213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 24 października 2020 r., godz. 12:00

Jan Betley (1908-1980) Wilanów zimą

1. Jan Betley(1908-1980)

Wilanów zimą(1942) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 48.5x67 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

Konstanty Brandel (1880-1970) Adrienne

2. Konstanty Brandel(1880-1970)

Adrienne, profil duży(ok.1927) sygn.stemplem l.d.

akwaforta, 29x20.7 cm

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

Marc Chagall (1887-1985) Zielony koń

3. Marc Chagall(1887-1985)

Zielony koń(„XXe Siècle. Chagall Monumental”, 1973, Mourlot #693) nsygn.

litografia barwna, 31x48 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Marc Chagall (1887-1985) Marzenie

4. Marc Chagall(1887-1985)

Marzenie(„Derriere le Miroir” no. 182, 1969, Mourlot #605) nsygn.

litografia barwna, 30.5x41 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Jan Cybis (1897-1972) Stary Sącz

5. Jan Cybis(1897-1972)

Stary Sącz(1957) sygn.dat.p.d.

akwarela, ołówek, papier, 30.5x45 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

Stanisław Czajkowski (1878-1954) Ogród Luksemburski w Paryżu

6. Stanisław Czajkowski(1878-1954)

Ogród Luksemburski w Paryżu(1912) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 30x46 cm

Estymacja:  13.000 - 15.000,-

Teodor Durski (ur.1976) Gortyna

7. Teodor Durski(ur.1976)

Gortyna (Smutne popołudnie, 2004) sygn.dat.p.d.

serigrafia (5/36), 92x60.7 cm

Estymacja:  800 - 1.000,-

Eugeniusz Geppert (1890-1979) Wiatr nad morzem

8. Eugeniusz Geppert(1890-1979)

Wiatr nad morzem(1945) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 49x58 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

Wojciech Gerson (1831-1901) Pejzaż

9. Wojciech Gerson(1831-1901)

Pejzaż sygn.monogramem śr.d.

olej, płótno dublowane, 42x48 cm

Estymacja:  80.000 - 120.000,-

Andrzej Gieraga (ur.1934) Progresja II   10. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Progresja II(2000) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płyta, 60.5x120.5 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

Jerzy Gnatowski (1928-2012) Pejzaż z drogą

11. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Pejzaż z drogą(1969) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

Jerzy Gnatowski (1928-2012) Zima

12. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Zima(1963) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40x40 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

Stanisław Górski (1887-1955)

13. Stanisław Górski(1887-1955)

Baca z fajką sygn.l.g.

pastel, papier, 48.5x33.5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

Kazimierz Grus (1886-1955) Ilustracje satyryczne do „Szpilek”

14. Kazimierz Grus(1886-1955)

Ilustracje satyryczne do „Szpilek”:

Policja niemiecka sygn.l.d.  tusz, papier, 17.3x18.2 cm

Trzej Królowie sygn.p.d.   tusz, papier, 17.3x21.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Jan Kanty Gumowski (1883-1946) Widok starego Gdańska

15. Jan Kanty Gumowski(1883-1946)

Widok starego Gdańska sygn.na kam.l.d.

litografia, 34x50.5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

Edward Habdas (1939-2019) Mistyfikacja natury

16. Edward Habdas(1939-2019)

Mistyfikacja natury(1981) sygn.p.d.dat.śr.d.

litografia barwna (e.a.), 40x50 cm

Estymacja:  600 - 900,-

Edward Hartwig (1909-2003) Podhale zimą

17. Edward Hartwig(1909-2003)

Podhale zimą sygn.p.d.

fotografia, 27x39.1 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Wlastimil Hofman (1881-1970) Narcyzy w wazonie

18. Wlastimil Hofman(1881-1970)

Narcyzy w wazonie(1960) sygn.dat.śr.d.

olej, tektura, 25.5x16.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

Ryszard Hunger (ur.1940) Toskania V

19. Ryszard Hunger(ur.1940)

Toskania V(1985) sygn.dat.p.d.(na p-p)

tusz, gwasz, akwarela, papier, 18x14 cm (w św.p-p)

