225 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

225 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 4 czerwca 2022 r., godz. 12:00

1. Roman Banaszewski(1932-2021)

Portrety(2004) sygn.dat.l.d. R.Banaszewski 04

technika mieszana, pilśnia, 45x45,5 cm

Estymacja: 600 - 800,-

2. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Głowa sygn.p.g. BEKSIŃSKI

tusz, papier, 29,5x21 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

3. Zdzisław Beksiński(1929-2005)

Głowa sygn.p.d. BEKSIŃSKI

tusz, papier, 29,5x21 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

4. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

8/8 sygn.monogramem na kartonie poniżej kompozycji l.d.

tempera, papier, 11,1x9,3 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

5. V. Birkholm(1879-1959)

Scena z krowami nad rzeką sygn.p.d. V.Birkholm

olej, płótno, 34x46 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

6. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Osobowość Kory(1994) sygn.dat.na odwrociu PIOTR CIESIELSKI /... / 1994

olej, akryl, guma, płótno, 140x165  cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

7. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Różowa seria. I część poliptyku(1997) sygn.dat.na odwrociu PIOTR CIESIELSKI / 1997

olej, akryl, guma, płótno, 139,5x165 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

8. Izabela Delekta-Wicińska(ur.1921)

Na plantacji „Chata Wuja Toma” sygn.l.d. Wicińska

olej, tektura, 52,5x34,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

9. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Święty Franciszek sygn.p.d. J. Dz-Gintowt

olej, tektura, 41x30 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

  10. Yacov Eisenberg(1897-1966)

Kupiec żydowski w fotelu sygn.p.d. Yacob / Eisenberg / Jerusalem

ołówek, papier, 29,5x22 cm

Estymacja:  600 - 900,-

11. Yacov Eisenberg(1897-1966)

Portret dziecka sygn.l.d. Eisenberg / Jerusalem

sucha igła, 14,7x10,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

12. Jakob Eisenscher(1896-1980)

Zaułek sygn.p.d. oraz pieczątka autorska l.d.

litografia barwna (19/52), 52x38,2 cm

Estymacja:  500 - 800,-

13. Sergiej Fedorowsky(XX w.)

Pejzaż zimowy z rzeczką sygn.l.d. S.Fedorowsky

olej, płótno, 76x100 cm

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

14. Jerzy Ficiński(1924-1981)

Tulipany w wazonie(pocz.l.70.XX w.) nsygn. praca ze zbiorów rodziny artysty

olej, płótno/tektura, 48x35 cm

Estymacja:  300 - 450,-

15. Jerzy Ficiński(1924-1981)

Wioska nsygn. praca ze zbiorów rodziny artysty

olej, płótno/tektura, 29,5x49 cm

Estymacja:  350 - 500,-

16. Tadeusz Filipiak(1921-1990)

Po kąpieli(1982) sygn.dat.p.d. TAD. FILIPIAK 82

olej, płótno, 60x42 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

W5(2022) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2022

technika własna, akryl, płyta, 60x50 cm (74x64 cm w ramie)

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

18. Andrzej Gieraga(ur.1934)

K4(2022) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2022

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

19. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Biały relief I(2015) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2015

technika własna, akryl, relief, tektura, płyta, 25x25 cm (39x39 cm w ramie)

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

20. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Helios II(1987) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ’87

technika własna, relief, 14,8x12 cm

Estymacja:  1.700 - 2.200,-

21. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Epitaph I(1988) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga 1988

technika własna, relief (e.a.), 15x11,7 cm

Estymacja:  1.700 - 2.200,-

22. Edward Habdas(1939-2019)

My z Kosmosu 5/91 sygn.p.d. Edward Habdas

litografia barwna (e.a.), śr. 38,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

23. Edward Habdas(1939-2019)

My z Kosmosu(1993) sygn.p.d. E.HABDAS, dat.l.d. ’93

akwarela, papier, 41x29,5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 450 - 700,-

24. Miguel Herrera(ur.1935)

Lilie sygn.p.d. herrera

akwaforta, akwatinta barwna (7/125), 32x49,8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

25. Ryszard Hunger(ur.1940)

Okno(1982) sygn.dat.na odwrociu Hunger 82

olej, płótno, 46x38 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

26. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Stary młyn sygn.l.d. Z. Kaczówka

olej, pilśnia, 50x70 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

27. Maria Kawalerowicz(1916-1996)

Kwiaty w wazonie(1983) sygn.dat.p.d. Maria Kawalerowicz 83 r.

