MAREK PALUCH. STRUKTURY

MAREK PALUCH. STRUKTURY

 30 września - 15 października 2022 r.

 wernisaż: 30 września, godz. 17:00

       Marek Paluch (ur.1954 r.) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów Andrzeja Strumiłły i Tadeusza Brzozowskiego. Jest artystą wszechstronnym - zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią, ceramiką i rzeźbą. Obecnie tworzy kompozycje utrzymane w nurcie postkonstruktywistycznym, wykonane z różnorodnych materiałów. Nadając im przestrzenny wymiar, czasami przeistacza je w rzeźby. Prezentował je na wielu wystawach krajowych i zagranicznych zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, gdzie jest członkiem krajowej rady artystycznej z ramienia Okręgu Krakowskiego oraz Grupy Artystycznej Jasień. Marek Paluch wraz z Jolantą Rudzką-Habisiak i Andrzejem Gieragą, są artystami, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce wzięli udział w aukcji charytatywnej, zaraz po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Aukcja zorganizowana przez łódzką firmę Rynek Sztuki przyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych przekazanych uchodźcom.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu nabytym na rynku sztuki, podczas prowadzenia Galerii Kamea w Krakowie, artysta działał też jako doradca kolekcjonerów gromadzących zbiory malarstwa polskiego z przełomu XIX/XX wieku.

       Kompozycje strukturalne Marka Palucha znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów interesujących się abstrakcją geometryczną.

1. S.P XXXIII(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY PALUCH / … 2022

technika własna, płyta, 100x100 cm

cena: 15.000,-

2. NEXUM-dyptyk(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY PALUCH / … 2022

technika własna, płyta, 100x100, 100x100 cm

cena: 30.000,-

3. S.P XXXII(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY PALUCH / … 2022.

cena: 15.000,-

4. S.P - XVI(2021) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / … / 2021.

technika własna, płyta, 101x101 cm

cena: 15.000,-

5. S.P XXX(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / … 2022.

technika własna, płyta, 101,5x101,5 cm

cena: 15.000,-

6. 0S.P. - XXXI(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / … / 2022.

cena: 15.000,-

7. S-P-XV(2021) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / ... 2021.

technika własna, pilśnia, 100x100 cm

cena: 15.000,-

8. Kompozycja strukturalna sygn. MAREK PALUCH

drewno, technika własna, wys. 76,5 cm

cena: 15.000,-

226 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

226 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 24 września 2022 r., godz. 12:00

1. Album „Beijing Rongbao Zhai Xin Ji Shi Jian Pu”(Pekin, 1952) sygn.na klocku

teka z 2 tomami drzeworytów barwnych (łącznie 200), m.in. według Qi Baishi(1864-1957) i Zhang Daqian(1898-1983)   31,8x21,3x4 cm

Estymacja: 13.000-20.000,-

2. Zygmunt Bartkiewicz(1897-1987)

Rybacy(1956) sygn.dat.śr.d. ZBartkiewicz / 1956

olej, płótno, 45x62 cm

Estymacja:  1.200-1.600,-

3. Andrzej Bator(ur.1954)

RYTM – BŁĘKITNY(1993) sygn.p.d. monogramem autorskim, opisany i dat.na odwrociu ANDRZEJ BATOR / ... / 1993 rok

akryl, płótno, 95x95,5 cm

Estymacja:  13.000-18.000,-

4. Stanisław Batowski-Kaczor(1866-1946)

Św. Cecylia grająca na fisharmonii(1938) sygn.dat.l.d. S. Batowski / 1938.

