216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

216 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 6 marca 2021 r., godz. 12:00

1. Henryk Burzec(1919-2005)

Przeglądająca się w lusterku sygn. H.BURZEC

drewno jesionowe, wys. 46,5 cm (widoczne pęknięcia drewna)

Estymacja: 3.000 - 5.000,-

2. Marc Chagall(1887-1985)

Dafne i Chloe(z „Le Ballet”, 1969, Mourlot #581) nsygn.

litografia barwna, 35,3x25,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

3. Marc Chagall(1887-1985)

Malarz i jego sobowtór(„Derrière le Miroir” no 246, 1981, Mourlot #992) nsygn.

litografia barwna, 31,8x47,3 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

4. Marc Chagall(1887-1985)

Dwa profile(„Derrière le Miroir” no 99-100, 1957, Mourlot #177) nsygn.

litografia, 23x19,7 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Bukiet artysty(okładka „Derrière le Miroir” no 147, 1964, Mourlot #410) nsygn.

litografia barwna, 38,1x28 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

6. Bronisław Chromy(1925-2017)

Smok wawelski nsygn.

brąz patynowany, wys. 25 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

7. Tomasz Daniec(ur.1973)

Terminal IV(2005) sygn.dat.p.d. T.Daniec 2005

olej, płótno, 36x74 cm

Estymacja:  1.200 - 2.000,-

8. Teodor Durski(ur.1976)

Pink(2016) sygn.dat.p.d. Teodor Durski 2016 r.

serigrafia [6/13 (2/4)], 95x54 cm

Estymacja:  800 - 1.000,-

9. Eugeniusz Dzierzencki(1905-1990)

Klif sygn.l.d. E. Dzierzencki

olej, tektura, 17x21 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

  10. Jan Gąsienica Szostak(1895-1943)

Madonna(1928) sygn.dat.śr.d. Gąsienica Szostak / 1928

malarstwo na szkle, 23x16,5 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

11. Stanisław Gibiński(1882-1971)

W drodze do kościoła sygn.l.d. S. Gibiński
(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez dr. St.Dąbrowskiego z 1961 r.)

akwarela, papier, 33x48 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

12. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Progresywny VIa(2012) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA / 2012

akryl, płyta, 100x80 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

0507001(2011) sygn.śr.d. Andrzej Gieraga, dat.p.d. 2011

technika własna, relief (5/20), 19x15 cm

Estymacja: 600 - 800,-

14. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Pejzaż zimowy z drzewem(1992) sygn.dat.l.d. Jerzy Gnatowski 1992

olej, tektura, 68x47 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

15. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Wierzby(1975) sygn.dat.l.d. Jerzy Gnatowski /1975

olej, pilśnia, 30,5x46,5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

16. Jerzy Gnatowski(1929-2012)

Drzewa nad stawem sygn.p.d. Jerzy Gnatowski

olej, tektura, 43x50 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

17. Antoni Grabowski(ur.1937)

Medalion-Matka Boska Karmiąca(1997) sygn.na rewersie A. GRAB. 97

brąz, 14,5x13 cm

Estymacja:  600 - 1.200,-

18. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Plac Wolności w Łodzi sygn.p.d. Groszang

akwarela, gwasz, papier, 55x46,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

19. Nicolaj Hammer(1887-1970)

Targ przed Jens Bangs Stenhus w Aalborg(1924) sygn.śr.d. Nicolaj Hammer, dat.p.d. 1924

akwaforta, akwatinta (54/75), 43,8x33,7 cm

Estymacja:  300 - 500,-

20. Hilbert(XX w.)

Ponte Rialto w Wenecji sygn.l.d. HILBERT

olej, płótno, 47x70,5 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

21. Michał Ichnowski(1857-1915)

Skrzypaczka sygn.l.g. M Ichnowski

pastel, papier, 45,5x61,5 cm

Estymacja:  6.500 - 7.500,-

22. Adam Jabłoński(1902-1973)

Głowa chłopca(1955) sygn.dat.na passe-partout p.d. monogram
wiązany JA 55

gwasz, papier, 33x24,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

23. Alfred Jensen(1859-1935)

Statek wpływający do portu w Helsingor(1907) sygn.dat.l.d. Alfred Jensen Prof. 1907

olej, płótno, 56x86 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

24. Marian Kępiński(ur.1942)

Wieża(1991) sygn.p.d. monogramem wiązanym MK, dat.l.d. 1991

akwarela, gwasz, papier, 21x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

25. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Rue de la Gaïté sygn.na płycie l.d. Kisling

akwaforta, 34,5x27 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

26. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Kwiaty janowca(Ilustracja do Jean Giono, Provence) nsygn.

litografia barwna, 26x21 cm

Estymacja:  600 - 900,-

27. Wiktor Korecki(1890-1980)

Wilki zimą sygn.p.d. WIKTOR KORECKI

olej, pilśnia, 49,5x64 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

28. Abraham Krol(1919-2005)

Album „Portrait de Abram Krol par Maurice Toesca”(1957, egzemplarz
nr 22/200) część grafik sygn.na płycie monogramem wiązanym AK

miedzioryty i drzeworyty barwne, 33x25,5 cm (wymiary albumu)

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

29. Iwan Kulik(ur.1959)

Mistrz i Poncjusz. Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty”(2011) sygn.dat.śr.d. Iwan Kulik / 2011

gwasz, papier, 100x70 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

30. Iwan Kulik(ur.1959)

Mamaj i Boruta(2012) sygn.dat.p.d. Iwan Kulik / 2012

gwasz, papier, 100x70 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

31. Tamara de Lempicka wg(1898-1980)

Lady in lace sygn.przez córkę artystki? p.d. LEMPICKA

litografia barwna (e.a.), 66x38,8 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

32. Maciej Lewik(ur.1960)

Pejzaż z polną drogą sygn.l.d. Maciej Lewik

olej, płótno, 65x92 cm

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

33. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z wodą sygn.l.d. K. Mackiewicz

olej, płótno, 46,5x55 cm

Estymacja:  6.000 - 10.000,-

34. Georg Majewicz(1897-1965)

Na leśnej polanie sygn.p.d. G.Majewicz

olej, płótno, 60,5x50,5 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

35. Franciszek Maśluszczak(ur.1948)

Bez tytułu(2000) sygn.dat.l.d. Fr. Maśluszczak 2000

tusz, papier, 49x30,8 cm

Estymacja: 1.200 - 2.000,-

36. Salomon Meisner(1886-1942)

Półakt młodej Marokanki sygn.p.d. S. Maisner

olej, tektura, 29,5x24,8 cm

Estymacja: 1.200 - 2.200,-

37. Břetislav Menčík(1883-?)

Portret kobiety(1919) sygn.dat.p.d. B. Menčík / 1919

pastel, papier/tektura (owal), 54,5x41 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

odbiór osobisty

38. Menta(XX w.)

L'aubaine(1917) sygn.l.d. Menta, dat.na odwrociu

olej, płótno, 65x50 cm

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

39. Sławomir Micek(ur.1956)

Kozioł sygn. SMICEK

brąz, łupek granitowy, 39x58x20 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

40. Joan Miró(1893-1983)

Sculptures(„Derrière le Miroir” no 186, 1970) nsygn.

litografia barwna, 38x55,5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

Wesołych Świąt sygn.p.d. S.Mrożewsk

drzeworyt, 8,6x10 cm

Estymacja:  400 - 600,-

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XXVIII
sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem l.d. MS

drzeworyt, 31,9x24,9 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

Złożenie do grobu(1928) sygn.dat.p.d. StefMrożewski/ Paris 1928

drzeworyt (9/30), papier/tektura, 15,2x17,4 cm

Estymacja:  800 - 900,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Wigilia partyzantów sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 9x6 cm

Estymacja: 300 - 500,-

45. Barbara Narębska-Dębska(1921-2000)

Toruń-Balkon II(1965) sygn.dat.p.d. Barbara Narębska-Dębska 1965

odprysk barwny (11/30), 49,8x35,3 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

