231 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

231 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 22 kwietnia 2023 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata manipulacyjna domu aukcyjnego.

Do ceny wylicytowanej obiektów oznaczonych symbolem „
” doliczana będzie dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. Kôno Bairei(1844-1895)

Ptaki i kwiaty-dyptyk(z albumu „Bairei hyakuchō gafu”)

drzeworyt barwny, 35,4x24,5; 35,5x24,5 cm

Estymacja: 1.500-2.200,-

2. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Życie Warszawy-Most(1982) sygn.dat.śr.d. ABARTCZAK 1982 i na odwrociu
A BARTCZAK 1982

papier, polimer, tusz, collage, płótno, 60x60 cm

Estymacja: 6.000-8.000,-

3. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Ryba sygn.dat.l.śr. ABARTCZAK 80 oraz dedykacja z dnia 11.I.1980.

goffrage, 20,2x30,2 cm

Estymacja: 300-400,-

4. F. Burkhardt(XIX w.)

Portret chłopca z trąbką(1856) sygn.dat.p.d. F. Burkhardt 1856

olej, papier/tektura, 28,5x21,5 cm

Estymacja: 1.000-1.500,-

5. Stasys Eidrigevicius(ur.1949)

Ex libris Marie-Rose de Lanque-Theunis sygn.p.d.monogramem i na odwrociu Stasys Eidrigevicius

akwaforta, akwatinta, akwarela (e.a.), 7x7,3 cm

Estymacja:  400-600,-

6. Stanisław Fijałkowski(1922-2020)

30 IV 2013 a.jpg sygn.p.d. S. Fijałkowski

grafika komputerowa (e.a.), 24x17 cm

Estymacja: 800-1.200,-

7. Bronisław Frydziński(ur.1934)

Nad zalewem sygn.l.d. B. Frydziński

olej, płótno, 65x92,5 cm

Estymacja: 4.000-5.000,-

8. Zbigniew Gawrych(ur.1956)

Na plenerze w Kamionie [Jerzy Duda-Gracz, Franciszek Maśluszczak,
Paweł Lasik i Lucyna Kuleczko, dyrektorka BWA Sieradz]
według „Wieczerzy w Emaus” Caravaggia(1988)
sygn.p.d. monogramem ZG.

olej, płótno, 100x130 cm

Obraz z kolekcji Jerzego Dudy-Gracza.

Estymacja: 12.000-16.000,-

9. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Podział IV(2021) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / ... / 2021

akryl, płyta, 50x50 cm

Estymacja: 14.000-18.000,-

  10. Ryszard Gieryszewski(ur.1936)

Bez tytułu(2011) sygn.dat.p.d. R.Gieryszewski 2011

drzeworyt barwny (e.a.), 11,3x8 cm

Estymacja: 400-600,-

11. Zbigniew Jarosz Gostwicki(1906-2003)

Martwa natura sygn.p.d. Jarosz Gostwicki

olej, płótno, 47x45,5 cm

Estymacja: 8.000-11.000,-

12. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pałac Poznańskiego sygn.p.d. Groszang.

akwarela, gwasz, papier, 50,5x70 cm (w św.p-p)

Estymacja: 9.000-13.000,-

13. Gu-tang Clan & Tope

Nogami 3.1 aka „Nie po sionym !”(2022) sygn.dat.na odwrociu
TOPE GU-TANG CLAN / 2022