olej, tektura, 70x43,5 cm

Estymacja:  10.000-13.000,-

5. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Z cyklu „Obraz”(1975) sygn.dat.na odwrociu JBigoszewski 1975

akryl, płótno, 60x60 cm

Estymacja:  6.000-9.000,-

6. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Horyzont(1988) sygn.nieczytelnie, dat.p.d. 88

linoryt barwny (30/50), 11,1x11,1 cm

Estymacja:  400-800,-

7. Tadeusz Dzióbkiewicz(1923-2000)

Planty(1976) sygn.dat.na odwrociu T.DZIÓBKIEWICZ / R 1976

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  600-900,-

8. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Epitaph I(1988) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga '88

technika własna, relief (e.a.), 15x11,8 cm

Estymacja:  900-1.500,-

9. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Bez tytułu II(1988) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga '88

technika własna, relief (7/50), 15,2x12 cm

Estymacja:  900-1.500,-

  10. Maksymilian Gierymski(1846-1874)

Na przejeździe sygn.l.d. M. Gierymski

olej, deska, 31x42,5 cm

Estymacja:  200.000-300.000,-

11. Stanisław Górski(1887-1955)

Góral z fajką sygn.l.d. St. Górski

pastel, papier, 50x35 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

12. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pałac Poznańskiego nocą sygn.p.d. Groszang.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 40,8x62,4 cm (w św.p-p)

Estymacja:  6.000-9.000,-

13. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pejzaż ze stogami sygn.p.d. Groszang.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 45,4x39,7 cm (w św.p-p)

Estymacja: 4.000-6.000,-

14. Adam Herszaft(1886-1942)

Sycylia sygn.l.d. Adam Herszaft i na płycie śr.d. Adam Herszaft

akwaforta, 16,3x22 cm

Estymacja:  1.000-1.500,-

15. Ryszard Hunger(ur.1940)

Z cyklu „Okno”(1983) sygn.dat.l.d. Hunger 83

olej, płótno, 46x38 cm

Estymacja:  1.800-2.500,-

16. Zygmunt Hyży(1911-1983)

Arturówek(1975) sygn.dat.p.d. Z HYŻY 75 R

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  1.500-2.200,-

17. Władysław Jahl(1886-1953)

Don Kichot zaatakowany(z teki „Don Quichotte”, Paryż 1951) sygn.p.d. Jahl

akwaforta, 20x14,8 cm

Estymacja:  1.200-1.600,-

18. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Stara świątynia sygn.p.d. St.Jakubowski

drzeworyt, 9,4x9,4 cm

Estymacja:  400-700,-

19. Teofil Jóźwiak(1926-1996)

Uliczka(1975) sygn.dat.p.d. T. Jóźwiak 75

gwasz, papier, 36,5x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600-900,-

20. Joachim Kahane(1890-ok.1943)

Pejzaż z drzewem i ptakami(1939) sygn.dat.p.d. JKAHANE / 1939

blacha mosiężna, 98,5x46,5 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

21. Jerzy Klat(ur.1943)

Skraj lasu sygn.l.d. J.KLAT

olej, płótno, 61x92 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

22. Janusz Knake(1888-1963)

Portret mężczyzny w kożuchu(1915) sygn.p.śr. J. Knake / 1915

olej, płótno, 52,5x38 cm

Estymacja:  3.000-4.000,-

23. Wacław Kondek(1917-1976)

Dziadek (grający na wąsie) sygn.p.d. W.Kondek

drzeworyt, 24,2x18,3 cm

Estymacja: 600-900,-

24. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna(1963) sygn.p.d. W.Kondek, dat.l.d. 1963

linoryt, 40x20,2 cm

Estymacja:  800-1.200,-

25. Wacław Kondek(1917-1976)

Don Kichot V(1967) sygn.dat.p.d. WKondek 1967

litografia (2/6), 43,2x61 cm

Estymacja:  1.200-1.800,-

26. Malwina Konopacka(ur.1982)

Wazon Teresa(2018) sygn.na spodzie Malwina Konopacka 2018

ceramika szlachetna, szkliwo przezroczyste, malowany naszkliwnie złotem, 78x35x35 cm

Estymacja:  10.000-13.000,-

27. Ohara Koson [Shōson](1877-1945)

Orzeł w śnieżycy sygn.na klocku p.d.

