229 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

229 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 28 stycznia 2023 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego.

Do ceny wylicytowanej obiektów oznaczonych symbolem „” doliczana będzie dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Pajace(1913) sygn.dat.l.g. Szczepan Andrzejewski / Monachium / 1913
i p.d. monogramem SA

olej, płótno/tektura, 46x38 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.900,-

2. Janusz Benedyktowicz(1918-2001)

Ołtarz z Lusiny (fragment) sygn.p.d. Janusz Benedyktowicz

drzeworyt, 14x10,2 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-  ✤

3. Janusz Benedyktowicz(1918-2001)

Panorama Krakowa sygn.p.d. Janusz Benedyktowicz

akwaforta, akwatinta (15/20), 13,3x17,6 cm

Estymacja:  450 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-  ✤

4. Mikhail Briadov(ur.1943)

Osada zimą [Na podwórku](1991) sygn.cyrylicą, dat.p.d. M. Briadov 91.

olej, tektura, 28x42,5 cm

Estymacja:  700 - 1.100,-

cena wywoławcza:  500,-  ✤

5. Marc Chagall(1887-1985)

Wieczór(„Verve” vol. 7, no 27-28, 1952, Mourlot #86) nsygn.

litografia, 35,5x26,2 cm

Estymacja:  1.000 - 1.200,-

cena wywoławcza:  800,-  ✤

6. Maria Dunin-Piotrowska(1899-1986)

Karykatura Józefa Piłsudskiego(l.30.XX w.) sygn.na odwrociu Duninówna

akwarela, tusz, papier, 13,5x9 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  200,-  ✤

7. Teodor Durski(ur.1976)

Ja Ciebie, Ty Mnie. Malując Adę Ammer(2007/2008) sygn.dat.na odwrociu Teodor Durski 2007/2008

olej, deska, 100,5x99,5 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

8. Teodor Durski(ur.1976)

Szczekanie(2007) sygn.dat.p.d. TDurski 07

olej, płótno, 123,5x285 cm

Estymacja:  13.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

9. Tadeusz Filipiak(1921-1990)

Przelot gęsi(1962) sygn.dat.l.d. TAD.FILIPIAK.62

olej, płótno, 41x52 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

  10. Wiesław Garboliński(1927-2014)

Dziewczyna w oknie(l.60.XX w.) nsygn. na odwrociu, na krośnie opisany GODŁO: "MATYLDA"

olej, płótno, 130x130 cm

Estymacja:  15.000 - 23.000,-

cena wywoławcza:  11.500,-

11. Aga [Agata] Gardzielewska-Borchert(1872-?)

Portret chłopca ze śpiewnikiem na kolanach(1912) sygn.dat.śr.d. Aga / Gardzielewska / 1912.

olej, płótno, 100,5x76,5 cm

Estymacja:  10.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  8.000,-

12. Alfrēds Aleksandrs Gelhārs(1875-1948)

Las zimą-para obrazów sygn.p.d. A Gelhars

olej, sklejka, 82x33 cm (każdy)

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

Ikar(1984) sygn.dat.p.d. A. Gieraga 1984

litografia, relief (3/20), 15x12 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Italla III(1987) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘87

technika własna, relief (14/50), 14,8x11,8 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

15. Andrzej Gieraga(ur.1934)

K 17(2022) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2022

akryl, płyta, 60x50 cm

Estymacja:  17.000 - 22.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

D(2022) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2022

akryl, płyta, 30x30 cm

Estymacja:  5.500 - 10.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

17. E. Górski(XX w.)

Ogródek wiejski sygn.l.d. E. Górski

olej, tektura, 30x36 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

18. Szczepan Helpolski-Kuter(1901-1988)

Pejzaż zimowy z rzeką i lasem sygn.p.d. S. Helpolski-Kuter

olej, płótno, 44x49 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

19. Stanisław Jakubowski(1885-1964)

Zestaw 7 exlibrisów i miniatur sygn.na klocku monogramem autorskim w formie słowiańskiej swastyki

drzeworyty, ok. 8x7; karty 26,5x20,5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  350,-

20. AJA [Adalbert Jaschinski](1905-1989)

W miasteczku nad morzem sygn.p.d. AJA

olej, płótno, 46x55 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  800,-

21. Stefan Just(1905-1977)

Portret Krystyny Sokołowskiej nsygn., ze zbiorów rodziny portretowanej

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

22. Andrzej Bobola Kabała(1941-1998)

Gethsemani II(1985) sygn.dat.p.d. Andrzej Bobola Kabała 85

akwatinta (7/30), 24,8x23,6 cm

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  300,-

23. Alina Kalczyńska-Scheiwiller(ur.1936)

La grotta di Ardy II(1980) sygn.dat.p.d. A. Kalczynska 1980

drzeworyt barwny (9/40), 58,8x44,5 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

24. K. Kalinowski(XX w.)

Martwa natura sygn.p.d. K. Kalinowski

olej, tektura, 53x90 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

25. Bożena Kaluga(ur.1960)

Opowieść, której nie było(1991) sygn.dat.na p-p.p.d. Bożena Kaluga 1991 rok

wypukłodruk, 4 grafiki 5x5 cm (każda)

