224 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

224 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 23 kwietnia 2022 r., godz. 12:00

1. Józef Badower(1903-ok.1942)

Astry w wazonie(1931) sygn.dat.p.d. J Badower / 31

olej, płótno, 70x50 cm

Estymacja: 3.500 - 5.000,-

2. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Antypody (most)(1995) sygn.dat.p.g. A/BARTCZAK 1995

technika mieszana, płótno, 73x81,5x3,8 cm

Estymacja:  8.000 - 9.500,-

3. Edmund Ludwik Bartłomiejczyk(1885-1950)

Dudziarz sygn.na klocku p.d. monogramem EB

drzeworyt, 24,9x17,7 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

4. Maja Berezowska(1892-1978)

Z listu do Irydy sygn.p.d. maja berezowska

tusz, akwarela, papier, 24x34 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

5. Zofia Błażko(ur.1986)

Zosia 2(2010) sygn.dat.na odwrociu na krośnie ZOSIA BŁAŻKO / 2010

olej, płótno, 175,5x70 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

6. Agnieszka Borkowska(ur.1978)

Girls just wanna have fun(2016/2017) sygn.l.d. AGNIESZKA BORKOWSKA

olej, płótno, 100x120 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-

7. Jerzy Duda-Gracz(1941-2004)

Miasto Mikołów. Erotyk 2 sygn.p.g. Duda-G

akwarela, papier, 18,5x25,5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

8. Jerzy Ficiński(1924-1981)

Port śródziemnomorski nsygn. praca ze zbiorów rodziny artysty

olej, płótno/tektura, 29,5x49 cm

Estymacja:  350 - 500,-

9. Jerzy Ficiński(1924-1981)

Mostar(l.60.XX w.) nsygn. praca ze zbiorów rodziny artysty

akwarela, papier, 24x37 cm

Estymacja:  350 - 500,-

  10. Jerzy Ficiński(1924-1981)

Kwiaty w wazonie nsygn. praca ze zbiorów rodziny artysty

olej, płótno/tektura, 17,5x26 cm

Estymacja:  300 - 450,-

11. Michał Gałkiewicz(1932-2020)

Kompozycja nsygn.

ceramika malowana, szkliwiona, podstawa 55x55 cm, wys. 10 cm, narożnik podstawy naprawiany

Estymacja:  4.000 - 7.000,-
(tylko odbiór osobisty)

12. Leo Gestel(1881-1941)

Portret kobiety(1920) sygn.dat.p.d. Leo Gestel / 1920

tusz, papier, 30x22,5  cm (w św.p-p)

Estymacja:  800 - 1.000,-

Formacja III(2013) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA /... / 2013

akryl, płyta, śr. 120 cm

Estymacja: 40.000 - 55.000,-

14. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Italla III(1988) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘88

technika własna, relief, 14,8x11,7 cm

Estymacja:  1.700 - 2.300,-

15. Andrzej Gieraga(ur.1934)

K. św. IV(1993) sygn.dat.p.d. Andrzej Gieraga ‘93

technika własna, relief (5/50), 15x11,8 cm

Estymacja:  1.700 - 2.300,-

16. Władysław Grudziński(1875-1942)

Łodzie na morzu sygn.p.d. Wł. Grudziński

akwarela, papier/tektura, 21x30,5 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

17. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Monaco sygn.l.d. Reno / Monaco

akwarela, papier, 40x32 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

18. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Bourse(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (57/100), 33x41,4 cm; wymaga konserwacji

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

19. Irena Hassenberg Réno(1884-1953)

Madeleine(z teki „Paris par Reno”) sygn.p.d. Reno

litografia barwna (57/100), 32x39 cm, wymaga konserwacji

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

20. Miguel Herrera(ur.1935)

The indian vase sygn.p.d. herrera

akwaforta, akwatinta barwna (110/125), 37,8x29,9 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

21. Friedensreich Hundertwasser(1928-2000)

Lot Dalajlamy(1959) sygn.dat.na kam.l.d. HUNDERTWASSER /… / 1959

litografia barwna, 27,4x58,8 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