drzeworyt barwny, 38,2x25,8 cm

Estymacja:  900-1.400,-

28. Tadeusz Kościelniak(1910-1996)

Wnętrze pałacu(1976) sygn.dat.p.d. Tad. Kościelniak / 1976

gwasz, papier, 35x35 cm

Estymacja:  400-600,-

29. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

W pracowni [Basia](1957) sygn.dat.p.d. monogram autorski 57

olej, płótno, 74x60 cm

Estymacja:  35.000-45.000,-

30. Iwan Kulik(ur.1959)

Bez tytułu(2005) sygn.l.d. I.Kulik, dat.na odwrociu 2005

olej, płótno, 65x73 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

31. Utagawa Kunisada(1786-1865)

Hanachirusato, Matsukaze, Suzumushi, Takegawa - cztery plansze z serii „Ima Genji nishiki-e awase” oprawione w formie miniaturowego parawanu sygn.na klocku p.d., p.śr., l.d.

drzeworyty barwne, 24,3x17,4 cm każdy (przycięte), papier, tkanina, drewno, wymiary całości 47,5x125x2 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

32. Aleksander Kwiatkowski(ur.1919)

Pejzaż z rzeką sygn.l.d. A. KWIATKOWSKI

olej, pilśnia, 48,5x69 cm

Estymacja: 1.500-2.200,-

33. Jan Lebenstein(1930-1999)

Ilustracja do Eugenio Montale „Cinquante ans de poesie” sygn.p.d. Lebenstein

litografia barwna (70/100), 32,5x23,2 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

34. Jan Lebenstein(1930-1999)

litografia barwna (85/100), 32,5x22,5 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

35. Józef Makowski(1914-1997)

Łodzie rybackie na Helu(1933) sygn.dat.p.d. J. Makowski - 933 r

olej, tektura, 35x50 cm

Estymacja:  3.000-4.000,-

36. Jacek Markunas(1952-2005)

Pejzaż(1993) sygn.dat.p.d. J. MARKUNAS 93 r

pastel, papier, 40x50 cm

Estymacja: 700-1.000,-

37. Oleksy Fedorowicz Matiuszenko(1924-2012)

Zaporoże sygn.nieczytelnie l.d. cyrylicą i na odwrociu Матюшеико АФ.

olej, tektura, 13,2x22,5 cm

Estymacja:  600-1.000,-

38. Adela von Molnar(XIX/XX w.)

Nokturn z Capri sygn.p.d. A v Molnar

olej, tektura, 74x101 cm

Estymacja:  12.000-16.000,-

39. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908)

Scena dworska sygn.p.d. J.Moniuszko

olej, płótno dublowane, 76,5x115 cm

Estymacja:  28.000-38.000,-

Wilk w stadzie owiec sygn.na klocku p.g. monogramem MS

drzeworyt, 10,3x7,8 cm

Estymacja: 350-600,-

Ilustracja do Henri van Booven „De Porocha”(1934) sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku l.g. monogramem MS

drzeworyt, 14,2x9 cm

Estymacja:  400-700,-

„Qui me recipit …”. Karta świąteczna Eugène Strens(1935) sygn.na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt, 14,2x8,9 cm

Estymacja:  300-500,-

Najsłodszy grzech. Ilustracja do opowiadania Wacławy Potemkowskiej w tomie „Staroświecki sklep”(1938) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / … 38 i na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt, 16,1x10 cm

Estymacja:  450-800,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Mumia [Śmierć w Warszawie, Upiór](1939/1942) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Czaryż 22/7.42 i na klocku p.d. 1939 MS

drzeworyt, 13,9x9 cm

Estymacja: 700-1.200,-

45. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958)

Psałterja(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. Ossecki

akwaforta, 24,9x17,8 cm

Estymacja:  600-900,-

46. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958)