akryl, spray, szablon, płótno, 80,5x120,5 cm

Estymacja: 4.000-5.000,-

14. Zbigniew Janeczek(ur.1946)

Kolekcja 15 exlibrisów(l.80.XX w.) sygn.p.d. Zb.Janeczek lub monogramem ZbJ

akwaforta, akwatinta, akwarela

Estymacja: 1.000-1.700,-

15. Stefan Just(1905-1977)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. S JUST

olej, tektura, 33,5x44,5 cm

Estymacja: 2.000-3.000,-

16. Alina Kalczyńska-Scheiwiller(ur.1936)

Dla Teresy[Po podróży do Chin](1988) sygn.dat.p.d. A. Kalczyńska / 88

linoryt barwny (e.a.), 18,8x14 cm

Estymacja: 500-700,-

17. Antoni Kierpal(1898-1960)

Łodzie rybackie nad Bałtykiem sygn.p.d. A.Kierpal

olej, pilśnia, 28x41 cm

Estymacja: 1.200-1.500,-

18. Wacław Kondek(1917-1976)

Pejzaż zimowy nsygn. opisany na blejtramie

olej, płótno, 68x90 cm

Estymacja: 4.000-5.500,-

19. Jerzy Kossak(1886-1955)

Odwrót spod Moskwy(1932) sygn.dat.l.d. Jerzy Kossak 1932

olej, tektura, 50x74,5 cm

Estymacja: 25.000-35.000,-

20. Jerzy Kossak(1886-1955)

Ułan na zwiadzie(1930) sygn.dat.p.d. Jerzy Kossak / 1930

olej, tektura, 36x49 cm

Estymacja: 15.000-20.000,-

21. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Nad rzeczką(1953) sygn.dat.p.d. Jerzy Krawczyk 1953 r.

olej, płótno, 60,5x75 cm

Estymacja: 12.000-15.000,-

22. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Dom Heinzla w Łodzi(1959) sygn.l.d. monogramem autorskim

olej, płótno, 35,3x38 cm

Estymacja: 10.000-14.000,-

23. Utagawa Kuniyoshi(1797-1861)

Wojska Takedy Shingena po zejściu z góry Seijo i przeprawie przez rzekę Amenomiya, walczą z Amakasu Kagemochi pod Kawanakajima w prowincji Shinshu-tryptyk(1855) sygn.na klocku Ichiyusai Kuniyoshi ga

drzeworyt barwny, 36,3x24,7; 36,3x25,6; 36,2x24,8 cm

Estymacja: 5.000-7.000,-

24. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja(1968) sygn.dat.p.d. Lech Kunka 68r.

technika własna, płyta, 124x62 cm

Estymacja: 25.000-35.000,-

25. Danuta Leszczyńska-Kluza(1926-2019)

Autoportret we wnętrzu z szablą(1976) sygn.dat.p.d. Danuta
Leszczyńska-Kluza 1976

akwaforta, akwatinta (e.a.), 90,3x59 cm

Estymacja: 1.200-1.800,-

26. Danuta Leszczyńska-Kluza(1926-2019)

Gniazdo(1987) sygn.dat.p.d. Danuta Leszczyńska-Kluza 1987

akwaforta (e.a.), 64x47,5 cm

Estymacja: 900-1.300,-

27. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pejzaż jesienny z cyprysami sygn.p.d. K. LIBERSKA

olej, płyta, 30x21,5 cm

Estymacja: 1.200-1.700,-

28. Jan Maciej Maciuch(ur.1946)

Kompozycja 1978(1978) sygn.dat.śr.d. Maciuch'78

olej, płótno, 75x75 cm

Estymacja: 2.000-2.500,-

29. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Hiszpania. Burgos sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, collage, pilśnia, 96,5x81 cm

Estymacja: 14.000-20.000,-

30. Tadeusz Matoń(1919-1996)

Portret córki(1967) sygn.dat.l.g. tmatoń 1967

olej, pilśnia, 60x49 cm

Estymacja: 1.500-2.200,-

31. Jarosław Miklasiewicz(ur.1948)

Anielskie Okna(1997) sygn.dat.p.d. J. MIKLASIEWICZ '97

olej, płótno, 50x65 cm

Estymacja: 2.000-2.500,-

32. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Załadowywanie się Napoleona w Tulonie do Egiptu(1930) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Paris 1930

akwaforta, akwatinta, akwarela, 19,3x28,8 cm

Estymacja: 600-900,-

33. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Uszanowanie(ok.1934) sygn.na klocku l.d. monogramem MS

