JOLANTA RUDZKA-HABISIAK. RYTM - KOLOR - IDEA

14 stycznia - 7 lutego 2022 r.

       Jolanta Rudzka-Habisiak (ur.1958) studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego). Dyplom uzyskała w Pracowni Tkaniny Unikatowej w 1985 r. (medal za pracę dyplomową „Macierzyństwo”). Uczestniczyła w ponad 130 wystawach zbiorowych - polskich i międzynarodowych oraz kilkunastu indywidualnych. Zajmuje się tkaniną artystyczną, projektowaniem dywanów, instalacją, obiektami wykorzystując do tego celu różnorodne materiały, w dużej mierze skórę, którą tnie na wąskie paski, farbuje, a następnie misternie wplata w podłoże z lnianej siatki. Tworzy kompozycje przestrzenne, reliefy i miniatury. Zainicjowała powstanie Fundacji Protextil promującej polską sztukę włókna zarówno w kraju jak i za granicą. Jest członkiem Friends of Fiber Art International (USA), wielokrotnie uczestniczyła w konkursach jako jurorka, a także projektowała i realizowała ekspozycje krajowych i zagranicznych wystaw. Jej twórczość jest bardziej znana poza granicami kraju niż w Polsce, a dzieła znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

1. Zefir z cyklu „Simplony”(2021) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak'21

technika własna, przeploty, płótno, 70x70 cm (84x84 cm z ramą)

cena: 11.000,-

2. Cream z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-

3. Sand z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-

4. Black z cyklu „Simplony”(2021) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak'21

cena: 11.000,-  rezerwacja

5. Grey z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-  rezerwacja

6. Rain z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 11.000,-

7. Candy z cyklu „Minimals”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK 2022

technika własna, przeploty, płótno, 60x60 cm (74x74 cm z ramą)

cena: 9.000,-  rezerwacja

8. Smooth Horizon(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK … 2022

technika własna, przeploty, płótno, 100x100 cm

cena: 19.000,-

9. Pepito z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

technika własna, płótno, 60x60 cm

cena: 9.000,-

10. Płótno z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 9.000,-

11. Jersey z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 9.000,-

12. Jodełka z cyklu „Sploty”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak 2022

cena: 9.000,-

13. Złotouste z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA / HABISIAK / … / 2022

technika własna, płótno, 30x30 cm

cena: 3.900,-

14. Gwiazdki z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-  rezerwacja

15. Truskawka black z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-

16. Gruszka purple black z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-

17. Banan blue z cyklu „Symbole”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK /… / 2022

cena: 3.900,-

222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 29 stycznia 2022 r., godz. 12:00

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 28 stycznia, do godz.17:00.

1. Oleksandr V. Baidukow(1923-2005)

Wiosenna łąka sygn.p.d. O.Baidukow (cyrylicą)

olej, tektura, 49x60 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.000,-

2. Jan Betley(1908-1980)

Jesienny targ pod klasztorem w Kazimierzu(1943) sygn.dat.l.d.Jan Betley 43

olej, sklejka, 48x58,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.000,-

3. Janusz Maria Brzeski(1907-1957)

Portret Żyda(1930) sygn.p.d. janusz Maria Brzeski, dat.l.d. Paris 1930

drzeworyt, 12,2x12,2 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

4. Marc Chagall(1887-1985)

Marzenie(„Derrière le Miroir” no 182, 1969, Mourlot #605) nsygn.

litografia barwna, 30,5x41,2 cm

Estymacja:  1.400 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.300,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Słońce z czerwonym koniem(„Derrière le Miroir” no 235, 1979,
Mourlot #945) nsygn.

litografia barwna, 31x41,8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

6. Marc Chagall(1887-1985)

Devant St-Jeannet, Avril 1972(„Les céramiques et sculptures de Chagall”, 1972, Mourlot #646) nsygn.