Tum(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. Ossecki

akwaforta, 24,9x17,7 cm

Estymacja:  600-900,-

47. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kazimierza sygn.p.d. J.Panfil

pastel, papier, 25x32,7 cm

Estymacja:  1.800-2.500,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Cerkiew w Nowym Brusznie(2020) sygn.dat.p.d. Panfil / 2020

pastel, papier, 17,7x24,6 cm

Estymacja: 1.500-2.000,-

49. Franciszek Pawlikowski(ur.1925)

Akt(1954) sygn.dat.p.d. Fr. Pawlikowski / 1954

sangwina, papier/tektura, 23x30 cm

Estymacja:  1.200-1.500,-

50. Alexander Pfohl(1894-1953)

Widok na Szrenicę i Śnieżne Kotły ze Szklarskiej Poręby sygn.p.d. A. PFOHL

akwarela, ołówek, papier, 25,5x31 cm

Estymacja: 1.500-2.000,-

51. Władysław Piosicki(1911-2010)

Zabudowania klasztorne na Bielanach(1974) sygn.dat.p.d. WPiosicki / Kraków 8IV74

akwarela, papier, 29x40 cm

Estymacja:  400-600,-

52. Mieczysław Korwin-Piotrowski(1869-1930)

Przed dworkiem zimą sygn.p.d. MK Piotrowski

olej, płótno, 59x77,5 cm

Estymacja:  12.000-16.000,-

53. Otto Eduard Pippel(1878-1960)

Widok jeziora Walchensee w Alpach Bawarskich sygn.p.d. Otto Pippel

olej, płótno, 107x97 cm

Estymacja:  12.000-17.000,-

54. Henryk Plich(1904-1986)

Kompozycja abstrakcyjna(1956) sygn.dat.p.d. HP. 56.

olej, tektura, 70x46 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

55. Jerzy Puciata(1933-2014)

Impresja z huty(1973) sygn.dat.l.d. Puciata 73

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

56. Barbara Rosiak(ur.1955)

Kanadyjska impresja(1987) sygn.dat.p.d. imp. Barbara Rosiak 1987.

akwaforta barwna (41/50), 24,8x18,7 cm

Estymacja:  1.000-1.500,-

57. Barbara Rosiak(ur.1955)

Pokusa(2000) sygn.dat.p.d. imp. Barbara Rosiak 2000.

akwaforta barwna (2/100), 19,8x14,5 cm

Estymacja:  900-1.400,-

58. Leszek Rózga(1924-2015)

Počitelij(1973) sygn.dat.p.d. LeszekRózga imp. XI/1973

akwaforta barwna (e.a. IV), 32,2x24,8 cm

Estymacja:  1.400-2.000,-

59. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Blue Flare(2022) sygn.dat.p.d. JRudzHabisiak'22

technika własna, płótno, 100x100 cm

Estymacja:  20.000-27.000,-

60. Hermann Schmidtmann(1869-1936)

Zbieranie ziół sygn.l.d. H Schmidtmann

olej, płótno, 60,5x80 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

61. Karl Heinrich Schulz(1884-?)

Poznań: Ratusz sygn.p.d. Karl Schulz    akwaforta, akwarela, 15x9,8;

Widok na Ostrów Tumski i Wartę sygn.p.d. Karl Schulz     akwaforta, akwarela, gwasz, 10x14,8 cm

Estymacja:  400-600,-

62. Szczepan Skorupka(1903-1997)

Snopy na polu(1962) sygn.p.d. S.Skorupka -62

olej, płótno/tektura, 54x68,5 cm

Estymacja:  1.400-1.900,-

63. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Kościół nsygn.

akwarela, papier, 33,5x49 cm (w św.p-p)

Estymacja:  1.200-1.800,-

64. Henryk Stażewski(1894-1988)

Relief multiple(1967) sygn.na odwrociu H. Stażewski oraz nalepka z wystawy w Galerii Foksal z 1967 r.

technika własna (metal, płyta), 38x25 cm

Estymacja:  250.000-400.000,-

65. Jarosław Szewczyk(ur.1985)

Virgen de Lágrimas y Favores. Semana Santa. Mano Cornuta (2013) sygn.dat.p.d. SZEWCZYK / 2013

akryl, płótno, 140x210,5 cm

Estymacja:  15.000-20.000,-

66. Franciszek Tatula(1889-1946)

Stary Ratusz w Poznaniu sygn.p.d. Fr. Tatula

akwaforta, akwatinta, 21,2x29,7 cm

Estymacja:  900-1.500,-

67. A. van der Borght(XX w.)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. A van der Borght

olej, płótno, 70,5x60 cm

Estymacja:  1.200-1.600,-

68. Hans Volkert(1878-1945)

Zestaw 5 ex librisów i 3 ilustracji do „Liebesfrühling” Friedricha Rückerta sygn. Hans Volkert

akwaforty, 16,4x10,2; 16x10,7; 15,7x11; 15,8x9,8; 14,5x11,2; 10,8x19; 10,9x18,8; 11x19 cm