22. Melchl Hundler(XX w.)

Tańczący chasydzi sygn.p.d. MELCHL HUNDLER

litografia (135/250), 21x23,5 cm

Estymacja:  400 - 700,-

23. Michał Ichnowski(1857-1915)

Skrzypaczka sygn.l.g. M Ichnowski

pastel, papier, 45,5x61,5 cm

Estymacja: 6.500 - 7.500,-

24. Teresa Janus(1931-2019)

Postać nsygn.

ceramika szkliwiona, malowana, 25x29x13 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

25. Andrzej Jocz(1941-2019)

Organizm morski(l.60.XX w.) nsygn.

ceramika malowana, szkliwiona, 110x43x11 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-
(tylko odbiór osobisty)

26. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Kutry w porcie(1968) sygn.monogramem, dat.p.d. EK-68

akwarela, papier, 60x74 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

27. Alfons Karpiński(1875-1961)

Myjąca nogi sygn.na płycie l.d. monogramem AK

akwaforta, akwatinta (odbitka l.90.XX w.), 17,5x13,3 cm

Estymacja:  300 - 500,-

28. Alfons Karpiński(1875-1961)

Portret kobiety w kapeluszu nsygn.

akwaforta (odbitka l.90.XX w.), 8,6x11,2 cm

Estymacja:  300 - 500,-

29. Alfons Karpiński(1875-1961)

Portret żony nsygn.

akwaforta (odbitka l.90.XX w.), 11,8x8,8 cm

Estymacja:  300 - 500,-

30. Antoni Kierpal(1898-1960)

Łódki na brzegu sygn.p.d. A.Kierpal

olej, pilśnia, 27x41 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

31. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Wypas koni sygn.dat.l.d. T.Kokietek 76

olej, płótno, 63,5x95,5 cm

Estymacja:  12.000 - 16.000,-

32. Wacław Kondek(1917-1976)

O moja cudowna willo(1970) sygn.monogramem, dat.l.d. WK 70

tempera, deska, 70x50 cm

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

33. Halina [Helena] Korbik(1923-1989)

Nad Wartą(1965) sygn.dat.p.d. Korbik H. / 65

olej, płótno, 73x92,5 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

34. Tadeusz Korpal(1889-1977)

Modrzew nad wodą sygn.p.d. T. Korpal

olej, płótno, 65x80 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

35. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Akt(ok.1955) sygn.l.d. monogramem autorskim

gwasz, papier, 25,7x24 cm

Estymacja: 2.000 - 3.500,-

36. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z dwoma kołami(1969) sygn.dat.p.d. L.Kunka 1969 r.

technika własna, pilśnia, 122x60,5 cm

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

37. Jacques Lalande(1921-2003)

W parku sygn.p.d. Juqs Lalande

litografia barwna (122/150), 59,5x48,5 cm

Estymacja:  400 - 800,-

38. Lorand(XX w.)

Zakole rzeki z zabudowaniami sygn.l.d. Lorand

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

39. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż letni ze stawem sygn.p.d. K.Mackiewicz

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

40. Jakub Markiel(1911-2008)

Pejzaż z rzeką sygn.l.d. Markiel

olej, płótno, 54x73 cm

Estymacja: 6.500 - 8.000,-

41. Alex Meilichson(ur.1938)

Zaślubiny sygn.l.d. A.Meilichson

serigrafia (101/450), 23x31 cm

Estymacja:  400 - 800,-

42. Joan Miró(1893-1983)

Ściana księżycowa(„Derrière le Miroir” no 107/108/109, 1959) nsygn.

litografia barwna, 23,4x74,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

43. Joan Miró(1893-1983)

Okładka „Derrière le Miroir” no 203, 1973 nsygn.

litografia barwna, 38x56,3 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

44. Roman Modzelewski(1912-1997)

Ostatnia decyzja(1986) sygn.dat.l.d. ROMAN MODZELEWSKI 1986

technika własna/płótno, 34,5x46 cm
[na odwrociu nalepka z wystawy: W kręgu Strzemińskiego, Galeria Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski, 2014 r.]

Estymacja: 20.000 - 30.000,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Kościół w Oksie(1932) sygn.dat.l.d. S Mrożewski / Oksa 32

akwarela, papier, 35x46,5 cm

Estymacja:  900 - 1.700,-

46. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Sad nsygn.

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

47. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Widok na Groble w Będzinie(1921) sygn.l.d. S.Mrożewski, dat.na odwrociu 1921 r.

olej, tektura, 16x21,5 cm

Estymacja:  750 - 1.200,-

48. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracje do „Dzieł” A.Mickiewicza:

Świtezianka(1928) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Paris 1928
drzeworyt, 13,8x9,8 cm

Grzybobranie. Sędzia i Telimena(1928) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Paris 1928    drzeworyt, 14,3x10,2 cm

Estymacja: 1.400 - 2.000,-

49. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracje do „Przedziwny Hidalgo Don Kichote z Manczy” Cervantesa:

Druga wyprawa Don Kichota sygn.p.d. StefMrożewski i na klocku l.d. monogramem MS   drzeworyt, 20,2x15,2 cm

Don Kichote schodzi do pieczary(1930) sygn.dat.p.d. StefMrożewski / Paris 1930 i na klocku l.d. monogramem MS    drzeworyt, 20,1x15,2 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

50. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Czorsztyn(ok.1934) sygn.na klocku l.d. monogramem MS

drzeworyt, 6,1x9,1 cm

Estymacja: 350 - 500,-

51. Danuta Muszyńska-Zamorska(1931-2022)

Kobieta z dzieckiem(1976) sygn.dat.p.d. Dunia M. / 1976 r.

akwarela, papier/tektura, 72x56,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

52. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Kazimierza Dolnego sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 18x13 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

53. Józef Panfil(ur.1958)

Martwa natura z papryką sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno/tektura, 24x33 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

54. Ignacy Pinkas(1888-1935)

Portret mężczyzny sygn.p.d. I.Pinkas

olej, tektura, 65x94 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

55. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło V(1981) sygn.p.d. (AP.) H. Płóciennik, dat.śr.d. 1981.

autocynkografia (e.a.), 44,8x32,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Arcydzieło VIII(1985) sygn.p.d. (A.P.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1985.

autocynkografia (e.a.), 48x35 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

57. Wacław Różycki(XX w.)

Półakt sygn.p.d. Wacł.Różycki

pastel, papier, 42x54 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

58. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Cream z cyklu „Simplony”(2022) sygn.dat.p.d. J.Rudzka-Habisiak / 2022

technika własna, płótno, 70x70 cm (84x84 cm z ramą)

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

59. Henryk Sajdak(1905-1995)

Matka Boska Ostrobramska(1941) nsygn. opisany na odwrociu 1941 / H.Sajdak

collage, 23,5x19,5 cm

Estymacja:  1.100 - 2.000,-

60. Andrzej Sajewski(ur.1957)

Upadły Anioł sygn.l.d. monogramem AS

akryl, pilśnia, 79x49,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

61. Marcin Samlicki(1878-1945)

Tulipany w doniczce sygn.p.d. Samlicki

olej, tektura, 23,5x22 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

62. Mieczysław Siemiński(1891-1965)

Peonie w wazonie sygn.l.d. M.P.SIEMIŃSKI

akwarela, papier/tektura, 68x100 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

63. Andrei Andreyevich Surbutovskiy [Serbutovski](1923-2006)

W lesie sosnowym(1984) sygn.cyrylicą, dat.na odwrociu 1984 p. / A. Surbutovskiy

olej, tektura, 36x52 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

64. Andrei Andreyevich Surbutovskiy [Serbutovski](1923-2006)

Na daczy(1984) sygn.cyrylicą, dat.l.d. A.C. - 84

olej, tektura, 35x40 cm

Estymacja:  1.700 - 2.800,-

65. Jadwiga Tetmajer-Naimska(1891-1975)

Zagroda sygn.p.d. J. Tetmajer

olej, płótno/sklejka, 32,5x43,5 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

66. Władysław Trojan(ur.1932)

Mnich sygn. WŁ.TROJAN, naklejka: „MNICH” / WŁADYSŁAW TROJAN

drewno, wys. 37 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

67. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja geometryczna sygn.p.d. B.UTKIN

technika własna, pilśnia, 85x80 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