Estymacja:  700 - 1.500,-

Albert Jahn-Heiligenstadt (1885-1961) Martwa natura z winogronami

20. Albert Jahn-Heiligenstadt(1885-1961)

Martwa natura z winogronami sygn.p.g.

olej, tektura, 49.5x60 cm

Estymacja:  2.500 - 4.500,-

Dominik Janyszek (ur.1990) 1426

21. Dominik Janyszek(ur.1990)

1426(2017) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płótno, 120x90 cm

Estymacja:  3.000 - 3.500,-

Jewgienij Karcyganow (ur.1932) Wioska w górach

22. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Wioska w górach(1972) sygn.dat.l.d.

gwasz, akwarela, papier, 69.3x70.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

Alfons Karpiński (1875-1961) Martwa natura z filiżanką

23. Alfons Karpiński(1875-1961)

Martwa natura z filiżanką sygn.l.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja: 19.000 - 24.000,-

Tadeusz Kokietek (1920-1982) Polowanie

24. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Polowanie(1978) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 73.5x101 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

Artur Kolnik (1890-1971) Przemijanie

25. Artur Kolnik(1890-1971)

Przemijanie(1919) sygn.dat.p.g.

olej, tektura, 48.5x70 cm

Estymacja:  32.000 - 38.000,-

Jerzy Kossak (1886-1955) Ułan pojący konia

26. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan pojący konia sygn.śr.d.

olej, sklejka, 30.5x40.3 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

Utagawa Kunisada (1786-1865) Flet yokobue

27. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Flet yokobue(Yokobue. Rozdział 37 z serii „Ima Genji nishiki-e awase”) sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 24.5x17.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Utagawa Kunisada(1786-1865) Na moście

28. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Na moście(Takegawa. Rozdział 44 z serii „Ima Genji nishiki-e awase”) sygn.na klocku p.d.

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Lech Kunka (1920-1978) Kompozycja

29. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.dat.p.d.

technika własna, pilśnia, 122x61 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

Karykatura Józefa Piłsudskiego

30. H.K.(XX w.)

Karykatura Józefa Piłsudskiego sygn.monogramem p.śr.

tusz, akwarela, papier, 27x18 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

Zdzisław Lachur (1920-2007) Muzyka z cyklu „Judaica”

31. Zdzisław Lachur(1920-2007)

Muzyka z cyklu „Judaica”(1988-89) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, sklejka, 80x53 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

Władysław Lam (1893-1984) Pejzaż leśny

32. Władysław Lam(1893-1984)

Pejzaż leśny sygn.p.d.

olej, tektura, 46x60 cm

Estymacja: 10.000 - 20.000,-

Pierre le Faguays(1892-1962) Figurka art déco-Tancerka
Pierre le Faguays (1892-1962) Figurka art déco-Tancerka

33. Pierre le Faguays(1892-1962)

Figurka art déco-Tancerka(Francja, l.30.XX w.) sygn.Le Faguays 88

brąz, agat, wys. z podstawą 24.5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

Pierre le Faguays (1892-1962) Figurka art déco-Akt kobiecy

34. Pierre le Faguays(1892-1962)

Figurka art déco-Akt kobiecy(Francja, l.30.XX w.) sygn.Le Faguays 216

brąz, agat, wys. z podstawą 23 cm

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

Rudolf Lehmann (1819-1905) Włoski pastuszek

35. Rudolf Lehmann(1819-1905)

Włoski pastuszek(1856) sygn.dat.p.śr.

olej, płótno, 45.5x34.5 cm

Estymacja: 9.000 - 12.000,-

Hipolit Lipiński (1846-1884) Portret handlującego Żyda

36. Hipolit Lipiński(1846-1884)

Portret handlującego Żyda sygn.p.d.