46. Barbara Narębska-Dębska(1921-2000)

Wiatrak III(1969) sygn.dat.p.d. Barbara Narębska-Dębska 1969

akwaforta (13/15), 49,8x30,5 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

47. Barbara Narębska-Dębska(1921-2000)

Londyn-Metro(1974) sygn.dat.p.d. Barbara Narębska-Dębska 1974

akwatinta, akwaforta (20/30), 48x34 cm

Estymacja:  700 - 1.300,-

48. Czesław Nowakowski(I poł.XX w.)

Warszawa zimą - tryptyk sygn.śr.d. CZ. NOWAKOWSKI

akwarela, gwasz, tektura, 24x62,5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.200,-

49. Napoleon Orda(1807-1883)

Ojców w Dolinie Prądniki[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,8x28,7 cm

Estymacja:  600 - 800,-

50. Napoleon Orda(1807-1883)

Częstochowa[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19,5x28,7 cm

Estymacja: 600 - 800,-

51. Józef Panfil(ur.1958)

Księżyc w Podklasztorzu(2020) sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 60x50 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura(2020) sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno/tektura, 20x33 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

53. Józef Piotrowski(1878-1944)

Targ na Huculszczyźnie sygn.p.d. Józef Piotrowski

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

54. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Planety(1980) sygn.dat.p.d. H. PŁÓCIENNIK. 80

olej, płótno, 33x41 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

55. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt(1996) sygn.dat.l.d. H. Płóciennik / 1996 r.

tusz, akwarela, papier, 34,5x44,5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Boks(l.60.XX w.) sygn.śr.d. H. Płóciennik

tusz, papier, 34,5x30 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

57. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Kobieta i diabeł(1962) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.l.d. 62

linoryt, 20x24,2 cm

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

58. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Plaża II(1963) sygn.p.d. Płóciennik Henryk, dat.śr.d. 1963 r.

linoryt, 52.5x59.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

59. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Plaża III(Czarna flaga, 1965) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1965

autocynkografia (2/50), 40x50,3 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

60. Władysław Podkowiński-przypisywany(1866-1895)

Preludium do „Szału” sygn.l.d. W.PODKOWIŃSKI

olej, tektura, 18,8x24,4 cm

Estymacja:  60.000 - 80.000,-

61. Józef Popczyk(1890-1971)

Kompozycja z trzema postaciami sygn.p.d. J. Popczyk

olej, tektura, 30x30 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

62. Bazyli Poustochkine(1893-1973)

Grota sygn.l.d. B. Poustochkine

akwarela, papier, 8,4x12,6 cm

Estymacja:  900 - 1.600,-

63. Tadeusz Radwan(XX w.)

Żółte róże w wazonie sygn.l.d. T. Radwan

olej, tektura, 50x65 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

64. Władysław Rząb(1910-1992)

Zgierz ul. Dąbrowskiego(1980) sygn.dat.p.d. WRząb  1980

linoryt, 30x23 cm

Estymacja:  950 - 1.500,-

65. Halina Sibińska(ur.1950)

Projekt okładki do komiksu „Wicek i Wacek w czasie okupacji” + klisza(1986) nsygn.

akwarela, tusz, papier, 25x35 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

66. Kazimierz Sichulski(1879-1942)

Portret dziewczyny z różami(1936) sygn.dat.p.d. Sichul / 36

pastel, tektura, 74x53 cm

Estymacja:  13.000 - 17.000,-

67. Józef Alfred Sipiński(1886-1968)

Szron(1926) sygn.l.d. Alf. J. Sipiński Siemkowice 1926

olej, tektura, 51,5x95 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

68. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Cyrle sygn.p.d. T. SPRUSIAK

akwarela, gwasz, papier, 34x48 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

69. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Pejzaż z Kazimierza nad Wisłą sygn.p.d. T. SPRUSIAK