68. Bertha Vincent Walls(1917-2010)

Kobieta na ławce sygn.p.d. Vincent

litografia barwna (40/295), 61x86,5 cm

Estymacja:  1.100 - 1.900,-

69. Stanisław Wałach(1919-1983)

Pejzaż z Psiego Pola(1947) sygn.dat.na odwrociu Wałach / 1947

olej, tektura, 31x49 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

70. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Dante i Matylda(1993) sygn.dat.p.d. E. Waniek / 93

olej, płótno, 65x54 cm

Estymacja:  7.000 - 9.500,-

Kwiaty w wazonie(1973) sygn.dat.l.d. J.WASIOŁEK 73

olej, pilśnia, 53x43 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

72. Anna Weingrün-Lieblich(1904-1994)

Dzielnica żydowska sygn.l.d. A.Weingrun

olej, płótno/tektura, 31,5x39 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

73. Z.Wieczorkowski(XX w.)

Baśń o zimowym lesie sygn.p.d. Z.Wieczorkowski

olej, płótno, 100x150 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

74. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Plotki sygn.l.d. W. Wodzinowski

olej, tektura, 69x95 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

75. Barbara Zbrożyna(1923-1995)

Popiersie - portret Małgosi(ok.1971) nsygn.

gips szkliwiony, wys. 41,5 cm

Estymacja: 6.000 - 9.000,-

76. Barbara Zbrożyna(1923-1995)

Kompozycja(1959) sygn.dat.l.d. 1959 / Janeczce / Barbara

tusz, papier/sklejka, 39,5x29,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

77. Barbara Zbrożyna(1923-1995)

Dwie postaci(1960) sygn.dat.p.d. Janeczce 24.VI.60 / Barbara

tusz, papier, 29,7x21 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

78. Gabriel Zendel(1906-1992)

Portret kobiety sygn.na kam.p.d. Zendel

litografia barwna, 54,5x42 cm

Estymacja:  400 - 800,-

79. A.N.(szkoła wileńska, l.30.XX w.)

Kobieta z dzieckiem(na odwrociu: Ulica w małym miasteczku) nsygn.

olej, płótno, 65,5x54 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

80. A.N.(XIX w.)

Akt dziewczyny z kolczykiem nsygn.

olej, płótno dublowane, 156x89 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

81. A.N.(XX w.)

Astry w wazonie sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 84x64 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

82. A.N.(XX w.)

Kwiaty w wazonie(1963) sygn.nieczytelnie, dat.l.d. ... / 1963

olej, płótno, 69x48,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

83. A.N.(XX w.)

Mężczyzna na pomoście nsygn.

olej, płótno, 28x37 cm

Estymacja:  400 - 700,-

84. A.N.(XIX/XX w.)

Scena w parku nsygn.

olej, deska, 19x14,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.700,-

85. Ikona - Św. Mikołaj(pocz.XX w.)

tempera, złocenie, deska, 30x25,3 cm

deska lekko wypaczona, brak klinów, powierzchnia pokryta nieokreślonym materiałem zabezpieczającym

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

86. Figurka Chłopiec z pieskiem(Niemcy, Selb, 1923-1937)

sygn. korona między pałkami berła / Rosenthal / kropka / SELB BAVARIA., wycisk: K.538.,FERD. LIEBERMANN
[Rosenthal, proj.Ferdynand Liebermann(1883-1941)]

porcelana biała szkliwiona, wys. 22 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

87. Figurka Dama w błękitnej sukni(Austria, Wiedeń, ok.1940)

sygn. Goldscheider monogram wiązany GWM / Wien / MADE IN GERMANY, wycisk: 8300 / 41 / 7, naszkliwnie: HS / P
[projekt Stephan Dakon(1904-1992)]

fajans malowany, wys. 31,5 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

88. Figurka Grzybiarka(Polska, Wałbrzych, l.60.XX w.)

sygn. W / Wawel / MADE IN / POLAND, naszkliwnie: Ręcznie malowane / KF14 / 1-52 [Fabryka Porcelany „Wawel”,
projekt ok.1957, Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak(1931-2003)]

porcelana biała, malowana, szkliwiona, wys.17,5 cm; drobny ubytek przy podstawie

Estymacja:  800 - 1.200,-

89. Figura Kuropatwa(Austria, Wiedeń, pocz.XX w.)

sygn. B ujęte w dzban / napis nieczytelny / 6045
[Franz Xavier Bergman (1861-1936)]

brąz polichromowany, wys.24,5 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

