219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 18 września 2021 r., godz. 12:00

Poissy – L’ancien Pont sygn.p.d. Adlen

litografia barwna (2/150), 22x41 cm

Estymacja: 500 - 800,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Peniches sur la Seine sygn.p.d. Adlen

litografia (2/150), 24,5x39 cm

Estymacja: 500 - 800,-

3. Ryszard Antonowicz(ur.1935)

Stary dom z werandą(1955) sygn.dat.p.d. R. Antonowicz / 55

olej, płótno, 55x46 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

4. Tamara Berdowska(ur.1962)

Z cyklu „Bezsenność”(2021) sygn.dat.na odwrociu Tamara / Berdowska / 2021

olej, płótno, 50x50 cm

Estymacja: 9.000 - 13.000,-

5. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

4/8 z cyklu „Połączenie” sygn.monogramem na kartonie poniżej kompozycji p.d.

tempera, papier, 9,4x9,3 cm

Estymacja: 500 - 1.200,-

6. Zofia Błażko(ur.1986)

Zosia 1(2010) sygn.na krośnie ZOFIA BŁAŻKO / 2010

olej, płótno, 175x70 cm

Estymacja: 6.000 - 10.000,-

7. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Martwa natura IV(1990) sygn.dat.na odwrociu PIOTR CIESIELSKI 1990

olej, akryl, guma, płótno, 90x120 cm

Estymacja: 23.000 - 28.000,-

8. Piotr Ciesielski(ur.1956)

Multipikantka I(2016) sygn.dat.na odwrociu Piotr Ciesielski 2016.

druk pigmentowy, papier/pianka (1/10), 69,8x99,8 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

9. Tadeusz Cybulski(1978-1954)

Martwa natura z gruszkami sygn.p.d. T. Cybulski

olej, tektura, 35x45,5 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000,-

  10. Jacques Despierre(1912-1995)

Widok zamku sygn.p.d. Despierre

litografia barwna (e.a.), 37,5x49 cm

Estymacja: 450 - 650,-

11. Henryk Fajlhauer(1948-1999)

Krokodylowy zaułek II(z teki „Małe Formy Grafiki. Polska-Łódź ’79-’85”, 1984) sygn.p.d. H.FAJLHAUER

miedzioryt (19/50), 11,1x7,8 cm

Estymacja: 300 - 600,-

12. Stanisław Fijałkowski(1922-2021)

Anima(z teki „Styl i warsztat. Teka 10 łódzkich artystów grafików”, 1985) sygn.dat.p.d. S. Fijałkowski 85

linoryt (62/70), 29,5x24,5 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

13. Wojciech Fleck(1903-1972)

Pejzaż z wieżą kościoła(1950) sygn.dat.p.d. Woj. Fleck / 1950

olej, pilśnia, 51x44 cm

Estymacja: 4.500 - 6.500,-

14. Wiesław Fusek(1912-2011)

Willa prezydencka w Krynicy Górskiej(1938) sygn.dat.l.d. Fusek Wiesław 938

olej, tektura, 20,5x22 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

15. Józef Gielniak(1932-1972)

Do „Boskiej Komedii” nsygn. (sygn.l.g. Impressit H.PŁÓCIENNIK; odbitka wykonana przez Henryka Płóciennika)

akwaforta, 21,2x13,9 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Progresja tonu(2009) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA 2009

akryl, relief, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  20.000 - 25.000,-

Wertykalny(2012) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga 2012

gwasz, papier, 15x12 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

18. Nathan Gutman(1900-1990)

Gitarzysta sygn.l.d. N Gutman

olej, pilśnia, 41x33 cm

Estymacja: 2.300 - 3.500,-

19. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Bourse(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (?/100), 33x41,4 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

20. Władysław Jahl(1886-1953)

Polonez fis-moll Op. 44(z teki „Chopin. 14 Eaux-fortes originales …”, Paryż 1949) sygn.p.d. Jahl

akwaforta (III/XV), 26,9x21,1 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

21. Alicja Jasiewicz-Walczak(1905-1964)

Martwa natura z kwiatami w wazonie sygn.l.d. A. Jasiewicz Walczak (na odwrociu Pejzaż z potokiem sygn.l.d. Walczak)

olej, tektura, 57x69,5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

22. Alojzy Roman Kawecki(1868-1938)

Zimowy potok sygn.l.d. A.R.Kawecki

olej, tektura, 33,5x49,5 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

23. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Album „L'épopée bohémienne, Aux dépens d'un amateur”, Héron de Villefosse, Paris, 1959, egz. nr 227) sygn.na płycie i na klocku p. i l.d.