litografia barwna, 31,9x24 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

cena wywoławcza:  900,-

Bukiet artysty(okładka „Derrière le Miroir” n147, 1964, Mourlot #410) nsygn.

litografia barwna, 38,1x28 cm

Estymacja:  800 -1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

8. Józef Charyton(1912-1975)

Zabudowania przy drodze sygn.l.d. J.Charyton

olej, płótno, 70x80 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

9. Zygmunt Chmielewski(XX w.)

Wybrzeże rybackie. Hel(1951) sygn.dat.p.d. Zygmunt Chmielewski / 1951.

akwarela, papier, 42x58 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

  10. Alfred Cohen(1920-2001)

Amerykańskie astry sygn.p.d. ALFRED COHEN

akwaforta, akwatinta barwna (48/150), 35x27,3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

11. Johann Theodor de Bry(1561-1623)
wg Abraham Bloemaert(1564-1651)

Złoty Wiek sygn.na płycie śr.d. Abram Blommaert Inventor / Johan Theodore de Bry excudebat

miedzioryt, śr. 16 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

12. Stefan Filipkiewicz(1879-1944)

Porta della Carta. Wenecja(1905) sygn.dat.p.d. ST. FILIPKIEWICZ 1905.

olej, tektura, 33x27,3 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

cena wywoławcza:  8.000,-

13. Michał Gałkiewicz(1932-2020)

Głowa nsygn. (etykieta autorska)

drewno, 31x31x23 cm

Estymacja: 7.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  6.500,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wertykalny XII(2008) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / 2008

akryl, relief, tektura, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  25.000 - 35.000,-

cena wywoławcza:  22.000,-

15. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Obrotowy(2020) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2020

akryl, relief, tektura, płyta, 25x25 cm (39x39 cm z ramą)

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Kolumna(1987) sygn.śr.d. Andrzej Gieraga, dat.p.d. ‘87

technika własna, relief (e.a.), 14,9x11,6 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

cena wywoławcza:  750,-

Bez tytułu VIII(1989) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘89

technika własna, relief (23/50), 14,9x11,6 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

cena wywoławcza:  750,-

18. Elias Goldensky(1867-1943)

Portret siedzącej kobiety(1912) sygn.na passe partout p.d. E. Goldensky
/ 12 i monogramem  l.śr. EG

fotografia, 24,7x19,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

19. Chaim Gross(1904-1991)

Talmudyści-tryptyk(1974) sygn.dat.p.d. Chaim Gross / ‘74

litografia barwna (45/150), 17,3x17,2, 19,1x44,2, 17,3x14,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  450,-

20. Chaim Gross(1904-1991)

Abraham(1969) sygn.dat.p.d. Chaim Gross / 69

litografia (90/150), 40x30,5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  450,-

21. Berthold Hellingrath(1877-1945)

Gdańsk. Brama Mariacka sygn.p.d. B. Hellingrath

akwaforta, 30,8x24 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

22. Odd Helmersen(1922-2012)

Widok na Svolvaer i górę Floya(1954) sygn.dat.p.d. O.Helmersen 54

olej, płótno, 55,5x46 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  800,-

23. Miguel Herrera(ur.1935)

Rosemary sygn.p.d. herrera

akwaforta, akwatinta barwna (AP VII/XX), 45,3x37,5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  850,-

24.  Wlastimil Hofman(1881-1970)

Portret mężczyzny z harfą nad Jeziorem Tyberiadzkim(1943) sygn.dat.l.d. Wlastimil Hofman / Tiberias 1943

olej, płótno/tektura, 43x58 cm

Estymacja:  28.000 - 35.000,-

cena wywoławcza:  25.000,-

25. Eleonora Jagaciak-Baryłko(1925-2016)

Martwa natura z jabłkami(1954) sygn.na odwrociu Eleonora Jagaciak-Baryłko / rok 1954

olej, płótno, 77x63 cm

Estymacja:  1.600 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.600,-

26. Stathis Jeropulos(1939-2011)

Martwa natura z owocami sygn.p.d. JEROPULOS ST.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  1.200 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.200,-

27. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Trójka sygn.p.d. Z. Kaczówka

olej, płótno, 50x80 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.500,-

28. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Cerkiew nsygn.

akwarela, gwasz, papier, 61,5x86 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

29. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Brzeg Morza Azowskiego(1968) sygn.dat.p.d. EK68

akwarela, gwasz, pastel, papier, 57x75 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

30. Dorota Kiermasz(ur.1979)

Lato(2005) sygn.dat.p.d. DK / 2005 i na odwrociu Dorota Kiermasz / ... / 2005

akryl, płótno, 110x110,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

31. Dorota Kiermasz(ur.1979)

Wiosna(2005) sygn.dat.p.d. Dorota Kiermasz 2005 i na odwrociu Dorota Kiermasz / ... / 2005

akryl, płótno, 110x110,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

32. Antoni Kierpal(1898-1960)

Stara chata(1946) sygn.dat.p.d. A.Kierpal 1946

olej, tektura, 24,5x34 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

33. Wacław Kondek(1917-1976)

Postacie II(1964) sygn.dat.l.d. WK 64

tempera, deska, 45x20 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

34. Wojciech Kostiuk(ur.1947)

Wrakowisko sygn.p.d. Wojciech Kostiuk

akwaforta (e.a. V/X), 32,5x41 cm

Estymacja:  700 - 900,-

cena wywoławcza:  650,-

35. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Cmentarz żydowski(1960) sygn.gmerkiem autorskim p.d.

olej, płótno, 42x36 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

36. Władysław Krzyżanowski(1889-1973)

Łodzie na brzegu sygn.p.d. W.Krzyżanowski

olej, sklejka, 30,5x40,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.000,-

37. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988)

Dziewczyna w chuście(wkładka do czasopisma „Arkady”, R. 3, 1937,
nr 2)
nsygn.

drzeworyt, 24x13 cm

Estymacja: 600 - 800,-

cena wywoławcza:  500,-

40. Eugenia Marcinkowska-Brykner(1892-1969)

Sołtys sygn.p.d. E.Marcinkowska

olej, płótno, 80x64 cm

Estymacja: 4.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

41. E. Michrowski(XIX/XX w.)

Łazienki(1924) sygn.dat.p.d. E.Michrowski 1924

olej, płótno, 73x145 cm

Estymacja:  3.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  2.000,-

42. Max Mougel(1895-1988)

Tryptyk nowojorski: Przyjazd, Południe, Odjazd(1935) sygn.p.d. Mougel, poniżej Max Mougel, dat.l.d. '35

tusz, papier, 29x36,9; 25,4x35,5; 30,5x35,5 cm

Estymacja:  1.500 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

Górnik(ok.1935) sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 7,2x5,2 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Regent Park(1937) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / London 37 i na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 13,5x11 cm

Estymacja: 600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXIX sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 32x24,8 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Czyściec, Pieśń XV(1942) sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku monogramem p.d. MS 1942

drzeworyt, 31,5x24,6 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

47. Felicja Pacanowska(1907-2002)

Kompozycja z drzewem sygn.p.d. F.Pacanowska i na płycie śr.d. monogramem F.P.

akwaforta, akwatinta barwna (8/50), 31,8x20,8 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2021) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

Estymacja: 3.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

49. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło IV(1981) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1981.

autocynkografia (45/50), 44,8x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.400,-

50. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło VI(1982) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1982.

autocynkografia (e.a. III/VI), 44,8x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.400,-

51. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zamek Szwedzki VI(1976) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1976

autocynkografia (V/VI), 50x32,4 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.400,-

