238 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

238 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 20 kwietnia 2024 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata domu aukcyjnego oraz do obiektów oznaczonych symbolem „” dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. Aleksander Augustynowicz(1865-1944)

Dziewczyna przy studni sygn.l.d. Augustynowicz

akwarela, papier, 66x50 cm

Estymacja: 13.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  11.500,-

2. Aleksander Augustynowicz(1865-1944)

Sad jesienią(1911) sygn.dat.śr.d. Augustynowicz 1911

akwarela, papier/tektura, 65,5x99 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

3. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Metabolizm pejzażu [niebieski](1981/1982) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ MARIAN BARTCZAK / ... / 1981/1982

olej, płótno, 80x80 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

4. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

„A”(1981) sygn.dat.na odwrociu Andrzej Marian BARTCZAK / ... / 1981

płótno, cement, olej, collage, 80x80 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

5. Dariusz Bąkowski(ur.1963)

Emocje I sygn. I / EMOCJE / Bąkowski / Dariusz / B 1/1

brąz, marmur, wys. 31 cm

Estymacja:  2.800 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.600,-

6. Abraham Behrmann(1876-1942)

Wschodnia piękność sygn.p.d. Behrmann (reprodukowany w katalogu wystawy „Malarstwo Żydów Polskich z kolekcji prywatnej”, wstęp Jerzy Malinowski, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, 2008, s. 25)

olej, płótno/tektura, 49x40,5 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

7. Rafał Bojdys(ur.1967)

Zabawa na plaży(2012) sygn.dat.p.d. BOJDYS 2012 R

akryl, płótno, 80x41 cm (89x49,5 cm z ramą)

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

cena wywoławcza:  1.700,-

8. Agnieszka Borkowska(ur.1978)

Bez tytułu(2010) sygn.l.d. AGNIESZKA BORKOWSKA, dat.na odwrociu

olej, płótno, 81x100 cm (87x106 cm z ramą)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.800,-

9. Sylwia Doli Doliszna(XX/XXI w.)

Zdzieb(2012) sygn.dat.na płycie l.d. DOLI 2012 (w odbiciu lustrzanym)

akwaforta, 29,3x17,5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

  10. Jan Dubrowin(ur.1957)

Złe oko(1993) opisany na odwrociu JAN DUBROWIN / ... / 1993

olej, płótno, 24x33 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  650,-

11. Antoni Gramatyka(1841-1922)

Portret mężczyzny z brodą sygn.p.d. Gramatyka

olej, tektura, 50x38 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.200,-

12. Jerzy Grzywacz(ur.1947)

Pejzaż z drzewami sygn.l.d. J.GRZYWACZ

olej, płótno, 33x41 cm

Estymacja:  700- 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

13. Karol Heimroth(1860-1930)

Protazy(1910) sygn.dat.l.d. Heimroth - 910.

olej, płótno/tektura, 59,5x32 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

14. Samuel Hirszenberg(1865-1908)

Pejzaż(1889) sygn.dat.p.d. S. Hirszenberg ’89 (reprodukowany w katalogu wystawy „Malarstwo Żydów Polskich z kolekcji prywatnej”, wstęp Jerzy Malinowski, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, 2008, s. 47)

olej, płótno, 50,8x35,2 cm

Estymacja:  9.500 - 14.000,-

cena wywoławcza:  9.000,-

15. Marcin Jaszczak(ur.1975)

Znak pokoju(2017) sygn.dat.p.d. MJ 2017

akryl, pilśnia, 80x80 cm (86x86 cm z ramą)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.900,-

16. Stefan Just?(1905-1977)

Młyn nad rzeką nsygn.

olej, płótno, 60x73 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

cena wywoławcza:  600,-

17. Tadeusz Kamasa(1924-2003)

W ogrodzie sygn.p.d. T. KAMASA

olej, pilśnia, 46x55 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.700,-

18. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Miasteczko u podnóża gór nsygn.

akwarela, gwasz, papier/tektura, 60x74 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

19. Jewgienij Karcyganow(ur.1932)

Brzeg Morza Azowskiego(1968) sygn.dat.p.d. EK68

akwarela, gwasz, pastel, papier, 57x75 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

20. Alfons Karpiński(1875-1961)

Żółte róże w wazonie(1939) sygn.dat.p.śr. AKarpiński / 39-

olej, tektura, 52x50 cm

Estymacja:  20.000 - 26.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

21. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Akt(z albumu „L'épopée bohémienne, Aux dépens d'un amateur”,
Héron de Villefosse, Paris, 1959) sygn.dat.na płycie l.d. Kisling 1952