148 stron, 12 barwnych światłodruków (le gravure en couleurs), 6 drzeworytów barwnych, litografia „Portret Kislinga” wg Amedeo Modiglianiego, płócienno-tekturowe etui, 38x28 cm (arkusz, 41,5x31x8 cm - etui)

Estymacja: 10.000 - 18.000,-

24. Ludwik Klimek(1912-1992)

Toaleta (na odwrociu szkic) sygn.p.d. KLIMEK

akwarela, pastel, papier, 30x24 cm

Estymacja: 2.800 - 4.200,-

25. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna z Dzieciątkiem i wróblem(1972) sygn.dat.p.d. WK 72

tusz, papier, 28,2x21,6 cm

Estymacja: 1.200 - 1.700,-

26. Helena Kotlicka(1919-1974)

Martwa natura z czerwienią sygn.l.d. H.KOTLICKA

olej, pilśnia, 66,5x70,5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

27. Bogusław Kudelski(ur.1937)

Konie i Pegaz(1970) sygn.p.d. BKudelski, dat.l.d. 1970 r.

akwaforta (e.a.), 49,6x62,7 cm

Estymacja: 500 - 900,-

28. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Kumagaya Jirō Naozane i Mukan no Tayū Atsumori - dyptyk sygn.na klocku l.i p.d. Toyokuni-ga

drzeworyt barwny, 35,8x24,7 i 35,8x24,7 cm

Estymacja: 2.800 - 4.000,-

29. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Pieśń Kiyomoto Ochiudo z serii „Joruri hakkei” sygn.na klocku p.śr. Toyokuni-ga

drzeworyt barwny, 35,8x25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

30. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Pieśń Nagauta Yoshiwara Suzu z serii „Joruri hakkei” sygn.na klocku p.śr. Toyokuni-ga

drzeworyt barwny, 35,8x25 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

31. Zygmunt Kwiryński(ur.1949)

Kompozycja wyobraźni(2000) sygn.dat.l.d. Z. KWIRYŃSKI 2000 r

olej, płótno, 70x70 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

32. Oleh Lavrii(ur.1967)

Blues sygn.śr.d. Lavri

akwarela, ołówek, papier, 49x35,5 cm (w św.p-p)

Estymacja: 800 - 1.200,-

33. Janusz Lewandowski(ur.1937)

Dwie postaci sygn.p.d. Lewandowski

olej, płótno, 70x55 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

34. Tadeusz Łapiński(1928-2016)

Kompozycja na odwrociu szkic ołówkiem i dedykacja autorska z 1962 r.

tusz, akwarela, papier, 29,5x36 cm

Estymacja: 5.500 - 7.000,-

35. Łódź Kaliska

Świat wg Łodzi Kaliskiej 2003(z cyklu NEW POP, 2006) na odwrociu pieczątka ŁÓDŹ KALISKA / Janiak Kwietniewski Rzepecki Świetlik Wielogórski

offset (53/60), 96x66 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

36. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Hiszpania. Burgas sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, kolaż, pilśnia, 96,5x81 cm

Estymacja: 14.000 - 20.000,-

37. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Paryski most sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

38. Pierre-François Martenasie(1729-1789)
wg Jean-Baptiste Greuze(1725-1805)

Ojciec czytający Biblię(1759) sygn.dat.na płycie p.d. Martenasie 1759

miedzioryt, 41x45,2 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  700 - 1.200,-

39. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Negocjacja(2014) sygn.dat.p.g. 2014 Franciszek / Maśluszczak

akwarela, gwasz, papier, 28,2x38 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

40. Borys Michalik(1969-2018)

Bez tytułu(2018) sygn.l.d. B.MICHALIK

olej, płótno, 40x50 cm

Estymacja: 3.500 - 4.800,-

41. Jerzy Miller(1921-1985)

Warszawa-Bazar Różyckiego na Pradze(1953) sygn.dat.p.d. Jerzy Miller /1953

akwaforta (7/50), 15x18,7 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

42. Jan Młodożeniec(1929-2000)

Kompozycja sygn.p.g. JAN MŁODOŻENIEC

tempera, papier, 45x35 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXXI sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem p.g. MS

drzeworyt, 31,8x24,9 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXXIII sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 31,9x24,9 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ex-libris Edwarda Hr. Raczyńskiego(1935) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Londyn 16/9.35 i sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt (7/17), 7,5x4,9 cm