52. Kasper Pochwalski(1899-1971)

W tatrzańskiej dolinie(1958) sygn.dat.p.d. Kasper Pochwalski 1958

olej, pilśnia, 22,7x29 cm

Estymacja:  700 - 1.400,-

cena wywoławcza:  650,-

53. Magdalena Połacik(ur.1980)

Trening żonglerski(2015) sygn.dat.na odwrociu Magdalena / Połacik / 2015

olej, płótno, 90x60 cm

Estymacja:  6.500 - 9.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

54. Magdalena Połacik(ur.1980)

Georginia na spacerze(2016) sygn.dat.na odwrociu Magdalena / Połacik / 2016

olej, płótno, 60x40 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

55. Zbigniew Pronaszko(1885-1958)

Portret mężczyzny nsygn. na odwrociu dedykacja autorska: W dniu urodzin Jerzemu / z. pronaszko

olej, płótno/tektura, 41x31 cm (owal)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

56. Bruno Reinhold(1891-?)

Kraków. Sukiennice sygn.p.d. Bruno Reinhold

akwaforta, akwatinta, 30,2x25,8 cm

Estymacja:  900 - 1.300,-

cena wywoławcza:  750,-

57. Jean Richardson(ur.1940)

Wildfire(1981) sygn.dat.p.d. Richardson ’81©

akwatinta barwna, relief (LXI/LXXX), 60,3x80,2 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.100,-

58. Tadeusz Roman(1906-1983)

Na barykadzie [Bunt robotników](1962) sygn.dat.p.d. 1962 / T.ROMAN

olej, płótno, 80x100,5 cm

Estymacja:  7.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  6.300,-

59. Lewis Rubenstein(1908-2003)

Tańczący chasydzi sygn.p.d. Lewis Rubenstein

litografia (8/40), 19x34 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  330,-

60. Jolanta Rudzka-Habisiak (ur.1958)

N4 z cyklu „Alfabety”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... / 2022

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

61. Kazimierz Sichulski(1879-1942)

Mała Hucułka nsygn.

pastel, papier/tektura, 75,5x54,5 cm

Estymacja:  25.000 - 40.000,-

cena wywoławcza:  20.000,-

62. Józef Skrobiński(1910-1979)

Widok Kazimierza nad Wisłą sygn.p.d. J.Skrobiński

olej, papier, 50x70 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

63. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Morze sygn.na odwrociu TAD. SPRUSIAK

olej, tektura, 27x35 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

64. Antoni Starczewski(1924-2000)

ClGMFno(1998) sygn.dat.p.d. Antoni Starczewski 1998

serigrafia (7/10), 56,5x56,8 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

65. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Łodzie przy brzegu(1937) sygn.dat.p.g. G.Mendoly / 1937

olej, płótno/tektura, 28x58,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

66. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Kwiaty w wazonie sygn.p.g. G. Mendoly

olej, tektura, 40x28 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.200,-

67. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Szarża sygn.p.d. Trzeszczkowski

olej, płótno, 50x70,5 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  7.500,-

68. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Ułani sygn.p.d. Trzeszczkowski

akwarela, gwasz, papier, 35x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

69. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Generał Kazimierz Turno przyjmuje raport sygn.p.d. Trzeszczkowski

akwarela, gwasz, papier, 35x28,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

70. Devi Tuszynski(1915-2002)

Kompozycja fantastyczna(1975) sygn.dat.p.d. DEVI Tuszynski / 75

litografia (29/100), 15,2x12 cm

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  200,-

71. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena w galerii sygn.p.d. AU

tusz, akwarela, papier, 29,5x21 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

73. Johannes Wierix(1539-1620) wg Albrecht Dürer(1471-1528)

Melancholia I(1602) sygn.dat.na płycie śr.d. IOHAN.WIRICX FECIT ANN 1602

miedzioryt, 24x19 cm (odbitka przycięta)

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.300,-

74. Oliver Zlatku(ur.1952)

Pejzaż z Prowansji sygn.p.d. ZLATKU OLIVER.