Estymacja:  300 -450,-

cena wywoławcza:  250,-

26. Hasegawa Kanpei XIV [Tadakiyo](1847-1929)

Aktor Ichikawa Danjûrô IX jako Juteikô Kan’u z serii „Kabuki jûhachiban” sygn.na klocku l.d. Tadakiyo hitsu

drzeworyt barwny, 34,8x22,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

27. Erwin Kettemann(1897-1971)

Pejzaż alpejski z jeziorem sygn.l.d. E.Kettemann

olej, tektura, 12x16 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

28. Antoni Kierpal(1898-1960)

Leśna kapliczka w Kudowie-Zdroju sygn.l.d. A. Kierpal

olej, tektura, 32x28 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

cena wywoławcza:  350,-

29. E. Klopfenstern(XX w.)

Martwa natura z papierosem(1945) sygn.dat.p.d. E. Klopfenstern / 1945

olej, płótno, 54,5x45 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

30. Hieronim Kozłowski(ur.1940)

Bez tytułu sygn.l.d. Hieronim Kozłowski

litografia, 65x49,3 cm

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

31. Kranz-Baier(XX w.)

Zima w Karkonoszach [Leierbauden] sygn.p.d. Kranz Baier

gwasz, papier, 12,5x18 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  200,-

32. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Fabryka czerwona sygn.p.d. monogramem autorskim

olej, płótno, 55x45 cm

Estymacja: 18.000 - 25.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

33. Albert Krüger(1885-1965)

Wybrzeże wyspy Olandia sygn.p.d. Albert Krüger

olej, płótno, 42,5x53 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

34. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z kołami(1970) sygn.dat.p.d. L. Kunka 70r

technika własna, pilśnia, 115x92 cm

Estymacja: 25.000 - 35.000,-

cena wywoławcza:  23.000,-

35. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pierrot z kotem(1988) sygn.dat.p.d. LK88

olej, pilśnia, 32x28 cm

Estymacja: 1.300 - 1.700,-

cena wywoławcza:  1.200,-

36. Wincenty Łukaszewicz(1861-1931)

Widok podwórza(1917) sygn.dat.p.d. WŁukaszewicz / 1917.

olej, papier/tektura, 24,5x38 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

37. W. Makowski(XX w.)

Pejzaż ze strumieniem(1921) sygn.dat.l.d. W. Makowski / 1921

gwasz, papier/tektura, 35x22 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

38. Ludwig O.E. Manzel(1858-1936)

Żniwiarka(przed 1926) sygn. L. Manzel / Ges Gladenbeck Berlin [Carl Gustav Hermann Gladenbeck (1827-1918), odlewnia czynna 1851-1926]

brąz, wys. 56 cm

Estymacja:  5.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.400,-

39. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Hitler i śmierć(1942) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / 3 ... 9.42. i na klocku l.g. monogramem MS

drzeworyt, 38x32 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.800,-

Ex. Eroticis Mr. J.F.Käyser(1935) sygn.dat.p.d. StefMrożewski /  London1935 i na klocku l.d. monogramem MS

drzeworyt, 8,9x7 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

Karta z życzeniami noworocznymi. Tadeusz Leszner Życzy pomyślności w Roku Nowym 1943 sygn.na klocku p.d. monogramem MS

drzeworyt, 9,6x6,9 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

42. Józef Mróz(1914-1990)

Chata w górach(1964) sygn.l.d. J.MRÓZ 1964R.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 41,5x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

43. Józef Mróz(1914-1990)

Dom w pejzażu podgórskim(1963) sygn.dat.p.d. J.MRÓZ 1963

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 41x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

44. G. Neumann(XX w.)

Wzburzona fala sygn.p.d. G. Neumann

olej, tektura, 24,5x51 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

45. A. D. Paep(XX w.)

Martwa natura(1926) sygn.dat.l.d. A.D. PAEP / 1926

olej, płótno, 39x53 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  900,-

46. Marek Paluch(ur.1954)

S.P. XXXIII(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY PALUCH / ... 2022

technika własna, płyta, 100x100 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  13.000,-

47. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2022) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 24x18 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kuznocina [Nokturn](2022) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 12x18 cm

Estymacja: 3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.800,-

49. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc XXII(1971) sygn.p.d. (AP.) Henryk Płóciennik. dat.śr.d. 1971

autocynkografia (37/50), 64,5x49,5 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.600,-

50. Wiesław Przyłuski(ur.1959)

Wiatr(2016) sygn.dat.p.d. Wiesław Przyłuski 2016

relief, akwarela (1/20), 48x34 cm

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

51. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Praczki sygn.p.d. St. Raczyński

drzeworyt, 30,6x26,2 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  450,-

52. Geza Rozmus(1898-1980)

Łucznik na koniu(1969) sygn.dat.l.g. 1969 r. / GEZA ROZMUS

tusz, papier, 45,5x37,5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

53. Leszek Rózga(1924-2015)

Donkiszoteria - Chochoł(1982) sygn.dat.p.d. LeszekRózga / II imp / 1982
i na płycie p.d. monogramem autorskim LR/82/II

akwaforta (odb.próbna 3, stan 1), 24,8x29,8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

54. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

The Heat z cyklu „Seasons”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK 2022

technika własna, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

55. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Wiosenny świt z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... / ... 2022

technika własna, płótno, 60x60 cm (84x84 cm w ramie)

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

56. Adam Setkowicz(1876-1945)

Zaprzęgi zimą sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier, 16x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

57. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie zimą sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier, 16x29,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

58. Adam Setkowicz(1876-1945)

Orka sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, papier/tektura, 16x32 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

59. Adam Setkowicz(1876-1945)

Łemki w drodze do cerkwi(1938) sygn.p.d. A. Setkowicz, dat.na odwrociu

olej, płótno, 59x81 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  9.500,-