Estymacja:  300 - 500,-

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Karta z życzeniami noworocznymi(Tadeusz Leszner Życzy pomyślności w Roku Nowym 1943) sygn. monogramem na klocku p.d. MS

drzeworyt, 9,6x6,9 cm

Estymacja:  400 - 600,-

47. Józef Mróz(1914-1990)

Śniadanie na trawie(1973) sygn.dat.l.d. Mróz Józef 1973

tempera, papier, 31x27 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 900,-

48. Maciej Nehring(1901-1977)

Moczary(1943) sygn.p.d. Maciej Nehring/43, nalepka autorska z dedykacją

akwarela, papier/tektura, 24,5x32 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

49. Zygmunt Nirnstein(1894-1969)

Prof. Roman Kaczmarek przy pracy(1964) sygn.dat.l.d. Z NIRNSTEIN 64,
na odwrociu dedykacja dla Romana Kaczmarka

olej, tektura, 30x24,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

50. Radosław Pacholczyk(ur.1978)

Toro(2008) sygn.na odwrociu R. Pacholczyk 08

akryl, płótno, 150x50,5 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z San Galgano(2015) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x15 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z porem sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 33x61 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

53. Gena Péchaubes(1923-2019)

Plac Zgody w Paryżu sygn.l.d. G.PECHAUBES

olej, pilśnia, 33x41 cm

Estymacja:  2.700 - 3.500,-

54. Otto Piltz(1846-1910)

Portret kobiety sygn.l.d. O.Piltz

olej, tektura, 74x58 cm (owal)

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

55. Otto Piltz(1846-1910)

Portret mężczyzny sygn.l.d. O.Piltz

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Połów V. Ławica(1967) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1967

autocynkografia (6/50), 65x50 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

57. Henryk Płóciennik(1933-2020)

W Galerii(2009) sygn.p.d. H Płóciennik, dat.śr.d. 2009

linoryt, monotypia (1/1), 44,3x32 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

58. Henryk Płóciennik(1933-2020)

W Galerii(2009) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 2009

linoryt, monotypia (1/1), 44x32,3 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

59. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło X(z teki „Styl i warsztat. Teka 10 łódzkich artystów grafików”, 1985) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1985

autocynkografia (62/70), 35,3x27,3 cm

Estymacja:  600 - 800,-

60. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Przystań(1929) sygn.l.d. Kochanemu Koledze Tadeusz. / Krotkiemu w dzień imienin dnia 28.X.929r. / Z. Poduszko

olej, płótno, 80x100 cm

Estymacja:  5.500 - 8.000,-

61. Antoni Przesłański(1879-1965)

Kobziarz(1940) sygn.dat.l.d. A.Przesłański / 1940 R.

olej, płótno, 57x46 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

62. Eugeniusz Przybycień(1895-?)

Sosny w Jastarni na Helu sygn.l.d. E.PRZYBYCIEŃ

olej, płótno, 40x55 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

63. Leszek Rózga(1924-2015)

Jesienny bukiet(1986) sygn.dat.p.d. LeszekRózga XI/1986

akwaforta barwna (19/50), 7,8x9,9 cm

Estymacja:  500 -800,-

64. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Martwa natura z polnymi kwiatami w wazonie sygn.p.d. T. Sprusiak

olej, płótno, 61,5x51,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

65. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pejzaż z Wysowej sygn.p.d. T. SPRUSIAK

olej, płótno, 60x100 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

66. Antoni Starczewski(1924-2000)

5 elementów do kompozycji „Ściana światła” w Teatrze
im. Stefana Jaracza nsygn.

fajans szkliwiony, 8,5x30,1x13,7 cm (każdy)

Estymacja:  9.000 - 15.000,-

67. Antoni Starczewski(1924-2000)

tr/e(z teki „Styl i warsztat. Teka 10 łódzkich artystów grafików”, 1977-1985) sygn.dat.p.d. Antoni Starczewski 77-85

druk wypukły (62/70), 20,3x21 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

68. Paweł Steller(1895-1974)

Hutnik(1935) sygn.dat.p.d. P. Steller 1935.

drzeworyt, 28,5x21,2 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

69. Esther Seymour Stevenson(XX w.)

Główka dziecka sygn.monogramem l.d. ESS

olej, tektura, 12,5x11 cm

Estymacja:  400- 700,-

70. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005)

Handel wymienny - czyli wota sycylijskie(1973) sygn.dat.l.śr. B. Szajdzińska /... / 1973

olej, płótno, 116x89 cm

Estymacja:  4.000 - 7.000,-

71. Mieczysław Tobiasz(XX w.)

Zaułek miejski we Lwowie sygn.p.d. Mieczysław Tobiasz

gwasz, tektura, 28,5x23 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

72. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, płyta, 81,5x77,5 cm

Estymacja:  25.000 - 40.000,-

73. Jolanta Wagner(ur.1950)

Z cyklu „Spis powszechny”- Inwentaryzacja budynków, Verldebahnhof Radegast im Getto Litzmannstadt 1(2010) sygn.dat.p.d. JOLANTA WAGNER / 2010 rok

technika własna, tusz, kalka techniczna, wosk, 55,5x154,5 cm

Estymacja:  5.000 - 10.000,-

74. Alicja Wahl(1932-2020)

Akt na fotelu(1994) sygn.dat.l.d. 1994 / A.Wahl

tusz, pastel, papier, 30x21 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

75. Alicja Wahl(1932-2020)

Dwie kobiety(1995) sygn.dat.p.d. 1995 / A. Wahl

tusz, akwarela, papier, 24x21 cm

Estymacja: 1.000 - 2.000,-

76. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w granatowym wazonie sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, pilśnia, 50x35 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

77. Antoni Wippel(1882-1969)

Peonie w wazonie sygn.p.d. A Wippel

akwarela, papier, 70x84,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

78. Antoni Wirhanowicz(ur.1939)

Zabytkowe miasteczko(1964) sygn.dat.p.d. A.Wirhanowicz 1964

linoryt, 51,5x28,6 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

79. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Przynoszę Ci duży bukiet kwiatów(2021) sygn.dat.na podstawie 2021 r / JOANNA / WISZNIEWSKA-DOMAŃSKA

obiekt, collage, papier, szkło, drewno, wys. 20 cm

Estymacja:  900 - 2.000,-

80. Bronisław Wiśniewski(1866-1939)

Kalina sygn.p.d. Br.Wiśniewski

olej, płótno, 50,5x61 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

81. Eugeniusz Zak(1884-1929)

Kąpiel(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand,
dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn.

miękki werniks, 11,3x13,2 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

82. Shuai Zhang(ur.1993)

Człowiek!(2020) sygn.na odwrociu Zhang

technika własna, akryl, instalacja, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

83. Marzena Żurkowska-Pełka(ur.1977)

Dmuchawce, latawce(2010) sygn.dat.p.d. M. Żurkowska-Pełka 2010

akryl, pastel, płótno, 100x81 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

84. A.N.(XX w.)

Starość i młodość(l.20.XX w.) nsygn.

olej, płótno/sklejka, 84,5x59,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

85. A.N.(XIX/XX w.)

Młody Kościuszko wg Jana Styki nsygn.

pastel, tektura, 62x53 cm

Estymacja:  500 - 900,-

86. A.N.(XIX w.)

Portret kobiety w welonie nsygn.

pastel, papier, 41x34,5 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

87. A.N.(XIX w.)

Portret mężczyzny nsygn.

pastel, papier, 41x34,5 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

88. A.N.(XX w.)

Pejzaż o zachodzie słońca (Odlot ptaków) sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno dublowane, 49,5x102,5 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

89. A.N.(XX w.)

Szkuner pod żaglami sygn.p.d. George Wolsztajn?

olej, płótno, 60x45 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

90. A.N.(Japonia, XIX w.)

Poselstwo nsygn.