litografia barwna (250/295), 40x60 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

75. Warsztat Hendricka Goltziusa
wg Hendrick Goltzius
(1558-1617)

Album z 52 ilustracjami do „Metamorfoz” Owidiusza sygn.na płycie i nsygn.

miedzioryty naklejone na karty albumu, 28,5x44 cm - wymiary albumu,
ok.17,4x25,5 cm - wymiary grafik, odbitki przycięte

Estymacja: 18.000 - 24.000,-

cena wywoławcza:  16.500,-

76. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż z chatą sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 37,5x29,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

cena wywoławcza:  1.000,-

77. A.N.(XX w.)

Kopuły cerkwi sygn.nieczytelnie l.d. (cyrylicą)

olej, płótno, 33x47,5 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

78. A.N.(XX w.)

Okręty na wzburzonym morzu sygn.p.d. monogramem JB

olej, płótno/tektura, 45x74 cm

Estymacja:  1.700 - 2.600,-

cena wywoławcza:  1.500,-

79. A.N.(XX w.)

Rynek w Boom zimą(1936) sygn.p.d. J. De Wispetagal (?), datowany na odwrociu 1936

olej, sklejka, 27,5x37,5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

80. Kaseta podhalańska(Polska, Zakopane, 1974) sygn. ZAKOPANE 1974

drewno, płaskorzeźba polichromowana, lakier (pęknięcie w podstawie), 8x26,5x18 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

81. Kilim huculski(Polska, I poł.XX w.) nsygn.

tkanina, przetarcia, 195x155 cm

Estymacja:  600 - 1.100,-

cena wywoławcza:  500,-

82. Nożyki do owoców na stojaku secesyjnym(Polska, ok.1908)

nożyki sygn. orzeł carski dwugłowy / NORBLIN i Ska /N, plater, dł. 16;

stojak nsygn.  cyna, ślady dawnego srebrzenia, wymiary stojak z nożykami 21,5x12x3 cm

Estymacja:  1.600 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.600,-

83. Nożyki do owoców na stojaku secesyjnym(Polska, ok.1908)

nożyki sygn. orzeł carski dwugłowy / NORBLIN i Ska / NBM   plater, dł. 16,5;

stojak sygn. orzeł carski dwugłowy / VERIT / N.B.W./ 02300
cyna srebrzona, wymiary stojaka z nożykami 17x15x8,3 cm

Estymacja:  1.600 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.600,-

84. Paterka na 4 nóżkach(pocz.XX w.) sygn. nieczytelna / 1/ 0

plater, 9,5x34,5x22 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

85. Salatera i 6 salaterek małych(Polska, l.30.XX w.)
nsygn. [Huta Hortensja?]

szkło rozalinowe, prasowane, trawione, salatera wys. 10, śr. 23 cm,

salaterki małe wys. 4,5, śr. 12 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

86. Spinki do mankietów(Warszawa, Polska, II poł.XX w.)
sygn. trzcinka / punca nieczytelna [Warmet]

srebro, pr.3?, 14,9 g, oryginalne pudełko z ebonitu

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  250,-

87. Świecznik(Polska, Włocławek, l.60.XX w.)
sygn. palmeta / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN  POLAND

[proj. Wit Płażewski(1932-2004)]

fajans malowany, wys.11,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

88. Świeczniki trójramienne-para(po 1950) nsygn.

metal, drewno, wys. 24,5, rozpiętość ramion 22 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

89. Talerz dekoracyjny „Polonez” wg Zofii Stryjeńskiej(Polska, Chodzież, l.60.XX w.) sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND

porcelana biała, malowana, druk, złocenie, śr.31,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

