ANDRZEJ GIERAGA. CHROMATY

ANDRZEJ GIERAGA. CHROMATY

 6 - 30 marca 2019 r.

 wernisaż: 6 marca, godz. 17:00

Andrzej Gieraga (ur.1934, Śliwniki) W latach 1965-1970 studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie w 1971 r. uzyskał dyplom w Pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego oraz projektowania prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Anieli Bogusławskiej. W latach 1971-2005 był wykładowcą na łódzkiej ASP, przez dłuższy czas pełnił również funkcję prorektora ds. nauczania (1990-2005). Uczestniczył w Międzynarodowych Plenerach dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii (1986-2011). Wielokrotnie nagradzany, m. in. Nagroda główna na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1972), I nagroda na wystawie Złote Grono, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (1975), Nagroda Ministra Kultury i Sztuki (1973 i 1987), Medal Złoty za Długoletnią Służbę przyznawany przez Prezydenta RP (1990). Swoje obrazy i grafiki prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową i użytkową.

1. Relief VI(2018) sygn.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 70x70 cm

cena: 9.000,-

2. Relief diagonalny(2019) sygn.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 80x80 cm

cena: 11.000,-

3. Relief II(2018) sygn.na odwrociu

cena: 11.000,-

4. Relief(2018) sygn.na odwrociu

cena: 11.000,-

5. Relief VII(2018) sygn.na odwrociu

cena: 11.000,-

6. Układ chromatyczny(2019) sygn.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 100x80 cm

cena: 12.000,-

7. Relief IV(2018) sygn.na odwrociu

cena: 9.000,-

8. Obraz z linią(2014) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 50x50 cm

9. Bez tytułu(2018) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 50x50 cm

10. Progresywny VIa(2012) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 100x80 cm

cena: 12.000,-

11. Progresywny VII(2010) sygn.na odwrociu

akryl, płyta, 100x80 cm

cena: 12.000,-

12. Relief wertykalny(2019) sygn.na odwrociu

akryl, tektura, płyta, 50x50 cm

202 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

  202 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 9 marca 2019 r., godz. 12:00

1. Klaudiusz Abramski(ur.1971)

Z cyklu „Ogrody mojej wyobraźni”(1999) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x81 cm

Estymacja: 5.500 - 8.500,-

2. Klaudiusz Abramski(ur.1971)

Z cyklu „Ogrody mojej wyobraźni”(2000) sygn.l.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 100x81 cm

Estymacja:  5.500 - 8.500,-

3. Jarosław Ancuta(ur.1969)

Akt siedzący sygn.p.d.

tusz, papier, 51x39 cm

Estymacja:  500 - 900,-

4. Isaac Antcher(1899-1992)

Aix-les-Bains sygn.l.d.

olej, płótno, 22x27 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

5. Teodor Axentowicz(1859-1938)

Portret kobiety nsygn.opisany na odwrociu

ołówek, papier, 30x23.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

6. Gustav Brauner(1880-1966)

Tillendorf [Bolesławice] sygn.p.d.

akwarela, papier, 27x38.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

litografia barwna, 32.5x45 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

8. Marc Chagall(1887-1985)

Zielony ptak-Plakat Galerie Maeght(1962, Mourlot #354) nsygn.

litografia barwna, 65x51 cm

Estymacja:  1.400 - 2.200,-

9. Tytus Czyżewski(1880-1945)

Portret Teresy Tyszkiewicz nsygn.

olej, tektura, 62.5x47 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

10. Sławomir Ćwiek(ur.1954)

Anty Anioł sygn.p.d.

sitodruk (I), 86.5x60.7 cm

Estymacja:  600 - 900,-

11. Danił Dowboszyński(XX w.)

Czerwonoarmista sygn.p.d.

olej, tektura, 38.5x24.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

12. S. Dubiński(XX w.)

Zima w górach sygn.p.d.

olej, płótno, 53.5x74 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

13. Adolf H.Duszek(1872-1964)

Serce Chrystusa(1934) sygn.dat.p.d. [kopia obrazu Pompeo Batoniego(1708-1787)]

olej, płótno, 105x78 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

14. Edward Dwurnik(1943-2018)

Kraków(1970) sygn.dat.p.d.

ołówek, flamaster, papier, 29.5x42 cm

Estymacja:  4.500 - 5.400,-

15. Stasys Eidrigevičius(ur.1949)

Głowa(1998) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 63x48 cm

Estymacja:  9.500 - 13.500,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wertykalny XXIX(2013) sygn.dat.na odwrociu

akryl, tektura, pilśnia, 50x50 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