60. Andrzej Siewierski(1953-2022)

Spacery - Wiosna(2008) sygn.p.d. ASiewierski i sygn.dat.na odwrociu ASiewierski / 2008

pastel, papier, 46,5x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

61. Krystyna Sokołowska(1928-2022)

Peonie w wazonie nsygn., ze zbiorów rodziny artystki

olej, tektura, 47x41 cm

Estymacja:  500 - 900,-

cena wywoławcza:  400,-

62. Donald Solo(1919-2010)

Widoki Gdańska: Zielona Brama(1961), Święty Jerzy i Brama Nizinna(1957),
Brama Stągiewna(1965), Ul. Katarzynki(1957), Katownia(1957), Zbrojownia(1957)
sygn.dat.śr.d., p.d., l.d. lub na p-p. Donald SOLO lub monogramem DS

kredka, papier, 30,1x43,4; 30,4x43,4; 30,3x43,3; 30,3x43,3; 43,4x30,4; 30,3x43,3 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

63. Zofia Stryjeńska wg(1894-1976)

Z cyklu „Harnasie” - 6 planszy(l.30.XX w., wyd. Akropol, Kraków) sygn.na płycie Z.STRYJEŃSKA

druk barwny, 22,1x12,6 cm (każda)

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

cena wywoławcza:  800,-

64. Emmy Marie Caroline Thornam(1852-1935)

Kwiaty w koszyku sygn.p.d. E. Thornam

olej, płótno. 47x62,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.400,-

65. Emil Ukleja(1902-1975)

Drzewa nad wodą sygn.p.d. E.Ukleja

akwarela, tusz, papier/tektura, 10,3x15,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

66. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. E.Ukleja

akwarela, technika mieszana, papier/tektura, 10x7 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

67. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. E. Ukleja

akwarela, tusz, papier/tektura, 10,5x8,5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

68. Karl Theodor Wagner(1856-1921)

W Rotterdamie sygn.l.d. K. WAGNER

olej, płótno, 69x55,7 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  12.500,-

69. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

70. Józef Wasiołek(1921-2008)

Groszki w wazonie sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, pilśnia, 28,5x21 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.000,-

Słoneczniki w wazonie sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 36x27 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

72. Józef Wasiołek(1921-2008)

Ulica w Paryżu sygn.l.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 38x29 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w niebieskim wazonie sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, pilśnia, 59x38 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.800,-

74. Antoni Wippel(1882-1969)

Pejzaż z brzozami sygn.p.d. A Wippel

olej, płótno, 75x100 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

cena wywoławcza:  4.000,-

75. M. Zielińska G.(XX w.)

Łodzie przy brzegu sygn.l.d. M. Zielińska G.

olej, płótno, 45x60,5 cm

Estymacja: 1.300 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.000,-

76. A.N.(XX w.)

Pejzaż wiejski z kobietami sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 80x64 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

cena wywoławcza:  1.600,-

77. A.N.(I poł.XX w.)

Zabudowania(1925) sygn.dat.l.d. Wacław ... 1925

olej, tektura, 33x46 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

78. A.N.(XX w.)

Statki w porcie sygn.nieczytelnie l.d.

olej płótno, 40x60 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

79. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż zimowy z zachodem słońca(1909) sygn.dat.l.d. … / 19 3/V 09

olej, sklejka, 57x29 cm

Estymacja:  1.800 - 2.800,-

cena wywoławcza:  1.500,-

80. Miniatura - Portret Księżnej Lubomirskiej(pocz.XX w.) sygn.p.śr. W.H.

akwarela na kości (pęknięcie), oprawa kość, drewno, metal, szkło,
miniatura 8x6,3 cm (owal), oprawa 18x15 cm, ślady przetarć na oprawie

Estymacja:  700 - 1.200,-

cena wywoławcza:  500,-

81. A.N.(Korea, XX w.)

Orzeł siedzący na gałęzi sygn. sygnatura w języku koreańskim / PYONGYANG KOREA

haft na jedwabiu, 53x20,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

82. Filiżanka do mokki ze spodkiem(Czechosłowacja, l.30.XX w.) sygn.Pirkenhammer

porcelana, kobalt, złocenia, wys. filiżanki 5,3, śr. 6,2 cm

Estymacja:  300 - 450,-

cena wywoławcza:  200,-

83. Ikona podróżna trzyczęściowa: Chrystus Pantokrator, Matka Boska Orantka, Święty Jan Chrzciciel(Rosja, pocz.XX w.) nsygn.

mosiądz, 16x42 cm (po otwarciu składnika)

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

cena wywoławcza:  1.500,-

84. Misa art déco(Francja?, l.30.XX w.) nsygn.

szkło rosalinowe prasowane, matowione, wys. 7,3, śr. 20 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

85. Patera art déco(Niemcy, II ćw.XX w.)

sygn. domek w otoku / WMF / IKORA / GERMANY / SILVERPLATE

plater, 6,5x23x23 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

cena wywoławcza:  600,-

86. Patera dekoracyjna(Polska, 1992)

sygn. monogram wiązany ŁZ.? (HN.?)

porcelana biała malowana, złocenie,  śr. 30,7 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

87. Patera secesyjna z motywem lilii wodnej i ważek

(Niemcy, ok.1900) sygn. KAISER ZINN / 4248 [J.P. Kayser Sohn]

cyna, 5x25,5x25,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  400,-

88. Świecznik chanukowy(Warszawa, l.20-30.XX w.)

sygn. PTW ? (imiennik mało czytelny) / 3 główka W / główka w owalu

srebro pr. 3, 260 g, grawerka, wys. 28 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.100,-

89. Taca secesyjna z dedykacją(Warszawa, 1901-1906) sygn. orzeł carski dwugłowy / w owalu: NORBLIN& CO / GALW. / WARSZAWA / w rombie: N / 2179

grawerowana dedykacja: Glückliche Zeiten Jahr für Jahr / Bringedie Zukunft dem jungen Paar / Lodz d. 3. Juni 1919. oraz jedenaście podpisów, widoczne ślady przetarć srebrzenia

plater, 47,5x23 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

90. Talerz ażurowy z dekoracją kwiatową
(Czechy, Pirkenhammer, 1846-1857) sygn. wycisk CF / 2 [Christian Fisher]

porcelana biała ażurowa, malowana, złocenie (przetarcia), śr. 24,8 cm, niewielkie pęknięcia