90. Tłok pieczętny „Urząd Starszych Zgromadzenia Kunsztu(?) Szewskiego Miasta Dąbrowica”(Polska, 1819) nsygn.

drewno, mosiądz, śr.3,4, dł. 9,2 cm

Estymacja:  1.400 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

91. Uchwyt do szklanki secesyjny(Kijów, po 1908)
sygn. kokosznik: V główka 84, imiennik: 2KA

srebro pr.84, 128 g, grawerka: monogram wiązany HA (?), wys. 10,5 cm

Estymacja: 900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  850,-

92. Wazon(II poł.XX w.) nsygn.

szkło czerwone, barwione w masie, malowane, wys. 21,5 cm

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

93. Wazon(Polska, Katowice, l.60.XX w.) sygn. dzban ZB
[Steatyt, proj. Zygmunt Buksowicz(1915-1993)]

porcelit malowany, złocenie, wys. 27 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

94. Wazon w typie art déco(ok.poł.XX w.) nsygn.

szkło prasowane, barwione w masie, wys. 20,5 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

95. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.)

nsygn. naklejka: korona / Mitlehner / BLEIKRISTALL / HANDGESCHLIFFEN [Mitlehner, czynny od 1879 w Unter-Maxdoft (dziś Dolni Maxov), 1946-1988 w Stierstadt, RFN]

szkło bezbarwne, flakon wys. 13, flakon z atomizerem wys. 9, puzderko 7x8,5x4, tacka 8x21x3 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  600,-

96. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.)

nsygn. naklejka: korona / Mitlehner/ BLEIKRISTALL / HANDGESCHLIFFEN [Mitlehner, czynny od 1879 w Unter-Maxdoft (dziś Dolni Maxov), 1946-1988 w Stierstadt, RFN]

szkło bezbarwne, flakon wys. 19,5, flakon z atomizerem wys. 8,5, puzderko 8x10x6,5, tacka 9,5x26,5x2,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  600,-

97. Zestaw toaletowy art déco(Bohemia, l.30.XX w.)

szkło barwione w masie, szmaragdowe, flakon wys. 19, flakon z atomizerem wys. 10,5, puzderko 8x10,5x6, tacka 8x23x2,5 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  600,-

AUKCJA NA RZECZ ŁÓDZKIEGO ODDZIAŁU ZPAP

Dochód ze sprzedaży prac przekazanych przez autorów na aukcję jest przeznaczony na działalność Łódzkiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Do ceny wylicytowanej doliczana jest 18% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego.