światłodruk barwny, 27x20 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

22. Eugène Konopatzky(1887-1962)

Martwa natura sygn.p.d. E. Konopatzky

olej, płótno, 46x61 cm

Estymacja:  3.200 - 4.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

23. A. Korybut(XX w.)

Ognisko zapalne(1975) sygn.dat.śr.d. AKORYBUT75

technika mieszana, papier, 43x31,2 cm

Estymacja: 600 - 800,-

cena wywoławcza:  500,-

24. Jerzy Kossak(1886-1955)

Odwrót spod Moskwy sygn.l.d. Jerzy Kossak

olej, sklejka, 35x35 cm

Estymacja:  15.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  13.500,-

25. Wojciech Kossak(1856-1942)

Napad wilków(1931) sygn.dat.p.d. Wojciech Kossak 1931

olej, płótno, 55,5x84 cm

Estymacja:  60.000 - 80.000,-

cena wywoławcza:  50.000,-

26. Wojciech Kossak(1856-1942)

Pejzaż z Monterey(1932) sygn.dat.p.d. Wojciech Kossak / Monterey Calif 1932

olej, tektura, 45x54,5 cm

Estymacja:  20.000 - 26.000,-

cena wywoławcza:  18.000,-

27. Jan Erazm Kotowski(1885-1960)

Pojenie koni przy studni sygn.l.d. Jan Kotowski

akwarela, ołówek, papier, 28,5x45 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

28. Bogna Krasnodębska-Gardowska(1900-1986)

Król Królów i Wielka Nierządnica [Babilonia] z cyklu „Objawienie Świętego Jana Teologa” nsygn.

drzeworyt, 19x14,7 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

29. Marta Kunikowska-Mikulska(ur.1981)

Panna makowa(2013) sygn.dat.l.d. M. Kunikowska-Mikulska / 2013r.

olej, płótno, 120x81 cm (126,5x87,5 cm z ramą)

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

30. Kazimierz Lasocki(1871-1952)

Wiejski cieśla(1923) sygn.dat.p.d. K. Lasocki 1923

olej, płótno, 58x76 cm

Estymacja:  12.000 - 17.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

31. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Zaloty. Szare papugi(1937) sygn.l.d. ALaszenko, dat.p.d. 937

drzeworyt barwny, 42,3x24,5 cm

Estymacja: 2.200 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

32. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Córka Ben Brahima(1938) sygn.l.d. A.Laszenko dat.p.d. 1938

drzeworyt barwny, naklejony na tekturę, 50,5x41 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.400 - 3.200,-

cena wywoławcza:  2.200,-

33. Josef Lorenzl(1892-1950)

Tancerka z talerzami sygn. LORENZL

brąz patynowany, onyks, wys. 33 cm

Estymacja:  5.000,-

cena wywoławcza:  5.500 - 7.500,-

34. Zbigniew Lutomski(ur.1934)

Kompensacja VI(1999) sygn.dat.p.d. Lutomski 1999 imp.

drzeworyt barwny (e.a. IV/X), 78x52 cm

Estymacja: 900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

35. Zbigniew Lutomski(ur.1934)

Wyzwanie(1979) sygn.dat.p.d. Lutomski 1979

drzeworyt (e.a.), 81,5x51,5 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  650,-

36. Jan Matejko wg(1838-1893)

Stefan Batory(Premia TPSP w Krakowie za rok 1907, druk „ZORZA”, Kraków) sygn.na płycie l.d. STEFAN BATORY-J.MATEJKO PINX.

heliograwiura, 43,3x65 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

37. Jan Matejko wg(1838-1893)

Śluby Króla Jana Kazimierza(Premia TPSP we Lwowie za rok 1895, druk P.Paulussen, Wiedeń) nsygn.

fotograwiura, 55x78,8 cm

Estymacja:  700 - 1.000,-

cena wywoławcza:  600,-

38. Lucjan Mianowski(1933-2009)

Pejzaż z księżycem(1964) sygn.dat.p.d. Lucjan Mianowski 64, l.d.dedykacja dla Henryka Płóciennika

litografia barwna (e.a.), 45,8x63 cm

Estymacja:  2.800 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.500,-

39. Piotr Michałowski(1800-1855)

Książę Józef na koniu nsygn. na odwrociu dwie nalepki wystawowe (TPSP Kraków 1913, ZPAP Kraków 1925)

tusz, akwarela, papier, 41x40,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  45.000 - 58.000,-

cena wywoławcza:  43.000,-

40. Piotr Michałowski(1800-1855)

Żołnierz na koniu i szkic popiersia wojskowego, rewers - szkice głów męskich jeźdźców i koni nsygn.