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

70. Subropkin(XIX w.)

Szkuner(1881) sygn.cyrylicą, dat.l.d.

olej, tektura, 70x55 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

71. Jan Szancenbach(1928-1998)

Relaks nad wodą I(1948) sygn.dat.p.d. Szancenbach / 48

gwasz, papier, 28x32 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 -8.000,-

72. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951)

Portret kobiety(1943) sygn.dat.l.d. 1943 / Włodz. Terlikowski

olej, płótno, 35x27,5 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

73. Andrzej Tobis(ur.1970)

Podchody(2006) sygn.dat.na odwrociu Tobis 2006

olej, płótno, 150x120 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

74. Marek Wagner(ur.1949)

Kompozycja(1990) sygn.dat.p.d. Marek Wagner '90

technika mieszana, papier, 70x100 cm

Estymacja:  1.000 - 1.800,-

75. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wysokim wazonie sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 63x48 cm

Estymacja: 4.000 - 6.000,-

76. Henryk Krystian Wiercieński(1876-1964)

Portret hrabiny Alicji Litow(1928) sygn.dat.l.d. K.H.Wiercieński / 1928

pastel, papier/tektura, 93x72 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

77. Henryk Krystian Wiercieński(1876-1964)

Portret hrabiny Alicji Litow(1933) sygn.dat.p.d. K.H.Wiercieński / 1933

pastel, papier/tektura (owal), 70x59 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

odbiór osobisty

78. Henryk Krystian Wiercieński(1876-1964)

Portret chłopca Grzegorza Litow(1929) sygn.dat.p.d. K.H.Wiercieński / 1929

pastel, papier (owal), 60x50 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

odbiór osobisty

79. Włodzimierz Zakrzewski(1916-1992)

Pejzaż(1983) sygn.dat.p.d. W.Zakrzewski 1983

olej, pilśnia, 40x30 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

80. L. Zimmermann

Pejzaż śródziemnomorski z warownią w tle(pocz.XX w.) sygn.l.d. L. Zimmermann

olej, płótno, 61x80 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

81. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947)

Powrót z targu sygn.p.d. Zygmuntowicz

olej, płótno, 44x68 cm

Estymacja:  13.000 - 19.000,-

82. A.N.(Szkoła monachijska, XIX w.)

Dojeżdżacz sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 62x89 cm

Estymacja:  12.000 - 17.000,-

83. A.N.(XX w.)

Portret kobiety z kokardą we włosach nsygn.

olej, tektura, 32.5x24 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

84. A.N.(XIX w.)

Osada nad górskim potokiem(1865) sygn.nieczytelnie l.d.dat.p.d.

olej, płótno, 55x65 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

85. A.N.(XX w.)

Gdańsk-Długie Pobrzeże sygn.nieczytelnie p.d.

akwaforta, akwarela, 30x41.8 cm

Estymacja:  400 - 600,-

86. Zestaw 27 pocztówek o tematyce judaistycznej
(Warszawa, okres międzywojenny)

wydawnictwo „Jehudia”, część wg projektów Chaima Goldberga(1890-1943)

offset, ok. 9x14 cm

Estymacja:  500 - 1.000,-

87. Balsaminka(Austro-Węgry, poł.XIX w.) sygn. EE, A6

srebro pr.950, 109,8 g, filigran, wys. 19,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

88. Balsaminka wieżyczkowa(Warszawa, 1899)

sygn.cyrylicą MCH / O. S. 1899 / 84 / orzeł carski dwugłowy

srebro pr.84, 105.8 g, wys. 22.5 cm

Estymacja:  2.800 - 4.300,-

89. Dzban na wino(II ćw.XX w.) nsygn.

szkło barwione, złocenie, wys. 29 cm

Estymacja:  250 - 400,-

90. Figurka Chart(ZSRR, Leningrad, 1974)

sygn. cyrylicą LFZ/W/S / 3 - 00, naszkliwne: Soczi / 1974.  [Leningradzka Fabryka Porcelany im. Łomonosowa]

porcelana biała, malowana, 10,5x20x11,5 cm

Estymacja:  300 - 400,-

91. Figurka Pisklę(Polska, Ćmielów, l.50/60.XX w.)

sygn.ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND

porcelana biała, malowana, natrysk, wys. 9,5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