101. Andrzej Bator(ur.1954)

Rój(1991) sygn.dat.na krośnie, na odwrociu 1991 R. ”RÓJ” BATOR

akryl, płótno, 90x84 cm

cena wywoławcza:  500,-

102. Barbara Cuper-Zbierska(ur.1944)

Stary Siedlec sygn.p.d. BARBARA CUPER-ZBIERSKA

olej, płótno, 65x81 cm

cena wywoławcza:  500,-

103. Barbara Czerniejewska(ur.1939)

Chata nad wodą(2011) sygn.dat.p.d. CB /2011

olej, płótno, 30x40 cm

cena wywoławcza:  200,-

104. Barbara Czerniejewska(ur.1939)

Nad wodą(2006) sygn.dat.p.d. CB /2006

pastel, papier, 34x49 cm

cena wywoławcza:  200,-

105. Robert Dzwonkowski(ur.1958)

Dziki zwierz(2014) sygn.dat.l.d. RDz /14

olej, płótno, 25x20 cm

cena wywoławcza:  200,-

106. Marek Gajewski(ur.1955)

Było lato sygn.p.d. M.Gajewski

pastel, tempera, olej, płyta, 41x50 cm

cena wywoławcza:  300,-

107. Jacek Galewski(ur.1971)

Horeb-analogie(2021) sygn.dat.p.d. Jacek Galewski 2021

druk cyfrowy, rysunek, papier, 41x29,5 cm

cena wywoławcza:  200,-

108. Mirosław Grzelak(ur.1960)

Pomiędzy(2016) sygn.l.d. M.Grzelak

akryl, płótno, 65x81 cm

cena wywoławcza:  500,-

109. Jerzy Grzywacz(ur.1947)

Z krainy Łemków(2015) sygn.l.d. J.GRZYWACZ

olej, płótno, 24x30 cm

cena wywoławcza:  200,-

110. Jan Hrycek(ur.1946)

Po udarze I(2020) sygn.p.d. JHrycek, dat.śr.d. 2020

drzeworyt (3/20), 40x29 cm

cena wywoławcza:  300,-

111. Jan Hrycek(ur.1946)

Po udarze II(2021) sygn.p.d. JHrycek, dat.śr.d. 2021

drzeworyt (1/20), 39,5x29,5 cm

cena wywoławcza:  300,-

112. Józef Janecki(ur.1945)

Jesień w Dłutówku II(2014) sygn.dat.p.d. JJ 2014 (opisany na odwrociu)

olej, płyta MDF, 60x60 cm

cena wywoławcza:  400,-

113. Robert Jundo(ur.1967)

Oczy wypatrujące gościa(2005) sygn.dat.p.d. Robert Jundo 2005

sucha igła (5/12), 30x21 cm

cena wywoławcza:  100,-

114. Maria Kaliska(ur.1940)

Wargacz śródziemnomorski(2013) sygn.p.d. M.KALISKA

olej, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza:  500,-

115. Magdalena Kapuścińska-Borkiewicz(ur.1940)

Las wiosenny(2017) sygn.dat.p.d. Kapuścińska-Borkiewicz /2017 r.

akryl, papier, 36,5x56 cm (w św.p-p)

cena wywoławcza:  500,-

116. Urszula Klechta(ur.1946)

W ogrodzie(2021) sygn.p.d. UK

olej, pilśnia, 18,5x18,5 cm

cena wywoławcza:  100,-

117. Kajetan Kreutz-Majewski(ur.1956)

Droga(2018) sygn.dat.l.d. Kajetan Kreutz-Majewski 2018 r.

collage, akryl, płótno, 100x80 cm

cena wywoławcza:  500,-

118. Maksymilian Majewski(ur.1968)

Czarny kwadrat sygn.na odwrociu MAX MAJEWSKI

technika własna 36x36x4 cm

cena wywoławcza:  300,-

119. Dariusz Młynarczyk(ur.1958)

RA VII(23/2021) sygn.dat.p.d. D.Młynarczyk ‘2021

akryl, rysunek, papier, 26,5x36,5 cm

cena wywoławcza:  200,-

120. Dariusz Młynarczyk(ur.1958)

Projekcja VII(43/2021) sygn.l.d. D.Młynarczyk

technika mieszana, papier, 40x30 cm

cena wywoławcza:  200,-

121. Monika Piasecka(ur.1965)

Kompozycja mmp „II” sygn.na odwrociu Monika Piasecka

olej, płótno, 46x38 cm

cena wywoławcza:  200,-

122. Ryszard Porębski(ur.1949)

Fabryka Grohmana sygn.l.d. R.PORĘBSKI

olej, płótno, 18x24 cm

cena wywoławcza:  200,-

123. Ryszard Porębski(ur.1949)

Bez tytułu(2021) sygn.p.d. R.PORĘBSKI, dat.l.d. 2021

olej, tektura, 32x23,5 cm

cena wywoławcza:  200,-

124. Ryszard Porębski(ur.1949)

Kompozycja(2018) sygn.p.d. R.PORĘBSKI, dat.l.d. 2018

olej, płótno, 30,5x23,5 cm

cena wywoławcza:  100,-

125. Barbara Rabiega(ur.1948)

Niech żyje bal(2009) sygn.dat.p.d. Barbara Rabiega 2009

technika własna (13/18), 43x100 cm

cena wywoławcza:  300,-

126. Barbara Rabiega(ur.1948)

Nad jeziorem(2009) sygn.dat.l.d. Barbara / Rabiega 2009

pastel, papier, 19,5x11 cm

cena wywoławcza:  200,-

127. Maria Sadowska(ur.1948)

Wnęka sygn.l.d. MARIA SA

olej, płótno, 33x24 cm

cena wywoławcza:  300,-

128. Maria Sadowska(ur.1948)

Kuchnia polska IV sygn.l.d. monogramem MS (opisany na odwrociu)