olej, płótno, 73x60 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

28. Antoni Kierpal(1898-1960)

Droga do wioski sygn.l.d. A. Kierpal

akwarela, gwasz, papier, 3,5x8,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

29. Grzegorz Klimek(ur.1987)

Posąg manekina(2013) sygn.dat.l.g. G.Klimek / 2013

tempera, żywica szelakowa, płótno, 120x90 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

30. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Portret kobiety(1944) sygn.dat.p.d. Tadeusz Kokietek - 44

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

31. Jens Kongshammer(1884-1974)

Chaty przy drodze sygn.p.d. J Kongshammer

olej, płótno, 51x72 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

32. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna XI(1965) sygn.dat.p.d. WK 65

tempera, deska, 45x20,5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

33. Janina Kraupe-Świderska(1921-2016)

Ślady(1988) sygn.dat.p.d. J.Kraupe 1988

linoryt barwny (23/50), 8,9x8,5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

34. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z portretami artysty(1972) sygn.dat.l.d. L.Kunka 72.

technika własna, collage, pilśnia, 113x61 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

35. Maciej Lewik(ur.1960)

Łąki pod Sieradzem sygn.l.d. Maciej Lewik

olej, płótno, 62x89 cm

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

36. Antoni Lindner(1927-2012)

Stary kuter II(1961) sygn.dat.l.d. A R Lindner 61

olej, płótno, 73x69 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

37. Józef Ludwikiewicz(1911-1998)

Żółte chryzantemy(1981) sygn.dat.p.d. J.LUDWIKIEWICZ / 1981

olej, płótno/pilśnia, 67,5x52 cm

Estymacja:  2.200 - 3.500,-

38. Juliusz Marweg(ur.1952)

Bez tytułu IV(2009) sygn.dat.p.d. JULIUSZ MARWEG 2009

olej, akryl, płótno, 80x80 cm

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

39. Juliusz Marweg(ur.1952)

Bez tytułu VII(2013) sygn.dat.p.d. JMARWEG 2013

olej, akryl, płótno, 80x70 cm

Estymacja:  3.500 - 4.800,-

40. Meyer(XX w.)

Martwa natura(1953) sygn.dat.l.d. Meyer-Hol.. / 1953

olej, płótno, 81x100 cm

Estymacja: 1.600 - 2.300,-

Łodzie w Amsterdamie(1934) sygn.dat.l.d. Stef Mrożewski / Amsterdam 34

akwarela, papier, 35x43 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

Ścieżka nad morzem w Gdyni(1923) sygn.dat.p.d. St. Mrożewski / Gdynia 23

olej, sklejka, 23x34 cm

Estymacja:  1.200 - 2.200,-

Klif w Gdyni Orłowie(1923) sygn.l.d. S. Mrożewski / Gdynia 23

olej, sklejka, 23x34 cm

Estymacja:  1.200 - 2.200,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Zaduszki(1928) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Paris928

drzeworyt (1/15), 14x10 cm

Estymacja: 700 - 1.200,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Przy bramie miejskiej. Ilustracja do „Grand et Petit Testament” Franćois Villona(1930) sygn.dat.p.d. StefMrożewski Paris 1930 i na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt (4/5/?), 21,1x16 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Pegaz(ok.1935) sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku l.d. monogramem MS

drzeworyt, 3,8x7,6 cm

Estymacja:  300 - 500,-

47. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris Ireny Mrożewskiej sygn.na klocku p.śr. MS

drzeworyt, 7,8x5,7 cm

Estymacja:  300 - 500,-

48. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris Tadeusza Lesznera. Dzieła Stanislawa Przybyszewskiego sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 8,8x6,5 cm

Estymacja: 300 - 500,-

49. Katinka Niederstrasser(ur.1939)

Bez tytułu sygn.p.d. Katinka Niederstrasser

litografia barwna (69/100), 22,3x21,7 cm

Estymacja:  300 - 500,-

50. Stefania Olszak-Skubińska(ur.1926)

Zaułek miejski sygn.p.d. St. Olszak

tusz, papier, 22,5x21,5 cm

Estymacja: 250 - 400,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z czerwoną papryką sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 33x50 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic. Jabłoń(2021) sygn.p.d. PANFIL, dat.na odwrociu

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

53. Abel Pann(1883-1963)

Abel ze stadem owiec sygn.na kam.l.d. Abel Pann

litografia barwna, 28,3x20 cm

Estymacja:  300 - 600,-

54. Kazimierz Pieniążek(1897-1968)

Pejzaż z drogą sygn.p.d. K. Pieniążek

olej, tektura, 15x18,2 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

55. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Połów III(1965) sygn.p.d. Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1965.