akwarela, tusz, ołówek, papier czerpany, 69x57 cm

Estymacja: 55.000 - 70.000,-

cena wywoławcza:  50.000,-

41. Joan Miró(1893-1983)

Sculptures(„Derrière le Miroir” no 186, 1970) nsygn.

litografia barwna, 38x55,5 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

42. Danuta Muszyńska-Zamorska(1931-2022)

Chłopiec z kairskiego bazaru sygn.na odwrociu Danuta Muszyńska-Zamorska

akwarela, papier/tektura, 74x43 cm (w św.p-p)

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

43. Juliusz Narzyński(1934-2020)

Pomieszanie pojęć(1999) sygn.l.d. J. Narzyński, dat.na odwrociu 1999

akwarela, gwasz, papier, 29,8x42 cm

Estymacja:  1.700 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

44. Hendrik van Nek(1881-1924)

Portret mężczyzny sygn.p.d. H.v.NEK

olej, płótno, 40x30 cm

Estymacja: 600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

45. Jerzy Nowosielski(1923-2011)

Akt kobiecy(1991) sygn.dat.l.g. Jerzy Nowosielski 1991

tusz, papier, 30x21 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

46. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2023) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 18x12 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

47. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Lubiatowa sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 11x18 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Widok Forum Romanum sygn.p.d. PANFIL

olej, płótno, 35x46 cm

Estymacja: 4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

49. Andrzej Jan Piwarski(ur.1938)

Kompozycja(1975) sygn.dat.p.d. AJPiwarski 1975

olej, tektura, 50x36 cm

Estymacja:  1.800 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.700,-

50. Zenobiusz Poduszko(1887-1963)

Pejzaż z polami(1923) sygn.dat.l.d. Z.Poduszko 1923 r.

olej, tektura, 29x44 cm

Estymacja: 1.700 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

51. Lech Polcyn(ur.1964)

Ona III-tryptyk(2005) sygn.dat.śr.d. L. Polcyn 2005

akryl, płótno, 40x29, 40x40, 40x29 cm

Estymacja:  1.700 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.500,-

52. Tadeusz Roman(1906-1983)

Ulica w Sieradzu sygn.p.d. T. ROMAN

olej, pilśnia, 61x72 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

cena wywoławcza:  1.200,-

53. Leszek Rózga(1924-2015)

Hybryda VIII albo Jajo(1991) sygn.dat.p.d. LeszekRózga / imp. IV/1991 i na płycie p.d. Rózga / 22-IV-91

sucha igła barwna (e.a.), 16,5x21,2 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.100,-

54. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Elfon ogrodowy niepospolity(2005) sygn.dat. JRudzka-Habisiak / 2005

metal, papier, tworzywo sztuczne, 26x37x37 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

55. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

YELLOW z cyklu „MINIMALE”(2008) sygn.dat.na odwrociu 2008 JRudzkaHabisiak

technika własna, skóra, papier kokosowy, 50x35 cm (62x47 cm z ramą)

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.000,-

56. Józef Schiffer(XX w.)

Zima w górach sygn.l.d. J.SCHIFFER

akwarela, gwasz, papier, 37x62,5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

57. Alois Schönn(1826-1897)

Z życia Bajazzo(z „Wiener Künstler-Album”, 1857?) sygn.dat.na płycie śr.d. Gemalt und radirt von Alois Schönn i p.d. A. Schönn 857?

akwaforta, 29,5x35 cm (w św.p-p)

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

58. Stephan Sedlacek(1868-1936)

Scena w winiarni sygn.l.d. Stephan Sedlacek

olej, tektura, 34,5x44,5 cm

Estymacja:  3.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  3.100,-

59. Władysław Skoczylas(1883-1934)

Krzemieniec sygn.p.d. W.Skoczylas Krzemieniec

akwarela, ołówek, papier, 36x50 cm (w św.p-p)

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  6.500,-

60. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Pamięci Strzemińskiego - Bez tytułu(1989) sygn.dat.śr.d. ASmocz ‘89

wypukłodruk (e.a. 3/10), 46,5x47,5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

61. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Pamięci Strzemińskiego - W górę, w górę przyjacielu(1988) sygn.dat.śr.d. ASmocz ‘88

wypukłodruk (e.a. 9/40), 46,5x47 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

62. Donald Solo(1919-2010)

Warszawa - Zamek Królewski - Gabinet(1991) sygn.dat.p.d. Donald SOLO / 1991.

akwarela, tusz, papier, 39,8x49,7 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  800,-

63. Donald Solo(1919-2010)

Wawel - Pokój pod Ptakami(1991) sygn.dat.p.d. Don Solo 91.

