208 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

208 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 25 stycznia 2020 r., godz. 12:00

1. Sylwester Ambroziak(ur.1964)

Postać z założonymi rękami sygn.A98

ceramika (8/9), wys.14 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

2. Andrzej Marian Bartczak(ur.1945)

Wspomnienie z Helu(1978) sygn.dat.na krośnie

akryl, polimer, szpachlówka, płótno, 61x73 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

3. Abraham Behrman(1876-1942)

Akt sygn.p.d.

olej, tektura, 70x50 cm

Estymacja:  11.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

4. Daniel M.Chodowiecki(1726-1801) Dwie kompozycje:

Scena mitologiczna sygn.na płycie śr.d.  akwaforta, 10.2x7.5 cm

Scena rodzajowa nsygn.   akwaforta, 3.4x4.3 cm

Estymacja:  300 - 600,-

cena wywoławcza:  250,-

5. Edward Dwurnik(1943-2018)

Jakieś kwiatki(2013) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 46x27 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

6. Edward Dwurnik(1943-2018)

Sasanka(2013) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 46x27 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

7. Feliks Michał Dziewański(1863-1947)

Cyganka wróżąca z kart(1886) sygn.dat.p.g.

olej, płótno, 73.5x53 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

8. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

4 Listopada 2012 sygn.p.d.

serigrafia (45/50), 73x52 cm

Estymacja:  3.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

9. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

10 X 2012 sygn.p.d.

serigrafia (22/60), 77x50 cm

Estymacja:  3.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

  10. Jan Franken Pzn(1896-1977)

Przy straganie sygn.na klocku p.d.

drzeworyt, 24.3x17.2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

11. Eugeniusz Geppert(1890-1979)

Akt z kwiatem(1975) sygn.dat.p.d.

tempera, płótno, 116.5x89 cm

Estymacja:  15.000 - 25.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

12. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Relief diagonalny(2019) sygn.dat.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 80x80 cm

Estymacja:  15.000 - 22.000,-

cena wywoławcza:  12.500,-

Relief D sygn.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 15x15 cm

Estymacja: 2.500 - 4.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

14. Julia Gniewek(ur.1925)

Martwa natura z owocami(1955) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 45x60 cm

Estymacja:  1.600 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

15. Georges Goldkorn(1905-1977)

Portret kobiety(ok.1950) sygn.l.śr.

olej, płótno, 66x46 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  6.900,-

16. Juri Gurin(ur.1953)

Martwa natura z motywami judaistycznymi(1995) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  4.500 - 8.500,-

cena wywoławcza:  4.200,-

17. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Młoda tenisistka(1918) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 55x44 cm

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

cena wywoławcza:  18.000,-

18. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Rozstanie sygn.p.d.

olej, tektura, 27.5x35 cm

Estymacja:  11.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  9.000,-

19. Paweł Jocz(1943-2008)

„Wanted – rysunek”. Album z reprodukcjami rysunków tuszem wraz z oryginalnym rysunkiem:

Portret(1999) sygn.dat.p.d.   tusz, akwarela, papier, 42.5x30 cm
egz. nr 29 z nakładu 100, sygnowany przez autora

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  700,-

20. Józefa Maria Józefowicz(1900-?)

Na Gromniczną(wg T.Axentowicza) sygn.l.d.

pastel, papier/tektura, 70x50 cm

Estymacja:  2.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

21. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada o starym domu I(1975) nsygn.(potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek)

litografia, 41x62.5 cm

Estymacja:  900 - 1.800,-

cena wywoławcza:  700,-

22. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułański zwiad(1931) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 37x49.5 cm

Estymacja:  8.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  6.500,-

23. H. Kotrba(pocz.XX w.)

Młoda kobieta w chuście sygn.p.d.

olej, płótno, 34x23.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

24. Jerzy Krause (Krauze)(1903-1978)

Pejzaż ze snopami(1924) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 28x34.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