0507001 sygn.śr.d.dat.p.d.

technika własna, relief, papier (5/20), 19x15 cm

Estymacja:  500 - 700,-

18. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Wiatrak w Kazimierzu sygn.p.d.

olej, papier/blacha, 45x59.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

19. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Stary dąb(1961) sygn.dat.p.d.

olej, papier/blacha, 63x44 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

20. Jerzy Gnatowski(1928-2012)

Klasztor(1962) sygn.dat.p.d.

olej, papier/blacha, 45.5x59.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

21. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Zima sygn.p.d.

olej, akryl, tektura, 14x24 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

22. Oskar Gofman(1851-1913)

Brzegi Krymu(1902) sygn.dat.l.d.

olej, płótno/sklejka, 87.5x58 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

23. Ludwik Gräfner(1861-1939)

Odlewnik(ok.1913) sygn.Gräfner

brąz, marmur, wys.16.5 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

24. Stanisław Ibis-Gratkowski(1923-1988)

Karykatura Jana Pawła II sygn.na odwrociu

olej, tektura, 30x17 cm

Estymacja:  550 - 850,-

25. Doren Heaton-Potworowska(1930-2014)

Pejzaż miejski(1966) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

26. Zbigniew Jaskierski(1928-1969)

Pejzaż z Persji II(1967) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 50x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

27. Juliusz Joniak(ur.1925)

Martwa natura z paletą(2014) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x92 cm

Estymacja:  16.000 - 22.000,-

28. Stefan Just(1905-1977)

Pejzaż z sadzawką(1959) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 49x63.5 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

29. Koji Kamoji(ur.1935)

Bez tytułu sygn.p.d.

serigrafia (52/55), 60x60 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

30. Koji Kamoji(ur.1935)

Bez tytułu sygn.p.d.

serigrafia (52/55), 60x60 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

31. Wassily Kandinsky wg(1866-1944)

Czerwona plama II(„Derriére le Miroir” no 118, 1960) sygn.monogramem i dat.na kam.l.d.

litografia barwna, 37.9x50.5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

32. Wassily Kandinsky wg(1866-1944)

Obraz z białym kształtem(„Derriére le Miroir” no 133-134, 1962) sygn.monogramem i dat.na kam.l.d.

litografia barwna, 37.9x44.3 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

33. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Martwa natura z owocami nsygn.

litografia barwna, 21x27 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

34. Artur Klar(1895-1942)

Pejzaż z kościołem sygn.l.d.

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

35. Wacław Kondek(1917-1976)

Ballada Bidaczów Stary II(1969) sygn.dat.śr.d.

tempera, deska, 50x71 cm

Estymacja: 5.000 - 8.000,-

36. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan na widecie sygn.l.d.(sygn.częściowo uszkodzona)

olej, tektura, 47.5x59.5 cm

Estymacja: 15.000 - 20.000,-

37. Leon Kowalski(1870-1937)

Słoneczniki sygn.p.d.

olej, tektura, 21x31 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

38. Józef Kramsztyk(XX w.)

Portret starego Żyda(1932) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 45x34 cm (owal)

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

39. Lech Kunka(1920-1978)

Zakochani nsygn.

tempera, olej, werniks szelakowy, papier, 121x91 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

40. Benon Liberski(1926-1983)

Otaczają nas zewsząd(1982) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 133x113 cm

Estymacja: 7.500 - 10.000,-

41. Krystyna Librowicz?(1912-1991)

Martwa natura z dynią nsygn.

olej, płótno, 85x69 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

42. M. Łuczak(XX w.)

Beduin na osiołku sygn.p.d.

olej, tektura, 35x47.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. George Majewicz(1897-1965)

Jezioro Tanganika(1962) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 80x120 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

44. George Majewicz(1897-1965)

Potok górski sygn.p.d.

olej, pilśnią, 80x65 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

45. Artur Markowicz(1872-1934)

Zima sygn.l.d.

pastel, papier, 27x20.8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

46. Edward Mesjasz(1929-2007)

Patrol konny(1979) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

47. Edward Mesjasz(1929-2007)

Ułani Księstwa Warszawskiego(1986) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

48. Anka Mierzejewska(ur.1970)

Bez tytułu(1995) sygn.dat.l.d.

akryl, papier, 100x70 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

49. Anka Mierzejewska(ur.1970)

Bez tytułu(1995) opis i dat.na odwrociu

akryl, papier, 100x70 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

50. Jan Samuel Miklaszewski(1907-?)

Zima sygn.p.d.