olej, płótno, 49x35.5 cm

Estymacja: 28.000 - 35.000,-

Konstanty Mackiewicz (1894-1985) Katedra św. Jana w Warszawie

37. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Katedra św. Jana w Warszawie(przed 1939) sygn.p.d.

olej, płótno, 103x70 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż z rzeczką

38. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z rzeczką sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 49.5x70 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) Widmo-Ilustracja do „Dziadów”

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Widmo(Ilustracja do „Dziadów”, 1928) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 13.8x9.8 cm

Estymacja:  500 - 900,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) drzeworyt

Trzy erotyki sygn.monogramem l.d. i na odwrociu

drzeworyt, 14.4x10.3, 14.3x10.3, 14.2x10.3 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

Stefan Mrożewski (1894-1975) Muzykanci uliczni

Muzykanci uliczni(1947) sygn.dat.p.d.

drzeworyt, 23.7x21 cm

Estymacja:  700 - 900,-

Tadeusz Niemiec (ur.1949) W szarości jest moc

42. Tadeusz Niemiec(ur.1949)

W szarości jest moc(2019) sygn.p.d.dat.na odwrociu

akryl, olej, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

Zygmunt Nirnstein (1894-1969) [A.Siemaszko] Dziewczyna na wydmach

43. Zygmunt Nirnstein(1894-1969)[A.Siemaszko]

Dziewczyna na wydmach sygn.l.d.

olej, płótno, 73.5x60 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

Marek Oberländer (1922-1978) Bez tytułu

44. Marek Oberländer(1922-1978)

Bez tytułu(1963) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 42x29.5 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

Marek Paluch (ur.1954) Nexum III

45. Marek Paluch(ur.1954)

Nexum III(2019) sygn.dat.p.d.

technika własna, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

Józef Panfil (ur.1958) Martwa natura

46. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura(2020) sygn.p.d.

olej, płótno/tektura, 18x33 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

Wojciech Piekarski (ur.1980) Martwa natura

47. Wojciech Piekarski(ur.1980)

Martwa natura(2016) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

Henryk Płóciennik (1933-2020) Akt niebieski

48. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt niebieski(1997) sygn.dat.p.d.

tusz, akwarela, gwasz, papier, 37x52.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

Henryk Płóciennik(1933-2020) Golfista-Trening

49. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Golfista-Trening(2008) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 32.5x44.2 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

Jerzy Potrzebowski (1921-1974) Głowa konia

50. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Głowa konia sygn.śr.d.

węgiel, papier, 26x36 cm (w św.p-p)

Estymacja: 4.500 - 5.500,-

Zdzisław Przebindowski (1902-1986) Pejzaż zimowy

51. Zdzisław Przebindowski(1902-1986)

Pejzaż zimowy sygn.śr.d.

olej, płótno/sklejka, 53.5x41 cm

Estymacja:  3.500 - 4.700,-

Maria Ritter (1899-1976) Uliczka

52. Maria Ritter(1899-1976)

Uliczka sygn.p.d.

akwarela, papier, 29.7x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Jolanta Rudzka-Habisiak (ur.1958) Kalejdoskop

53. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Kalejdoskop(2002) sygn.p.d.dat.l.d.

technika własna, papier, 25x25 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

Władysław Rząb (1910-1992) Zgierz

54. Władysław Rząb(1910-1992)

Zgierz-Zapraszamy Jezusa(1976) sygn.dat.na p-p.p.d.i na płycie p.d.

linoryt, 29.8x29.8 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

Władysław Rząb (1910-1992) Do kościółka

55. Władysław Rząb(1910-1992)

Do kościółka cmentarnego(1979) sygn.dat.p.d.

linoryt, 30.1x30 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

Stanisław Sheybal (1891-1976) Nasturcje na kominku

56. Stanisław Sheybal(1891-1976)

Nasturcje na kominku sygn.p.d.

olej, tektura, 50.5x64.5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

J. Sommer (XX w.) Rzeźba „Akt - kobieta z winogronami”

57. J. Sommer(XX w.)

Rzeźba „Akt - kobieta z winogronami” sygn.J.Sommer

gips, wys.38 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

Tadeusz Sprusiak (1907-1985) Nadmorska miejscowość

58. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Nadmorska miejscowość sygn.p.d.