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

91. Talerz jubileuszowy „400 lat Tarnobrzega”(Ćmielów, 1993)

sygn. Ć w trójkącie / 1790 / ĆMIELÓW / made in Poland

porcelana biała malowana, kobalt, złocenie, śr. 32,5 cm

Estymacja: 300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

92. Wazon art déco(Czechosłowacja, l.30.XX w.)
nsygn. [Huta Hermanova / Stolzle]

szkło miodowe lane, ciągnione, wys. 20 cm,
pęknięcie w dolnej części korpusu

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

93. Zegar ścienny(Francja, I ćw.XX w.) nsygn.

cyferblat alabastrowy, obudowa drewniana, werk mechaniczny, wahadłowy, bijący pół godziny i godziny, śr. 38 cm

Estymacja: 1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

94. Żardiniera secesyjna(Wiedeń, ok.1900) sygn. A. K. & CIE [Albert Kohler]

cyna, szkło kryształowe, szlifowane, 12,5x38x16,5 cm, niewielkie pęknięcie
u cynowej podstawy

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

65 AUKCJA PROMOCYJNA

65 AUKCJA PROMOCYJNA

sobota, 11 lutego 2023 r., godz. 12:00

Ekspozycja w Galerii od 6 lutego.

Do ceny sprzedaży będzie doliczana opłata manipulacyjna w wysokości 20 %.

Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 10 lutego, do godz.17:00.

1. Agata Bajszczak(ur.1982)

Bezpieczna(2022) sygn.p.d. Bajszczak

akryl, płótno, 100x80 cm

cena wywoławcza: 650,-

W głowie ma jazz(2022) sygn.p.d. Bajszczak

akryl, płótno, 100x80 cm

cena wywoławcza: 650,-

Struktury chaosu(2022) sygn.p.d. Bajszczak

akryl, płótno, 100x80 cm

cena wywoławcza: 650,-

4. Agata Bącela(ur.1974)

Misa sygn. TWORCZE / EGO

ceramika szkliwiona, wys.15 cm, śr.32 cm

cena wywoławcza: 400,-

5. Agata Bącela(ur.1974)

Żardiniera moderne sygn. TWORCZE / EGO

ceramika szkliwiona, 17,5x45x24 cm

cena wywoławcza: 400,-

Wazon-tykwa sygn. A. BACELA

ceramika szkliwiona, wys.29 cm

cena wywoławcza: 400,-

Patera słoneczna sygn. AB

ceramika szkliwiona, 15x38x39 cm

cena wywoławcza: 400,-

8. Krystyna Bącela(ur.1951)

Wazon tulipany sygn. Kbącela

ceramika szkliwiona, wys.24 cm

cena wywoławcza: 400,-

Patera ptaszki sygn. Kbącela

ceramika szkliwiona, 9x35x25,5 cm

cena wywoławcza: 400,-

10. Magdalena Bezat(ur.1979)

Pół żartem, pół serio(2023) sygn.dat.na odwrociu Magdalena Bezat 2023

akryl, płótno, 50x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

Łódź(2023) sygn.dat.na odwrociu Magdalena Bezat 2023r

akryl, płótno, 80x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

12. Tatsiana Bulyha(ur.1996)

Płaczka(2017) sygn.dat.p.d. Tati 2017

gwasz, papier, 25x17,5 cm (53x43 cm z ramą)

cena wywoławcza: 400,-

13. Tatsiana Bulyha(ur.1996)

Rybak-tryptyk(2017) sygn.dat.śr.d. Tati 2017

gwasz, papier, 29,7x21 cm (53x43 cm z ramą każdy)

cena wywoławcza: 600,-

14. Wiesława Burnat(ur.1964)

Bezpieczny zakątek ogrodu(2022) sygn.p.d. Burnat

akryl, płótno, 60x40 cm

cena wywoławcza: 500,-

15. Wiesława Burnat(ur.1964)

Koci kącik zadumy(2018) sygn.p.d. Burnat

akryl, płótno, 50x40 cm

cena wywoławcza: 450,-

16. Wiesława Burnat(ur.1964)

Lawendowy zawrót głowy(2018) sygn.p.d. Burnat

akryl, płótno, 50x40 cm

cena wywoławcza: 450,-

17. Nela Ćwiek(ur.1992)

Bez tytułu(2017) sygn.p.d. Ćwiek

akryl, węgiel, papier, 20,5x34 cm (w św.p-p; 41x51 cm z ramą)

cena wywoławcza: 500,-

18. Nela Ćwiek(ur.1992)

akryl, węgiel, papier, 14x19,5 cm (w św.p-p; 31x41 cm z ramą)

cena wywoławcza: 500,-

19. Klaudia Funkiewicz(ur.1991)

Bez tytułu(2020) sygn.dat.na odwrociu 2020 Funkiewicz

akryl, płótno, 80x60 cm

cena wywoławcza: 550,-

20. Piotr Gola(ur.1985)

Swirl(2021) sygn.p.d. P.Gola

olej, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza: 600,-

21. Piotr Gola(ur.1985)

Pora ruszać(2022) sygn.p.d. P.Gola

akryl, pastel, płótno, 120x80 cm

cena wywoławcza: 700,-

22. Piotr Gola(ur.1985)

Lights(2022) sygn.p.d. P.Gola

akryl, olej, płótno, 120x80 cm

cena wywoławcza: 700,-

23. Oskar Gorzkiewicz(ur.1988)

Vilnius(2015) sygn.dat.p.d. Oskar Gorzkiewicz 2015

akwaforta (e.a.), 38x76 cm

cena wywoławcza: 500,-

24. Oskar Gorzkiewicz(ur.1988)

Miasto I(2014) sygn.dat.p.d. Oskar Gorzkiewicz 2014

akwaforta (10/10), 29x67,5 cm

cena wywoławcza: 400,-

25. Oskar Gorzkiewicz(ur.1988)

Urbino X(2022) sygn.dat.p.d. Oskar Gorzkiewicz 2022

akwaforta (2/10), 24,7x49,5 cm

cena wywoławcza: 300,-

26. Grupa Artme

Latarnia(2020) sygn.dat.na odwrociu GRUPA ARTME … 2020

akryl, płótno, 100x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

27. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979)