Estymacja:  1.700-3.000,-

69. Józef Wasiołek(1921- 2008)

Łódź Fabryczna(ok.1962) sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 73x100 cm

Estymacja:  8.000-12.000,-

70. Max Werner(1879-1952)

Sosny na Rugii sygn.l.d. M. Werner.

olej, pilśnia, 68,5x58,5 cm

Estymacja:  1.000-1.400,-

71. Tadeusz Wierzbicki(XX w.)

Peonie w wazonie sygn.p.d. T.Wierzbicki

olej, płótno, 65,5x105 cm

Estymacja:  3.500-4.500,-

72. Wyszkowski(XX w.)

Jastarnia(1937) sygn.l.d. WYSZKOWSKI 1937

olej, sklejka, 25x60 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

73. Władysław Zakrzewski(1903-1944)

Kraków. Sukiennice sygn.p.d. Zakrz

akwaforta, akwatinta, 17,3x27,7 cm

Estymacja:  500-800,-

74. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Komnata zamkowa(1969) sygn.dat.l.d. W.Zakrzewski 1969

olej, tektura, 44x34 cm

Estymacja:  4.000-5.500,-

75. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

Na polowaniu sygn.p.d. I. Zygmuntowicz

olej, płótno, 82x161 cm

Estymacja: 22.000-30.000,-

76. A.N.(XIX w.)

Jeźdźcy wschodni nsygn.

olej, deska, 20,4x25,5 cm

Estymacja:  2.500-4.000,-

77. A.N.(XIX w.)

Wieczerza w Emaus nsygn.

olej, płótno dublowane, 27,5x39 cm

Estymacja:  800-1.200,-

78. A.N.(XIX w.)

Alegoria słuchu nsygn.

olej, płótno, 41x32 cm

Estymacja:  1.700-2.200,-

79. A.N.(XX w.)

Podwórko(1950) sygn.nieczytelnie dat.p.d. 50.

drzeworyt, 11,48,3 cm

Estymacja:  150-250,-

80. Buliera neobarokowa(XIX/XX w.) nsygn.

cyna srebrzona, dno dzbanka mosiężne, wys.31,5 cm

Estymacja:  2.000-3.000,-

81. Buliera secesyjna(pocz.XX w.) nsygn.

mosiądz, srebrzenie przetarte w 90%, wys.25 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

82. Figurka leżący górala(Pacyków, l.20-30.XX w.) sygn. wycisk Made in Poland / P w trójkącie / 1 207 / 2 56 / 5 / 1, podszkliwnie pieczęć: PACYKÓW / w owalu herb Rogala w kolorze zielonym

fajans malowany, szkliwiony, 8,5x21,5x6,5 cm

Estymacja:  8.000-12.000,-

83. Kandelabr czteropłomienny(Warszawa, 1860-1872)
sygn. N / FRAGET W WARSZAWIE / GALW

plater, wys.39 cm, na podstawie grawerowany monogram wiązany MM / 1879 30 / X 1904, na grawerce przetarcie srebrzenia

Estymacja:  3.000-4.000,-

84. Kielich mszalny(Rosja, Moskwa, 1882-1888) sygn. cyrylicą: B.C / 84 Św. Jerzy [Wiktyor Sawinkow, czynny w latach 1855-1888 w Moskwie]

srebro pr.84, 427,1 g, grawerka, wnętrze czary złocone, wys. 22 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

85. Koszyczek ażurowy z motywem truskawek(Warszawa, IV ćw.XIX w.) sygn. FRAGET / N / GALW: / cyrkiel i skrzyżowane młotki / SEC / 1167

plater, śr.19 cm, wys. z uchwytem 14 cm,  przetarcia srebrzenia, ślady dawnego zagniecenia formy