drzeworyt barwny, 38,2x24,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

91. Cukiernica Regno di Sardegna

(Królestwo Sardynii, Turyn, 1798-1824) sygn. orzeł w koronie/głowa byka [Carlo Balbino czynny w Turynie 1798-1824]

srebro, 359,3 g, wys. 14 cm, ślady zagnieceń

Estymacja: 9.000 - 12.000,-

92. Cukiernica z amorami(Niemcy, XIX/XX w.)

sygn. 800 / półksiężyc, korona

srebro pr.800, 167 g, 6x10,5x9 cm

Estymacja: 800 - 1.300,-

93. Ekrytuar z suszką(Rosja, Moskwa, k.XIX w.)

sygn. cyrylicą ISH / 84, punca miejska moskiewska

srebro pr.84, kość, szkło kryształowe, 20,5x43x17 cm

Estymacja: 17.000 - 22.000,-

94. Figurka Drwal(Chiny, XX w.) nsygn.

kość rzeźbiona, grawerunek, wys. 6,5 cm

Estymacja: 1.300 - 2.000,-

95. Figurka Grzybiarka(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE/IN POLAND / C-506. 967-f, [proj. ok. 1957 Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak (1931-2003)]

porcelana biała, malowana, wys. 17,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

96. Figurka Nosiwoda(Chiny, XIX/XX w.) nsygn.

kość rzeźbiona, grawerunek, 17x13,5x5,5 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

97. Figurka Ogrodnik(Chiny, XIX/XX w.) nsygn.

kość rzeźbiona, grawerunek, wys. 16,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

98. Figurka Stary ogrodnik z koszem granatów

(Chiny, XIX/XX w.) nsygn

kość rzeźbiona, grawerunek, wys.15,5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

99. Flakon art déco na perfumy

(Kraków, l.20-30.XX w.) sygn. 3 główka K/B

srebro pr.3, 35,8 g, grawerka, 8,5x6x1,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

100. Herbatnica(Rosja, Moskwa, pocz.XX w.)

sygn. cyrylicą CZAJ / T-wa “KARAWAŃ” Moskwa

szkło barwione, plater, wys. 14,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

101. Ikebana(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)

sygn. lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / 494 [proj. Wit Płażewski(1932-2004), 1962]

fajans malowany, 12x24x19,5 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

102. Imbryk z chińskim inskrypcjami(Chiny, XX w.)

żeliwo, wys. 12,5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

103. Krater(Niemcy, Selb, po 1930)

sygn. korona nad skrzyżowanymi różami / Rosenthal / Germany / R pod koroną

porcelana kremowa, kalka, złocenie, wys. 20 cm

Estymacja:  300 - 500,-

104. Kubek z monogramem AMC(Anglia, I poł.XX w.)

sygn. STERLING / WC (monogram wiązany)

srebro pr. 925, 74,2 g, wys. 7 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

105. Kwietnik czteropiętrowy(NRD, III ćw.XX w.)

płyta paździerzowa, drewno, tworzywo sztuczne, metal, wys. 73,5 cm

Estymacja: 400 - 800,-

106. Lampa stołowa(l.60.XX w.)

szkło mleczne malowane, podstawa metalowa, wys. 31 cm

Estymacja: 600 - 1.000,-

107. Łyżki srebrne-6 szt.(Rosja, Petersburg, 1849)

sygn. alfabetem łacińskim: M.N. / cyrylicą D.T 1849/84 znak miejski Petersburg

srebro pr.84, 428,5 g, dł. 21,3 cm, grawerowany monogram wiązany łaciński WA

Estymacja: 2.200 - 3.000,-

108. Łyżki srebrne-6 szt.(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn. mało czytelna/800/półksiężyc korona

srebro pr.800, 223,6 g, dł. 21,7 cm, monogram RB

Estymacja:  700 - 950,-

109. Dwie plakiety patriotyczne ze scenami:

Opłakiwanie poległych powstańców 1863 r. i Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej(Polska, po 1863) nsygn

odlew, metal, płaskorzeźba polichromowana, śr. 33, przetarcia polichromii

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

110. Półmisek imari(Japonia, pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała, malowana, kobalt, 31,5x25 cm

Estymacja: 500 - 700,-

111. Serwis brydżowy: 4 filiżanki ze spodkami+4 popielniczki

(Ćmielów, l.70.XX w.) sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. filiżanki 6, śr. spodka 13,1, popielniczki  9,2x9,2 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

112. Stoliczek pomocniczy(NRD, III ćw.XX w.)

sklejka, drewno, tworzywo sztuczne, metal, wys. 32,

blat w kształcie nieregularnego trójkąta, 31x31 cm

Estymacja:  300 - 600,-

113. Talerz dekoracyjny(Polska, Pruszków, l.60.XX w.)

sygn. PRUSZKÓW / MADE IN POLAND

porcelit szkliwiony, szablon, natrysk, śr. 26,5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