akwarela, papier, 33x49 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

Zofia Stankiewicz (1862-1955) Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki

59. Zofia Stankiewicz(1862-1955)

Widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki sygn.l.d.

akwaforta, 26.5x36.5 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

Franciszek Starowieyski (1930-2009) Odlot duszy

60. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Odlot duszy(2008) sygn.śr.d.

serigrafia (34/79), 50x70 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

Maximilian Bernard Sturmhoefel (1853-1913) Zaloty

61. Maximilian Bernard Sturmhoefel(1853-1913)

Zaloty sygn.p.d.

olej, płótno, 90.5x60.5 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

Antoni Suchanek (1901-1982) Słoneczniki

62. Antoni Suchanek(1901-1982)

Słoneczniki(1974) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 60x25.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

Bogusław Szwacz (1912-2009) Kompozycja

63. Bogusław Szwacz(1912-2009)

Kompozycja(1948) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 34.5x34.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

Józef Wasiołek (1921-2008) Martwa natura z kwiatami w wazonie

64. Józef Wasiołek(1921-2008)

Martwa natura z kwiatami w wazonie(1966) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnia, 62.5x81 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

Wojciech Weiss (1875-1950) Altana w ogrodzie

65. Wojciech Weiss(1875-1950)

Altana w ogrodzie sygn.p.d.(na odwrociu stempel z nr 001371 Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa)

akwarela, papier, 30x44 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

Jan Wodyński (1903-1988) Pejzaż

66. Jan Wodyński(1903-1988)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 30x39 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

Włodzimierz Zakrzewski (1916-1992) Nieborów

67. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Nieborów(1969) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 54x37 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

Krystyn Zieliński (1929-2007) VII-1958

68. Krystyn Zieliński(1929-2007)

VII-1958(1958) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płótno, 64x52 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

Bachus i Ariadna

69. A.N.(XVII/XVIII w.)

Bachus i Ariadna nsygn.

olej, płótno dublowane, 79.5x102 cm

Estymacja:  30.000 - 45.000,-

Kanonik rozdający jałmużnę

70. A.N.(XIX w.)

Kanonik rozdający jałmużnę(1894) sygn.nieczytelnie,dat.l.d.

olej, płótno, 24x12.5 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

Ewangelista

71. A.N.(XIX/XX w.)

Ewangelista nsygn.

olej, płótno, 64x28 cm

Estymacja:  1.100 - 2.000,-

Młody zakonnik

72. A.N.(XX w.)

Młody zakonnik nsygn.

ołówek, papier, 21x7.5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

Pejzaż z jeziorem

73. A.N.(XX w.)

Pejzaż z jeziorem sygn.monogramem p.d.

pastel, papier, 32x40 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 1.000,-

Scena rodzajowa

74. A.N.(XIX w.)

Scena rodzajowa nsygn.

olej, deska, 36x54.5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

Dzbanek do herbaty (Szkocja, Glasgow, 1880)

75. Dzbanek do herbaty(Szkocja, Glasgow, 1880)

sygn.RS/drzewo z rybą/lew/J [Robert Scott]

srebro, pr. 925, 474.2 g, drewno, 14x25x11 cm

Estymacja: 2.500 - 3.200,-

Dzbanek kryształowy ze srebrną pokrywą

76. Dzbanek kryształowy ze srebrną pokrywą i wkładem do lodu

(Niemcy, Schwäbisch Gmünd, I poł.XX w.)

sygn. 62649, półksiężyc/korona, 800, WTB [Wilhelm Teodor Binder]

szkło kryształowe, srebro pr. 800, wys. 28 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

Figura Papuga (Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.)

77. Figura Papuga(Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone w szkliwie)/ wycisk:1780./ 91

porcelana biała, malowana, 29x43x17 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

Figurka Ryba (Polska, Wałbrzych, II poł.XX w.)