akwaforta, sucha igła, ruletka, 15x9.9 cm

Estymacja: 250 - 450,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Dwór w Prymusowej Woli sygn.l.d.

olej, płótno, 73x92 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

52. Gustaw Pillati(1874-1931)

Kobziarz na tle gór sygn.l.d.

olej, płótno, 41x52 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

53. Otto Pippel(1878-1960)

Pejzaż górski ze świerkami sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 40x29.5 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

54. Otto Pippel(1878-1960)

Pejzaż górski sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 40x30 cm

Estymacja:  2.000 - 4.000,-

55. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Gimnastyka(1972) sygn.p.d.dat.śr.d.

linoryt, 38x30.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

56. Władysław Popielarczyk(1925-1987)

Kompozycja B16(1959) sygn.dat.l.d. oraz na odwrociu

technika własna, papier, 14x19.6 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

57. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Pasieka sygn.l.d.

olej, pilśnia, 47.5x60 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

58. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Pejzaż z wieżą sygn.l.d.

olej, tektura, 28.5x22.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

59. Bencion Rabinowicz [Benn](1905-1989)

Akt sygn.na kam.p.d.

litografia, 39x27.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Birds, choco i Passo, choco(2011) sygn.p.d.dat.l.d.    2 szt.

technika własna, relief, papier (2/20, 3/20), 12.5x9.5, 12.3x9.5 cm

Estymacja:  450 - 550,-

61. Sylweriusz Sasim(1922-1996)

Zaułek krakowski(1955) sygn.dat.l.d.

akwarela, papier, 25.5x31.2 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

62. Jacek Sienicki(1928-2000)

Mięso(1999) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

63. Jacek Sienicki(1928-2000)

Drzewo(IX 1999) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 42x29.5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

64. Janusz Strzałecki-Jast(1902-1983)

Martwa natura sygn.l.d.

olej, tektura, 54.5x62.5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

65. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Ułan i muchomor sygn.p.d.

tusz, akwarela, papier, 21x29.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

66. Władysław Karol Szerner(1870-1936)

Kozacki patrol sygn.p.d.

olej, deska, 50.5x40 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

67. William II Mac Taggart(1903-1981)

Pejzaż z domem sygn.l.d.

olej, tektura, 19x35 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

68. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z kołami sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 68x65.5 cm

Estymacja:  14.000 - 20.000,-

69. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja z granatowym kwadratem sygn.p.d.

technika własna, pilśnia, 86.5x86.5 cm

Estymacja:  30.000 - 50.000,-

70. Józef Wasiołek(1921-2008)

Stary Sącz(1965) sygn.dat.p.d.

olej, tektura, 85x75 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

Zima w górach sygn.l.d.

olej, płótno, 48.5x63.5 cm

Estymacja:  4.000 - 7.000,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 46x33.5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

73. Z. Wąsowicz(XX w.)

Dorożka na Placu Trzech Krzyży(1933) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 33x47 cm

Estymacja:  4.500 - 5.500,-

74. Tadeusz Gustaw Wiktor(ur.1946)

Transcendent III-2(2013) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 140x100 cm

Estymacja:  14.000 - 19.000,-

75. Antoni Wippel(1882-1969)

Chryzantemy sygn.p.d.

akwarela, papier, 49.5x69.5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

76. Antoni Wippel(1882-1969)

Gdańsk sygn.p.d.

akwarela, papier, 35.5x25.5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

77. Stanisław Wiśniewski(1936-2016)

EROT. II(1970) sygn.dat.p.d.

linoryt barwny (7/50), 27.2x40.5 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

78. Gerard Wolff(1882-1962)

Widok na zatokę(1924) sygn.l.d.

akwarela, papier  50x72.5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

79. Zajączkowski(XX w.)

Scena w mieście(1953) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier  32x42.5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

80. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Pejzaż z niebem(1955) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 50x38 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

81. Krystyn Zieliński(1929-2007)

Bez tytułu(1958) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 82x64.5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

82. Krystyn Zieliński(1929-2007)

R-X-78 Listy do M(28.X.78) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 9.5x16.8 cm (cała karta 25.5x36.5)

Estymacja:  600 - 1.500,-

83. A.N.[Albert Ritzberger-przypisywany(1853-1915)]

Portret kobiety nsygn.

olej, płótno, 63x49 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

84. W.K.(XX w.)

Pejzaż z ruinami zamku sygn.monogramem l.d.

olej, płótno, 26x31.5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

85. A.N.(XX w.)

Cyganka z mandoliną sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 40x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

86. A.N.(XIX w.)

Filozof nsygn.

olej, płótno, 46.5x33.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

87. A.N.(XIX w.)

Czytający list sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 48x38 cm

Estymacja:  2.500 - 3.800,-

88. 4% Państwowa Pożyczka Premjowa w kwocie Miljon Marek Polskich(1920)

Estymacja:  250 - 400,-

89. Towarzystwo Kredytowe Ziemskie w Warszawie.

6% List zastawny na 1000 franków(1929), projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976)

Estymacja:  300 - 600,-

.

90. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis,

wyd. Ernest Flammarion, Paryż ok.1900, ilustracje Jana Styki, offset i 2 drzeworyty sztorcowe, stan średni

Estymacja:  300 - 500,-

91. Cukiernica(Warszawa, po 1893)

sygn.21./NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/2717

plater, wys.11 cm

Estymacja: 900 - 1.400,-

92. Cukiernica stylizowana(Warszawa, 1888-1914)

sygn.SCHIFFERS&Co/GALW/WARSZAWA

plater (przetarcia), 11x16x10.5 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

93. Dzban na wino z maszkaronami(pocz.XXw.) nsygn.

cyna srebrzona (przetarcia), szkło, wys.32.5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.800,-

94. Dzbanek z motywem Gwiazdy Dawida(Niemcy, 1920-1935)

sygn.lew/800/półksiężyc,korona/monogram wiązany SW

srebro, pr.800, szkło kryształowe, rżnięte, wys.25 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

95. Figura Orfeusz z panterami(Czechosłowacja, po 1950)

sygn.Made in Czechoslovakia/wycisk 10977/18

fajans szkliwiony, wys.46.5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

96. Figura Czytający młodzieniec(II poł.XX w.) nsygn.

alabaster, wys.29 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

97. Figurka Kwiaciarka(Polska, Pacyków, l.30.XX w.)

sygn.stempel P w trójkącie, wycisk mało czytelny

fajans malowany, szkliwiony, wys.23.5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

98. Kabaret do przypraw art déco(l.30.XX w.)

sygn.na tarczy herbowej skrzyżowane halabardy, CDE

metal, szkło (niewielkie ubytki szkła), 21x25x6 cm

Estymacja:  600 - 900,-

99. Kamea brosza-wisior(I poł.XX w.)

sygn.585/główka rycerz/AW

złoto pr.585 (14 K), macica perłowa, 5.2x4.2 cm

Estymacja:  600 - 800,-

100. Kufel(Polska, Ćmielów, po 1950)

sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana biała, malowana, kalkomania, wys.22 cm

Estymacja:  250 - 400,-

101. Łyżeczki do kawy 6 szt.(Warszawa, k.XIX w.)

sygn.M.KOZŁOWSKI/ptak/84 orzeł carski dwugłowy/NiP.

srebro pr.84, 76.5 g., dł. 11 cm

Estymacja:  400 - 600,-

102. Łyżeczki do kawy 12 szt.+1 do cukru, wzór Rapsodia

(Warszawa, III ćw.XX w.) sygn.HF monogram wiązany w otoku

(znak Hefry) /W główka 3/- 800

srebro pr.800, 204.3 g, dł. łyżeczki do cukru 14.7, dł. łyżeczek do kawy 11 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

103. Miniatura Młoda dama w stroju historycznym(I poł.XX w.) nsygn.

porcelana malowana, złocona, oprawa mosiężna, ażurowa,

wym. miniatury 4x3.3 (owal), wym. ramki 5.8x5.8 cm

Estymacja:  350 - 650,-

104. Mlecznik(Niemcy, ok.poł.XIX w.) sygn.KAPPELMEIER/13

srebro pr.13, 227.8 g, wnętrze złocone, wys.11 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

105. Nożyki do owoców-6 szt.na podstawie w kształcie jabłka

(I poł.XX w.) sygn.G.A.B.S.N.O.

nożyki plater, podstawa porcelana malowana, wys.17.5, dł. nożyków 17.5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

106. Papierośnica(Rosja, Petersburg, 1882-1898) sygn.cyrylicą MK

(Mathias Kilpelainen, czynny 1854-1898) 84 dwojnik/ główka 2 W (punca wtórna)

srebro pr.84, 140 g, grawerka, monogram wiązany LFK/1863-1888, 8.5x7.5x1.7 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

107. Plakieta MARSZAŁEK J. PIŁSUDSKI(Polska, XX w.)

sygn.SW (wg projektu J. Aumillera z 1926 r.)