114. Talerz dekoracyjny „Kołomyjka” wg Zofii Stryjeńskiej

(Polska, Wałbrzych, III ćw.XX w.) sygn.WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND / 2

porcelana biała, szkliwiona, szablon, kalkomania, złocenie, śr. 32 cm

Estymacja:  150 - 300,-

115. Talerz dekoracyjny kwadratowy(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)

sygn. lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / 400 6583

fajans malowany, szkliwiony, 26,5x26,5 cm

Estymacja: 200 - 600,-

116. Talerz dekoracyjny „Madonna z Dzieciątkiem”

(Polska, Ćmielów, II poł.XX w.) sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN POLAND / 2

porcelana biała, malowana, szkliwiona, złocenie, śr. 26,5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

117. Talerz dekoracyjny „Geai du perou”(Francja, Paryż, ok.1800)

sygn. przetarta, nieczytelna [Paris-Halley]

porcelana biała, malowana, złocenie, dekoracja - ptak: modrowronka zielona, śr. 23,5 cm

Estymacja: 800 - 1.400,-

118. Talerz ze sceną „Księżniczka i rycerz”

(Polska, Jaworzyna Śląska, XX w.) sygn.Karolina / MADE IN POLAND / 2 /12

porcelana biała, szablon, natrysk, złocenie, przetarcia, śr. 24 cm

Estymacja:  300 - 700,-

119. Wazon(Niemcy, III ćw.XX w.)

sygn. korona / Seltmann / Weiden / Bavaria / Germany / L|41|260 125

porcelana biała, wytłaczana, natrysk, druk, wys. 25,5 cm

Estymacja:  300 - 600,-

120. Wazon prostokątny art déco(l.30.XX w.?)

szkło miodowe, wys. 19,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

121. Wazon szklany w typie art déco(RFN, l.70.XX w.)

nsygn. na spodzie nalepka: MUNDGEBLASEN KRISTALLGLAS  HANDGESCHLIFEN

szkło barwione, lane i szlifowane, wys. 19,5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

122. Wazon z motywem Feniksa(Chiny, XX w.)

znakowany chińskim alfabetem

brąz, wys. 20 cm

Estymacja:  1.200 - 2.500,-

123. Wazony stylizowane-para(II ćw.XX w.) nsygn.

szkło oliwkowe, zmatowione, malowane, kalka, złocenie, wys. 20,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

124. Wazon(Chińska Republika Ludowa, III ćw.XX w.)

sygn. filiżanka w trójkącie / napis chiński / MADE IN / CHINA

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 60,5 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

125. Wazon secesyjny Moser Karlsbad(Czechosłowacja, Karlsbad,
I ćw.XX w.)

sygn. Moser Karlsbad / LMK w kwadracie (monogram wiązany) / OT (monogram wiązany) [Ludwig Moser Karlsbad, proj. Otto Tauschek
1881-1971]

szkło warstwowe, barwione, wys. 33 cm

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

126. Zapalniczka(l.20.XX w.)

okucie sygn. lew zwrócony w prawą stronę 2 / głowa z profilu / D

metal z okuciem srebrnym, płaskorzeźba z motywem myśliwskim, srebro pr.2, 9,5x7,5x 2,8 cm

Estymacja: 500 - 1.000,-

127. Żardiniera szklana(III ćw.XX w.)

szkło niebieskie, lane, mrożone, 9x28,5x15 cm

Estymacja: 400 - 700,-

JÓZEF PANFIL. POLSKIE PEJZAŻE

JÓZEF PANFIL. POLSKIE PEJZAŻE

20 sierpnia - 13 września 2021 r.

 wernisaż wystawy - 20 sierpnia, godz. 18:00

13 września w godz. 13:00 - 15:00 zapraszamy na finisaż i spotkanie z autorem

Józef Panfil (ur. 1958, Tomaszów Mazowiecki)

W roku 1984 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem Jerzego Grabowskiego. W latach 1986 – 1994 wykładał na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2000 roku był wykładowcą w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
Maluje cykle obrazów: pejzaże polskie i śródziemnomorskie, architekturę i wnętrza świątyń, widoki z pracowni, portrety i martwe natury. Uprawia malarstwo olejne i rysunek.