Estymacja:  700-1.000,-

86. Lampa wisząca z motywem kwiatowym(I ćw.XX w.) nsygn.

szkło mleczne barwione, malowane, złocenie, blacha wytłaczana, brązowiona, wys. z łańcuchem 75 cm, niewielkie pęknięcie szkła, przetarcia złocenia

Estymacja:  700-1.300,-

87. Nożyk do kopert z okresu wiktoriańskiego
(Londyn, 1897) sygn. lew / b

srebro pr. 925, kość, dł.16 cm

Estymacja:  500-800,-

88. Nożyk do masła z okresu georgiańskiego(Anglia, Birmingham, 1828) sygn. lew / punca nieczytelna / T.S /  kotwica / E [Thomas Shaw, czynny w Birmingham od 1822]

srebro pr. 925, kość, dł.17 cm

Estymacja:  550-750,-

89. Papierośnica(Rosja, Moskwa, 1893) sygn. orzeł carski dwugłowy / cyrylicą: П. ОВЧИННИКОВЪ / Л.O / 1893 / 88 / Św. Jerzy [złotnik Paweł Owczinnikow, czynny w Moskwie 1853-1916, probierz Lew Fridrichowicz Oleks, czynny w Moskwie 1889-1894]

srebro pr. 88, 178 g, emalia, wnętrze złocone, 2,3x12x7,5 cm

Estymacja:  20.000-25.000,-

90. Patera(Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.) sygn. skrzyżowane miecze / punkt / 49., wycisk II / 15 / 2

porcelana biała, wytłaczana, złocenia, śr.27,5 cm

Estymacja:  900-1.400,-

91. Patera(Włocławek, l.60.XX w.) sygn. Made / in Poland / WŁOCŁAWEK / Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 / Hand painted

fajans malowany, szkliwiony, śr.30,3 cm

Estymacja: 400-600,-

92. Patera(Niemcy, Drezno, po 1945) sygn. W / K / Dresden / Made in Germany / handpainted

porcelana biała malowana, złocenie, śr.27,7 cm

Estymacja: 250-350,-

93. Patera imari  z motywem kwiatowym(Japonia, II poł.XIX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr.45 cm

Estymacja:  1.800-2.500,-

94. Patera imari z motywem kwiatowym i żurawiami(Japonia, XIX/XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr.41 cm

Estymacja: 1.200-1.800,-

95. Patera imari z motywem wędkarza(Japonia, XIX/XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr.30 cm, przetarcie złocenia na krawędzi patery

Estymacja:  700-1.300,-

96. Patera imari z motywem żurawi(Japonia, I poł.XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, kobalt złocenie, śr.37,5 cm

Estymacja:  1.300-1.800,-

97. Plakiety dekoracyjne-para(Austria, pocz.XX w.):
Cyganka z tamburynem sygn. MUSTERSCHUTZ / JM/ 1 / 4435 i
Cyganka z papugą sygn. MUSTERSCHUTZ / JM/ 1 / 4436  [Johann Maresch (1821-1914)]

terakota, relief polichromowany, 50x34x6,5 cm, niewielkie ubytki

Estymacja:  2.500-4.000,-

98. Pojemniki na cukierki - Popiersia cara Mikołaja II Romanowa i Aleksandry Fiodorownej Romanowej(Francja, pocz.XX w.) sygn. LA TSARINE / BONBONS / JOHN TAVERNIER i LE TSAR NICOLAS II / BONBONS / JOHN TAVERNIER [John Tavernier - producent cukierków, Legras&Cie -producent szkła)

szkło mleczne opalowe, wys.31 i 33 cm, brak zaślepień pojemnika, drobne uszkodzenia