Bez tytułu(2022) sygn.dat.l.d. Julita / Grzejdziak-Dyła / 2022

gwasz, pastel, papier, 61,2x46 cm (w św.p-p; 70x50 cm z antyramą)

cena wywoławcza: 500,-

28. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979)

Bez tytułu(2023) sygn.dat.p.d. Julita / Grzejdziak-Dyła / 2023

gwasz, pastel, papier, 58,5x38 cm (w św.p-p; 70x50 cm z antyramą)

cena wywoławcza: 500,-

29. Julita Grzejdziak-Dyła(ur.1979)

Bez tytułu(2023) sygn.dat.śr.d. Julita Grzejdziak-Dyła / 2023

gwasz, pastel, papier, 63,5x42 cm (w św.p-p; 80x60 cm z antyramą)

cena wywoławcza: 550,-

30. Gu-tang Clan

Capo di tutti i cani(2022) sygn.dat.na odwrociu GU-TANG CLAN … 2022

sitodruk (8/20), 70x50 cm

cena wywoławcza: 300,-

31. Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik(ur.1982)

Miau 1(2022) sygn.dat.na odwrociu AGNIESZKA HRYNKIEWICZ-SUDNIK ’22

olej, płótno, 80x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

32. Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik(ur.1982)

Miau 2(2022) sygn.dat.na odwrociu AGNIESZKA HRYNKIEWICZ-SUDNIK ’22

olej, płótno, 80x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

33. Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik(ur.1982)

Sycylia(2022) sygn.dat.na odwrociu AGA HRYNKIEWICZ-SUDNIK / 2022

olej, płótno, 70x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

34. Joanna Jamielucha(ur.1991)

W oddali(2017) sygn.na odwrociu JAMIELUCHA

akryl, płótno, 60x80 cm

cena wywoławcza: 550,-

35. Joanna Jamielucha(ur.1991)

Czerwony byk(2018) sygn.na odwrociu JAMIELUCHA

olej, płótno, 73x92 cm

cena wywoławcza: 600,-

36. Dominik Janyszek(ur.1990)

2369(2022) sygn.dat.na odwrociu D. Janyszek / … 2022 r.

technika własna, płótno, 90x90 cm

cena wywoławcza: 650,-

37. Wojciech Kaleta(ur.1981)

Suita w czerwieni Saturna(2022) sygn.p.d. Kaleta

olej, płótno, 60x100 cm

cena wywoławcza: 600,-

38. Wojciech Kaleta(ur.1981)

Poczekalnia. Wyjście(2021) sygn.p.d. Kaleta

olej, płótno, 100x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

39. Wojciech Kaleta(ur.1981)

Pejzaż. Biebrza(2022) sygn.dat.na odwrociu Wojciech Kaleta / … / 2022r

olej, płótno, 80x90 cm

cena wywoławcza: 600,-

40. Justyna Kaliska(ur.1973)

Man in the ocean(2022) sygn.p.d. JKaliska

olej, płótno, 100x100 cm

cena wywoławcza: 700,-

41. Justyna Kaliska(ur.1973)

Demon(2022) sygn.p.d. JKaliska

olej, płótno, 100x100 cm

cena wywoławcza: 700,-

42. Marta Kałucka(ur.1999)

Bez tytułu(2020) sygn.p.d. TA MARTA

akryl, płótno, 81x60 cm

cena wywoławcza: 550,-

43. Magda Karwowska(ur.1986)

Miasto 66(2019) sygn.dat.na odwrociu MAGDALENA KARWOWSKA … 2019

technika własna, płótno, 120x100 cm

cena wywoławcza: 700,-

44. Milena Kliszko(ur.1983)

Bez tytułu(2023) sygn.dat.na odwrociu Milena Kliszko 2023 r.

akryl, płótno, 60x100 cm

cena wywoławcza: 600,-

45. Milena Kliszko(ur.1983)

Bez tytułu(2023) sygn.dat.na odwrociu Milena Kliszko 2023

akryl, płótno, 60x100 cm

cena wywoławcza: 600,-

46. Milena Kliszko(ur.1983)

Greetings from the moon(2022) sygn.dat.na odwrociu Milena Kliszko 2022

akryl, płótno, 60x100 cm

cena wywoławcza: 600,-

47. Marcin Kłys(ur.1971)

Nokturn nr 10(2018) sygn.dat.p.d. M KŁYS 2018

akryl, płótno, 73x92 cm

cena wywoławcza: 600,-

48. Jonasz Koperkiewicz(ur.1988)

Aligator sygn.p.d. JK

serigrafia, pilśnia (5/5), 100x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

49. Tomasz Kozłowski(ur.1982)

Rita sygn.dat.l.d. T. Kozłowski / '09

olej, płótno, 81x60 cm

cena wywoławcza: 550,-

50. Paweł Krzemiński(ur.1984)

Struktura XCIV(2021) sygn.dat.na odwrociu Paweł Krzemiński / … / … 2021

technika własna, polimer, gips akrylowy, płyta, 60x60 cm (64x64 cm z ramą)

cena wywoławcza: 600,-

51. Monika Kubiaczyk-Cygan(ur.1980)

Papier IV(2022) sygn.dat.na odwrociu Monika Kubiaczyk-Cygan 2022 r.

ceramika szkliwiona, 60x45 cm

cena wywoławcza: 2.000,-

52. Monika Kubiaczyk-Cygan(ur.1980)

Misa z kolekcji „One”(2020) sygn.dat. Monika / Kubiaczyk-Cygan / 2020 r.

ceramika szkliwiona, wys.13 cm, śr.27 cm

cena wywoławcza: 600,-

53. Kinga Kubiak(ur.1993)

Impresja II(2022) sygn.na odwrociu Kinga / Kubiak

technika własna, akryl, płótno, 60x80 cm

cena wywoławcza: 550,-

54. Kinga Kubiak(ur.1993)

Sun(2021) sygn.na odwrociu Kinga / Kubiak

akryl, pastel, płótno, 70x70 cm

cena wywoławcza: 550,-

55. Kinga Kubiak(ur.1993)

Z serii Flower Power IV(2022) sygn.na odwrociu Kinga / Kubiak

akryl, pastel, tektura, 99x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

56. Olga Kunats(ur.1995)

Nad miastem(2022) sygn.dat.na odwrociu Kunats O. 22

technika własna, glinka samoutwardzalna, akryl, pilśnia, 60x60 cm

cena wywoławcza: 500,-

57. Olga Kunats(ur.1995)

Anioł sygn.na odwrociu Kunats O.

cena wywoławcza: 500,-

58. Olga Kunats(ur.1995)

Anioł-gobelin(2022) sygn.na odwrociu Kunats O.

przędza wełniana, 50x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

59. Magdalena Kurek(ur.1979)

Ostatni akcent lata-Cinquterre(2022) sygn.p.d. M.KUREK

olej, płótno, 115x75 cm

cena wywoławcza: 650,-

60. Magdalena Kurek(ur.1979)

Oriental street(2022) sygn.p.d. M.KUREK

olej, płótno, 115x75 cm

cena wywoławcza: 650,-

61. Adrianna Kusielczuk(ur.1999)

Brutalism-naszyjnik(2021) sygn. A

srebro pr. 925, przywieszka 3x0,8 cm

cena wywoławcza: 650,-

62. Adrianna Kusielczuk(ur.1999)

Brutalizm-pierścionek(2020) sygn. A

srebro pr. 925, 24,6 g, rozmiar 14

cena wywoławcza: 750,-

63. Adrianna Kusielczuk(ur.1999)

Obserwacje(2020) sygn.dat.na odwrociu Adrianna Kusielczuk 2020

olej, płótno, 40x30 cm

cena wywoławcza: 400,-

64. Martyna Łuszczyńska(ur.1997)

RytMy XXIV(2022) sygn.dat.na odwrociu Martyna / Łuszczyńska / 2022

olej, płótno, 70,5x70,5 cm

cena wywoławcza: 550,-

65. Martyna Łuszczyńska(ur.1997)

RytMy XXXI(2022) sygn.dat.na odwrociu Martyna / Łuszczyńska / 2022

olej, płótno, 70,5x70,5 cm

cena wywoławcza: 550,-

66. Martyna Łuszczyńska(ur.1997)

RytMy XXXIII(2022) sygn.dat.na odwrociu Martyna / Łuszczyńska / 2022

olej, płótno, śr.105 cm

cena wywoławcza: 700,-

67. Anna Noszczyńska(ur.1986)

Kompozycja sygn.p.d. Noszczyńska

akryl, płótno, 80x70 cm

cena wywoławcza: 650,-

68. Błażej Ostrouch(ur.1994)

Element obcy V(2019) sygn.p.d. Ostrouch

akryl, płótno, 90x100 cm

cena wywoławcza: 650,-

69. Wojciech Piekarski(ur.1980)

Martwa natura(2022) sygn.dat.l.g. W.Piekarski 2022

olej, płótno, 40x50 cm

cena wywoławcza: 450,-

70. Wojciech Piekarski(ur.1980)

Pejzaż zimowy(2022) sygn.dat.l.d. W.Piekarski 2022

olej, płótno, 80x100 cm

cena wywoławcza: 650,-

71. Pola Piestrzeniewicz(ur.1996)

Mikroorganizmy(2022) sygn.na odwrociu Pola / Piestrzeniewicz

technika mieszana, płótno, 100x100 cm

cena wywoławcza: 700,-

72. Pola Piestrzeniewicz(ur.1996)

Minerały(2022) sygn.na odwrociu Pola / Piestrzeniewicz

cena wywoławcza: 700,-

73. Magdalena Połacik(ur.1980)

Hop(2023) sygn.dat.na odwrociu M. Połacik / ’23

olej, płótno, 80x60 cm

cena wywoławcza: 550,-

74. Magdalena Połacik(ur.1980)

Polowanie na pszczoły(2023) sygn.dat.na odwrociu Magdalena / Połacik / ’23

olej, płótno, 61x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

75. Magdalena Połacik(ur.1980)

Intryga(2023) sygn.dat.na odwrociu M. Połacik / ’23

olej, płótno, 40x50 cm

cena wywoławcza: 450,-

76. Magdalena Radziszewska(ur.1993)

Kuba(2018) sygn.dat.p.d. 2018 Magdalena / Radziszewska

akwaforta (5/15), 17x12 cm

cena wywoławcza: 120,-

77. Sławomir J. Siciński(ur.1980)

Portret Mai(2022) sygn.p.d. SJSICIŃSKI dat.l.d. ’22   olej, pilśnia   28,2x23 cm;