Estymacja:  900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  800,-

64. Tadeusz Sprusiak(1907-1985)

Kwitnący sad sygn.l.d. TADE SPRUSIAK

olej, sklejka, 32x36 cm

Estymacja:  1.200 - 1.600,-

cena wywoławcza:  1.000,-

65. Piotr Stachiewicz(1858-1938)

Panna młoda w stroju krakowskim sygn.p.d. P.STACHIEWICZ

sangwina, papier/tektura, 48x64 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

66. Helena Strzyż-Garbolińska(1933-2022)

Fabryka nsygn., obraz ze zbiorów rodziny artystki

olej, płótno, 97x130 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

67. Jan Styka(1858-1925)

Scena antyczna [Studium do "Quo vadis" H. Sienkiewicza](1902)
sygn.dat.l.d. Jan Styka / St. Jean de Luz 1902

olej, tektura, 41x33 cm

Estymacja:  60.000 - 90.000,-

cena wywoławcza:  50.000,-

68. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977)

Bitwa sygn.p.d. Trzeszczkowski

olej, płótno, 65x83,5 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

69. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. E.Ukleja

technika mieszana, tektura, 18x24 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

70. W. Ustaszewski(XX w.)

Kuter rybacki(1954) sygn.dat.p.d. W Ustaszewski / 1954

olej, tektura, 73x54 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

cena wywoławcza:  1.100,-

71. Vorden(ur.1968)

Did I want be you ?(2018) sygn.śr.d. Vorden, sygn.dat.na odwrociu oraz wiersz Eweliny Marii Bugajskiej-Javorka

olej, płótno, 50x40 cm

Estymacja:  6.500 - 8.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

72. Stanisław Wasik(ur.1952)

Lśnienie(2019) sygn.dat.na odwrociu Stanisław Wasik / 2019

akryl, płótno, 100x70 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.600,-

73. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty [Tulipany w wazonie] sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 55x38 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

74. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w granatowym wazonie sygn.l.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 61x46 cm

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

75. Antoni Wippel(1882-1969)

Pejzaż miejski z kościołem sygn.p.d. AWippel

akwarela, ołówek, papier, 31x22,5 cm

Estymacja: 750 - 1.200,-

cena wywoławcza:  600,-

76. J. Wojciechowski(XX w.)

Psy myśliwskie(1943) sygn.dat.l.d. 943 r. / J. Wojciechowski

olej, tektura, 34,8x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

77. Renée Worms [Davids](1877-?)

Pejzaż z drogą sygn.p.d. R.Worms

olej, płótno, 19x24,5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

78. Renée Worms [Davids](1877-?)

Pejzaż ze stawem sygn.p.d. R.Worms

olej, płótno, 19x24,5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

79. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Autoportret(1925) sygn.p.d. LWycz oraz nieczytelna dedykacja

litografia, 36,8x50,5 (arkusz)

Estymacja:  8.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  7.500,-

80. Teofil Zaleski [Zalewski](1858-1907)

Widok z Kazimierza Dolnego(1892) sygn.dat.p.d. Teofil Zaleski / 1892

olej, płótno, 27x34 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.200,-

81. A.N.(XIX/XX w.)

Portret mężczyzny w berecie nsygn.

sucha igła, 20x14,8 cm

Estymacja:  200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

82. A.N.(XIX w.)

Kościół XX. Karmelitów Na Piasku w Krakowie nsygn. (Odbito w Litografii „Czasu” w Krakowie)

litografia, tinta, 16,2x23,5 cm

Estymacja:  300 - 450,-

cena wywoławcza:  250,-

83. Fajka z wymiennym cybuchem w etui(II poł.XX w.) sygn. S. Banik.

pianka morska (sepiolit) rzeźbiona, etui  4x19,5x12 cm

Estymacja:  900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  850,-

84. Herbatnica(Rosja, pocz.XX w.)

sygn. cyrylicą XCY / 84 Św. Jerzy

srebro pr. 84, szkło fioletowe barwione w masie, 11,5x14x10,5 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