92. Figurka Sarna z młodym(ZSRR, Ukraina, l.70.XX w.)

sygn. łabędź [ ZHK Połonne]

porcelana biała, złocenie, 16x12x5,5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

93. Filiżanka(Polska, l.30.XX w.) nsygn. [Huta Niemen?]

szkło barwione, mrożone, wys. filiżanki 5, śr. spodka 13,3 cm

Estymacja: 300 - 500,-

94. Kaseta na biżuterię(XX w.) nsygn.

drewno sandałowe, fornir czeczota, 8x27,5x20 cm

Estymacja: 1.500 - 2.300,-

95. Kaseta na precjoza(pocz.XX w.) nsygn.

metal, szkło kryształowe, wewnątrz tkanina pikowana, 8,5x29x10,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

96. Lampa secesyjna z figurą wilka(I ćw.XX w.)

sygn. BL (na przełączniku)

brąz patynowany, szkło opalizujące, wys. 48, śr. podstawy 17 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

odbiór osobisty

97. Miniatura-Dziewczyna z owocami na tacy wg Tycjana

(pocz.XX w.) nsygn.

porcelana, oleodruk podmalowany 11,3x12,5  (ubytek śr.d. 1x1 cm)

Estymacja:  350 - 500,-

98. Patera z motywem rocaille
(Polska, Dąbrowa Górnicza, l.50-60.XX w.)

nsygn. [Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, proj. J.S. Drost (ur.1934)]

szkło bezbarwne, wys. 20,5, śr. 24 cm

Estymacja:  200 - 500,-

99. Patera z twarzą kobiety(Polska, Dąbrowa Górnicza, l.50-60.XX w.)

nsygn. (Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, proj. J.S. Drost)

szkło barwione rozalinowe, wys. 20, śr. 22 cm

Estymacja:  300 - 500,-

100. Pojemnik Głowa dziecka ze smoczkiem

(ok. poł.XX w.) sygn.nieczytelnie

porcelana biała, malowana, wys. 12 cm

Estymacja:  400 - 600,-

101. Pojemnik na wonności(Chiny, ok. poł.XX w.) nsygn.

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, wys. 14,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

102. Popielnica Dziewczyna na liściu(Polska, Katowice, l. 50/60.XX w.)

sygn. „STEATYT”, dalsza część sygnatury niewidoczna

porcelit biały, malowany, 10,5x17x16 cm

Estymacja:  300 - 600,-

103. Rama na rodzinne tableaux(Anglia, XX w.)

sygn. K w stylizowanym ornamencie

drewno, złocenie, szkło, welur, owal ze zwieńczeniem w formie stylizowanej wstęgi,  35x38 cm

Estymacja:  400 - 600,-

104. Rimonim(Austro-Węgry, II poł.XIX w.)

sygn. IS.V/koniczyna, główka, 3

srebro pr.3 (800), 497,8 g, wys. 32 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

105. Świecznik chanukowy(Kraków, l.30.XX w.)

sygn.RB/3 główka K/główka

srebro pr.3, 1.150 g, grawerka, wys.67,5 cm

Estymacja: 7.000 - 10.000,-

106. Talerz kobaltowy(Polska, Chodzież, l.60.XX w.)

sygn. P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND,
naklejka: Ch. Z. P. i P / Chodzież

porcelit kremowy, kobalt, złocenie, śr. 30,5 cm

Estymacja: 200 - 400,-

107. Zestaw do kawy i herbaty art déco - 5 cz.(Francja, l.20-30.XX w.)

sygn. Minerwa / w rombie: putto / CAMPENHOUT / FA and SA

srebro pr.950, 2278 g, uchwyty z kości, taca-plater (widoczne wgniecenie w jednym dzbanku)

Estymacja: 17.000 - 22.000,-