brąz, 9.3x5.9 cm

Estymacja: 250 - 400,-

108. Pudernica(Anglia, l.70/80.XX w.) sygn.Stratton/England

plater, grawerka, złocenie wewnątrz, 8.5x8.5x1 cm

Estymacja:  300 - 500,-

109. Ramki-2 szt.(I poł.XX w.) nsygn.

metal, szkło, emalia, 10x7 cm ramka, 5.5x4.2 cm wnętrze

Estymacja:  500 - 800,-

110. Uchwyt do szklanki(Warszawa, 1872-1893)

sygn.orzeł carski dwugłowy/NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/KM/52

plater, wys.7.3 cm

Estymacja: 300 - 400,-

111. Wazon secesyjny(pocz.XX w.) nsygn.

szkło barwione kobaltowe, cyna złocona, wys.29.5 cm, brak trzpienia w dwóch zawiasach

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

112. Żardiniera z wkładem szklanym(pocz.XX w.)

sygn.obrazkowa, mało czytelna

cyna, szkło, 11.5x27.5x15.5 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

EWA NAJDENOW. KONTRASTY EMOCJONALNE
Współpraca

Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich

Artinfo.pl

Artprice.com

OneBid - serwis aukcji on-line

Portal Rynek i Sztuka

Numer konta

Nasze konto bankowe:

Rynek Sztuki sp. z o.o.
PL 14 1750 1093 0000 0000 0206 2852
Jak dojechać?
Nasz adres

Adres do korespondencji listownej:
Rynek Sztuki sp. z o.o.
ul. Wschodnia 69
90-266 Łódź

Inne dane firmy Rynek Sztuki sp. z o.o.:
NIP 725-001-33-84
REGON 470511222

Godziny otwarcia
Galeria jest czynna w godzinach:

poniedziałek – piątek
10:00 – 18:00

sobota
10:00 – 15:00

O nas
Rynek Sztuki jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością założoną w Łodzi, w 1991 roku przez kilkunastu udziałowców: naukowców, lekarzy, prawników, marszandów i artystów połączonych pasją kolekcjonowania dzieł sztuki. Pierwszym prezesem firmy był Piotr Uznański.
Obecnie zarząd tworzą dr Wojciech Niewiarowski - prezes i Zygmunt Kwiryński - wiceprezes.

Firma prowadzi handel dziełami sztuki poprzez dom aukcyjny i galerie. Dom Aukcyjny i główna galeria mieszczą się na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Wschodniej 69 (wejście z bramy od ul. Wschodniej). Od 2006 roku kierowniczką Galerii jest Izabella Powalska. Na parterze (wejście od ul. Wschodniej) znajduje się galeria, w której organizowane są wystawy czasowe. Od sierpnia 2015 roku działa również Galeria ELart od strony ul. Narutowicza gdzie odbywają się wystawy czasowe oraz prezentowane są dzieła artystów młodego pokolenia.
Rynek Sztuki handluje obrazami, grafikami, rzeźbami, fotografiami i rzemiosłem artystycznym. Oferuje sztukę dawną i współczesną. Do grudnia 2018 roku przeprowadzono 200 aukcji dzieł sztuki oraz kilkadziesiąt specjalistycznych, np. fotografii. Od roku 2006 Rynek Sztuki realizuje pionierski w Polsce program promowania twórczości młodych, przede wszystkim łódzkich artystów sprzedając ich dzieła poprzez Aukcje Promocyjne, Galerię Młodych Talentów i Internetową Galerię Młodych.
Wydajemy dokumenty upoważniające do wywozu dzieł sztuki za granicę. Wykonujemy ekspertyzy i wyceny dzieł sztuki, w tym także do celów ubezpieczeniowych. Udzielamy porad konserwatorskich.

44 AUKCJA PROMOCYJNA
201 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
200 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
43 AUKCJA PROMOCYJNA
199 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
198 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
42 AUKCJA PROMOCYJNA
41 AUKCJA PROMOCYJNA
197 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
40 AUKCJA PROMOCYJNA
196 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
195 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
39 AUKCJA PROMOCYJNA
194 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
193 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
38 AUKCJA PROMOCYJNA
192 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
191 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
37 AUKCJA PROMOCYJNA
36 AUKCJA PROMOCYJNA
190 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
35 AUKCJA PROMOCYJNA
189 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
188 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
34 AUKCJA PROMOCYJNA
187 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
186 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
33 AUKCJA PROMOCYJNA
185 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
AUKCJA PLAKATÓW
184 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
32 AUKCJA PROMOCYJNA
31 AUKCJA PROMOCYJNA
183 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
30 AUKCJA PROMOCYJNA
182 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
181 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
29 AUKCJA PROMOCYJNA
180 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
179 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
28 AUKCJA PROMOCYJNA