25. Jerzy Krause (Krauze)(1903-1978)

Studium pejzażowe(1924) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 23.5x34 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

26. Jerzy Krause (Krauze)(1903-1978)

Pejzaż podkrakowski(1924) sygn.dat.p.d.

olej, płótno/sklejka, 18.5x24.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

cena wywoławcza:  1.500,-

27. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1967) sygn.dat.l.d.

technika własna, pilśnia, 123x60 cm

Estymacja:  18.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  14.000,-

28. Adam Lach(ur.1983)

Stigma 007(2012) sygn. i opisana na odwrociu oprawy

fotografia barwna (1/16, Archival pigment print Moab Entrada Natural 300)   48x38 cm

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

29. Adam Lach(ur.1983)

Stigma 006(2012) sygn. i opisana na odwrociu oprawy

Estymacja:  2.000 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

30. Zdzisław Lachur(1920-2007)

Ilustracja do bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”(1944) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 26.5x37.5  cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.800 - 2.900,-

cena wywoławcza:  1.700,-

31. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż jesienny sygn.l.d.

olej, płótno, 65.5x81.5 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

32. Stanisław Masłowski(1853-1926)

Scena rodzajowa przed polowaniem sygn.l.d.

akwarela, papier  49x67 cm

Estymacja: 14.000 - 22.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

33. Jerzy Antoni Mazurczyk(1903-?)

Łódka na rozlewisku sygn.p.d.

węgiel, kredka, papier/tektura, 34x49 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

34. Eugeniusz Minciel(ur.1958)

Kompozycja(2009) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 60x50 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.500,-

35. Józef Mitler(1895-po 1939)

Rodzeństwo z Łodzi(1932) sygn.dat.l.g.

olej, płótno, 70x77 cm

Estymacja: 5.000 - 10.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

36. Roman Modzelewski(1912-1997)

Kompozycja(1990) sygn.dat.p.d.

technika własna, pilśnia, 48x61 cm

Estymacja: 12.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  9.000,-

37. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Szarża pod Rokitną(1936/46) sygn.dat.p.d.sygn.dat.na klocku śr.d.

drzeworyt, 25.5x29.3 cm

Estymacja:  1.400 - 2.400,-

cena wywoławcza:  1.000,-

38. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Kościół Św. Jana w Poznaniu(1937) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 25.5x30.5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.400,-

cena wywoławcza:  1.000,-

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Chrystus i Samarytanka(1949) sygn.dat.p.d.(dedykacja)

drzeworyt, 22x16.2 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  800,-

40. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Plaża w Kołobrzegu(2002) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 18x24 cm

Estymacja: 800 - 1.500,-

cena wywoławcza:  600,-

41. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Kolejka po wodę święconą w Zagorsku(1998) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 18x25 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

cena wywoławcza:  600,-

42. Sergiej Nikiforow(1920-2005)

Gołębie(1960) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 22x32.7 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

cena wywoławcza:  500,-

43. Sam (Samuel) Ostrowsky(1885/6-1946)

Martwa natura z jabłkami sygn.l.d.

olej, płótno/tektura, 50.5x61 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  4.800,-

44. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Capri-tryptyk(2019) sygn.p.d. i l.d.

akryl, płótno/tektura  24x12, 24x18, 24x12 cm

Estymacja: 5.500 - 9.500,-

cena wywoławcza:  5.000,-

45. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Dzień pierwszy(2005) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  6.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  5.500,-

46. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Notatka o sztuce nr 348 U(2005) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 33x46 cm

Estymacja:  6.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

47. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Miodowy miesiąc 44(1973) sygn.p.d.dat.śr.d.

druk wypukły (odbitka próbna), 39.7x32.2 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  900,-

48. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Zbieranie kwiatów sygn.l.d.

olej, pilśnia, 50x70 cm

Estymacja: 6.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

49. Izabela Rapf-Sławikowska(1920-2010)

Motyw z Taszkentu(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 72x64 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

50. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Breeze(2018) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, relief, papier (2/20), 69x48 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

51. Zygmunt Schreter(1886-1977)

Widok wioski sygn.l.d.

pastel, papier, 33x47.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.200,-

52. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Oczekiwanie sygn.p.d.

akryl, płótno, 60x70 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

cena wywoławcza:  1.300,-

53. Antoni Starczewski(1924-2000)

Bez tytułu-tkanina artystyczna nsygn.

wełna, len, 95x90 cm

Estymacja:  15.000 - 25.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

54. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Widok na Giewont sygn.l.d.

olej, płótno, 50x64.5 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

55. Henryk Szczygliński(1881-1944)

Gęsiarki przy ognisku nsygn.

olej, tektura, 56x74 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

56. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Arab i dziewczyna sygn.p.d.

olej, sklejka, 15x21.5 cm

Estymacja:  1.100 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

57. Włodzimierz Tetmajer(1862-1923)

Grzech królewski zdemaskowany sygn.l.d.

olej, tektura, 54.5x67 cm

Estymacja:  35.000 - 50.000,-

cena wywoławcza:  29.000,-

58. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołem i półkolem sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 89x58 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

59. Józef Wasiołek(1921-2008)

Łodzie rybackie w Gdyni Orłowie sygn.l.d.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.800,-

60. Georg Wimmer(1892-1975)

Ex Libris Tadeusz Leszner sygn.p.d.

miedzioryt, 7x7.1 cm

Estymacja:  250 - 400,-

cena wywoławcza:  180,-

61. A.N.(XX w.)

Pejzaż(1938?) sygn.cyrylicą nieczytelnie, dat.p.d.

olej, tektura, 20x27 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

cena wywoławcza:  950,-

62. A.N.(XX w.)

Muszkieterzy sygn.nieczytelnie l.d.

gwasz, papier, 41x29.5 cm

Estymacja:  1.500 -  2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

63. A.N.(XVIII w.)

Portret męski nsygn.

olej, płótno, 31.5x25 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

cena wywoławcza:  1.900,-

64. „Rok Polski” Grafiki Andrzeja Graczykowskiego, Zbigniewa Janeczka

i Janusza Pawła Tryzny do wierszy poetów polskich,

wiersze wybrał Zdzisław Jaskuła, Łódź 1981

egz. nr 9 z autografem Czesława Miłosza

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

65. Brosza-kamea Amor i Psyche(pocz.XX w.) nsygn.

macica perłowa, złoto niskiej próby, 5x4.2 cm;

fragment kamei odłamany i klejony, wyraźny ślad klejenia

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.200,-

66. Broszka/wisior gwiazda

złoto pr.0.333, turmaliny, śr. ok.3 cm

Estymacja:  2.800 - 3.700,-

cena wywoławcza:  2.500,-

67. Flakony na perfumy w typie art déco-2 szt.

(Czechy, II poł.XX w.) nsygn.

flakon jasnofioletowy szkło barwione, wys.19 cm

flakon biało-rubinowy szkło barwione, trawione, wys.16.5 cm

Estymacja:  400 - 800,-

cena wywoławcza:  390,-

68. Kieliszki do wódki-3 szt.(Warszawa, l.20-30.XX w.)

sygn.KiM/3 główka W [Fabryka Wyrobów Złotych i Srebrnych Władysława Krupskiego i Jana Matulewicza, czynna w Warszawie w l.1909-1944]

srebro pr.3, 31.5 g, grawerka, wys.4 cm

Estymacja:  250 - 500,-

cena wywoławcza:  200,-

69. Kubek srebrny(Rosja, XIX/XX w.)

sygn.cyrylicą GR/84 orzeł carski dwugłowy

srebro pr.84, 69.7 g, grawerka, wys.7.5 cm; niewielkie wgniecenia

Estymacja:  500 - 1.000,-

cena wywoławcza:  380,-

70. Patera ażurowa(Niemcy, 1932-44)

sygn.Lew na tarczy pod koroną/Dresden [Dresden Schumann Arzberg]

porcelana biała, kalka, 7x30x19.5 cm; niewielki ubytek u podstawy, pęknięcie szkliwa na spodzie