drzeworyt, 6,1x4,6 cm

Estymacja: 350-450,-

34. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Studia aktu(1938) sygn.dat.śr.d. StefMrożewski / Paris 38

ołówek, papier, 30,5x41 cm

Estymacja: 900-1.100,-

35. Juliusz Narzyński(1934-2020)

Kompozycja sygn.l.d. Jul. Narzyński

olej, płótno, 38x55 cm

Estymacja: 4.000-5.000,-

36. G. Neumann(XX w.)

Pejzaż z wodą sygn.l.d. G. Neumann

olej, płótno, 60x80 cm

Estymacja: 7.000-9.000,-

37. Irena Nowakowska-Acedańska(1906-1983)

Kościół w Rabce(1972) sygn.dat.l.d. I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA 1972; śr.d. RABKA

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja: 1.700-2.500,-

38. Napoleon Orda(1807-1883)

Poznań nad rzeką Wartą[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych
przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)]
sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda,
p.d
. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,7x28,8 cm

Estymacja: 800-1.200,-

39. Napoleon Orda(1807-1883)

Rydzyna[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,7x28,4 cm

Estymacja: 800-1.200,-

40. Napoleon Orda(1807-1883)

Toruń nad Wisłą[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda,
p.d

litografia, tinta, 19,9x28,8 cm

Estymacja: 800-1.200,-

41. Marek Paluch(ur.1954)

S.P XXXII(2022) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY PALUCH / ... 2022.

technika własna, płyta, 100x100 cm

Estymacja: 15.000-20.000,-

42. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Lubiatowa(2022) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 15x20 cm

Estymacja: 3.500-5.000,-

43. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2022) sygn.l.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 20x15 cm

Estymacja: 3.500-5.000,-

44. Jerzy Pawłowski(1909-1991)

Widok Warszawy(1935) sygn.dat.l.d. W. Pawłowski 1935 r.

akwarela, pastel, papier/tektura, 35x50 cm

Estymacja: 1.800-2.600,-

45. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Bez tytułu[Miodowy miesiąc] sygn.p.d. (AP.) H. Płóciennik

autocynkografia, 15,5x12 cm

Estymacja: 750-900,-

46. Stanisław Raczyński(1903-1982)

Zabytki polskich miast. 10 oryginalnych drzeworytów sygn.p.d. St. Raczyński

drzeworyty 10 szt., ok. 24x16 cm

Estymacja: 1.200-1.800,-

47. Józef Rapacki(1887-1929)

Młynarz(1918) sygn.dat.p.d. Józef Rapacki 1918

kredka, akwarela, papier, 40x25 cm

Estymacja: 2.000-3.000,-

48. Barbara Rosiak(ur.1955)

Fantazja renesansowa(1979) sygn.dat.p.d. imp. Barbara Rosiak 1979

akwaforta barwna (13/20), 33x24,6 cm

Estymacja: 1.700-2.200,-

49. Barbara Rosiak(ur.1955)

Improwizacja barokowa(1980) sygn.dat.p.d. imp. Barbara Rosiak 1980

akwaforta, miękki werniks barwny (3/30), 24,8x16,9 cm

Estymacja: 1.200-1.700,-

50. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

SZPILKI LAQUER / BLACK PURPLE z cyklu „Symbole”(2022)
sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA HABISIAK / ... / 2022

technika własna, płótno, 30x30 cm

Estymacja: 3.000-4.000,-

51. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Spring z cyklu „Pory roku / The Seasons”(2022) sygn.dat.na odwrociu JOLANTA RUDZKA-HABISIAK / ... 2022