autocynkografia (e.a.), 64,5x49,5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc I(1965) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1965 r.

autocynkografia (37/50), 50x65 cm

Estymacja:  1.700 - 3.000,-

57. Saul Jacobs Rabino(1892-1969)

Refugée sygn.p.d. Saul Rabino

litografia naklejona na tekturę, 34,4x27,1 cm

Estymacja:  300 - 600,-

58. Jean Richardson(ur.1940)

Incantation(1990) sygn.dat.p.d. Richardson ’90©

akwatinta barwna (53/100), 87x59,5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

59. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

SZPILKI-LAQUER / BLACK BLUE z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK / ... / 2022

technika własna, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Złotouste z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA / HABISIAK / ... / 2022

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

61. Antoni Siestrzeńcewicz(1911-1997)

Kościół na skarpie(1951) sygn.dat.p.d. A. Siestrzeńcewicz / 1951 r.

akwarela, papier/tektura, 29x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

62. Władysław Skoczylas(1883-1934)

W saloniku(1911) opisany na odwrociu WŁAD. SKOCZYLAS PINX. / 1911 (obraz ze zbiorów Henryka Josta z Zakopanego)

olej, płótno, 95x141 cm

Estymacja:  60.000 - 90.000,-

63. Józef Skrobiński(1910-1979)

Kłodzko. Plac Kościelny nsygn.

akwarela, kredka, ołówek, papier, 50x70 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

64. Judyta Sobel(1924-2012)

Wnętrze(1960) sygn.dat.l.d. J.SOBEL / 1960

olej, płótno, 89,5x74 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

65. Antoni Starczewski(1924-2000)

Gruszka nsygn.

fajans, wys. 7 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

66. Rochelle Steiner(XX w.)

Everything Speaks When You Listen(1980) sygn.dat.p.d. Rochelle Steiner 1980

litografia barwna (144/275), 51x51,5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

67. Władysław Strzemiński(1893-1952)

2 Fotokopie plakatów propagandowych(l.50.XX w.) nsygn. na odwrociu oświadczenie Pani Wery Modzelewskiej o pochodzeniu prac

papier fotograficzny, 39,6x28,3, 39,9x28,5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

68. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d. J. WASIOŁEK

olej, pilśnia, 50x40 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

69. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Portret dziecka sygn.l.d. Tadeusz Waśkowski

akwarela, ołówek, papier, 29,5x21 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 900,-

70. Tadeusz Waśkowski(1883-1966)

Dziewczynka z królikiem sygn.l.d. Tadeusz Waśkowski

akwarela, ołówek, papier, 41,70x30 cm

Estymacja:  600 - 900,-

71. Gerard Wolff(1882-1962)

Widok na zatokę(1924) sygn.dat.l.d. G. Wolff 1924

akwarela, papier, 50x72,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

73. Alfred Zoff(1852-1927)

Port w Boccadasse sygn.l.d. A. Zoff

olej, płótno, 86,5x67 cm

Estymacja:  30.000 - 45.000,-

74. A.N.(XX w.)

Zwózka siana sygn.nieczytelnie p.d. Thielman (?)

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

75. A.N.(XX w.)

Madonna nsygn.

olej, sklejka, 40x32 cm

Estymacja: 500 - 800,-

76. A.N.(XX w.)

Sosny nsygn.

olej, tektura, 39x31 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

77. A.N.(XX w.)

Las sosnowy nsygn.

olej, tektura, 39x31 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

78. Plakat do filmu „Kingsajz” w reż. Juliusza Machulskiego

projekt Andrzej Pągowski(1988) sygn.na płycie p.śr.A.PAGOWSKI, A.KOCH X

offset, nakład: 5655, 96x66,8 cm

Estymacja:  1.000 - 1.300,-

79. Bomboniera(ChRL, II poł.XX w.) nsygn.

emalia cloisonné, podstawa drewniana, wys. z podstawą 16, śr. 19,5 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

80. Dzban do wina(l.20-30.XX w.) sygn. nieczytelnie

szkło, plater, grawerka, wys. 29 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