1. Motyw z Lubiatowa-tryptyk(2021) sygn.l. i p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x18, 24x33, 24x18 cm

cena: 9.500,-

2. Motyw z Lubiatowa-tryptyk II(2021) sygn.l. i p.d. PANFIL

cena: 8.700,-   sprzedany

3. Motyw z Lubiatowa I(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 20x30 cm

cena: 3.900,-

4. Motyw z Lubiatowa II(2021) sygn.p.d. PANFIL

cena: 3.900,-  sprzedany

5. Motyw z Lubiatowa III(2021) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 11x18 cm

cena: 2.200,-   sprzedany

6. Motyw z Lubiatowa IV(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 15x20 cm

7. Motyw z Lubiatowa V(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x18 cm

cena: 3.600,-

8. Motyw z zamku Krzyżtopór(2021) sygn.p.d. PANFIL

9. Zamek Krzyżtopór(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

10. Motyw z Klimontowa I(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 18x12 cm

cena: 1.600,-

11. Motyw z Klimontowa II(2021) sygn.p.d. PANFIL

cena: 1.600,-

12. Motyw z Luboradza I(2021) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x12 cm

13. Motyw z Luboradza II(2021) sygn.p.d. PANFIL

14. Motyw ze Smardzewic(2021) sygn.l.d. PANFIL

15. Motyw z Ujazdu(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 12x24 cm

16. Cerkiew w Nowym Brusznie(2021) sygn.l.d. PANFIL

57 AUKCJA PROMOCYJNA
ZAPROSZENIE

INTERNETOWA AUKCJA DZIEŁ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
56 AUKCJA PROMOCYJNA
218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
55 AUKCJA PROMOCYJNA
216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
54 AUKCJA PROMOCYJNA
215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
53 AUKCJA PROMOCYJNA
OSKAR GORZKIEWICZ. KOLEKCJA GRAFIK INSPIROWANYCH ARCHITEKTURĄ MIEJSKĄ
213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI CZ.2
212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MAŁGORZATA RUSIECKA. 7 GRZECHÓW
52 AUKCJA PROMOCYJNA
PIĄTY NIEZALEŻNY SALON ŁÓDZKICH TWÓRCÓW
WYSTAWA - BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI
51 AUKCJA PROMOCYJNA
211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
50 AUKCJA PROMOCYJNA
210 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
209 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
PIOTR W. WOŹNIAK. THE MONGRELS OF TOMORROW
49 AUKCJA PROMOCYJNA
208 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
TERMINY AUKCJI W 2020 ROKU
2020 ROK

25 stycznia - 208 Aukcja Dzieł Sztuki

15 luty - 49 Aukcja Promocyjna

7 marca - 209 Aukcja Dzieł Sztuki

25 kwietnia - 210 Aukcja Dzieł Sztuki

9 maja - 50 Aukcja Promocyjna

6 czerwca - 211 Aukcja Dzieł Sztuki

4 lipca - 51 Aukcja Promocyjna

5 września - 52 Aukcja Promocyjna

19 września - 212 Aukcja Dzieł Sztuki

24 października - 213 Aukcja Dzieł Sztuki

21 listopada - 53 Aukcja Promocyjna

5 grudnia - 214 Aukcja Dzieł Sztuki

207 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
CONQUISITIO. Collage i Rzeźby Beaty Jarmuż-Sochy.
48 AUKCJA PROMOCYJNA
206 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
205 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
47 AUKCJA PROMOCYJNA
PAULINA ZALEWSKA. VARIETE
46 AUKCJA PROMOCYJNA
LECH KUNKA. STRUKTURY I ASAMBLAŻE
204 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
WIESŁAW PRZYŁUSKI. WIDZIANE
45 AUKCJA PROMOCYJNA
203 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
JAKUB NAPIERAJ. ŚWIATŁA MIASTA
ANDRZEJ GIERAGA. CHROMATY
202 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
EWA NAJDENOW. KONTRASTY EMOCJONALNE
Współpraca

Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich

Artinfo.pl

Artprice.com

OneBid - serwis aukcji on-line

Portal Rynek i Sztuka

Numer konta

Nasze konta bankowe:

Rynek Sztuki sp. z o.o.
90-266 Łódź, ul. Wschodnia 69

BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział w Łodzi

PLN
PL 14 1750 1093 0000 0000 0206 2852

EUR
PL 90 1750 1093 0000 0000 2138 8734
BIC:  PPABPLPK