Estymacja: 2.500-3.500,-

52. Judyta Sobel(1924-2012)

Brooklyn sygn.p.d. J. SOBEL

akwarela, papier, 48x61 cm

Estymacja: 7.000-9.000,-

53. Donald Solo(1919-2010)

Wilanów(1986) sygn.dat.p.d. monogramem DS 86. / WILANÓW

kredka, papier, 61x49,5 cm

Estymacja: 600-800,-

54. Piotr Stachiewicz(1858-1938)

Panna młoda w stroju krakowskim sygn.p.d. P.STACHIEWICZ

pastel, papier/tektura, 47,5x62,5 cm

Estymacja: 8.500-10.000,-

55. Andrzej Stall(ur.1949)

Bez tytułu(1978) sygn.dat.p.d. Andrzej Stall / 78

linoryt (5/11), 8,3x10,7 cm

Estymacja: 100-300,-

56. Andrzej Stall(ur.1949)

Bez tytułu(1977) sygn.dat.p.d. Andrzej Stall 1977

linoryt (1/10), 19,1x25 cm

Estymacja:  300-400,-

57. Ludwik Stasiak(1858-1924)

Autoportret z rycerzem w tle sygn.l.d. Ludwik Stasiak

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja: 28.000-35.000,-

58. Ludwik Stasiak(1858-1924)

Portret żony artysty wśród kwiatów sygn.p.g. Ludwik Stasiak

olej, tektura, 50x70 cm

Estymacja: 27.000-33.000,-

59. Henryk Stażewski(1894-1988)

Relief(z Katalogu wystawy w Galerii Krzywe Koło, 1961)
sygn.na odwrociu H.Stażewski

goffrage, 12,9x19,9 cm

Estymacja: 3.000-4.000,-

60. Antoni Uniechowski(1903-1976)

Scena w parku sygn.p.d. monogramem AU

piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 29,5x21 cm

Estymacja: 2.500-3.500,-

61. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, płyta, 75,5x49 cm

Estymacja: 30.000-40.000,-

62. Czesław Wasilewski(1875-1946)

Sanna sygn.p.d. Cz. Wasilewski

olej, tektura, 55x74,5 cm

Estymacja: 9.000-12.000,-

63. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, tektura, 9x12 cm

Estymacja: 1.500-2.000,-

64. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż podmiejski(1973) sygn.dat.l.d. J.WASIOŁEK 73

olej, płótno, 54x67 cm

Estymacja: 5.000-6.500,-

65. Józef Wasiołek(1921-2008)

Aleja parkowa w Arkadii sygn.p.d. J. WASIOŁEK

olej, płótno, 62x51 cm

Estymacja: 4.500-6.500,-

66. Józef Wasiołek(1921-2008)

Morze sygn.l.d. JWasiołek

akwarela, papier, 29,5x41 cm (w św.p-p)

Estymacja: 1.800-2.500,-

67. Wacław Żaboklicki(1879-1959)

Samotna brzoza sygn.l.d. WŻaboklicki

pastel, papier, 70x50 cm

Estymacja: 3.000-5.000,-

68. Małgorzata Żurakowska(ur.1952)

Gemini I(1979) sygn.dat.p.d. M.ŻURAKOWSKA 1979

mezzotinta (e.a.), 7,2x5,4 cm

Estymacja: 250-400,-

69. A.N.(XX w.)

Hvar - Jugosławia sygn.nieczytelnie p.d.

tusz, papier, 43x35,5 cm

Estymacja: 350-500,-

70. A.N.(XX w.)

Zabudowania sygn.nieczytelnie p.d.

tusz, papier, 31x56,5 cm

Estymacja: 350-500,-

71. A.N.(XX w.)

Wiejskie zabudowania sygn.nieczytelnie p.d.

tusz, papier, 24x41,8 cm

Estymacja: 350-500,-

72. A.N.(XX w.)

Pejzaż o zachodzie słońca nsygn.