85. Koszyczki do szklanek-para(ZSSR, 1961-1968)

sygn. M sierp i młot w gwiazdce 875 [Kubaczyńskie Zakłady Artystyczne]

srebro pr. 875, 77,5 g, niello, złocenie, wys. 9,4, śr. 6 cm

Estymacja:  1.100 - 1.400,-

cena wywoławcza:  1.000,-

86. Łopatka(Niemcy ?, XX w.) sygn. 835CB

srebro pr. 835, 30,2 g, grawerka, dł. 18,5 cm

Estymacja:  400 - 500,-

cena wywoławcza:  350,-

87. Łyżka do sałatek z motywem kwiatowym(Niemcy, XX w.)

sygn. półksiężyc korona 800

srebro pr. 800, 45,5 g, dł. 19 cm

Estymacja:  400 - 500,-

cena wywoławcza:  300,-

88. Patera secesyjna(Niemcy, 1909-1914)

sygn. w rombie struś / WMF / G  / B / 290 [wyrób eksportowy na rynek francuski]

cyna srebrzona, 4x31x30 cm, powierzchnia patery mocno spatynowana

Estymacja:  2.800 - 3.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

89. Patera secesyjna z kobietą i irysami(I ćw.XX w.) nsygn.

drewno polichromowane, śr. 39,2 cm, patera pęknięta w połowie, niewielkie przetarcia i zarysowania malatury

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

90. Plakieta Wędkarz i ogrodniczki-scena rodzajowa w stylistyce XVIII w.(Berlin, po 1825)

sygn. wycisk: berło / K.P.M / 6 [Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie]

porcelana malowana naszkliwnie, 33x27,5 cm; oprawa współczesna stylizowana, 68,5x58,5 cm

Estymacja:  5.500 - 7.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

91. Rimonim-para(Wiedeń, po 1872)

sygn. w koniczynie 3 głowa Diany A / na niektórych dzwoneczkach A A , A. St.

srebro pr. 3, 846,4 g, wys. 30,5 cm

Estymacja: 13.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  12.500,-

92. Serwis do kawy „Krokus”(Ćmielów, l.60/70.XX w.)

sygn. Ć / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND / J.N. / ręcznie / mal.
[Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, malował ręcznie J. Niziński]

porcelana biała, malowana, złocenie, wys. dzbanka 28 cm, filiżanki 7,5 cm, mlecznika 13 cm, śr. spodka 14 cm, brak cukiernicy

Estymacja: 1.700 - 2.600,-

cena wywoławcza:  1.500,-

93. Szczypce do ciastek(Niemcy?, XX w.)

srebro pr. 835, 55,9 g, dł. 17 cm

Estymacja: 400 - 500,-

cena wywoławcza:  350,-

94. Świeczniki z gwiazdą Dawida-para(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn. / MK / 3 główka W / główka,  JCH / 3 główka W / główka [Józef Chyliński, czynny 1898-1939]

srebro pr. 3, 350,1 g, wys. 28,2 cm

Estymacja: 2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.700,-

95. Świeczniki neoklasycystyczne-para(Warszawa, l.30.XX w.)

sygn. FiK / 3 główka W / główka

srebro pr. 3, 498 g, wys. 30 cm

Estymacja:  2.800 - 3.600,-

cena wywoławcza:  2.500,-

96. Widelczyki do ciasta-6 szt. wzór „Spaten”(Brema, ok.1884)

sygn. patera na nóżce  800  półksiężyce korona [Firma Koch&Bergfeld czynna od 1829 r.]

srebro pr. 800, 169,4 g, dł.14,5 cm

Estymacja:  700 - 950,-

cena wywoławcza:  650,-

97. Widelczyki do ciasta-6 szt.(Sheffield, 1920-1921)

sygn. A&D korona lew kroczący d / A&D korona lew kroczący C [Firma Allen&Darwin czynna 1887-1961]

srebro pr. 925, macica perłowa, wys. 15,5 cm

Estymacja:  600 - 800,-

cena wywoławcza:  500,-

98. Widelec do wędlin(Niemcy, XX w.)

sygn. 800 (punca mało czytelna)

srebro pr. 800, 41,7 g, dł. 20 cm

Estymacja:  300 - 400,-

cena wywoławcza:  250,-