81. Karafka(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn. naklejka firmowa WMF

szkło niebieskie, lane, szlifowane, wys.32,5 cm; drobne odpryski na korku

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

82. Kowsz(Rosja, Moskwa, przed 1914)

sygn. cyrlicą kokosznik: 84 główka, IŁ [Ivan Sergeyevich Lebedkin], imiennik złotnika: I.H [Iwan Chlebnikow]

srebro pr. 84, 200,1 g, wys. 9,5, śr. nabieraka 11 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

83. Lornetka teatralna(Niemcy, l.30.XX w.)

sygn. CARL ZEISS / JENA / Galan / 27X / 29812

metal, szkło, tworzywo, 4x11x7 cm

Estymacja:  200 - 300,-

84. Popielnica Maria(Niemcy, 1961)

sygn. korna między pałkami berła / Rosenthal / / MARIA /, naszkliwnie MN / 1961

porcelana biała wytłaczana, malowana, 15x10 cm

Estymacja:  200 - 300,-

85. Talerz dekoracyjny(I ćw.XX w.)

sygn. skrzyżowane miecze, naszkliwnie przekreślone dwukrotnie / 3, wycisk 10 [naśladownictwo Miśni, Francja?]

porcelana biała, malowana, złocenie, przetarcia, śr. 23,5 cm

Estymacja:  250 - 350,-

86. Talerz głęboki(Niemcy, Miśnia, ok.1913)

sygn. skrzyżowane miecze / punkt, wycisk 33

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, przetarcia, śr. 24,4 cm; dwa ubytki na krawędziach uzupełnione, odbarwione

Estymacja:  450 - 600,-

87. Talerz głęboki(Niemcy, Berlin, II ćw.XX w.)

sygn. kobalt berło, naszkliwnie w kolorze pomarańczowym jabłko królewskie / KPM, wycisk W / 3

porcelana biała, malowana, wytłaczana, złocenie, śr. 25 cm

Estymacja:  300 - 500,-

88. Talerz głęboki(Niemcy, Berlin, II ćw.XX w.)

sygn. kobalt berło / KPM, naszkliwnie w kolorze pomarańczowym jabłko królewskie / KPM, wycisk 34 / III

porcelana biała, malowana, śr. 25,2 cm

Estymacja:  300 - 500,-

89. Talerz płaski(II ćw.XX w.)

sygn. skrzyżowane miecze / gwiazdka / 4, wycisk B / 31 / 6. [Miśnia?]

porcelana biała, malowana, śr. 24 cm

Estymacja:  250 - 400,-

90. Talerz z herbem „Je maintiendrai. Niederlande”(Niemcy, Miśnia, I poł.XX w.)

sygn. skrzyżowane miecze dwukrotnie przekreślone w szkliwie

porcelana biała, malowana, złocenie, śr. 24 cm

Estymacja:  250 - 400,-

91. Talerze dekoracyjne-para(Niemcy, Berlin, II ćw.XX w.)

sygn. 1. berło / wycisk I2, sygn. 2. berło / wycisk 2

porcelana biała, wytłaczana, malowana, śr. 24,5 cm

Estymacja: 600 - 800,-

92. Tkanina haftowana art déco „Pejzaż w wieżą”(l.30.XX w.)

haft petit point, 43x56 cm (z marginesami 48x64 cm)

Estymacja: 500 - 800,-

93. Secesyjne uchwyty do szklanek(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn. B, struś / WMF / G w rombie, 0X

cyna, ślady dawnego srebrzenia, śr. wew. 5,5 cm, wys. 8 cm

Estymacja: 600 - 900,-

94. Wazon(l.60.XX w.) sygn. Foreign / wycisk 1137

ceramika, malowana, częściowo szkliwiona, wys. 21 cm

Estymacja: 500 - 600,-

95. Wazon(Niemcy, Bresslau, l.30.XX w.) nsygn.

szkło biało-fioletowe trawionewys. 26 cm

oprawa srebrna sygn. półksiężyc korona 800 JBN [Johann Brusche Nachfolger, czynny 1872-1945], srebro pr. 800

Estymacja:  2.300 - 3.000,-

96. Wazon(Niemcy, Küps, l.70.XX w.)

sygn. Edelstein / BAVARIA. / Made in Germany

biskwit biały, wnętrze szkliwione, wys. 19 cm, śr. 8,4 cm

Estymacja:  200 - 300,-

97. Wazon(Polska, Katowice, l.60-70.XX w.)

sygn. B w otoku spiralnym / 4 / MADE IN POLAND, naszkliwnie 25 [Zakłady Porcelany „Bogucice”]

porcelana biała, malowana, wys. 25 cm

Estymacja:  300 - 400,-