78. Figurka Ryba(Polska, Wałbrzych, II poł.XX w.)

sygn.W/Wawel/MADE IN/POLAND/4, naszkliwnie: 1/77

porcelana biała, malowana, natrysk, złocenie, 14x21x5.5 cm

Estymacja:  300 - 600,-

Filiżanka (Niemcy, Miśnia, II poł.XX w.)

79. Filiżanka(Niemcy, Miśnia, II poł.XX w.)

sygn.skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone w szkliwie, wycisk: 190)

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. filiżanki 7, śr. spodka 14.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

Kaseta art déco (l.20-30.XX w.)

80. Kaseta art déco(l.20-30.XX w.) nsygn.

mosiądz, 12x8x6.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.500,-

Maselnica Baran (pocz.XX w.)
Maselnica Baran (pocz.XX w.)

81. Maselnica Baran(pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, 12x16x7 cm

Estymacja:  600 - 1.100,-

Misa i talerz (Szwecja, Orrefors, ok.poł.XX w.)

82. Misa i talerz(Szwecja, Orrefors, ok.poł.XX w.)

sygn. misa: J.fors-orup, talerz: Orrefors PU3092/3
[proj. Bengt Orup (1916-1996)]

szkło barwione, misa wys. 15, śr. 18, talerz śr. 15 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Nożyki do owoców 6 szt. w etui (Anglia, Sheffield, 1920)

83. Nożyki do owoców 6 szt. w etui(Anglia, Sheffield, 1920)

sygn. H.F&Co/korona/lew/C [H. Fisher & Co]

srebro pr. 925, ostrza stalowe, dł. nożyka 17 cm

Estymacja:  300 - 450,-

Para plakiet secesyjnych
Para plakiet secesyjnych

84. Para plakiet secesyjnych(Niemcy, po 1900)

sygn.struś w rombie [WMF]

blacha mosiężna, relief, śr. 43.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

Rimonim (Austro-Węgry, XIX/XX w.)

85. Rimonim(Austro-Węgry, XIX/XX w.)

sygn.IS.V/koniczyna, główka, 3

srebro pr.3(800), 497.8 g, wys. 32 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

Solniczka i pieprzniczka z motywem kotwicy

86. Solniczka i pieprzniczka z motywem kotwicy

(Szwecja, pocz.XX w.) nsygn.

plater, wys. 13 cm

Estymacja:  250 - 500,-

Sosjerka, Fraget
Sosjerka, Fraget

87. Sosjerka(Warszawa, po 1915)

sygn.owal: FRAGET/MB/PLAQUE, owal: skrzyżowane młotki i cyrkiel/2/52

plater, 15x24x18 cm

Estymacja:  600 - 900,-

Waza, Plewkiewicz

88. Waza(Warszawa, pocz.XX w.)

sygn.1/0/3L/PLEWKIEWICZ/W/WARSZAWIE/N

plater, śr. 23, wys. 28 cm, na pokrywce grawerowany napis: SIM/restauracja kawiarnia

Estymacja:  800 - 1.500,-

Wazon, Ćmielów

89. Wazon(Polska, Ćmielów, ok.1950)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND/6

porcelana biała, natrysk, kalka, złocenie, 26.5x11 cm

Estymacja:  300 - 500,-

Wazon Rosenthal
Wazon Rosenthal

90. Wazon Rosenthal(Niemcy, Selb, I poł.XX w.)

sygn.korona, skrzyżowane róże/Rosenthal/Germany/A/korona/R

porcelana biała, wytłaczana, malowana, kalka, złocenie, wys. 23 cm

Estymacja:  800 - 1.000,-

Wazonik Sommerso
Wazonik Sommerso

91. Wazonik Sommerso(Szwecja, l.50.XX w.)

sygn.Costa/41 1710 [Kosta Boda, proj. Vicke Lindstrand]

szkło barwione, 10x6x3 cm

Estymacja: 300 - 500,-