olej, tektura, 12,5x17 cm

Estymacja: 1.300-1.800,-

73. A.N.(XX w.)

Popiersie Józefa Piłsudskiego(Lwów, 1936) sygn.dat. Józef PIŁSUDSKI
1867- 1935 / LWÓW 36

terakota, wys. 27,5 cm

Estymacja: 1.800-2.500,-

74. Cukiernica neoempirowa(Niemcy, XIX/XX w.)
sygn. 61239 półksiężyc korona 800 WTB [Wilhelm Binder, Schwabisch Gmund, czynny w latach 1869-1939]

srebro pr. 800, 182,1 g, 10,5x16x6,7 cm

Estymacja: 3.000-4.000,-

75. Cukiernica skrzynkowa(Warszawa, po 1893)
sygn. orzeł carski dwugłowy / w owalnym otoku: NORBLIN I Ska / GALW. / WARSZAWA / 1354 / A / 18

plater, grawerka, 8x12,5x9 cm

Estymacja: 2.000-3.000,-

76. Dzbanek z serwisu „Płaski”(Ćmielów, l.30.XX w.) sygn. 880

porcelana biała, kalka, złocenie, wys. 24 cm

Estymacja: 600-900,-

77. Figura Kamieniarz(Pacyków, l.30.XX w.)
sygn. P w trójkącie / 973 / 4 / 594. w prostokącie [Fabryka Fajansu
i Terakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie, czynna 1912-1939]

terakota polichromowana, wys. 49 cm

Estymacja: 35.000-40.000,-

78. Figura Orzeł z rozpostartymi skrzydłami(pocz.XX w.) nsygn.

cyna, wys. 20,5 cm, ogon naprawiany

Estymacja: 800-1.200,-

79. Filiżanka(Austria, XIX w.) sygn. główka w koniczynce / punca mało czytelna

srebro, 55,6 g, wnętrze złocone, przetarcie, grawerka, wys. 7 cm,
filiżanka pokryta mocną oksydą, brak spodka

Estymacja: 450-700,-

80. Kubek niellowany(Moskwa, 1876)
sygn. cyrylicą B.C / 1876 / 84 / punca mało czytelna [probierz Wiktor Wasilijewicz Sawinski, czynny w Moskwie w latach 1859-1894]

srebro pr. 84, 19 g, niello, wys. 4,5 cm

Estymacja: 300-400,-

81. Kubek z muzykantami(Rosja, 1836)
sygn. cyrylicą  Św. Jerzy / 84 / Ф.Ф / Н. Д / 1836 [probierz Nikołaj Dubrowin czynny w Moskwie w latach 1822-1855]

srebro pr. 84, 68,5 g, wnętrze złocone, aplikacje reliefowe, wys. 6 cm, monogram wiązany cyrylicą

Estymacja: 600-800,-

82. Kufel szklany(l.70-80.XX w.) nsygn.

szkło barwione, fioletowe, wys. 19,5 cm

Estymacja: 500-800,-

83. Kufel z motywem myśliwskim(Niemcy, II ćw.XX w.)
sygn. 0X / struś na tarczy / I / 0

mosiądz, cyna, ślady srebrzenia, wys. 33,5 cm;
przetarcia srebrzenia w 95 %

Estymacja: 1.000-1.500,-

84. Kuferek- Szkatułka(pocz.XX w.) nsygn.

plater, filigran, 8x14x8,5 cm

Estymacja: 600-1.000,-

85. Łopatka do tortu(ZSRR, II poł.XX w.)
sygn. cyrylicą Б gwiazda z sierpem i młotem 875 / ПБЮ

srebro pr. 875, 62,2 g, grawerka, emalia, dł. 24 cm

Estymacja: 600-750,-

86. Misa(Kraków, II poł.XX w.) sygn. K 800 główka / główka

srebro pr. 800, 470,1 g, 8,5x21,5x21,5 cm

Estymacja: 2.500-3.200,-

87. Musztardniczka(pocz.XX w.) nysgn.

szkło kryształowe, srebro pr. 750 i 830 (elementy mieszane), wys. 12 cm, załączone świadectwo badania Nr 333/2023