Portret Kuby I(2022) sygn.na odwrociu SJSICIŃSKI dat.p.d. ’22    olej, tektura, 38,6x21,8 cm;

Portret Kuby II(2022) sygn.l.g. SJSICIŃSKI dat.p.d. ’22    olej, pilśnia, 40x26,8 cm

cena wywoławcza: 800,-

78. Sławomir J. Siciński(ur.1980)

Kwiaty-tryptyk(2022) sygn.na odwrociu SJSICIŃSKI

olej, tektura, 35x32,8 cm; 34,7x34,9 cm; 35x32,8 cm

cena wywoławcza: 800,-

79. Sławomir J. Siciński(ur.1980)

Wydmy(2023) sygn.l.d. SJSICIŃSKI dat.p.d. ’23

olej, pilśnia, 39x39 cm

cena wywoławcza: 400,-

80. Paweł Sobczak(ur.1995)

Bez tytułu(2022) sygn.dat.na odwrociu Paweł Sobczak 2022

olej, płótno, 100x70 cm

cena wywoławcza: 600,-

81. Paweł Sobczak(ur.1995)

olej, płótno, 70x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

82. Paula Solańska(ur.1981)

Sowa Kurioza sygn. Paula Solańska

ceramika szkliwiona, 16x25x15 cm

cena wywoławcza: 500,-

83. Paula Solańska(ur.1981)

Komplet mis sygn. Paula Solańska

ceramika szkliwiona, wys.15, 9 i 7,5 cm; śr.29,5,17 i 13,5 cm

cena wywoławcza: 550,-

84. Paula Solańska(ur.1981)

Ocean-patera sygn. Paula Solańska

ceramika szkliwiona, śr.36,5 cm

cena wywoławcza: 380,-

85. Magdalena Surmacz(ur.1978)

Misa ażurowa srebrzysto-błękitna sygn. M. SURMACZ

ceramika szkliwiona, 29x37x40 cm

cena wywoławcza: 500,-

86. Monika Synak(ur.1984)

Woman sygn.p.d. MSYNAK

akryl, płótno, 73x100 cm

cena wywoławcza: 600,-

87. Mariola Świgulska(ur.1961)

Łuna, luna i lewitujące drzewo(2022) sygn.dat.p.d. mariola Świgulska Seenna / 2022r

akryl, szlagmetal, płótno, 70x100 cm

cena wywoławcza: 600,-

88. Mariola Świgulska(ur.1961)

Łowca energii(2022) sygn.dat.p.d. mariola Świgulska Seenna / 2022r

akryl, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza: 600,-

89. Mariola Świgulska(ur.1961)

Randka u Olbińskiego(2022) sygn.dat.p.d. mariola Świgulska Seenna 2022r.

akryl, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza: 600,-

90. Mariola Świgulska(ur.1961)

Zapraszamy do naszej bajki(2022) sygn.dat.p.d. mariola Świgulska Seenna 2022r

akryl, płótno, 100x100 cm

cena wywoławcza: 700,-

91. Vanessa Świgulska-Jop(ur.1993)

Miłość, szmaragd i krokodyl(2022) sygn.dat.na odwrociu Vanessa Eslain Świgulska-Jop / 2022r.

akryl, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza: 600,-

92. Vanessa Świgulska-Jop(ur.1993)

Finezyjny abstrakcjonizm(2022) sygn.p.d. Eslain

technika mieszana, akryl, płótno, 80x80 cm

cena wywoławcza: 600,-

93. Małgorzata Tazbir(ur.1965)

Pojemnik ceramiczny „Aubergine”(2020) sygn. MT Małgorzata Tazbir

ceramika szkliwiona, 22x33x14,5 cm

cena wywoławcza: 600,-

94. Małgorzata Tazbir(ur.1965)

Pojemnik ceramiczny „Akwamaryn”(2020) sygn. MT Małgorzata Tazbir

ceramika szkliwiona, wys.24 cm, śr.14 cm

cena wywoławcza: 500,-

95. Małgorzata Tazbir(ur.1965)

Pojemnik czerwony z metalicznym brązem(2020) sygn. MT Małgorzata Tazbir

ceramika szkliwiona, 19x14,5x14,5 cm

cena wywoławcza: 500,-

96. Michał Wasiak(ur.1997)

Autoportret natywny(2022) sygn.dat.na odwrociu MichałWasiak’22

olej, płótno, 60x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

97. Michał Wasiak(ur.1997)

Bez tytułu(2019) sygn.dat.p.d. MichałWasiak’19

akwaforta (e.a.), 50x40 cm

cena wywoławcza: 400,-

98. Michał Wasiak(ur.1997)

Mezzo 9(2022) sygn.dat.p.d. MichałWasiak’22

mezzotinta (4/20), 32x32 cm

cena wywoławcza: 300,-

99. Magdalena Zalewska(ur.1956)

Havana, Cuba(2022) sygn.p.d. ML i sygn.dat.na odwrociu MAGDALENA ZALEWSKA / … / 2022’

akryl, płótno, 70x50 cm

cena wywoławcza: 500,-

100. Magdalena Zalewska(ur.1956)

Owocowy song(2022) sygn.p.d. ML i sygn.dat.na odwrociu MAGDALENA ZALEWSKA / … / 2022’

akryl, płótno, 70x70 cm

cena wywoławcza: 550,-

ROKSANA KARCZEWSKA. LOVE, DEATH & MAGIC

Roksana Karczewska

Love, Death & Magic

wystawa: 9 grudnia 2022 r. - 9 stycznia 2023 r.