90. Figurka Marszałek Józef Piłsudski(Polska, Ćmielów, XX/XXI w.)

sygn. Ć w trójkącie / 1790 / ĆMIELÓW
[Ćmielów, proj. Adam Siemaszko (1903-1993)]

porcelana biała, srebrzenie, wys. 16,5 cm

Estymacja:  500 - 800,-

91. Zbiór owoców - plakieta secesyjna(Austria, Wiedeń, ok.1910)

sygn. Leska / 0944 / 58 / 28 / Goldscheider / WIEN / GESETZLICH / BESCHUTZT [proj. Leska(?) dla Friedrich Goldscheider]

ceramika, relief polichromowany, 31x65 cm

Estymacja: 7.000 - 12.000,-

92. Artemida - plakieta secesyjna(Austria, Wiedeń, ok.1910)

sygn. Leska / 0964 / 52 / 28 / Goldscheider / WIEN / GESETZLICH / BESCHUTZT [proj. Leska(?) dla Friedrich Goldscheider]

ceramika, relief polichromowany, 29,5x64,5 cm

Estymacja: 7.000 - 12.000,-

93. Para płaskorzeźb ze scenami mitologicznymi

(Włochy, XIX w.) nsygn.

1. Scena nierozpoznana, drewno polichromowane, 15x60,5 cm

2. Wenus na muszli, drewno polichromowane, 13,5x86 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

94. Talerz dekoracyjny(Polska, Ćmielów, ok.poł.XIX w.)

sygn. wycisk CMIELOW

fajans wytłaczany, śr. 24 cm

Estymacja: 500 - 800,-

95. Talerz dekoracyjny(Pruszków, l.60-70.XX w.)

sygn. naszkliwnie ZSP / dzbanek ze strzałkami / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND [Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”]

porcelit szkliwiony, malowany, śr. 26,5 cm

Estymacja:  250 - 400,-

96. Waza z motywami orientalnymi(II poł.XX w.) nsygn. wycisk 1 28

fajans malowany, wys. 54 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

97. Wazon(Polska, Krosno, l.90.XX w.)

nsygn. naklejka firmowa: HAND MADE / MAKORA / KROSNO / al. ks. J.POPIEŁUSZKI 92 / made in Poland

szkło barwione w masie, biało-niebieskie, wys. 31 cm

Estymacja:  300 - 500,-

98. Wazon(Polska, Krosno, l.90.XX w.)

szkło barwione w masie, pomarańczowe, wys. 30 cm

Estymacja:  300 - 500,-

99. Wazon(Polska, Krosno, l.90.XX w.)

szkło barwione w masie, zielone, wewnątrz białe, wys. 29,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

100. Wazon(IV ćw.XX w.) nsygn.

szkło przydymione, malowane, wys. 43 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

101. Wazon flet(Polska, l.30.XX w.) nsygn. [Huta Niemen?]

szkło rozalinowe barwione w masie, wys. 42 cm

Estymacja:  250 - 350,-

102. Wazony flet Kalia-para(Włochy, IV ćw.XX w.) nsygn.

szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masie, wys. 39,5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

103. Wazon Kalia(Włochy, IV ćw.XX w.) nsygn.

szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masie, wys. 18,5 cm

Estymacja:  150 - 200,-

104. Wazon(IV ćw.XX w.) nsygn.

szkło warstwowe, barwione w masie, wielokolorowe, wys. 18 cm

Estymacja:  150 - 200,-

105. Wazon w typie Gallé(I poł.XX w.) sygn. galle

szkło barwione, dwuwarstwowe, wys. 23 cm

Estymacja: 3.500 - 4.500,-

106. Wazon Murano Sommerso(Włochy, l.70.XX w.) nsygn.

szkło teksturowane i szlifowane, wys. 21,5 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-