Estymacja: 1.200-1.500,-

88. Patera dekoracyjna(Włocławek, l.60.XX w.)
sygn. WŁOCŁAWEK Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 / 5728

fajans malowany, szkliwiony, śr. 30 cm, na spodzie niewielkie ubytki szkliwa

Estymacja: 1.200-1.500,-

89. Patera dekoracyjna(Włocławek, l.60-70.XX w.)
sygn. WŁOCŁAWEK Zakłady Fajansu Rewolucji 1905

fajans malowany, szkliwiony, śr. 29,5 cm

Estymacja: 1.200-1.500,-

90. Patera „Rozmowa”(Chodzież, l.60.XX w.)
sygn. C w trójkącie / CHODZEŻ / MADE IN POLAND / 3 / 40

porcelana biała, natrysk wybierany, śr. 32,3 cm

Estymacja: 1.600-2.000,-

91. Piersiówka(Sheffield, ok.1932) sygn. J.D & S / korona / lew / g / 046 [James Deakin & Sons]

srebro pr. 925, 164,5 g, 13x9,3x2 cm

Estymacja: 900-1.100,-

92. Podhalański zestaw trzech łyżek z dekoracją figuralną
(Zakopane, XX w.) nsygn.

drewno, snycerka, 52x25 cm

Estymacja: 600-800,-

93. Pojemnik na wonności(Sławno, ok. 1768-1770) sygn. FW / gryf ponad szachownicą / IFC [J.F. Croweke czynny ok. 1768-1770]

srebro, 82,5 g, wnętrze złocone, 5,5x6x6 cm

Estymacja: 900-1.200,-

94. Prochownica myśliwska(Anglia, Sheffield, k.XIX w.)
sygn. G&J.W. HAWKSLEY / SHEFFIELD

mosiądz, miedź, 22,5x9,5x3,5 cm; widoczne zagniecenia

Estymacja: 700-1.000,-

95. Puzderko okrągłe(Warszawa, przed 1833)
sygn. 12 / Lilpop / syrenka [Karol Jerzy Lilpop (1781-1833)]

srebro pr. 12, 132,9 g, wnętrze złocone, na wieczku grawerowany monogram wiązany JK, 2,7x8,5x8,5 cm

Estymacja: 700-1.000,-

96. Relikwiarz prawosławny(k.XIX w.) nsygn.

metal, relief sztanca, grawerka, złocenie, srebrzenie, 16x5x4 cm,
wewnątrz dwie figury świętych luzem, brak podstawy i zwieńczenia

Estymacja: 600-800,-

97. Taca owalna(Warszawa, 1896-1915) sygn. orzeł carski dwugłowy /
w otoku FRAGET N PLAQUE / w otoku skrzyżowane młotki i cyrkiel / 4

plater, grawerka, 57x39,5 cm, niewielkie zarysowania

Estymacja: 1.700-2.000,-

98. Waza secesyjna do ponczu z łyżką(pocz.XX w.) nsygn.

metal, mosiądz, szkło szlifowane, pasowana łyżka wazowa platerowa sygn. BR. HENNEBERG BM, waza wys. 42,5 cm, łyżka dł. 33 cm, stojak lekko wygięty

Estymacja: 2.000-2.600,-

99. Wazon „Izolator”(Szczytna, l.70.XX w.) nsygn.
[proj. Zbigniew Horbowy(1935-2019), Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej]

szkło sodowe czerwone, barwione w masie, wys. 25 cm

Estymacja: 700-1.000,-

100. Wazon kulisty(Tarnowiec, l.80.XX w.) nsygn.
[proj. Jerzy Słuczan-Orkusz(1924-2002), główny projektant w Hucie Szkła „Tarnowiec” w latach 1982-1991]

szkło sodowe barwione, dwuwarstwowe, wys. 22,5 cm

Estymacja: 700-1.000,-

101. Zestaw sztućców środka stołu(Warszawa, przed 1915)
sygn. W.H / kokosznik 84 [Władysław Hempel czynny w latach 1894-1939]

metal złocony, przetarcia złocenia, trzonki oprawione w srebro pr. 84, dł. 25 cm

Estymacja: 800-1.200,-