olej, płótno, 13x18 cm

cena wywoławcza:  100,-

129. Maria Sadowska(ur.1948)

Kuchnia polska III sygn.l.d. monogramem MS (opisany na odwrociu)

olej, płótno, 13x18 cm

cena wywoławcza:  100,-

130. Daria Solar(ur.1976)

Melancholia sygn.l.d. Daria Solar

olej, pilśnia, 24x30 cm

cena wywoławcza:  100,-

131. Marzena Sroczyńska-Gudajczyk(ur.1973)

Pawie(2011) sygn.dat.p.d. MARZENA SROCZYŃSKA-GUDAJCZYK 2011

olej, płótno, 80x60 cm

cena wywoławcza:  400,-

132. Ewa Tomporek-Fukuoka(ur.1954)

Początek sygn.p.d. Ewa T.Fukuoka

olej, płótno, 70x100 cm

cena wywoławcza:  500,-

133. Barbara Trzeciak(ur.1955)

W blasku jesiennego słońca(2021) sygn.dat.l.d. Barbara Trzeciak / 2021

akwarela, papier, 27x37 cm (w św.p-p)

cena wywoławcza:  300,-

134. Sonia Tugarinowa(ur.1960)

Rybka(2015) sygn.p.d. monogramem CT

akwarela, papier  14x9,5 (w św.p-p)

cena wywoławcza:  100,-

135. Wanda Wyrzykowska-Wierzbowska(ur.1937)

Łódź ul.Piotrkowska(2010) sygn.dat.p.d. W Wierzbowska 2010

olej, płótno, 61x50 cm

cena wywoławcza:  300,-

59 AUKCJA PROMOCYJNA
ANDRZEJ GIERAGA. PRZEDE WSZYSTKIM FORMACJA
221 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
58 AUKCJA PROMOCYJNA
220 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MONIKA DAŁEK. DOBROSTAN
219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
JÓZEF PANFIL. POLSKIE PEJZAŻE
57 AUKCJA PROMOCYJNA
INTERNETOWA AUKCJA DZIEŁ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
56 AUKCJA PROMOCYJNA
218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
55 AUKCJA PROMOCYJNA
216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
54 AUKCJA PROMOCYJNA
215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
53 AUKCJA PROMOCYJNA
OSKAR GORZKIEWICZ. KOLEKCJA GRAFIK INSPIROWANYCH ARCHITEKTURĄ MIEJSKĄ
213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI CZ.2
212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MAŁGORZATA RUSIECKA. 7 GRZECHÓW
52 AUKCJA PROMOCYJNA
PIĄTY NIEZALEŻNY SALON ŁÓDZKICH TWÓRCÓW
WYSTAWA - BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI
51 AUKCJA PROMOCYJNA
211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
50 AUKCJA PROMOCYJNA
210 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
209 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
PIOTR W. WOŹNIAK. THE MONGRELS OF TOMORROW
49 AUKCJA PROMOCYJNA
208 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
207 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
CONQUISITIO. Collage i Rzeźby Beaty Jarmuż-Sochy.
48 AUKCJA PROMOCYJNA
206 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
205 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
47 AUKCJA PROMOCYJNA
PAULINA ZALEWSKA. VARIETE
46 AUKCJA PROMOCYJNA
LECH KUNKA. STRUKTURY I ASAMBLAŻE
204 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
WIESŁAW PRZYŁUSKI. WIDZIANE
45 AUKCJA PROMOCYJNA
203 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI