorenesansowym

srebro pr. 800, 51 g

103. Sztućce środka stołu do tranżerowania ryby

(Anglia, l.30.XX w. ) nsygn.[Sheffield]

stop metali srebrzony, tworzywo imitujące kość słoniową, dł.31 i 23 cm

cena: 320,-

104. Torebka balowa(Rosja, l.10.XX w.) nsygn.

srebro pr. 84 złotniki, 94.1 g (brak łańcuszka)

105. Waza na wino(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.

kamionka, dekoracja reliefowa, natrysk, wys.35, śr.19 cm

106. Wazonik(Niemcy lub Holandia, pocz.XX w.) nsygn.

kamionka, dekoracja reliefowa, angoba, malatura, wys.17.5 cm

cena: 560,-

107. Wazony-para

(Czechy lub Dolny Śląsk, I ćwierć XX w.) nsygn.

szkło bezbarwne, zielone, iryzujące, emalie naszkliwne, wys.13 cm

108. Zegar stołowy kwadransowy w stylu neorenesansowym

(Niemcy, l.90.XIX w.) sygn.Junghans

dąb, fornir, mechanizm zegarowy, wys.37.5 cm

cena: 1.100,-

109. Żardiniera(Czechy, I ćwierć XX w.)

nsygn.[Firma Wilhelma Kralika]

szkło bezbarwne, zielone, iryzujące, śr.28 cm

cena: 1.250,-