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

71. Patera neobarokowa(Warszawa, IV ćw.XIX w.)

sygn.NORBLIN&Co GALW: WARSZAWA/GALW/N

plater, wys.18 cm

Estymacja:  1.100 - 1.900,-

cena wywoławcza:  950,-

72. Pierścionek z brylantami(l.20-30.XX w.)

platyna pr.950, brylanty: 1.8 ct H,P2 i 26 małych

Estymacja:  25.000 - 30.000,-

cena wywoławcza:  23.000,-

73. Pierścionek z brylantem(l.20-30.XX w.)

złoto pr.585, 1.4.g, brylant ok.0.30 ct

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.900,-

74. Pojemnik z pokrywą(Chińska Republika Ludowa, II poł.XX w.) nsygn.

metal, emalia komórkowa, podstawa drewniana, wys.18 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

75. Salaterki z niebieskimi irysami-2 szt.(Ćmielów, ok.1900)

sygn.korona, lilijka/D.L. [Ćmielów, okres Drucki Lubecki]

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, ubytek w podstawie jednej salaterki, 6x24x18 cm (każda)

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  900,-

76. Serwis brydżowy-4 filiżanki i popielniczki(Polska, l.60.XX w.)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana biała malowania, złocenie, wys. filiżanek 7, śr. spodków 14, popielniczki 9x9 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

cena wywoławcza:  500,-

77. Talerz dekoracyjny „Mazur”-projekt Zofia Stryjeńska(l.60.XX w.)

sygn.Karolina pod koroną/MADE IN POLAND

porcelana biała malowana, kalka, złocenie, śr.25.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  190,-

78. Talerzyk dekoracyjny(Ćmielów, 1900-1920)

sygn.korona/lilijka/D.L.ĆMIELÓW. [Ćmielów, okres Drucki Lubecki]

porcelana biała, wytłaczana, kalka podmalowana, złocenie, śr.20.6 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

79. Talerz dekoracyjny w typie imari(Japonia, pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, śr.22 cm

Estymacja:  400 - 900,-

cena wywoławcza:  300,-

80. Talerz dekoracyjny eklektyczny(Austria, XIX/XX w.)

sygn.wycisk: WS&S/5289 [Wilhelm Schiller & Son]

ceramika patynowana, śr.46 cm; ślady napraw

Estymacja:  400 - 900,-

cena wywoławcza:  250,-

81. Talerz pamiątkowy z Zakopanego(l.30.XX w.) nsygn.

w otoku wypukły napis: CZEM CHATA BOGATA TEM RADA,

wewnątrz ryty napis: ZAKOPANE PAMIĄTKA Z TATR, drewno, śr.27 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

82. Tłok pieczętny urzędu rosyjskiego w Warszawie

(Rosja, XIX/XX w.)

mosiądz, drewno, wys.10.2 cm

Estymacja:  400 - 900,-

cena wywoławcza:  250,-

83. Zegarek damski z bransoletką(Szwajcaria, Włochy, IV ćw.XX w.)

cyferblat sygn.GENÉVE/Quartz, koperata sygn.W 583 główka/14K O.585/ITALY, bransoleta sygn.ITALY/585/585 W główka

złoto pr.585, 18.5 g, 2x1.5 cm (cyferblat)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.600,-

84. Zestaw zdjęć OLYMPIA 1936-BAND II-67 szt.(Niemcy, 1936)

offset, niekompletny zestaw zdjęć z opisami na odwrociu z tomu II,

w 2 formatach, 44 szt. 12x8, 23 szt. 12x17 cm

Estymacja:  3.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-