Galeria ELart, Rynek Sztuki, Łódź, ul. Wschodnia 69 (wejście od ul. Narutowicza)

wernisaż: 9 grudnia 2022 r. godz. 17:00

Roksana Karczewska

(ur.1988 r.) ukończyła studia na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2012 roku zrealizowała dyplom w Pracowni Malarstwa. Swoją twórczość prezentowała na wystawach zbiorowych: „Czwarty Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”, Muzeum Miasta Łodzi (2017); „Trzeci Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”, Galeria ASP, Galeria Bałucka, Łódź (2016); „Filmowe Inspiracje”, Muzeum Kinematografii w Łodzi (2014); „Rysunek x rysunek x rysunek”, Galeria Pracownia Wolnego Wyboru, Zielona Góra (2012). Tworząc sztukę w estetyce czarnego romantyzmu oraz realizmu magicznego zajmuje się malarstwem, rzeźbą i konstruowaniem obiektów.

O swojej twórczości pisze: „Tajemnicza i sensualna aura miłości oraz lęk i fascynacja śmiercią to doświadczenia skrajne, charakterystyczne dla czarnego romantyzmu – estetyki która stanowi podstawę moich artystycznych zainteresowań. Drugim elementem uzupełniającym poszukiwania jest estetyka realizmu magicznego – wrażenia zmysłowe łączące się z pozazmysłowymi, otoczone symboliką oraz metaforami. Jednocząc oba nurty tworzę dzieła w zachwycie lub rozpaczy oraz poddaję analizie ciemne rejony ludzkiej psychiki. Kontemplując memento mori równoważę je onirycznymi wyobrażeniami intrygujących postaci wierząc, że tylko miłość pozwala zapomnieć o śmierci.

1. Phantasma I(2020) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 30x25 cm

cena: 1.100,-

2. Eternal ochre ink I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, śr.40 cm

cena: 2.700,-

3. Eternal ochre ink II(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, śr.40 cm

cena: 2.700,-

4. Night lady(2021) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 50x40 cm

kolekcja prywatna

5. Sleepless night II(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 24x18 cm (38,5x29,5 cm z ramą)

6. Sleepless night I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 24x18 cm (38x29 cm z ramą)

7. Magical Valerian(2022) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 20x15 cm

cena: 590,- rezerwacja

8. Sweet secrets(2022) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 41x33 cm

cena: 1.100,-

9. Fin`amor(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 110x90 cm

cena: 4.100,-

10. The mirror of the soul II(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

cena: 590,-

11. The mirror of the soul I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

cena: 590,-

12. I wish I could write as mysterious as a cat(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, śr.20 cm

cena: 590,-

13. And all I loved, I loved alone(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, śr.20 cm

cena: 590,-

14. Love letter(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 60x45 cm

cena: 2.700,-

15. Playing Hamlet(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 52x42 cm

16. Fleshtones I(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 20x20 cm

cena: 590,-

17. Fleshtones II(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 20x20 cm

cena: 590,-

18. Boy with a pearl(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 60x50 cm

cena: 2.700,-

19. Selene(2021) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 60x50 cm

kolekcja prywatna

20. Teardrop I(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płyta, 24x24 cm (27x27 cm z ramą)

21. Teardrop II(2022) sygn.dat.na odwrociu

22. Love rebel(2022) sygn.dat.na odwrociu    cm  1.200,-

olej, płótno, 40x30

23. Lucky me(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

kolekcja prywatna

24. Love memory(2022) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 15x15 cm

kolekcja prywatna

25. Unrequited love(2020) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 30x27x14 cm

kolekcja prywatna

26. Hidden place(2021) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 26x22x13 cm

cena: 2.700,-

27. Library(2021) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 18,5x16x9,5 cm

cena: 1.100,-

28. Mysticism and the mystery of lost love(2021) sygn.dat.na odwrociu

technika mieszana, 24,5x13,5x8,5 cm

cena: 1.450,-

19 WARSZAWSKIE TARGI SZTUKI
228 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
64 AUKCJA PROMOCYJNA
WOJCIECH KALETA. SECUNDUS
227 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
ARTUR RUBINSTEIN IN MEMORIAM
MAREK PALUCH. STRUKTURY
226 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
EWA JARMAKOWSKA
63 AUKCJA PROMOCYJNA
KSENIA LOGVINENKO. MGNIENIA
62 AUKCJA PROMOCYJNA
225 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MICHAŁ WASIAK. GRAFIKA I MALARSTWO
61 AUKCJA PROMOCYJNA
224 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
DOMINIK JANYSZEK. ASYMETRIA
ZIGI JACK. MALARSTWO
POMAGAMY UKRAINIE. AUKCJA CHARYTATYWNA
60 AUKCJA PROMOCYJNA
223 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
PAULINA GRZELIŃSKA. MARZENIA SENNE
PIOTR CIESIELSKI. OBRAZY I PANNY
JOLANTA RUDZKA-HABISIAK. RYTM - KOLOR - IDEA
222 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
59 AUKCJA PROMOCYJNA
ANDRZEJ GIERAGA. PRZEDE WSZYSTKIM FORMACJA
221 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
58 AUKCJA PROMOCYJNA
220 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
MONIKA DAŁEK. DOBROSTAN
219 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
JÓZEF PANFIL. POLSKIE PEJZAŻE
57 AUKCJA PROMOCYJNA
INTERNETOWA AUKCJA DZIEŁ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
56 AUKCJA PROMOCYJNA
218 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
55 AUKCJA PROMOCYJNA
216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
54 AUKCJA PROMOCYJNA
215 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
214 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
53 AUKCJA PROMOCYJNA
OSKAR GORZKIEWICZ. KOLEKCJA GRAFIK INSPIROWANYCH ARCHITEKTURĄ MIEJSKĄ
213 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
BATIKI Z ZACHODNIEJ AFRYKI CZ.2