Estymacja:  8.000-11.000,-

99. Pucharek-flet z motywem roślinnym(Rosja, Moskwa, 1908-1926) sygn. cyrylicą НСС / delta kokosznik 84

srebro pr. 84, 76,4 g, grawerka, wys.17,5 cm, ślady licznych zagnieceń

Estymacja:  400-600,-

100. Pucharek z secesyjnym motywem kwiatowym(Rosja, Moskwa, przed 1914) sygn. cyrylicą ППП (?) / 84 kokosznik ИЛ [probierz: Iwan Siergiejewicz Lebiedkin, czynny w Moskwie 1898-1914]

srebro pr. 84, 109 g, grawerka, wys.13,5 cm

Estymacja:  500-800,-

101. Talerz ażurowy z monogramem(Niemcy, Miśnia, pocz.XX w.)
sygn. skrzyżowane miecze, wycisk 7 / 68 / 56

porcelana biała, malowana, grisaille, złocenie, ażur, śr.24 cm, ślady naprawy ażuru, uzupełnienie złocenia

Estymacja:  800-1.100,-

102. Trzy talerze z dekoracją kwiatową(Niemcy, Miśnia, II ćw.XX w.) sygn. skrzyżowane miecze (dwukrotnie przekreślone w szkliwie), na dwóch talerzach wycisk 1 22, na trzecim talerzu 1 82

porcelana biała malowana, śr.25,3 cm

Estymacja:  700-1.000,-

103. Uchwyt do szklanki(Warszawa, 1857-1883) sygn. orzeł carski dwugłowy / w owalu: NORBLIN&CO / GALW. / WARSZAWA / N / W / 91

plater, grawerka, wys.6 cm, na korpusie grawerowany monogram wiązany KR

Estymacja:  300-500,-

104. Wazony z tańcami polskimi-para(Chodzież, l.60.XX w.)
sygn. P w wieńcu laurowym / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND

porcelit, natrysk, kalka, złocenie, proj. dekoracji Zofia Stryjeńska, wys.20,5 i 21 cm

Estymacja:  600-1.000,-

105. Wiaderko do lodu(Niemcy, l.30.XX w.)
sygn. struś / WMF w tarczy / 0X / I / O / MET / R / E

plater, wys.23 cm, na brzuścu grawerowana dedykacja: L.B.S. / Pereinamoji dovana / Klaipeda 1937.IX.

Estymacja: 450-700,-

EWA JARMAKOWSKA
63 AUKCJA PROMOCYJNA
KSENIA LOGVINENKO. MGNIENIA
62 AUKCJA PROMOCYJNA
225 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MICHAŁ WASIAK. GRAFIKA I MALARSTWO
61 AUKCJA PROMOCYJNA
224 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
DOMINIK JANYSZEK. ASYMETRIA
ZIGI JACK. MALARSTWO
POMAGAMY UKRAINIE. AUKCJA CHARYTATYWNA
60 AUKCJA PROMOCYJNA
223 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
PAULINA GRZELIŃSKA. MARZENIA SENNE
PIOTR CIESIELSKI. OBRAZY I PANNY
JOLANTA RUDZKA-HABISIAK. RYTM - KOLOR - IDEA
222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
59 AUKCJA PROMOCYJNA
ANDRZEJ GIERAGA. PRZEDE WSZYSTKIM FORMACJA
221 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
58 AUKCJA PROMOCYJNA
220 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MONIKA DAŁEK. DOBROSTAN
219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
JÓZEF PANFIL. POLSKIE PEJZAŻE
57 AUKCJA PROMOCYJNA
INTERNETOWA AUKCJA DZIEŁ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
56 AUKCJA PROMOCYJNA
218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
55 AUKCJA PROMOCYJNA
216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
54 AUKCJA PROMOCYJNA
215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
53 AUKCJA PROMOCYJNA
OSKAR GORZKIEWICZ. KOLEKCJA GRAFIK INSPIROWANYCH ARCHITEKTURĄ MIEJSKĄ
213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI CZ.2
212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MAŁGORZATA RUSIECKA. 7 GRZECHÓW
52 AUKCJA PROMOCYJNA
PIĄTY NIEZALEŻNY SALON ŁÓDZKICH TWÓRCÓW
WYSTAWA - BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI
51 AUKCJA PROMOCYJNA
211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
50 AUKCJA PROMOCYJNA
210 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI